Setari Cookie-uri

Luna de miere in Bali

Ati fost careva in luna de miere in Bali? In iulie anul acesta ma casatoresc si discutam cu viitorul sot posibile locatii pentru luna de miere. Ne-ar placea Bali dar nu prea avem informatii. A fost careva dintre voi? Cineva poate sa ne spuna niste detalii? La o agentie ne-au facut o oferta pentru iulie 11 nopti din frankfurt cu mic-dejun la 4 stele la 1500 de persoana. Stam atat pe ganduri pentru ca sunt multi bani, o alta civilizatie, e departe si nu prea stim la ce sa ne asteptam. Ciudat e ca multe oferte sunt doar cu mic-dejun. Mi s-a spus ca e ieftina mancare si ca asta ar fi explicatia . Initial ne gandeam la maldive sau seychelles dar e perioada ploioasa in iulie. Ideea de baza e: ceva exotic, intim, romantic, mai retras si nu prea scump.
cotormaria
Postat pe 15 Martie 2009 23:59
parerea mea este ca mai bine alegi Maldive sau Seychelles,
sunt la acelasi pret dar sunt destinati muuult mai frumoasa
in plus ai pensiune completa

ceea ce conteaza mult intr-o tara atat de diferita fata de a noastra.

cred ca nu vreti sa va duceti pe acolo si sa faceti foamea.
iulik_flore
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:40
Draga Cotormaria
Si eu ma casatoresc vara asta si ne doream nespus sa mergem in bali, am un prieten care a fost in toata partea asiatica inclusiv insule: thailanda,malaezia,indonezia.El ne sfatuise sa alegem insula Bali pt ca le intruneste pe toate: si plaja fina cu palmieri si diverse obiective de vizitat-temple hinduse, si viata de noapte (in caz ca va plictisiti de prea mult romantism),si o bogata si colorata viata subacvatica asta pt scuba-diving ,ei au alta cultura,alte traditii,am inteles ca sunt foarte multe carnavale si fel de fel de sarbatori interesante cu dansuri si muzica specifica.Prin comparatie cu Maldive unde nu prea ai ce sa faci....este o insula in mijlocul oceanului, iar preturile sunt asemanatoare(acolo insa sunt casute pe apa,in bali nu sunt).
Noi am fost la doua agentii si preturile sunt in jur de 1500 euro de persoana cum spui tu (asta incluzand avion si cazare) asta inseamna un buget de 4000-5000 euro.Ne dorim nespus sa vedem Indonezia dar momentan vrem sa ne luam si o locuinta deoarece stam cu chirie si o sa ne indreptam catre ceva maiieftin....Europa
Intr-adevar prietenul meu care a fost acolo mi-a spus ca totul este extrem de ieftin de la mancare, suveniruri, zborurile interne (in caz ca vreti sa mai vedeti imprejurimile)dar tot iti trebuie ceva bani de cheltuiala.
Am gasit pe net un hotel de vis, Hotelul HYATT, poti sa intri pe site-ul lor sa vezi ce minunatie.
Concluzia este ca Bali este o destinatie mirifica pt luna de miere, in cazul in care ai si bugetul necesar...pt noi ramane in plan ca viitoare destinatie de vacanta
Toate cele bune! Ana

vali4ana
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:03
intr-adevar, de la noi din Romania, tot ce este peste ocean, este extrem de scump! ma refer ca si bilet de avion, nu neap cazarea si masa in sine.
iulik_flore
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:35
Am ales Seychelles si nu mai avem rabdare deja. Zilnic ne uitam la locurlie pe care le v-om vedea.
cotormaria
Postat pe 23 Iunie 2009 09:52
Noi am ales Bali si pentru ca este mult mai ieftin decat Seychelles,Maldive sau Mauritus.Am gasit la o agentie din Cluj un pachet de 10 nopti cu plecare din Bucuresti cu 1310eur la Melia Bali Villas: www.aerocenter.ro
Plecarea va fi pe 30 oct.Dupa ce ma intorc va povestesc cum a fost!
grace005964
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:53
De la: grace005964, la data 2009-10-20 21:53:44Noi am ales Bali si pentru ca este mult mai ieftin decat Seychelles,Maldive sau Mauritus.Am gasit la o agentie din Cluj un pachet de 10 nopti cu plecare din Bucuresti cu 1310eur la Melia Bali Villas: www.aerocenter.ro
Plecarea va fi pe 30 oct.Dupa ce ma intorc va povestesc cum a fost!


felicitariii...arata superb hotelul...distractie placuta..si Casa de piatra!
Asteptam pareri despre Bali...
mydu
Postat pe 22 Octombrie 2009 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacra soacra 18 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:10
Luna de miere in Bali 7 De la: mydu83 22 Octombrie 2009 08:41
luna de miere cea mai fascinanta si romantica este in Insula Corsica 6 De la: oxygenX 2 Martie 2011 23:38
caleasca 7 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:38
luna de miere 10 De la: Cassey 1 Septembrie 2009 22:29