Setari Cookie-uri

cum putem sa ne facem singur lumanarile?

Buna fetelor !M-ar interesa sa stiu daca aveti idee cum se fac lumanarile, as vrea sa le fac singura.va satept cu multe pareri
concitadina
Postat pe 29 Martie 2009 00:42
salut concitadina, daca te referi la aranjamentul floral al lumanarilor, si eu l-am facut singura - a fost un fir de trandafir (la fel ca in buchet) rosu cu tot cu frunze, legat cu panglica rosie de lumanare.
A si am dat cu un pic de lac fixativ trandafrii si au iesit super. Succes
laura02maria
Postat pe 11 Aprilie 2009 09:25
cu lumanarile...nu stiu...nu prea m-as risca... dc nu ies???
acum nu stiu ce sa zic, dc in cazul altor chestii ( marturii, carduri, invitatii) mai merge...in cazul lumanarilor chiar nu m-as risca

eu ma gandeam sa imi fac singura cocardele...dar la fel...cred ca voi renunta la idee

acum nu stiu ce sa zic...dc nu vrei ceva mai complicat poate ca merge...
iulik_flore
Postat pe 17 Iunie 2009 00:21
nush, sincer eu una va inteleg, o nunta implica multi bani si toate vrem sa mai taiem din cheltuieli incercand sa facem singure anumite lucruri dar sincer nici eu nu m'as risca sa-mi fac singura lumanarile si buchetele pt ca implica muuuult timp si multi nervi si nu cred ca iti convine k mireasa sa te trezesti la 3 dimineatza sa faci pana la 7-8 la ele. Lumanarile sunt dificile de facut in spcial dc vrei o lumanare cu multe flori nu doar cu o floare, cum am inteles mai sus...am inteles bine?lauramaria pls lamureste-ma

pupici :*
agny
Postat pe 17 Iunie 2009 13:51
Cred ca te referi la impodobirea lumanarilor cu flori, iar daca iei un burete de ikebana (gasesti in Metro, Careefour) te descurci f usor....plus ca ar fi bine sa pui orhidee, rezista mai mult...
................................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4
adika_healthy
Postat pe 17 Iunie 2009 14:00
De la: aaggnnyy, la data 2009-06-17 13:51:32nush, sincer eu una va inteleg, o nunta implica multi bani si toate vrem sa mai taiem din cheltuieli incercand sa facem singure anumite lucruri dar sincer nici eu nu m'as risca sa-mi fac singura lumanarile si buchetele pt ca implica muuuult timp si multi nervi si nu cred ca iti convine k mireasa sa te trezesti la 3 dimineatza sa faci pana la 7-8 la ele. Lumanarile sunt dificile de facut in spcial dc vrei o lumanare cu multe flori nu doar cu o floare, cum am inteles mai sus...am inteles bine?lauramaria pls lamureste-ma

pupici :*


ai inteles bine eu asa le-am facut, au aratat foarte bine
un trandafir cu tulpina si frunze legat cu panglica rosie pe lumnare.

laura02maria
Postat pe 17 Iunie 2009 20:35
De la: lauramaria, la data 2009-06-17 20:35:53
De la: aaggnnyy, la data 2009-06-17 13:51:32nush, sincer eu una va inteleg, o nunta implica multi bani si toate vrem sa mai taiem din cheltuieli incercand sa facem singure anumite lucruri dar sincer nici eu nu m'as risca sa-mi fac singura lumanarile si buchetele pt ca implica muuuult timp si multi nervi si nu cred ca iti convine k mireasa sa te trezesti la 3 dimineatza sa faci pana la 7-8 la ele. Lumanarile sunt dificile de facut in spcial dc vrei o lumanare cu multe flori nu doar cu o floare, cum am inteles mai sus...am inteles bine?lauramaria pls lamureste-ma

pupici :*


ai inteles bine eu asa le-am facut, au aratat foarte bine
un trandafir cu tulpina si frunze legat cu panglica rosie pe lumnare.



vreau poza :d

acum sincer, suna bine, suna simplu si f elegant dar altii ar comenta pe la spate ca vai nu ai avut bani de lumanare...etc...dar eu vreau sa vad poza pls pls pls
pupicei
agny
Postat pe 18 Iunie 2009 15:22
aaggnnyy am pus 2 poze la profilul meu

mi-a placut ca au fost simple si elegante si le-am facut noi doi inainte de seara nuntii - au fost super acele mom,

- sa stii ca pe mine nu prea ma intereseaza gura lumii atata timp cat fac ce-mi place e ok, poate sa zica cine ce o vrea, dar sa stii ca de cele mai multe ori cer pareri.

asa ca astept pareri dar sincere

laura02maria
Postat pe 18 Iunie 2009 20:14
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:24
tarot_healthy
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:25
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 1 Decembrie 2009 09:00
Buna daca esti din Bucuresti si ai cununia in aceiasi zi te pot ajuta eu fara sa ti iau bani iti arat cum se fac.
si daca ai florile te pot ajuta da mi detalii cand este nunta?
vetuta_grace
Postat pe 21 Decembrie 2009 21:30
Mesajul este vechi dar nu ma rabda inima sa nu raspund. Casatoria este e fapt unirea a doua suflete pereche pentru tot restul vietii in fata lui Dumnezeu. Este un eveniment unic si vrei sa ai amintiri frumoase, fotografii la fel de frumoase, sa iti aduci aninte cu drag de acest moment. Aranjamentele florale fac parte din acest moment si este normal sa vrei sa fie deosebite. Nunta mea va fi in luna octombrie a acestui an si am stabilit ca aranjamentele florale vor fi din hortensii, sunt florile mele preferate. Mi se pare absurd sa prinzi o floare de o lumanare si sa spui ca este o lumanare de nunta, chiar mi se pare aiurea rau de tot. Poti gasi o florarie rezonabila care sa iti lucreze aranjamentele si sa nu iti ia o avere. Sincer, daca nu sunt croitor nu ma apuc sa-mi fac palton, ca s-ar putea sa iasa costum de baie! Imi pare rau, asta este parerea mea, si nu sunt nici fitoasa, nici de bani gata, cum s-ar putea interpreta. Imi doresc doar sa am o nunta asa cum am visat dintotdeauna si multe amintiri frumoase. Va doresc bafta!
kudika419496
Postat pe 17 August 2011 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochie VANDUTA 1 De la: tyluka 31 Iulie 2010 18:54
Vand o rochie noua de mireasa, din satin ivory, cu accesorii, David's Bridal (USA) 6 De la: kudika320799 23 Iulie 2011 09:49
ROCHIE DE MIREASA SUPERBA 1 De la: grace005488 23 Septembrie 2009 19:32
o noua firma de inchirieri rochite de ocazie si de mireasa 2 De la: EliteMariaj 27 Septembrie 2009 10:13
Vand rochie de mireasa ivoire nr. 44, voal, bolero, crinolina, saculet -1000 lei 1 De la: kudika486335 17 Decembrie 2011 03:47