Setari Cookie-uri

nunta pe timp ploios

ce facem daca ploua in ziua nuntii? ce metode gasiti pentru a face ca toti sa se simta bine, desi timpul e nefavorabil?
amalia79_healthy
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:41
nu stiu dar cred k o sa inebunesc eu am nunta pe 30mai daca ploua anulez tot as fi in styare credetima la cat am cautat rochia perfeecta si pantofii identici deci o SA MA CRIZEZ RAU
kudika028812
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:03
se zice ca,daca ploua in ziua nuntii ,e semn de bunastare....si ...doar petrecerea nu o faci in ploaie....iesi din casa , te urci in masina...mergi la primarie ,apoi la biserica si apoi la sala....e o mica problema cu pozele in aer liber dar in rest...o ploaie sa ne strice ziua???no way!!!!!!!!
adrianaciprian2000
Postat pe 4 Aprilie 2009 17:24
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:57
Nunta verisoarei mele a inceput pe ploaie si s-a incheiat cu prima ninsoare din an. Exceptand faptul ca nu s-au facut fotografii afara, a fost o nunta de nota zece! Iar important este sa spui da si apoi sa traiesti in intelegere, nu sa ai o nunta ca la carte (desi e discutabila si treaba asta... a cui carte? :D)
mimish
Postat pe 11 Mai 2009 13:37
la nunta nasilor mei a plouat torential.... da' n-are nimic. asta-i semn de bogatie cica!
iulik_flore
Postat pe 28 August 2009 10:59
tocmai au anuntat la tv si am vazut si pe net ca duminica pe 6 septembrie in ziua nuntii mele va fi cod galben de furtuni ploaie si grindina :(( ce ma fac???heeeelp nu vreau s mi s strice nunta :( sunt asa de trista...:(((offff
gabielle88
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:45
trebuie sa fim optimiste si eu am sa fac nunta la anul in martie si sper sa nu ploua.fiti optimiste fetelor si tottul va iesi cu ati planuit.bafta
camy_grace
Postat pe 15 Aprilie 2010 01:02
De la: camy, la data 2010-04-15 01:02:37trebuie sa fim optimiste si eu am sa fac nunta la anul in martie si sper sa nu ploua.fiti optimiste fetelor si tottul va iesi cu ati planuit.bafta


camy. in luna martie se fac nunti?

stiu ca pica tot timpul cu postul pastelui.. este voie?

cristinne83
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:55

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264

PRETURI FOARTE BUNE!
Marry_grace
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:09
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:21
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mihaelasb&id_user=16857
mihaelasb
Postat pe 22 Mai 2010 09:06
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:15
noi am avut nunta in 22 mai:)) innainte cu aproapte o sapta m-am uitat pe internet cum va fi vremea=))) vaaai arata furtuna cu descarcari electrice:P am crezut ca pic de nervi:P la care am zis ce o fi o fi.dimineata nuntii ploa incet,dar foarte noros. cand a mers dupa mire ploua,cand a venit dupa mine ploua! dupa ce am iesit eu din casa :P surpriza, nu mai pluoa/vreau sa zic ca am reusit sa mergem la starea civila, la biserica, sa facem poze, tot.si a mai iesit si soarele pana la urma:P cand faceam pozele afara.:)) in momentul cand am intrat in studio, a inceput o ploaie! iar cand eram la restaurant a plouat maaai tare, cu bulbuci:P asa norocosi am fost! va doresc si voua sa puteti macar sa faceti poze, ca distractie va fi chiar dak ploua chiar dak nu ploua. Si eu stiu ca dak ploua la nunta ta e semn de bogatie va doresc sa aveti parte de cea mai frumoasa zi din viata voastra:*
chetegalina
Postat pe 11 Iulie 2010 14:17
noi am avut nunta pe 8-sept-2007...in saptamana nuntii a fost extraordinar de cald,insa sambata in ziua nuntii a fost friiig si norocul nostru a fost ca ploaia a inceput cand am iesit din biserica deci totul depinde de noroc
fetyza
Postat pe 11 Iulie 2010 15:40
la mine la nunta,pe 11 iulie 2009,ziua se anunta caniculara.dar pe la 3 cand am iesit de starea civila s-a innorat si a inceput sa picure.vremea "ne-a lasat"(ca a iesit iar soarele sa facem fotografiile in gradina botanica), si imediat ce am ajuns la reztaurant a inceput sa ploua torential....si asa a tinut-o toata noaptea.e mai rau sa nu poti face fotografiile in aer liber.mai ales ca la noi in Galati la Gradina Botanica e frumos.va dosresc casa de piatra si nu lasati o "biata" ploaie sa va strice unul dintre cele mai frumoase momente din viata voastra.sa auzim numai de bine.
grace007819
Postat pe 11 Iulie 2010 16:08
De la: iulya_mady, la data 2009-04-03 18:03:04nu stiu dar cred k o sa inebunesc eu am nunta pe 30mai daca ploua anulez tot as fi in styare credetima la cat am cautat rochia perfeecta si pantofii identici deci o SA MA CRIZEZ RAU


Si eu eram in aceeasi situatie si cand mi-a venit ideea ca s-ar putea sa ploua,am inghetat ! mi am sunat in toitul noptii organizatoarea de nunta si am intrebat o ce facem cu tot aranjamentul daca ploua ?? Sa se gandeasca si sa actioneze rapid, ca de aia o platesc.
Pana la urma am luat hotararea ca totul sa se desfasorare sub un acoperis ca daca ploua (chiar si 10 minute ) o sa sa mi strice aranjamentele florale si nu vreau sa am poze cu florile murate dupa ce am muncit atata sa aleg si flori si aranjamente si etc..

Multa bafta tuturor !
kudika052198
Postat pe 11 Iulie 2010 16:55
De la: imagineanuntiitale, la data 2009-04-27 17:57:46Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com




scuze ca intervin, nu m-am putut abtine, am vazut textul publicat pentru reclama ta si vroiam sa -ti dau cateva sugestii pe care sper sa le interpretezi constructiv :

1. textul e prea lung si oboseste -- scurteaza-l si fa-l mai "catchy". pastreaza doar esentialul.
2. cuvintele se repeta .( retrai in primele 2 randuri )
3. ëxpresia "atingerea unui buton e neclara "care buton , al cui, unde ?
4. "Nunta este cea mai importanta zi din viata ta."- discutabil , pentru cei aflati la a doua sau a 3 a casatorie. ( doar daca targetul vostru nu este doar tineret).
5. "In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala"....mai sunt si alte lucruri care amintesc de casatorie , de exemplu verighetele , etc....

6. "zi speciala" si "zi importnata" la un rand diferenta ... (?!)

7 daca in textul mesajului ai vorbit la "per tu " de ce schimbi formularea la sfarsit ? ...

8. daca vorbesti despre nunta si ziua speciala ce rost are sa mentionezi ca voi faceti si reclame Tv? asta vede lumea pe site, daca e interesat cineva.

Iti doresc mult succes!




kudika052198
Postat pe 11 Iulie 2010 17:12
De la: cristinn, la data 2010-04-15 11:55:48
De la: camy, la data 2010-04-15 01:02:37trebuie sa fim optimiste si eu am sa fac nunta la anul in martie si sper sa nu ploua.fiti optimiste fetelor si tottul va iesi cu ati planuit.bafta


camy. in luna martie se fac nunti?

stiu ca pica tot timpul cu postul pastelui.. este voie?

camy_grace
Postat pe 11 Iulie 2010 17:16
De la: cristinn, la data 2010-04-15 11:55:48
De la: camy, la data 2010-04-15 01:02:37trebuie sa fim optimiste si eu am sa fac nunta la anul in martie si sper sa nu ploua.fiti optimiste fetelor si tottul va iesi cu ati planuit.bafta


camy. in luna martie se fac nunti?

stiu ca pica tot timpul cu postul pastelui.. este voie?

Ceau.Scuze ca raspund asa tarziu,eu fac nunta in 5 martie 2011 si postul incepe in 7 martie.trebuie sa merg sa vb cu un preot,in post din cate stiu eu nu se fac nunti.dar este chiar cu 2 zile inainte de post nici atunci nu se fac nunti?
camy_grace
Postat pe 11 Iulie 2010 17:22
draga allyy,
Tema subiectului tau m-a facut sa ma intorc in timp cu 4ani cand am fost angajati ca decoratori ai unei ceremonii de nunta pe insula Ovidiu-Constanta.Atunci locatia respectiva nu era acoperita. Turna cu galeata, pentru prima oara simteam ca ziua nu se termina. Au fost zone langa scena unde husele de scaune au fost schimbate de 2ori pana la venirea miresei. De la ponton de unde oprea vaporasul care ii aducea pe miri si pana in restaurant, tot ce insemna faclii, bentite, arcade, erau CIUCIULETE. Ma gandeam incarcata numai la gandul ca voi da ochii cu mireasa unde voi descoperi tristetea ei. A fost o zi groaznica profesional in care se muncise cat 3ceremonii la un loc. A doua zi (obisnuim sa fim in locatii dimineata pentru strangerea decorurilor imediat dupa plecarea invitatilor)dis de dimineata, mireasa m-a chemat sa imi multumeasca pentru efortul nostru depus si ca pentru ea a fost o zi fantastica asa cum nu se astepta.(aflase in prealabil ce se intamplase in locatie datorita vremii ploioase in timpul ceremoniei lor religioase). Rochia ei de mireasa era uda si chiar putin murdara in partea de jos. In ciuda ploii de afara, mirii au inceput sa danseze, au fost urmati de invitati si seara a fost deosebita. A fost o nunta rafinata dar foarte important rol a jucat formatia care a avut grija sa intretina atmosfera. De obicei suntem tentati sa smiorcaim dar cel mai important este sa se iubeasca tinerii si mai putin restul. Sa pluteasca in aer aerul de sarbatoare si toata lumea va primi mesajul. Casa de piatra tuturor si lasati lucrurile sa decurga singure.
stefanihouse
Postat pe 11 Iulie 2010 23:00
Sal

Pt camy_grace - referitor la nunta in 5 martie 2011. Est sigura ca se poate face nunta? Deoarece am citit undeva ca in saptamana 28 febr - 6 martie nu se fac nunti, deoarece e saptamana lasatului de carne sau asa ceva si din 7 martie incepe Postul. O sa ma mai interesey si eu.
kudika337654
Postat pe 8 Decembrie 2010 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca suntem fini, ce cadouri sa dam nasilor de sarbatori? 6 De la: dindirell 25 Septembrie 2009 19:27
rochii de mireasa pt femeile plinute 43 De la: kudika_1045037 20 Februarie 2023 14:48
concurs foto 1 De la: karlla666 25 Mai 2010 16:33
cum ne adresam socrilor? 69 De la: nelu_lumi 15 Februarie 2010 14:52
Participarea la o nunta este o obligatie ? 43 De la: sirghea 29 August 2010 15:17