Setari Cookie-uri

sfat

Buna,
Incerc sa ma abtin dar nu pot. Sunt casatorita de anul trecut religios. Inainte de sotul meu am avut o releatie de 4 ani care nu a fost tocmai una reusita, dupa aproximativ un an l-am cunoscut pe sotul meu si in scurt timp (9 luni) ne-am cununat. Nu stiu, nu imi dau seama de ce tot timpul ne certam. Imi doream ca din partea sotului meu sa am mai multa afectiune si sa fie mai tandru cu mine sa fie mai atent, sa ma rasfete mai mult, sunt zile in care nici macar nu ne mai sarutam dormim spate in spate ceea ce nu mia-m inchipuit niciodata ca se poate intampla intr-o casnicie, imi spune sa facem un copil dar imi e cam frica. Am incercat sa vorbesc cu el sa ii spun ca nu era sa inainte si ca este schimbat la 360 grade dar spune tot timpul ca din cauza mea e asa ca tot timpul exista ceva ce nu imi convine si daca nu imi convine sa divortam. Ce e drept stam cu parintii mei si nu imi convine ca atunci cand mananca sau cand bea un pahar cu apa sa le lase vraiste pe toate si sa vina mama sa i le adunne sau eu, sau hainele sa le puna pe un scaun ca si cum ar fi ''lesinate'' saracele. Ajutati-ma cu un sfat ca simt ca o iau razna nu stiu cat timp mai rezist!
loredana_plesa
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:02
e foarte urat ce ti se intampla si sa-ti mai si spuna "daca nu imi convine sa divortam" pai las-l in pace spunei ca daca asa e zis si facut, incearca vezi cum va rectiona, (daca tine la tine se va schimba) si daca crezi ca intradevar nu merita divortezi barbati sunt cati pomi sunt intr-o padure.
Referitor la haine si al meu isi mai lasa hainele prin casa, le mai strang si eu le mai strange si el pe ale mele mai da si cu aspiratorul dar cele mai multe tot eu le fac.
Eu as vorbi cu el sincer poate are o problema, ascunde ceva sa mai lasi si tu de la tine. Poate cel mai bine ar fi sa stati singuri oricat de bine te-ai intelege cu parintii tai. Al meu de ex. moare cand aude de spalat vase Nu dispera pote e pana va acomodati unul cu celalalt. Multa intelegere si rabdare iti doresc.
laura02maria
Postat pe 11 Aprilie 2009 16:02
Cu rabdare si cu calm incearca sa vb cu el. Gandeste-te si tu si fa-ti o analiza interioara, poate ca gresesti si tu undeva. Explica-i ca te doare ceea ce se intampla si ca spunanadu-va unul altuia ''daca nu-ti convine pleaca''chiar se va ajunge la divort.
Intreaba-l ce are el sa-ti reproeze si nu reactiona rau, doar asculta, gandeste-te bine s abia apoi da-i o replica sau o explicatie pertineneta.
De obicei asemenea situatii apar in urma unor nemultumiri aparute de ambele parti si a unei p de comunicare.
Incercati sa gasiti o solutie de a sta singuri, oricat de buni si de intelegatri ar fi parintii, tot se creaza un sentiment de disconfort.
Si nu in ultimul rand, adu-ti aminte a exista un Dumnezeu la care sa te rogi,cununia este o Sfanta taina si Dumnezeu are grija de cei care se roaga si se straduiesc sa-si pastreze casnicia.
bastiuta
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:07
Multumesc pentru sfat. O sa incerc s aaplic ceea ce mi-ai spus, poate da ceva roade. Sunt constienta ca daca am sta singuri ar fi altceva dar pe de alta parte stiu ca, daca ne-am muta singuri si as suna acasa din partea mamei nu ar fi totul ok adica mi-ar vb in ''2 peri'' si ...bla bla bla...nu imi doresc asta dar pana la urma e viata mea in joc so casnici mea.
Te pup si mai vorbim
loredana_plesa
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:48
Multumesc dragutele ca incercati sa ma ajutati, o sa incerc sa aplic ce am ''invatat'' de la voi. Tot ce va doresc e multa fericire!!!
Va pup
loredana_plesa
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:57
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:09
lore ce mai faci cum mai esti?
laura02maria
Postat pe 28 Aprilie 2009 12:49
Buna,
Ma bucur ca iti faci griji pentru mine. Acum ''incerc'' sa fiu bine dar sunt perioade si perioade. Incerc sa ma abitin sa mai ii fac reprosuri sau sa ma iau de el, se pare ca chiar daca am stat de vorbe tot nu ajung la nici o concluzie. Penru a ne muta impreuna ...nu avem cum din cauza neneorcitilor de bani, dar sper ca totul sa se rezolve treptat.
Te pup si mai vb...
loredana_plesa
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:23
doamne ajuta sa puteti iesi cu bine din sitatia asta. Succes
laura02maria
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:36
De la: lore1984, la data 2009-04-28 15:23:13Buna,
Ma bucur ca iti faci griji pentru mine. Acum ''incerc'' sa fiu bine dar sunt perioade si perioade. Incerc sa ma abitin sa mai ii fac reprosuri sau sa ma iau de el, se pare ca chiar daca am stat de vorbe tot nu ajung la nici o concluzie. Penru a ne muta impreuna ...nu avem cum din cauza neneorcitilor de bani, dar sper ca totul sa se rezolve treptat.
Te pup si mai vb...


Curaj si rabdare si pana la urma va iesi si soarele ! Stiu ca e greu,am luptat si noi cu o mare problema, vreo 3 ani si n-a fost deloc usor, dar am avut amandoi puterea sa nu o luam razna si pana la urma e bine, multumim lui Dumnezeu, si crede-ma ca a meritat !
Pupici si mai vb !
bastiuta
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:10
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:18
De la: lore1984, la data 2009-04-04 10:02:42Buna,
Incerc sa ma abtin dar nu pot. Sunt casatorita de anul trecut religios. Inainte de sotul meu am avut o releatie de 4 ani care nu a fost tocmai una reusita, dupa aproximativ un an l-am cunoscut pe sotul meu si in scurt timp (9 luni) ne-am cununat. Nu stiu, nu imi dau seama de ce tot timpul ne certam. Imi doream ca din partea sotului meu sa am mai multa afectiune si sa fie mai tandru cu mine sa fie mai atent, sa ma rasfete mai mult, sunt zile in care nici macar nu ne mai sarutam dormim spate in spate ceea ce nu mia-m inchipuit niciodata ca se poate intampla intr-o casnicie, imi spune sa facem un copil dar imi e cam frica. Am incercat sa vorbesc cu el sa ii spun ca nu era sa inainte si ca este schimbat la 360 grade dar spune tot timpul ca din cauza mea e asa ca tot timpul exista ceva ce nu imi convine si daca nu imi convine sa divortam. Ce e drept stam cu parintii mei si nu imi convine ca atunci cand mananca sau cand bea un pahar cu apa sa le lase vraiste pe toate si sa vina mama sa i le adunne sau eu, sau hainele sa le puna pe un scaun ca si cum ar fi ''lesinate'' saracele. Ajutati-ma cu un sfat ca simt ca o iau razna nu stiu cat timp mai rezist!


nasol...
eu as zice sa va mutati numai voi doi...cel mai rau lucru e sa stai cu parintii sau socrii...apoi nu-l mai critica ...incearca sa vb calma cu el...
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 23:30
Draga Lore, cum zice si Micki23 cred ca ar trebui sa stati singuri, in primul rand, fara socri, iar apoi, incearca sa-l rogi sa te ajute , cate putin , la diferite treburi casnice. Azi putin, maine putin, treptat ii va intra in reflex. Multumeste-i de fiecare data si arata-i recunostinta, prin faptul ca , ajutata fiind, ai mai mult timp pt tine, sa fii odihnita sau sa te faci frumoasa pt el. Reprosurile nu sunt o solutie. Ai rabdare cu el si fii calma. Cu act te isterizezi mai tare, cu atat se va inversuna pe tine si se va gandi ca are "o nevasta pisaloaga si insuportabila". Cred ca toate femeile trec prin perioade de acest gen. Succes.
dana_lacatusu
Postat pe 4 Iunie 2009 11:34
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 15:41
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O surpriza frumoasa pentru sotul nostru! 5 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:26
Tablouri de nunta pe panza - personalizate 4 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:08
Alune, fistic, crantzanele 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:26
ce e lama? 8 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:24
figurine pentru tort 47 De la: iulika_flore 23 Februarie 2010 23:54