Setari Cookie-uri

cum trecem?

greu de tot ,uni reusesc alti poate niciodata depinde cat de mult l-ai iubit,eu nu reusesc sa il uit parca il vad mereu e in visurile mele in fiecare seara si ma trezesc cu el in gand ,oare de ce?////// de ce? nu pot iubi pe altcineva?am incercat sa fac multe dar orice as face nu pot l-am iubit cum numai odata in viata iubesti ,viata merge mai departe cu el sau fara el dar sa uiti e greu
cony_adrian
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:14
Parerea mea e sa-l lasi in urma s-a terminat l-ai iubit va fost bine ai amintiri frumoase pastreaza-le in suflet dar acum incearca sa te gandesti la tine tie iti este frica de un nou inceput, uitate in jurul tau cel care este pentru tine este langa tine dar nu-l vezi, treci peste incearca sa-ti dai o sansa ai incredere in tine, inima ta va stii sa iubeasca din nou. Eu iti vorbesc din experienta 4 ani am sta dupa acel baiat pe care il iubeam dar el nu, eram complexata ma consideram urata dar intr-o zi el s-a mutat din bloc de la mine si parca ma linisteam in fiecare zi parca nu ma mai gandeam la el asa de mult acum am amintiri frumoase atat, si sunt cu un baiat care mi-a fost un amic extrem de bun ne destainuiam toate secretele unul altuia ne sustineam si am ajuns la un sarut care continua si astazi. Ai incredere in tine un nou inceput e bine venit in vietile noastre nu te ascunde .Bafta
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:09
Ai rabdare, timpul iti va vindeca ranile. Cicatricile vor deveni tot mai mici. Nu trebuie sa te grabesti sa inlocuiesti o dragoste cu alta. Acorda-ti tie mai multa atentie si mai mult timp.
Succes!
fantome
Postat pe 27 Aprilie 2009 13:16
De la: fantome, la data 2009-04-27 13:16:15Ai rabdare, timpul iti va vindeca ranile. Cicatricile vor deveni tot mai mici. Nu trebuie sa te grabesti sa inlocuiesti o dragoste cu alta. Acorda-ti tie mai multa atentie si mai mult timp.
Succes!


subscriu. cea mai mare greseala este sa te arunci in bratele noului venit. s-ar putea sa te arzidin nou!
iulik_flore
Postat pe 2 Mai 2009 00:06
Trebuie sa fii tare.In primul rand nu te arunca inca in bratele unei alte iubiri nu castigi nimic.Accepta intalniri cu alte persoane doar pentru a te relaxa dar nu te arunca la o relatie,totul sa ramana la stadiul de o simpla intalnire,o cafea,o plimbare,un film...etc doar sa nu te izolezi in casa.
Incearca sa iti cumperi o haina noua,schimba-ti look-ul,o noua coafura,incearca sa ai grija de tien,sa iti acorzi mai multa atentie.Asta te va ajuta sa te simti mai bine.Gandeste-te mai mult la tine nu la unul care nu merita.
Mikky_Shikky
Postat pe 2 Mai 2009 09:13
sfaturile sunt bune dar greu de aplicat ptr cine nu trece prin asa ceva (sunt si eu in aceeasi situatzie :()
an_ny_ta
Postat pe 5 Iunie 2009 10:01
EU ITI ZIC LA FEL DIN EXPERIENTA...AI SA IL UITI, MAI GREU CE E DREP,T DAR O SA TREACA ...IMPORTANT E SA VREI O... SA DEPASESTI MOMENTUL...NU AM CREZUT NICI EU CA O SA TREC PESTE ASTA DAR CU TIMPUL....DACA INCERCI SA INVETI DIN GRESELI....SI SA NU MAI FII "OBSEDATA" DE O PERSONA O SA TREACA...GINDESTE-TE CA VIATA TRECE PE LINGA TINE DACA NU FACI CEVA CU EA O SA TE TREZESTI CA NU AI REALIZATA NIMIC.....FII OPTIMISTA
luminita20_2006
Postat pe 5 Iunie 2009 10:26
am trecut si eu prin asa ceva si am zis ca nu o sa mai iubesc vreodata si ca pt mine barbatii nu inseamna nimic ,si ca ma voi razbuna pana la capat dar...
nu toti sunt la fel ,eu am inceput imediat o alta relatie nu pt ca vroiam nu,nu vroiam dar acea persoana imi stia cat de cat problema si a vrut sa ma ajute si mai ajutat foarte mult sa uit trecutul sa nu ma mai gandesc la ceea ce a fost,a avut rabdare cu mine ,ma sustinut si ma inteles si a tecut un an jumate de atunci si inca e alaturi de mine si ne iubim.Da trecutul nu il voi uita niciodata dar nu mai mai gandesc tot timpul la trecut si incerc sa imi ating prioritatile si sa fac ceva cu viata mea ,si intr-un an am realizat ca am facut ceea ce nu am reusit sa fac in 5 ani cat am statcu aceea persoana din toate punctele de vedere(sentimental si profesional)
eu cred ca ai nevoie de cineva care sa te ridice ,sa iti arate ca viata nu s-a terminat si ca abea incepe ,ca ai una si trebe sa profiti de ea ,nu sa stai sa suferi pt cineva care nu merita,gandeste-te oare lui ii pasa de tine ca suferi?poate el e fericit si isi traieste viata si tu stai sa ti-o distrugi crezi ca merita.Nimeni nu merita sa iti distrugi viata pt el
Iesi in lume distreaza-te ,cunoaste alti oameni ,si traieste0ti viata ca ai doar una,si in primul rand traieste pt tine ,pt ca daca u nu traiesti pt tine nu o face nimeni
daca nu as fi avut aceeasi situatie ca tine nu as fii scris aici ,
eu ti-am spus povestea mea ,si iti mai spun sa fii optimista pt ca o sa ajungi la o varsta la care o sa te dai cu capul de pereti si o sa zici :"pt ce am trait ?"am suferit toata viata si nu am facut nimic
TRAIESTE-TI VIATA CA ATUNCI CAND TE ASTEPTI MAI PUTIN VA RASARII SOARELE
BAFTA SI AI GRIJA DE U,SI SA AUZIM DE BINE
POOPICI
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 5 Iunie 2009 10:34
E foarte greu sa treci peste astfel de momente, intradevar.Acum 1 an jumate am trecut si eu prin asa ceva....dupa 3 ani ne pregateam de nunta, dar totul s-a rupt.Nu ne mai intelegeam si s-a apropiat mai mult decat trebuie de o colega de-a lui de munca, care culmea, imi era "prietena" si mie...A fost greu la inceput, dar am avut familia si prietenii alaturi si am reusit sa trec peste.Mi-am dat seama ca viata e frumoasa, merita traita din plin, si o relatie care nu a mers nu inseamna totul in viata.Si in plus stiam ca o apara pana la urma si jumatatea mea.Si a aparut....au trecut 10 luni de atunci si suntem foarte fericti...culmea e ca a fost tot timpul atat de aprope de mine, 2 etaje mai jos
kidu_grace
Postat pe 5 Iunie 2009 11:34
stiti vorba aia "un sut in fund e un pas inainte" chiar asa e
kidu_grace
Postat pe 5 Iunie 2009 11:41
intradevar e greu la inceput,dar cu timpul trece,si eu am trecut printr-o poveste asemanatoare am crezut ca acolo mi se termina viata, ca nu mai am pt ce trai dar am avut si noroc ca i-am avut pe parinti aproape, care m-au sustinut.dupa 8 luni de plans am intalnit persoana cu care o sa ma casatoresc peste 3 luni si pe care il iubesc foarte mult, trecutul nu pot sa il uit dar sunt doar amintiri.L-am iubit, am trecut peste, a fost mai greu dar acum iubesc din nou asa cum nu am mai iubit.trebuie sa avem rabdare la fiecare ne este jumatatea undeva,si ne asteapta.....
Eu am incercat sa nu ma las, am iesit in oras cu prietenele, am vb cu ele despre problema mea si cand vb te usurezi, cel putin la mine a mers
gety_grace
Postat pe 5 Iunie 2009 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceva nou pentru iubi... 10 De la: Alecsu04081998 26 Martie 2012 21:48
producator de pungi de cadouri personalizate 1 De la: grace000160 11 Iulie 2009 17:50
eterna problema: unde stam? 16 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:17
locatie nunta 1 De la: grace004978 10 Noiembrie 2009 11:34
MUZICA PT DIERITE EVENIMENTE TIMISOARA 1 De la: kudika420601 19 August 2011 18:49