Setari Cookie-uri

Sutien silicon fara bretele

Salutare! Vreau sa stiu dk a folosit cineva la nunta ei sutien din silicon fara bretele. As vrea sa-mi achizionez unul, dar am emotii ca nu stiu cum se comporta. Poti sa dansezi cu el? Transpiri de la el?
kristyne_grace
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:48
Buna! Eu o sa port la nunta (26 iulie) sutien cu silicon, dar cu bretele. Se comporta foarte bine, eu nu am probleme, iar daca e cald se poate sa transpiri si fara sutien. Nu am sanii prea mari si ma stresez.
Lowiny_grace
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:48
nu ma stresez, am vrut sa spun.
Lowiny_grace
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:49
Multumesc pt raspuns!
kristyne_grace
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:10
Si eu mi-am achizitionat sutien din silicon fara bretele pentru nunta. Am rochia de mireasa cu spatele gol si de asta am preferat fara bretele, deja am facut o proba si se aseaja bine. Sfatul meu este sa iti cumperi sutienul cu o cupa mai mare decat porti tu normal ca aceste sutiene au cupele mai mici (ex: eu port in mod normal cupa B dar mi-am cumparat cupa D la sutienul din silicon)
Sorinica_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:18
Un astfel de sutien am si eu si l-am purtat la 2 nunti, se comporta foarte ok. De transpirat transpiri, dar nu alunega si nici nu cade.
bejange
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:28
Si unde gasesti sutiene de acest fel , la ce firma , Jolidon ?
mony_k_roibu
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:43
Si eu mi-am achizitionat unul...l-am si verificat (prin casa), se lipste destul de bine...acum astept nunta sa vad daca sta 1 zi intreaga...
Dyanne_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:44
Se gasesc in Bucuresti...pe Lipscani...
Dyanne_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:45
De la: Dyanne, la data 2009-04-24 08:44:19Si eu mi-am achizitionat unul...l-am si verificat (prin casa), se lipste destul de bine...acum astept nunta sa vad daca sta 1 zi intreaga...

Buna! Imi spui si mie de la ce firma l-ai lua si la ce pret? si chiar tine sanii?
Inca ceva! Stie cineva de ceva sutiene cu adeziv? Am citit si io pe net ca ceva vedeta de la noi poarta asa ceva pt ca atunci cand danseaza sa nu-i iasa sanii din sutien? M-ar interesa si pe mine asa ceva pt nunta ca-s cam dantausa de felu meu si rochia e cam cu decolteu . Ms mult
alina_crisan2004
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:17
EU LA NUNTA AM AVUT UN ASTFEL DE SUTIEN, DE FAPT SUNT NISTE CUPE CARESE LIPESC PE PIELE SI M-AM SIMTIT FFFFFFFFF BINE CU ELE NU SE DEZLIPESC ST FFFFF OK. A FOST SUPER CU ELE MAI ALES CA AM SLABIT FFF MULT INAINTE DE NUNTA SI NUMAI AVEAM NIMIC NICI SANI NIMIC. A FOST SUPER NU S-AU DEZLIPIT DECAT CAND LE-AM DESFACUT EU DIMINEATA ACASA. FOLOSESTE CU INCREDERE. BINE ACUM DEPINDE CE VREI SA ITI IEI, EU AM FOST MULTUMITA DE ELE.
luky2005
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:18
De la: Sorinica, la data 2009-04-24 08:18:42Si eu mi-am achizitionat sutien din silicon fara bretele pentru nunta. Am rochia de mireasa cu spatele gol si de asta am preferat fara bretele, deja am facut o proba si se aseaja bine. Sfatul meu este sa iti cumperi sutienul cu o cupa mai mare decat porti tu normal ca aceste sutiene au cupele mai mici (ex: eu port in mod normal cupa B dar mi-am cumparat cupa D la sutienul din silicon)


Buna! Sutienul in spate se inchide normal sau e pt rochie cu spatele gol? si daca vrei se pot atasa bretele? Rochia mea vine prinsa dupa gat si eu nu as renunta la bretele. Si e si cu spatele gol! Imi spui si de la ce firma l-ai luat? Ms mult. Sunt mireasa in 23 mai :)
alina_crisan2004
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:29
Acum faceti cum doriti,eu mi l-am luat de la Triumph.
mellyana
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:41
o colega a folosit un astfel de sutien la nunta sa... adevarul e ca mareste sanii, insa nu a avut deloc probleme cu el...
enna_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:56
Buna! Sutienul in spate se inchide normal sau e pt rochie cu spatele gol? si daca vrei se pot atasa bretele? Rochia mea vine prinsa dupa gat si eu nu as renunta la bretele. Si e si cu spatele gol! Imi spui si de la ce firma l-ai luat? Ms mult. Sunt mireasa in 23 mai :)



Casa de piatra!!!! Eu am nunta pe 10 mai!!!! Sutienul nu se prinde la spate sunt doar doua cupe care se lipesc pe sani. La fel este si rochia mea se prinde dupa gat si e cu spatele gol!!! Eu sunt foarte multumita de sutien, trebuie doar sa fii atenta cand il lipesti sa il pui in pozitia corecta. Eu l-am achizitionat de pe www.okazii.ro si mi-am luat 2 unul se numeste UN BRA iar celalat FREE BRA, respectin 29 lei si 39 lei la care se adauga taxe postale. Am inteles ca sunt si in magazine dar eu nu am avut timp sa umblu dupa sutien asa ca am preferat sa-l achizitionez de pe net
Sorinica_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:12
Buna, si de unde pot sa imi cumpar un astfel de sutien am nunta pe data de 18 iulie si sunt stresata va rog sa imi spune-ti si mie pooop:))
mirela7688
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:54
De la: mirela7688, la data 2009-04-24 10:54:05Buna, si de unde pot sa imi cumpar un astfel de sutien am nunta pe data de 18 iulie si sunt stresata va rog sa imi spune-ti si mie pooop:))



ceau eu sunt din timisoara si am si eu nunta pe 18 iulie,la noi se gasesc sutiene cu silicon la jolidon,acuma nu stiu in b ucuresti unde au ei magazin!
pisimaya_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:12
Ciao, fetelor. Si eu am achizitionat un astfel de sutien, inca n-am ajuns sa-l port, dar am timp anul asta. Pana in julie anul ce vine am timp sa-l probez. Eu l-am luat din afara, dar la Jolidon il puteti gasi la circa 30 RON. Sper sa va fie de flos si succes la pregatiri ptr. miresicile din anul acesta!!
Nefertity
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:45
eu am purtat doar la cununie,a doua zi la nunta a fost mai cald si nu l-am putut suporta pe mine,imi venea rau,deoarece imi era prea cald de la el.dar se compota bine,nu iti cade si e ok.al meu a fost fara bretele si fara spate,doar cupele.dar e k,il port mereu acum,dar nu in vara.
ela_ely23
Postat pe 24 Aprilie 2009 22:09
aaaaaaaa.si eu l-am achizitionat de pe net.
ela_ely23
Postat pe 24 Aprilie 2009 22:10
Eu mi-am achizitionat azi sutienul de pe net...se numeste Un BRA. Sunt foarte curioasa sa vad cum o sa fie, noroc ca merg la un botez inainte si o sa-mi dau seama dk imi place sau nu....
kristyne_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 22:16
buna,imi puteti spune va rog de unde se pot cumpara aceste sutiene din silicon? am sanii mici :))
vali4ana
Postat pe 25 Aprilie 2009 00:58
Mie mi-a luat nasa de cununie unul fara bretele tot pentru nunta si l-am luat intr-o zi sa ii fac proba,nu se deslipeste ,dar in schimd iti curge transpiratia in jurul sutienului de nu se poate.Eu avind rochia in partea bustului din saten va inchipuiti cum s-ar fi vazut,cum satenul e foarte sensibil ca material dintr-o pata mica se face de trei ori mai mare.Asa ca mi-am luat un sutien culoarea rochiei si i-am taiat bretelele si nu am avut treaba.
madalina_lm
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:00
De la: elenaciucu, la data 2009-04-24 22:10:42aaaaaaaa.si eu l-am achizitionat de pe net.


De pe ce site?
Cele care ati purtat astfel de cupe va rog sa spuneti de unde l-ati achizitionat si la ce pret. In felul asta ne ajutati un pic sa nu "colindam" toate magazinele
avinia_grace
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:26
Ciao, fetelor. Am cautat eu un pic pe Net ptr. siteurile ptr. sutienele din silicoane fara bretele. Pentru cele interesate, intrati pe urmatoarele adrese ( aveti grija ca preturile difera)
www.okazii.ro,
www.whitewedding.ro ( cca. 40 RON)
www.sereno.ro ( 29.90 RON)
www.bizoo.ro.
Succes!!!
Nefertity
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:05
hmmm, am intrat pe unul din situri si una dintre cumparatoare 'se plangea' ca si-a achizitionat un sutien si nu statea 'lipit'. ea purta marimea 75C si si-a cumparat sutienul marimea C......sa ne riscam?
angi_bz
Postat pe 25 Aprilie 2009 22:07
Hello! Si eu m-am gandit sa recurg la aceasta metoda . Sutienul il poti comanda online, de pe site-ul www.freebra.ro, avand un pret destul de accesibil, 29,90ron.Insa sunt foarte nerabdatoare sa vad cat de comod este..
grace001077
Postat pe 26 Aprilie 2009 09:36
L-am luat de la Casa Rochiilor de Mireasa...au si site..
Dyanne_grace
Postat pe 26 Aprilie 2009 21:32
prefer sa imi cos sutienul normal de rochie, asa cum am vz la f mu;te mirese. acest sutien din silicon o fi bun dar nu da acelasi efect, adik nu "aduna" sanii.
iulik_flore
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:38
Eu am avut un astfel de sutien la nunta. S-a lipit pe piele.. nu am transpirat..sau daca am transpirat nu s-a dezlipit. Nu m-a deranjat in niciun fel sanii mei au parut mai mari..mai frumosi, mai adunati. foarte misto. insa nu cred.. ca este bun pentru cele cu sanii mari. Cred ca cele cu sanii mari ar trebui sa poarte un sutien normal sau cu bretele. cum spunea si cineva mai sus.. "nu aduna". La mine " a adunat" ca au fost mai mici. dar la cele mai mari.. nu... nu cred ca e bun.
lady_me
Postat pe 27 Aprilie 2009 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa Nanette 1 De la: rocsana_cs 15 August 2010 17:06
Vand rochita Pronovias Felisa colectie 2011 NOUA 2 De la: Felisa2011 11 Mai 2011 04:09
Vand Rochite made in USA, cadou voal si accesorii de par 3 De la: grace009607 11 Iulie 2010 21:46
vand rochie SAN PATICK2010 1 De la: grace009808 27 Noiembrie 2010 12:07
Cumpar urgent rochie forma A, nr 36 -Demetrios, Maggie Sottero, La Sposa, Sophia Tolli, Bien Savvy, Pronovias, Mori Lee 14 De la: andra_fl 29 Octombrie 2010 16:42