Setari Cookie-uri

Sutien silicon fara bretele

Super! Inseamna ca si pentru mine ar fi bun De unde l-ai cumparat?
avinia_grace
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:25
Buna. Sutien din silicon gasesti pe Smardan la Casa Rochiilor de mireasa (intra pe site-ul lor). Eu de-acolo l-am cumparat..desi pana la urma nu l-am mai purtat. Stiu ca parca am dat pe el in jur de 50 lei (anul trecut)si desi port cupa B...a trebuit sa iau D. Am citit mai sus ca si altcineva a facut la fel.
crisdany75
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:07
hello fetelor,va sriu in premiera si va salut pe toate.apropo de sutienul de silicon...e ok..doar ca nu vi l'as recomanda daca aveti o rochie de alta culoare decat alb sau negru...se vede super aiurea pt ca transpiri in el...in rest e k..daca e pt rochita de mireasa vi'l recomand.pupicei si mult succes.
anabela182004
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:26
eu am avut rochita cu corset si nu am purtat sutien a fost super,

- la rochitele cu corset cred ca se poate ignora sutienul acum depinde si de marimea sinilor si cum se simte fiecare.
laura02maria
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:01
Fetelor ati incercat careva sutienul cu adeziv? il gasiti aici http://www.elbur.ro/sutien-cu-adeziv-p34.html? eu am sanii destul de mari si cel cu silicon nu ma incanta. ma poate ajuta careva in cunostinta de cauza? ma gandeam ca acesta poate fi pus pe sub sutien pt a tine sanii in sutien. la dans sunt cam saltareti ;) si nu vreau ca la nunta sanii mei sa fie in centrul atentiei, si rochia e cam decoltata. ms mult.
si spor la pregatiri celor care urmeaza sa fie mirese in 2009. sunt si eu pe ultima suta de metrii
alina_crisan2004
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:06
buna fetelor eu am avut nunta cumantei pe 25aprilie si am purtat asemenea sutien si am dat doar 35lei si se gasesc mai peste tot nu sunt chiar asa de greu de gasit si daca aveti grija cand le lipiti atunci vor sta ffff bine nu se dezlipesc si trebuie sa le pui cu grija si le mai poti folosi si a doua oara se numesc sutiene de silicon pretul difera de la un magazin la altul si e mult mai sigur daca leati lua din magazione si nu online pt k le poti vedea si daa nuti plac nu le ei
dadivio_lazy
Postat pe 29 Aprilie 2009 14:17
buna ,nu stii daca aceste sutiene si aduna sanii,pt ca eu asta vreau,
adrianagabriela_jeler
Postat pe 11 Mai 2009 16:15
De la: adrianagabriela_jeler, la data 2009-05-11 16:15:00buna ,nu stii daca aceste sutiene si aduna sanii,pt ca eu asta vreau,


NU ...PREA...ADUNA SANII

PTR K NEAVAND BRETELE NU AU PUTERE DE SUSTINERE
iulik_flore
Postat pe 12 Mai 2009 12:05
am vazut un astfel de sutien la o prietena ...
parea super ok mai ales k se putea inchide in fata , la fel ca si sutienele normale ... adunau sanii foarte frumos ...
m-ar tenta ... dc este pozitionat corect , efectul este halucinant si natural in acelasi timp ...
paullyss
Postat pe 14 Mai 2009 22:16
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pentru_mireasa_.html

SUPERBEEEE!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 15 Mai 2009 11:30
Gasiti la un pret decent si la www.pretulverde.com, la linkul de mai jos:

http://www.pretulverde.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,95/category_id,3730f16aa1dfb682dba5f36d245c29d3/option,com_phpshop/Itemid,1/
...................................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs4 - castiga un sejur in Kusadasi, Turcia
adika_healthy
Postat pe 4 Iunie 2009 15:04
vreau sa stiu de unde as putea cumpara un sutien din silicon fara bretele....daca stiti vreun magazin in Bucuresti care comercializeaza asa ceva, va rog, ajutati-ma!
watty
Postat pe 28 Iulie 2009 12:36
eu am folosit sutien cu silicon la o nunta, dar nu pre l-as recomanda se cam dezlipeste de pe piele cand transpiri. daca sunteti interesate s cumparati anuntati-ma
gabielle88
Postat pe 7 August 2009 22:46
De la: alina_crisan2004, la data 2009-04-28 09:06:31Fetelor ati incercat careva sutienul cu adeziv? il gasiti aici http://www.elbur.ro/sutien-cu-adeziv-p34.html? eu am sanii destul de mari si cel cu silicon nu ma incanta. ma poate ajuta careva in cunostinta de cauza? ma gandeam ca acesta poate fi pus pe sub sutien pt a tine sanii in sutien. la dans sunt cam saltareti ;) si nu vreau ca la nunta sanii mei sa fie in centrul atentiei, si rochia e cam decoltata. ms mult.
si spor la pregatiri celor care urmeaza sa fie mirese in 2009. sunt si eu pe ultima suta de metrii


OK AM VAZUT INTR-UN FILM RECENT ASA CEVA. actrita principala lipea un astfel de sutien pt o rochita interesanta . Eu una am sanii destul de mari, iar in decursul unei luni variaza cu o marime:P.
Insa mie imi e f greu sa port rochite/bluze fara bretele sau care se prin in jurul gatului pentru ca am nevoie de sustinere la sani neaparat. ASa ca dc a incercat careva acel tip de sutien impartasiti-va parerea :P
pupici
agny
Postat pe 8 August 2009 12:33
De la: kristyne, la data 2009-04-17 12:48:59Salutare! Vreau sa stiu dk a folosit cineva la nunta ei sutien din silicon fara bretele. As vrea sa-mi achizionez unul, dar am emotii ca nu stiu cum se comporta. Poti sa dansezi cu el? Transpiri de la el?



buna eu folosesc de vreo 2 ani push up fara bretele...e ok insa problema e ca atunci cand transpiri risca sa se c-am desprinda daca nu e bluza/corsetul f mulat/a...iar de vreo cateva ori m-am iritat putin din cauza caldurii si transpiratiei....

eu m-am decis sa port un sutien normal fara broderie sau bretele...pt ca il sustine corsetul...e mai bine asa...macar daca transpir mai absoarbe buretele....
BarbieGirl_grace
Postat pe 10 August 2009 01:12
fetelor, eu am un astfel de sutien de aproape ...1 an, si il port de fiecare data cand tinuta imi impune...Daca aluneca?...mie mi s-a intamplat....dar de cele mai multe ori sta cuminte la locul lui.
Intr-adevar trebuie sa iti cumperi o cupa mai mare decat cea pe care o porti in mod obisnuit, iar in ceea ce priveste ''asezarea'', depinde numai de tine cum il pozitionezi.
Sfatul meu este sa il purtati mai inainte de ocazia pentru care l-ati ales, astfel va veti obisnui cu el, si va veti simti mai confortabil. Succes
nice_ali_girl
Postat pe 10 August 2009 10:13
buna fetelor, mi-am achizitionat si eu un astfel de sutien cu gandul ca il voi purta la nunta mea, dar s-a ivit ocazia de a ma duce la o nunta unde m-am imbracat cu o rochie decoltata ce nu imi permitea sa port niciun alt tip de sutien, asa ca am luat aceste cupe, le-am lipit conform instructiunilor (pe piele curata fara crema sau lotiune de corp). Totul a fost frumos si placut pana in momentul in care am inceput sa transpir, mi se udase si rochia dar noroc ca era neagra si nu se vedea, apoi a inceput sa mi se deslipeasca usor de pe sani si imi cam atarna, am rezistat asa pana la local, iar in timpul unui dans era sa ma fac de toata bafta cand s-a dezlipit si era sa-l pierd, m-am facut ca imi aranjez breteaua, melodia era pe sfarsite asa ca m-am dus la baie sa-l dau jos. Nu va zic ce senzatie am avut dupa acest incident mai ales ca imi simteam sanii mai mici cu doua numere pt ca practic ce s-a inamplat aclo a fost ca si cum as fi stat in sauna si am dat cateva grame jos.
Intr-adevar trebuie sa fie cu o cupa mai mare decat cea pe care o porti in mod obisnuit.
Consider ca acest sutien trebuie purtat numai la tinute mai mulate pe sani pt a nu se intampla ceea ce am patit eu.

Acest produs am vazut ca se gaseste si la unele magazine de pe Lipscani la un pret mai de centru, dar si in SIR cu 30 lei
ghitamihaela
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:50
buna fetelor. am si eu o intrebare pt cele care au deja sutienul din silicon fara bretele. cum se curata pt o noua folosire?
grace006712
Postat pe 12 Mai 2010 21:37
Cum se curata sutienul din silicon: se spala cu sapun si apa..se lasa sa se usuce fara sa se stearga..
Dyanne_grace
Postat pe 13 Mai 2010 16:03
As dori sa imi spuneti cele care v-ati comandat sutienul de pe internet,v-ati luat aceeasi marime care o aveti si la sutienele normale? Eu port 85B la sutienul normal. Ce marime ar trebui sa imi iau? Va rog sa imi raspundeti care stiti ca nu as vrea sa mi-l cumpar si sa nu imi fie bun. Va multumesc.
kudika364263
Postat pe 7 Februarie 2011 14:20
Buna, fetelor!

Mi-am cumparat si eu sutien cu silicon, doar ca nu prea imi dau seama cum se curata. Se spala sau trebuie sters altfel? Ma gandesc sa nu se ia adezivul..
Multumesc. :)
Devy
Postat pe 27 Aprilie 2013 13:43
Scuze, am vazut ca era un post mai vechi cu chestia asta. :) Ignorati. :)
Devy
Postat pe 27 Aprilie 2013 13:44
De pe www.triconf.ro, la 20 lei. :)
kudika_971116
Postat pe 17 Iulie 2014 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochita de mireasa superba 1 De la: julia86_julia 28 Iunie 2011 21:21
in cazul in care renuntam la clasicul voal, de unde putem achizitiona o voaleta? 1 De la: anamarial 19 Ianuarie 2010 21:19
Rochie mireasa 1 De la: lyly77 11 Decembrie 2008 12:57
Vand rochie Mirandi. 1 De la: grace007215 19 Ianuarie 2010 16:08
vand rochita de mireasa simpla si eleganta 2 De la: gracemakeup 15 Mai 2010 18:06