Setari Cookie-uri

buna

Buna,ma numesc camelia si sunt nou pe forum.Eu am nunta pe 26 septembrie 2009 si noi suntem plecati in afara si am vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi ,ma refer la ce i ce sunt si ei in afara si AU FACUT DEJA NUNTA IN ROMANIA:NOI AVEM DECAMDATA RESTAURANTUL;MUZICA;ORNATUL SALI;FOTOGRAFU:URMEAZA SA FACEM SI INVIITALIILE DE NUNTA ASTA E URMATORUL PAS. NOI AJUNGEM IN TARA CU EXACT O SAPTAMANA INNAINTEA NUNTII SI AS VREA SA VA INTREB DACA E DE AJUNS TIMP PT CE PREGATIRIRI MAI SUNT?[tortul ,prajiturile vinul,] va multumesc si astept raspuns. o zi buna la toti...
cammm
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:17
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:52
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:52
buna ziua ! m ar interesa daca aveti si sediu in bacau?
cammm
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:18
in mod normal o saptamana pentru pregatiri nu este deloc suficenta.nu vreau sa te dezamagesc dar sunt multe lucruri pe care trebuie sa le rezolvi .dupa cum am citit esti ca si mine din Bacau .la mine nu este chiar problema ta eu sunt in tara iar sotul meu este in afara.Avantajul este ca are cine sa se ocupe de lucruri. Am citit ca ai restaurantul,muzica,filmat,decorator.trebuie sa faci programare la biserica,(o poate face si parintii)sa stabilesti meniul la restaurant-dar poti apela si la o agentie de catering,maisunt cateva maruntisuri de aceea sfatul meu este sa iti cauti o agentie care sa se ocupe de tot altfel nu vei face fata.iar in ultima saptamana in mod normal mirii se odihnesc nu stiu de unde veniti voi dar stiu ca drumul este foarte obositor si nu cred ca iti vei dori sa dormi la propria nunta.tine legatura cu familia si pune-i in tema cu dorintele tale pentru a te ajuta sa misti treburile. spor la pregatiri si sper ca pana la nunta ta iti vei rezolva toate problemele.
mihaelaonu
Postat pe 1 Mai 2009 18:20
eu cred ca e ok
avand in vedere ca nunta e in 26 septembrie sigur la biserica vei putea avea exact ora care ti-o doresti - totul e sa vb cu preotul din timp. unde nu tb sa fiti prezenti

Invitatiile noua ni le-a facut in 2 zile, iar despre meniu a tb sa mergem exact in saptamna nuntii sa discutam, cat cota, cum aranjam nuntasi etc, la fel si pt spovedit la biserica tot in saptamana nuntii.

La sfat cu 2 saptamani inainte de nunta ca atat era valbil certificatul prenoptial si vroiam sa prindem si o ora buna.
Acum daca orasul e mai mic poate se poate si in saptamna cu nunta.
Poti sa dai un tel la primarie la voi la cununii si intrebi exact care e procedura. La Cluj a trebuit sa fim prezenti amndoi.
Certificatul prenoptial il obtii cu mai multe drumuri intro zi. daca se mai cere ca anul trecu asa era.

Tortul e bine sa-ti faci rezervare din timp la suport cam cu 1 luna inainte, iar pt comanda tortului tot a mai trabuit sa sun in saptamna nuntii.(si tot nu l-au facut cum am zis cu toate ca aveau si o poza si a zis ca se poate doamna draguta) Prajiturile cred ca ti le face cu 2-3 zile inainte orice cofetarie daca nu le poti cumpara si din Metro, Kaufland sau chiar de la Cofetarie.

Daca la sfat e ok nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Succes si casa de piatra.
laura02maria
Postat pe 1 Mai 2009 18:49
buna.la noi la sfat poate sa depuna si parinti actele,de asta ne am interesat.cu tortu sunt nelamurita ,cum am zis vin cu o saptamana inainte de nunta si trb sa vad eu cu ochi mei ce dau comanda si nu stiu daca are timp sa mi l faca intr o saptamana?
cammm
Postat pe 1 Mai 2009 19:48
pai stii cum e, la noi a fost asa: am facut programarea pt un tort aproximativ de 90-100gr/persona pt data nuntii, cu o luna ininte.
Tu poti sa o faci telefonic.

Nici nu a vrut sa vb cu mine despre model decat in saptamna nuntii.
Pe ea a interesato cat e de mare tortul si suportul pe care il vreau si ora la cre sa mi-l aduca la sala.
Doar ca am discutat eu ca vreau asa si asa si a zis ca e ok.

Tot at a tb sa-i spun daca vreau flori artificiale sau de zahar.

Am optat pt flori de zahar care sau cam topit

puteam sa ma duc si pe fructe dar tot din timp sa-i spun pt ca daca vrei niste fructe care nu se gasesc in aceea perioada in supermarketuri tb sa la comande si dureaza mai mult.

laura02maria
Postat pe 1 Mai 2009 20:09
buna eu abia m am inscris pe forum si am aceeasi problema. am nunta pe 7 noiembrie si ajung acasa cu 2 sapt inainte. vreau sa te intreb daca am timp sa mi cumpar rochia florile si toate celelalte.si eu am aranjat deja cu restaurantul muzica filmarea si meniul.dar nu prea stiu ce treb sa mi mai cumpar eu in afara de haine si flori. multumesc
danagaureanu
Postat pe 2 Mai 2009 15:07
De la: cammm, la data 2009-05-01 19:48:50buna.la noi la sfat poate sa depuna si parinti actele,de asta ne am interesat.cu tortu sunt nelamurita ,cum am zis vin cu o saptamana inainte de nunta si trb sa vad eu cu ochi mei ce dau comanda si nu stiu daca are timp sa mi l faca intr o saptamana?

eu am dat comanda la tort cu 2 saptamani inainte de nunta, insa la mine nu a fost nevoie de suport, insa daca vrei un anumit suport anume pt tort ar trebui sa iei legatura ceva mai devreme cu cofetarie. din cate mi-au spus la cofetarie, trebuie data comanda inainte cam cu 10 zile de nunta. se poate sa nimeresti in aceeasi zi sa aiba mai multe torturi de facut si sa nu aiba timp sa le faca pe toate. invitatiile se fac in 2-3 zile, buchetele de nunta si lumanarile ar trebui sa dai comand cam cu o saptamana inainte (depinde de florarie). florile de piept se iau repede. batura se ia tot asa repede. bafta
carmela_grace
Postat pe 2 Mai 2009 15:21
La mine a durat o saptamana cu invitatiile. si cred ca ar fi mai bine sa cauti niste modele pe net.. si sa ti le faca cineva acasa, daca nu identice cu cele pe care le vrei tu, macar asemanatoare.Oricum.. sunt o multime de modele. Sau sa cauti pe acolo un model despre cum ai vrea, sa il trimiti acasa.. si tot asa.. Cred ca ar trebui sa incepi cu o lista. Si in cazul tau cred ca o firma de catering ar fi de mare ajutor. Cauta cat mai,multe informatii pe net.. si chiar pe site-ul asta. Si despre buchete si lumanari.. cauta-ti modelele pe net.. si arata-le parintilor sau celor care te ajuta cu pregatirile de acasa. Eu am dat comanda cu 2 saptamani inainte. Depinde de perioada in care iti faci nunta..de cat de aglomerat este..
Si mare atentie, cred ca cel mai important, PROGRAMAREA LA COAFOR, LA COSMETICA. e foarte aglomerat si trebuie facuta cu o luna inainte. La mine asa a fost, ca nunta mea a fost pe 30 august.
Cat despre rochia ta, cred ca poti sa ti-o cumperi in 2 zile.. ca sunt destule magazine si case de moda. insa mare grija cu costumul si pantofii ginerelui. Pentru ca e o problema.. nu prea se gasesc.... Si mai este si cadoul nasilor..
si sa nu uitam de analizele de la doctor care trebuiesc facute cu 10 zile inainte de nunta. si parca actele tot asa trebuie depuse. Daca ai noroc cu vreun medic... bun..si ii dai vreo atentie.. poti sa trevci peste asta si sa iti elibereze foaia intr-un minut. Daca te ajuta parintii, prietenele.. cred ca poti sa le faci pe toate si intr-o saptamana. Nu vreau sa te descurajez, insa am niste prieteni care au venit inainte cu 3 saptamani de nunta lor.. si a fost cam dificil.. cu toate vca rezervasera mai totul cu un an..O sa fie greu.. obisitor..
lady_me
Postat pe 2 Mai 2009 16:11
fetelor ma puteti ajuta si pe mine sunt noua pe forum si nu reusesc sa mi adaug poze in profilul meu spuneti mi cum sa fac n am reusit la adauga poze
danagaureanu
Postat pe 2 Mai 2009 18:32
multumesc pt sfat.
cammm
Postat pe 3 Mai 2009 19:08
ce parere aveti de rochiile de mireasa din BAZAR DE LA SUCEAVA?
cammm
Postat pe 3 Mai 2009 19:12
De la: danagaureanu, la data 2009-05-02 18:32:25fetelor ma puteti ajuta si pe mine sunt noua pe forum si nu reusesc sa mi adaug poze in profilul meu spuneti mi cum sa fac n am reusit la adauga poze


de la id tau sus in pagina ai optiunea adauga poze, in josul pagini ai deschide album sau creaza ceva de genul asta - creezi albumul si clik cu mous-ul pe butonul incarca poza
- prima casuta denumire poza a2-a BROWESE click aici unde ti se deschide fereastra cu ruta din calc tau cauti poza care vrei sa o incarci click cu mausul - OPEN poti adauga 5 poze dupa care butonul de jos INCARCA
.
Cam asa ceva sper ca nu e prea tarziu si sper sa reusesti. Succes
laura02maria
Postat pe 3 Mai 2009 19:43
multumesc mult laura am reusit te pup poate mai vb daca nu te deranjeaza.
danagaureanu
Postat pe 4 Mai 2009 23:03
m am uitat la pozele tale rochia este superba daca este a ta ai fost o mireasa foarte faina.sper ca nu te deranjeaza ca m am uitat la poze.
danagaureanu
Postat pe 4 Mai 2009 23:06
buna...eu sunt din suceava si am vazut rochiile din bazar de la noi...sa stii k sunt modele dragute...mie una imi plac...eu pentru nunta mea voi opta pentru una mai sofisticata..adica am vazut la o casa de moda o rochie superba, si pretul este pe masura...dar nu am nimic impotriva cu rochiile din bazar..sunt frumoase..o zi buna
aadelinnne
Postat pe 5 Mai 2009 10:49
De la: danagaureanu, la data 2009-05-04 23:06:11m am uitat la pozele tale rochia este superba daca este a ta ai fost o mireasa foarte faina.sper ca nu te deranjeaza ca m am uitat la poze.


ma bucur ca ai reusit,
da rochita este a mea si mie mi-a placut foarte mult, a fost foarte usoara, nu a tb modificata si a avut si sclipici si in plus nu a fost nici foarte scumpa dar sa stii ca e de vanzare - bonus cu toate acesoriile

te pup si ne mai auzim si succes la pregatiri, daca le pregatesti pe toate din timp si le ti evidenata la fiecare va iesii totul OK

Fericire si casa de piatra
laura02maria
Postat pe 5 Mai 2009 11:28
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 15:43
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 15:44
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot sa-l uit pe barbatul vietii mele.... 75 De la: gagaaa 11 Decembrie 2010 03:10
fotograf pentru nunta in Constanta 4 De la: Luminita_L 7 Mai 2015 17:25
plicuri pentru bani nunta 9 De la: ely1983 18 Februarie 2010 13:52
figurine pentru tortul miresei 12 De la: grace003967 9 Iulie 2009 10:14
Pe 22 august 2009 am avut nunta,daca va pot ajuta cu sfaturi,raspunsuri ,idei va stau la dispozitie. 2 De la: grace003710 3 Octombrie 2009 15:22