Setari Cookie-uri

buna miresicilor sunt noua pe acest site, ce restaurante sti-ti prin focsani

sunt noua pe acest site, ce restaurante sti-ti prin focsani si la ce preturi.ms
gaya87
Postat pe 15 Mai 2009 20:20
De la: gaya87, la data 2009-05-15 20:20:09sunt noua pe acest site, ce restaurante stiti prin focsani si la ce preturi.ms
gaya87
Postat pe 15 Mai 2009 20:31
Si eu sunt din Focsani si imi fac nunta la Golesti, unde pe strada Victoriei s-a deschis restaurantul QUEEN a doamnei Antal, cel mai deosebit restaurant din oras. Am nunta pe 15 august 2009 si poti vedea dupa nunta poze din restaurant ca sa iti dai seama ce vreau sa zic. Totul inauntru e pe crem, mesele sunt rotunde, oglinzi pe pereti, candelabre mari si frumoase, totul nou.. Nu se fumeaza inauntru dar in spate e o terasa amenajata super si ea iar in fata o curte minunata, cu covor rosu pt nunri, lumini si o cascada superba si deasemenea un foisor unde fumatorii se mai pot retrage. E de vis...Incap 150-180 de persoane; ringul s-ar putea sa para cam mic, dar nu ma deranjeaza, ne vom descurca pt ca nu danseaza toti odata. Meniul e 180 lei noi fara bautura de la ei si include aranjatul salii si 2 ospatari. Am auzit doar de bine de aceasta doamna Antal care are experienta multa in cattering si o organizare si mancare impresionante.
Alte restaurante din Focsani: Ambasador si Sorstre(parca asa se chema ) in sud, Este unul nou pe la gara, doua pe langa PENI, unul in bahne (o viluta cu 2 etaje pe galben) si cel din obor, Romantic, intr-adevar super si acesta. Cam asta stiu, bafta in a-ti gasi ce iti doresti!
raluk4coco_grace
Postat pe 29 Iunie 2009 16:05
cine te-a luat fetita de nevasta la cat esti de proasta???
as ruga administratorul sa corecteze greselile inainte de a aparea pe site
maria33
Postat pe 29 Iunie 2009 23:10
Nu stiu nici un restaurant in Focsani, dar stiu precis ca nu se scrie "sti-ti", ci "stiti" (eu, stiu, tu stii, el/ea stie, noi stim, voi stiti, ei/ele stiu). De acord?

Postat pe 30 Iunie 2009 11:09
Pãcat, încã nu ºtim sã scriem corect. Bravo fetelor cã nu toleraþi astfel de lucruri!
Lowiny_grace
Postat pe 26 August 2009 10:38
ups....she did it again !
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 10:51
Este superb restaurantul Queen! Iata cateva detalii aici: http://danyrolux.blogspot.com/2009/09/restaurantul-queen-din-golesti.html
grace005134
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:54
Nu stiu altii cum sunt dar eu cand ma gandesc la.... etc..

Dragele mele,
Dupa cateva minute petrecute in fata calculatorului si dupa ceva recomandari..... am hotarat sa merg sa vad vestitul restaurant Antal Queen, bineinteles al Doamnei ANTAL, sau al micului ray.. sau cum ii zice.

Sunt foarte placut impresionata de aspiratiile mele, si intr-adevar multumita ca sunt... altfel.

Sunt o ciudata pentru ca mie nu mi-a placut NIMIC la acest vestit restaurant. Nu stiu cu ce sa incep.. sa o luam de la intrare.. avem de a face cu un frumos gard colorat alb cu maro(parca) impodobit cu ilustre modele de lemn impletiruri si alte motive arhaice. Intrarea este pazita maiestos de 2-3 pitici de gradina viu colorati. O data intrati in mirifica curte simtim ca ne aflam in alta lume, in dreapta se afla o deosebita "gradina japoneza" unde toate elementele se imbina in deplina armonie. Apa se revarsa intr-o frumoasa baltoaca langa un foisor mirific. Intalnim specii precum Abies alba, Pinus silvestris, boscheti si foioase.

Intregul peisaj este condimentat cu frumoase capete de lei auriti, balustrii maro, capiteluri clasice... pitici, albe ca zapada, etc..

Ajunsi in faimoasa sala va veti simiti cuprinsi de o puritate nemarginita. Albul este predominant si bineinteles ca si cum nu ar fi fost de ajuns se intalnesc vestitele capiteluri corintice aurite, totul fiind admirat de oglinzile ce blindeaza toti peretii.

Ornamentele nu se despart de auriu si dantelarii si briz-briz-uri.


Asemenea abundenta, atat in casa cat si in curte, de kitch, prost gust si manelism, rar am intalnit pe meleagurile patriei.


Dar probabil este locul "de vis" potrivit populatiei acestei tari..

Va doresc nunti de vis si doresc pe aceasta cale sa felicit proprietarul si mai ales arhitectul ce a reusit gratie unor eforturi fantastice de imaginatie si reala seriozitate sa dea dovada de o sensibilitate iesita din comun.

Va Multumesc si La Buna Vedere..
ana_maria_pascal
Postat pe 26 Septembrie 2009 18:13
De la: vaxalbina, la data 2009-09-26 18:13:41Nu stiu altii cum sunt dar eu cand ma gandesc la.... etc..

Dragele mele,
Dupa cateva minute petrecute in fata calculatorului si dupa ceva recomandari..... am hotarat sa merg sa vad vestitul restaurant Antal Queen, bineinteles al Doamnei ANTAL, sau al micului ray.. sau cum ii zice.

Sunt foarte placut impresionata de aspiratiile mele, si intr-adevar multumita ca sunt... altfel.

Sunt o ciudata pentru ca mie nu mi-a placut NIMIC la acest vestit restaurant. Nu stiu cu ce sa incep.. sa o luam de la intrare.. avem de a face cu un frumos gard colorat alb cu maro(parca) impodobit cu ilustre modele de lemn impletiruri si alte motive arhaice. Intrarea este pazita maiestos de 2-3 pitici de gradina viu colorati. O data intrati in mirifica curte simtim ca ne aflam in alta lume, in dreapta se afla o deosebita "gradina japoneza" unde toate elementele se imbina in deplina armonie. Apa se revarsa intr-o frumoasa baltoaca langa un foisor mirific. Intalnim specii precum Abies alba, Pinus silvestris, boscheti si foioase.

Intregul peisaj este condimentat cu frumoase capete de lei auriti, balustrii maro, capiteluri clasice... pitici, albe ca zapada, etc..

Ajunsi in faimoasa sala va veti simiti cuprinsi de o puritate nemarginita. Albul este predominant si bineinteles ca si cum nu ar fi fost de ajuns se intalnesc vestitele capiteluri corintice aurite, totul fiind admirat de oglinzile ce blindeaza toti peretii.

Ornamentele nu se despart de auriu si dantelarii si briz-briz-uri.


Asemenea abundenta, atat in casa cat si in curte, de kitch, prost gust si manelism, rar am intalnit pe meleagurile patriei.


Dar probabil este locul "de vis" potrivit populatiei acestei tari..

Va doresc nunti de vis si doresc pe aceasta cale sa felicit proprietarul si mai ales arhitectul ce a reusit gratie unor eforturi fantastice de imaginatie si reala seriozitate sa dea dovada de o sensibilitate iesita din comun.

Va Multumesc si La Buna Vedere..


Acelasi post , copiat cu virgula si punt ,la facut VAXALBINA pe alte 3-4 siteuri despre mirese si restaurante din Focsani. Din pacate se pare ca este vorba de un reprezentant al unui restaurant concurent care , de cand s-a deschis ANTAL QUEEN nu prea mai are clienti pentru nunti. S-a dus vorba in tot "targul" si de acum stie toata lumea ca ANTAL QUEEN este de departe no.1 in materie de saloane de nunta in Vrancea. E pacat ca astfel de useri, arunca niste mizerii de comentarii doar in scopurile lor meschine de a castiga bani mai multi , inducand in eroare viitoarele mirese sau miri in legatura cu o locatie sau alta.ANTAL QUEEN chiar merita vazut , iar la cat de deosebit este ar trebui chiar sa practice niste preturi mai mari , dar preturile sunt la fel ca la celelalte restaurante. Am facut nunta acolo si vreau sa spun ca a iesit atat de perfect totul , incat doua prietene care aveau dat acont la restaurant ELEGANCE (cel din tiganie din Obor) si la OSCAR ( bodega " militianului" cum i se mai spune ) au renuntat si au dat un alt acont la ANTAL QUEEN !!! Celelalte restaurante mai merg inca pe " husele de scaun cu fundite " care nu se mai poarte decat la caminul cultural de prin comune dar asta e.... Romanul asa face mereu ,... cand apare ceva nou , ceva altfel , incearca sa arunce cu pietre si apoi gandeste. SINCERE FELICITARI doamnei ANTAL pentru ce a reusit sa faca pentru miresele din Vrancea ! Bravo !
alina512
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:33
De la: vaxalbina, la data 2009-09-26 18:13:41Nu stiu altii cum sunt dar eu cand ma gandesc la.... etc..

Dragele mele,
Dupa cateva minute petrecute in fata calculatorului si dupa ceva recomandari..... am hotarat sa merg sa vad vestitul restaurant Antal Queen, bineinteles al Doamnei ANTAL, sau al micului ray.. sau cum ii zice.

Sunt foarte placut impresionata de aspiratiile mele, si intr-adevar multumita ca sunt... altfel.

Sunt o ciudata pentru ca mie nu mi-a placut NIMIC la acest vestit restaurant. Nu stiu cu ce sa incep.. sa o luam de la intrare.. avem de a face cu un frumos gard colorat alb cu maro(parca) impodobit cu ilustre modele de lemn impletiruri si alte motive arhaice. Intrarea este pazita maiestos de 2-3 pitici de gradina viu colorati. O data intrati in mirifica curte simtim ca ne aflam in alta lume, in dreapta se afla o deosebita "gradina japoneza" unde toate elementele se imbina in deplina armonie. Apa se revarsa intr-o frumoasa baltoaca langa un foisor mirific. Intalnim specii precum Abies alba, Pinus silvestris, boscheti si foioase.

Intregul peisaj este condimentat cu frumoase capete de lei auriti, balustrii maro, capiteluri clasice... pitici, albe ca zapada, etc..

Ajunsi in faimoasa sala va veti simiti cuprinsi de o puritate nemarginita. Albul este predominant si bineinteles ca si cum nu ar fi fost de ajuns se intalnesc vestitele capiteluri corintice aurite, totul fiind admirat de oglinzile ce blindeaza toti peretii.

Ornamentele nu se despart de auriu si dantelarii si briz-briz-uri.


Asemenea abundenta, atat in casa cat si in curte, de kitch, prost gust si manelism, rar am intalnit pe meleagurile patriei.


Dar probabil este locul "de vis" potrivit populatiei acestei tari..

Va doresc nunti de vis si doresc pe aceasta cale sa felicit proprietarul si mai ales arhitectul ce a reusit gratie unor eforturi fantastice de imaginatie si reala seriozitate sa dea dovada de o sensibilitate iesita din comun.

Va Multumesc si La Buna Vedere..


Acelasi post , copiat cu virgula si punt ,la facut VAXALBINA pe alte 3-4 siteuri despre mirese si restaurante din Focsani. Din pacate se pare ca este vorba de un reprezentant al unui restaurant concurent care , de cand s-a deschis ANTAL QUEEN nu prea mai are clienti pentru nunti. S-a dus vorba in tot "targul" si de acum stie toata lumea ca ANTAL QUEEN este de departe no.1 in materie de saloane de nunta in Vrancea. E pacat ca astfel de useri, arunca niste mizerii de comentarii doar in scopurile lor meschine de a castiga bani mai multi , inducand in eroare viitoarele mirese sau miri in legatura cu o locatie sau alta.ANTAL QUEEN chiar merita vazut , iar la cat de deosebit este ar trebui chiar sa practice niste preturi mai mari , dar preturile sunt la fel ca la celelalte restaurante. Am facut nunta acolo si vreau sa spun ca a iesit atat de perfect totul , incat doua prietene care aveau dat acont la restaurant ELEGANCE (cel din tiganie din Obor) si la OSCAR ( bodega " militianului" cum i se mai spune ) au renuntat si au dat un alt acont la ANTAL QUEEN !!! Celelalte restaurante mai merg inca pe " husele de scaun cu fundite " care nu se mai poarte decat la caminul cultural de prin comune dar asta e.... Romanul asa face mereu ,... cand apare ceva nou , ceva altfel , incearca sa arunce cu pietre si apoi gandeste. SINCERE FELICITARI doamnei ANTAL pentru ce a reusit sa faca pentru miresele din Vrancea ! Bravo !
alina512
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:33
Constat cu parere de rau ca tot ce se intampla in Romanica este parca desprins din scrierile lui I.L. Caragiale (sa nu fiu gresit inteleasa..imi place foarte mult Caragiale si ceea ce a scris, dar e destul de neplacut sa vezi ca dupa aproape 125 de ani lumea - prin modalitatea de a gandi - a ramas la fel).

Ceea ce am postat a fost pus pe 2 portaluri de profil (nici de cum 3 - 4): www.grace.ro si www.miresici.ro, clar ca totul a fost cu copy paste..sau orice om inteligent ar face asta..doar nu ar fi trebuie sa scriu dupa dictare sau sa stau din nou sa compun, pentru ca parerea ar fi fost aceeasi :)

Frumos/urat - bun/rau - sunt notiuni abstracte ce depind de la individ la individ..

Remarc in afirmatiile predecesoarei mele notiunea de "spiritul turmii" - a te lua dupa ce face tot targul, doar pentru ca asa face toata lumea..ca este de bon goût..

Atunci cand faci afirmatii trebuie sa ai dovezi, ca sa le poti sustine. Orice afirmatie fara dovezi este NEFONDATA. Sa inteleg ca daca mie nu imi place ceea ce am vazut acolo, asta inseamna ca vreau sa fac rau si ca sunt reprezentanta unui restaurant concurent? :))) Daca se citeste cu atentie ceea ce am scris, nu am laudat niciun restaurant..nu am vorbit de bine pe nimeni..deci, de unde concluzia asta? Spre dezamagirea unora chiar nu m-a incantat niciun restaurant din Focsani.. Si surpriza: nici macar "restaurantul ELEGANCE (cel din tiganie din Obor)" si "OSCAR ( bodega " militianului" cum i se mai spune )" nu mi-au placut.

Un formum este facut pentru idei pro si contra...deci, am avut tot dreptul sa spun ce gandesc (cu argumente)..traim totusi intr-o tare libera si democrata :)

Si ca incheiere: avand in vedere ca aproximativ 80% din cei care ocupa aceasta frumoasa tara, sunt "manelizati" si iubitori de kitch si tot ce straluceste, ma astept sa placa la multa lume :)

Va Multumesc si La Buna Vedere..
ana_maria_pascal
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:00
?
alina512
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:12
De la: vaxalbina, la data 2009-09-30 16:00:23Constat cu parere de rau ca tot ce se intampla in Romanica este parca desprins din scrierile lui I.L. Caragiale (sa nu fiu gresit inteleasa..imi place foarte mult Caragiale si ceea ce a scris, dar e destul de neplacut sa vezi ca dupa aproape 125 de ani lumea - prin modalitatea de a gandi - a ramas la fel).

Ceea ce am postat a fost pus pe 2 portaluri de profil (nici de cum 3 - 4): www.grace.ro si www.miresici.ro, clar ca totul a fost cu copy paste..sau orice om inteligent ar face asta..doar nu ar fi trebuie sa scriu dupa dictare sau sa stau din nou sa compun, pentru ca parerea ar fi fost aceeasi :)

Frumos/urat - bun/rau - sunt notiuni abstracte ce depind de la individ la individ..

Remarc in afirmatiile predecesoarei mele notiunea de "spiritul turmii" - a te lua dupa ce face tot targul, doar pentru ca asa face toata lumea..ca este de bon goût..

Atunci cand faci afirmatii trebuie sa ai dovezi, ca sa le poti sustine. Orice afirmatie fara dovezi este NEFONDATA. Sa inteleg ca daca mie nu imi place ceea ce am vazut acolo, asta inseamna ca vreau sa fac rau si ca sunt reprezentanta unui restaurant concurent? :))) Daca se citeste cu atentie ceea ce am scris, nu am laudat niciun restaurant..nu am vorbit de bine pe nimeni..deci, de unde concluzia asta? Spre dezamagirea unora chiar nu m-a incantat niciun restaurant din Focsani.. Si surpriza: nici macar "restaurantul ELEGANCE (cel din tiganie din Obor)" si "OSCAR ( bodega " militianului" cum i se mai spune )" nu mi-au placut.

Un formum este facut pentru idei pro si contra...deci, am avut tot dreptul sa spun ce gandesc (cu argumente)..traim totusi intr-o tare libera si democrata :)

Si ca incheiere: avand in vedere ca aproximativ 80% din cei care ocupa aceasta frumoasa tara, sunt "manelizati" si iubitori de kitch si tot ce straluceste, ma astept sa placa la multa lume :)

Va Multumesc si La Buna Vedere..

Nu ti-a placut nici un restaurant din Focsani dar te-ai gandit sa scrii o pagina intreaga de critici doar despre acel restaurant . DE CE NU AI CRITICAT SI CELELALTE RESTAURANTE , CARE ACUM SUSTII CA NICI ELE NU TI-AU PLACUT ????? Nu mai incerca sa dregi busuiocul acum - ai fost prinsa nu matza in sac si gata. In legatura cu postul identic de pe cele 2 siteuri - ce fel de om are interesul sa posteze un articol critic despre ceva pe mai multe forumuri ? Doar un om direct interesat ca acel lucru sa fie auzit de cat mai multe persoane !!!!! Deci , asta ai urmarit si tu in final - denigrareA un restaurant concurent , ... nu neaparat promovarea restaurantului personal .Hai sa nu ne mai ascundem dupa degete si sa ne dam mari sustinatori ai lui Caragiale (sic)!!! Daca nu iti plac restaurantele ELEGANCE si OSCAR E POSIBIL SA FII REPREZENTANTA ALTUI RESTAURANT (SORSTE DE EXEMPLU ,.. CE ZICI ???)
Daca spui ca stii ca 80% din persoanele din acesta tara iubesc aceste tipuri de restaurante , nu crezi ca e normal ca un patron sa construiasca un restaurant care sa fie pe placul celor mai multi din clientii ??!!!? Sau tu ai vrea sa se construiasca restaurante special pentru ciudati ca tine , minoritari fustrati si culti , ascunsi in spatele unor citate din scriitori celebri ?? Scrie mai bine pe ceva forumuri literare caci gusturile tale in materie de design si arhitectura sunt mult discutabile !
alina512
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:14
un restaurant frumos aflat la mare cautare in momentul de fatza ocupand la ora actuala lokul intai la nivel de catering/restaurant este Antal Queen Plazza...aflat in Golesti pe strada orizont numarul 35 restaurant ai Doamnei anttal....am fost la cateva petrecerei organizate la acest restaurant shi am fost surprinsa de meniurile shi de ambienta lokalului.....cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti sa vedeti cu ochii vostri lokalul...din punctul meu de vedere este unul dintre cele mai luxoase restaurantenu numai din vrancea ci din tuate pe care leam frecventat pana la ora actuala....gusturile nu s edicuta dar se pare ca sunt persoane ,,mai de la tzara,, care nu stiu sa aprecieze bunul gust shi natura luxurianta in care ar trebui sa fie plasat un restaurant.....shi la intrarea restaurantului nu este,,o baltoaca,,(asa cum se exprima precedentul ,,fara gusturi..) ci o frumosa cascada in trepte pe care sunt amplasate diferite specii de plante......imi pare sicer rau k pe acest site sunt postate mesaje ale unor persoane pt care ,,bunul gust,, inseamna duar ,,ca la mama acasa,,...trraim in romania shi asta se vede.....
grace006864
Postat pe 20 Decembrie 2009 21:18
unde te ai hotarat sa iti faci nunta,sau ai facut o ,la ce restaurant?si eu tb. sa fac nunta in focsani si nu am nici o idee cum sunt restaurantele acolo,eu fiind din iasi.
sofrone_alina
Postat pe 17 Februarie 2010 09:15
fetelor, va rog un restaurant dragut,dar sa fie de 200 de pers.in focsani,aveti idee.este cineva din focsani?
sofrone_alina
Postat pe 17 Februarie 2010 09:18

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:48
la ce te-ai fi asteptat ...la o taranca parvenita .de prin partea tecuciului...ca madam antal...
mirahana
Postat pe 10 Iulie 2010 11:25
pfff...chiar nu vedeti cat sunteti de penibili!!!va certai pe clienti ca la mahala si va barfiti unul pe altu care e cel mai tare...fratilor m-am hotarat , imi fac nunta la cort decat sa vin la vreunul dintre vou!credeti ca atrageti clientii barfindu-va unul pe celalalt...care e cel mai tare???va spun eu, nici unul.nu faceti decat sa va barfiti unul pe celalat si sa indepartati clientii...urat din partea voastra. fiecare restaurant e unic in felul lui , lasati-ne pe noi sa zicem care cel mai tare...urat foarte urat.
kudika310704
Postat pe 30 Iulie 2010 19:13
iti dau dreptate draga kudika 310704...se "mananca unul pe altu" ca la piata.merita totusi sa incerci un restaurant decat varianta cu cortul.de exemplu fratele meu a avut nunta anul asta la Sorste, de care din cate vad eu pe aici nu se scrie decat de rau.mie una mi-a placut , de la mancare pana la personal totul a fost super.meniu traditional romanesc, multa mancare, lumea chiar a plecat foarte multumita.si vreu sa spun ca fratele meu a avut invitati multi din afara si numai lume buna, toti au fost foarte incantati.nu mai spun de sala, este super iar persoana care se ocupa de decor , tin sa o felicit , sta foarte bine cu imaginatia.
per ansamblu foarte ok, cu siguranta nunta mea va fi tot la SORSTE asa ca merita sa incerci si tu.
kudika310707
Postat pe 30 Iulie 2010 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunti in apropierea buzaului 3 De la: laura_cazan 31 Ianuarie 2011 19:24
vand rochie mireasa 1 De la: geanina_jane 8 Martie 2010 17:39
Cheltuieli nunta 195 De la: Corina1982 3 Februarie 2012 15:18
restauranr NO NAME str Mariuca. 1 De la: bebelusha 24 Noiembrie 2009 20:10
dans 6 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:05