Setari Cookie-uri

Parintii ...

Buna tuturor..nu stiu daca este locul potrivit sa postez asta..dar daca nu este rog pe cineva sa il mute la locul corespunzator....Am o relatie cu iubitul meu .. nu de ft mult timp cei drept insa in acest timp ne-am apropiat ft mult,vbim despre orice chiar si despre fam noastre,despre prob din familiie noastre. Ne-am cunoscut famiile .. la el matusa ,verisori pt ca parintii lui sunt plecati din tara sa munceasca insa cu mama lui am vorbit si stie de mine. Din partea lui si a familiei lui totul este oke .. doar ca ai mei nu sunt de acord ( sau cel putin asa mi se pare mie ) . La ei la toate relatiile pe care le-am avut le-au considerat joaca nicidecum ceva serios ( macar cand a fost cazul ) Eu nu am vorbit niciodata deschis cu ai mei ..si din aceasta cauza am facut ft multe greseli pana in prezent pe care si in momentul de fata le regret ( ma rog..asta nu conteaza ).
Ai mei spun ca el este mai important ca ei si nu le convine faptul ca il mai ajut la unele lucruri la care are nevoie.. .. Parintii lui sunt - tatal turc si mama lui romanca . EL a fost botezat la ambele biserici din cate am inteles..deci face parte din ambele religii ( sa zic asa ).. insa mamei nu ii convine aceast fapt..ca el cica este turc. Poate fi asta o problema ?? Sa imi ascult mama si sa ma despart din acest motiv de el...sau sa continui relatia? Tin sa precizez ca merge din ce in ce mai bine..si ne apropiem din ce in ce mai mult..insa m-am saturat de ironiile lor...m-am si certat de cateva ori urat cu ei ..incat imi venea sa plec in bratele lui ..
CrysS4
Postat pe 12 August 2009 01:12
am postat la locul nepotrivit..de nu raspunde nimeni ?:-s
CrysS4
Postat pe 12 August 2009 23:20
hello! am citit mesajul tau si m-am regasit pe mine acum vreo 3-4 ani Si iubitul meu - viitor sot- este turc , pe jumatate, tatal turc , mama romanca, dar este botezat ortodox, dar ai mei faceau crize la inceput si ma certam cu ei. Usor mi-am dat seama ca n-are rost si le-am explicat ca nu au ce face, eu pe el il iubesc si asta ar trebui sa conteze pentru ei, ca ma face fericita, ma iubeste si ar face orice pentru mine. In cazul in care ei n-ar ami fi, ar trebui sa fie bucurosi ca exista cineva pe lume care poate sa aibe grija de mine la fel ca si ei, iubindu-ma neconditionat. Le-am zis ca in loc sa-l critice in orice, ami bine ar sta un pic sa-i cunoasca si laturile bune si sa vada ca ei il judeca prea aspru. Sa stii ca a functionat, iar anul asta avem nunta.
grace_h
Postat pe 12 August 2009 23:55
De la: grace_h, la data 2009-08-12 23:55:40hello! am citit mesajul tau si m-am regasit pe mine acum vreo 3-4 ani Si iubitul meu - viitor sot- este turc , pe jumatate, tatal turc , mama romanca, dar este botezat ortodox, dar ai mei faceau crize la inceput si ma certam cu ei. Usor mi-am dat seama ca n-are rost si le-am explicat ca nu au ce face, eu pe el il iubesc si asta ar trebui sa conteze pentru ei, ca ma face fericita, ma iubeste si ar face orice pentru mine. In cazul in care ei n-ar ami fi, ar trebui sa fie bucurosi ca exista cineva pe lume care poate sa aibe grija de mine la fel ca si ei, iubindu-ma neconditionat. Le-am zis ca in loc sa-l critice in orice, ami bine ar sta un pic sa-i cunoasca si laturile bune si sa vada ca ei il judeca prea aspru. Sa stii ca a functionat, iar anul asta avem nunta.


Multumesc mult pt raspuns si iti doresc o casnicie cat mai fericita si copii sanatosi cand va fi momentul.( ca banuiesc ca va doriti ) !
Eu ma cert zilni cu ei ..si pe langa faptul ca e jumatate turc desi e botezat in ambele religii .. cred ca sunt gelosi pe el cred...noi sincer pt a nu mai comenta si a asculta discutiile lor ne-am gandit sa ne logodim .. poate e prea devreme insa sincer eu sunt prima fata pe care a iubit'o pana acum si care a reusit sa il schimbe . Toti zic asta..
CrysS4
Postat pe 13 August 2009 23:05
Situatia merge din ce in ce mai rau..din zii in zii ma cert din ce in ce mai tare cu ai mei incat au ajuns sa imi spuna ca sunt libera sa plec si daca vreau .. pot sa plec sa ma marit ca deja am varsta la care ma pot marita. Au inceput sa spuna ca de cand umblu cu el m'am schimbat in rau..ceea ce mie nu mi se pare...eu tot ce vreau este sa fiu alaturi de el ..pentru ca langa el ma simt bine..rel asta este ce mi-am dorit demult...In seara asta chiar au zis ca nu mai am voie sa ies din casa ( bineinteles ca nu o sa fac asta ) ca nu mai imi dau nici un ban de astazi..sa vada dim ce ma descurc ( trebuie sa precizez ca am vrut sa ma duc sa muncesc si nu m-au lasat ) si ca daca nu imi convin lucrurile sunt libera sa plec. Tin sa precizez ca inca sunt mica..e adevarat... am 16 ani..merg pe 17...el are 18 ani jumatate,in ianuria face 19 ... EL Ce credeti ca e de facut ? Am nevoie urgenta de un sfat..de o parere..de orice.....Nu pot sa ii spun cum il poreclesc pt k il jignesc si s'ar simti naspa daca eu ma simt..ce sa mai zic de el..nu pot sa ii zic ca nu il suporta pt ca e turc ( cica) si restul lucrurile oribile pe care le spune despre el.... Ma simt eu naspa..si stiu ca si el s-ar simti... Desi am varsta asta..eu ed mica mi'am dorit relatii serioase,de durata , sa fie sentimente..si poate din relatiile astea sa ajung sa ma marit cu baiatul respectiv... Si cu el sincer ne-am gandit la mai departe...El mi'a spus ca pot sa vin la el..sa stau cu el ..insa stiu ca paritnii lui nu o sa ma poata tine pana sunt eu capabila sa muncesc.. Are vrun rost sa lupt pt rel asta ? Ce trebuie sa fac ?!
CrysS4
Postat pe 17 August 2009 23:28
stiu ca acum zici ca il iubesti..poae chiar asa este dar crede-ma ca ar fi pacat sa iti strici tineretea pt o incapatanare.Tu iti cunosti mai bine parintii ar trebui sa stii cum sa le spui si sa iti creezi mai multa libertate,si eu am avut discutii cu ai mei de cand eram mica pt ca vroiam sa lucrez dar am reusit sa impac si capra si varza am lucrat pe vara sau in timpul liber uneori si a f ok si pt mine si pt ai mei.prima oara e mai greau ca dupa le trece dar acum imi pare rau ca eu am lucrat in fiecare vacanta in loc sa profit de ocazie si sa ma distrez precum fac multi elevi in ziua de azi
raluca_2506
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:27
stiu ca acum zici ca il iubesti..poae chiar asa este dar crede-ma ca ar fi pacat sa iti strici tineretea pt o incapatanare.Tu iti cunosti mai bine parintii ar trebui sa stii cum sa le spui si sa iti creezi mai multa libertate,si eu am avut discutii cu ai mei de cand eram mica pt ca vroiam sa lucrez dar am reusit sa impac si capra si varza am lucrat pe vara sau in timpul liber uneori si a f ok si pt mine si pt ai mei.prima oara e mai greau ca dupa le trece dar acum imi pare rau ca eu am lucrat in fiecare vacanta in loc sa profit de ocazie si sa ma distrez precum fac multi elevi in ziua de azi
raluca_2506
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:27
stiu ca acum zici ca il iubesti..poae chiar asa este dar crede-ma ca ar fi pacat sa iti strici tineretea pt o incapatanare.Tu iti cunosti mai bine parintii ar trebui sa stii cum sa le spui si sa iti creezi mai multa libertate,si eu am avut discutii cu ai mei de cand eram mica pt ca vroiam sa lucrez dar am reusit sa impac si capra si varza am lucrat pe vara sau in timpul liber uneori si a f ok si pt mine si pt ai mei.prima oara e mai greau ca dupa le trece dar acum imi pare rau ca eu am lucrat in fiecare vacanta in loc sa profit de ocazie si sa ma distrez precum fac multi elevi in ziua de azi
raluca_2506
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:27
Ar trebui sa termini scoala si dupa sa te gandesti la lucruri atat de serioase; incearca sa nu te mai ambalezi atat, daca parintii tai au ceva impotriva relatiei poate e tocmai din cauza atitudinii tale, esti prea tanara sa iei lucrurile chiar asa de in tragic, poate acum crezi ca il iubesti, dar ce stii tu la varsta asta despre dragoste, mai ai multe de invatat si de descoperit.
Probabil parintii tai vor sa fie siguri ca nu iti vei abandona studiile sau ...nush ce altceva mai faci tu, incearca sa-i faci sa inteleaga ca aceasta relatie nu te va impiedica sa faci tot ceea ce ai de facut si las-o un pic mai usor cu dragostea, daca e sa fie va fi
alina
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:24
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:12
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
porumbei albi pt nunti 1 De la: irinnaioanna 15 Septembrie 2010 09:32
restaurante recomandate in bucuresti 40 De la: Grace_ro 26 Martie 2010 18:15
Invitatia mea cum e? 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:27
marturii nunta, cosulete pt flori , pernute pt verighete 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
Vand rochie de mireasa stil REGAL 1 De la: grace006413 17 Noiembrie 2009 13:18