Setari Cookie-uri

un sfat va rog...

buna fetelor,sunt si eu intr-un impas pentru ca nu sunt sigura daca am facut pasul corect...sunt(sau mai bine eram)in anul 1 la o postliceala de asistenta medicala(care tine 3 ani) si am renuntat acum o luna la ea la rugamintea iubitului meu pentru ca ii era foarte greu cu distanta(el in italia eu in romania).nu zic ca mie imi era usor dar ma simteam mai implinita daca faceam aceasta scoala...pe de-o parte ma simt bine ca am lasat-o pentru ca acum il vad mai fericit,mai calm si incepem sa facem planurile de nunta,dar pe de-o parte ma gandesc ca i-am dezamagit pe ai mei mai ales ca mi-au platit 1 an...nu stiu ce sa mai fac...sa merg inainte si sa-i fiu alaturi sau sa ma intorc in tara ptr studii,dar asta l-ar distruge pe el...va rog frumos ajutatima cu un sfat!multumesc
alecsutza_grace
Postat pe 25 Mai 2009 15:01
pai in primul rand tu chiar ai vrut sa faci asta>nu conteaza ce vor parintii sau iubitul ci ce iti doresti tu sa termini sau nu studiile.eu personal nu as fi facut asta,oricum poti sa le termini si mai tarziu doar ca stiu foarte putina lume care a renuntat si le-a reluat mai tarziu.
kudika007717
Postat pe 25 Mai 2009 15:06
cum se procedeaza in dimineata nuntii la rest. cu plata,vine seful de sala si cere sa se faca nota si daca da , scoti banii din casuta ii numeri cu ei de fata si le achiti. mi se pare tare penibil si daca nu au plecat toti invitatii cum faci.
grace003710
Postat pe 26 Iunie 2009 12:11
De la: grace003710, la data 2009-06-26 12:11:44cum se procedeaza in dimineata nuntii la rest. cu plata,vine seful de sala si cere sa se faca nota si daca da , scoti banii din casuta ii numeri cu ei de fata si le achiti. mi se pare tare penibil si daca nu au plecat toti invitatii cum faci.


alecsutza nu te lasa pe tine mai prejos pt el, cand vii in tara te apuci de studii....

- grace003710 te intelegi cu nasii si parintii sa nu-ti puna plicul in casuta astfel incat tu vei avea banii in mana
- deobicei restaurantul are o anticamera unde ar tb sa va lase pe voi si nasi sa puteti sa va numarati bani pt a platii restaurantul muzica si ce mai tb.
- ar mai fii o varianta care si noi am facut-o, - scoti bani de pe un card de salarii urmand ca dupa ce ati ajuns acasa sa-i pui inapoi

laura02maria
Postat pe 3 Iulie 2009 08:23
draga alecsutza, iartama ca vo_i fi un pic rea,nu ti se pare iubitul tare egoist, posesiv,si un om care se gindeste numai si numai la el,asa am gresit si eu cu ani in urma,dar am facut ce tu nu vrei si acum am alt prieten si alta viata ,schimbati opinia ca va fi mai bine, pt tine.pupici.
grace003710
Postat pe 22 Iulie 2009 09:09
fetelor va rog sa-mi spuneti daca stiti la ce se foloseste tamaridul.
grace003710
Postat pe 31 Iulie 2009 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
.... 25 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:36
Coliva din grau pentru parastas 1 De la: driada 21 Mai 2011 21:53
ARUNCAREA CU OREZ 11 De la: iulika_flore 9 Martie 2010 15:32
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:45
traditie deosebita(imprumutata!) 36 De la: happycorazon 6 Ianuarie 2010 00:43