Setari Cookie-uri

Alegerea Bisericii pe ultima suta de metri.. Un sfat?

Poate reusesc sa gasesc un rsspuns pe la voi, oricum stiu ca sunteti toate informate ca spiridusii
Caut pentru un cuplu care are nunta pe 4 septembrie o biserica pentru cununie, in Bucuresti. Nu au vorbit nicaieri si ne e frica sa nu cumva sa avem neplaceri.
Ca zona, ar fi ideal Colentina, Tei, Pipera. Vreuna dintre voi are nunta sau a avut la vreo biserica din aceasta zona?
Daca v-a zburat vreo informatie pe la ureche, mi-ar placea sa stiu.
Multumesc mult si va doresc tuturor implinire in familie si lumina in suflete!
avatarstuff
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:34
Buna,

Am eu niste fotografii pe site cu biserici: http://www.adrianmarin.ro/biserici.htm

Poate ajuta in alegere.

Mult succes,
Adrian
adrianmarin
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:06
Buna!M-am uitat si eu pe site-ul recomandat de adrianmarin si intr-adevar sunt niste poze superbe!
In alta ordine de idei eu stau prin colentina si sa zicem ca stiu bisericile de pe aici...ar cam fi urmatoarele optiuni:
-cea de la spitalul Fundeni - biserica de lemn stil maramuresean - poarta hramul Sfintii trei ierarhi;
-Biserica de la palatul Ghica - pe soseaua Petricani, spre Pipera;
-Biserica Sf. Antonie cel Mare - in Dma Ghica,str. 3scaune -e singura Biserica constuita in vremea comunismului-aici merg de obicei si e foarte frumos...slujesc 2 preoti,tata si fiu...
-Biserica Sf.Dumitru - cea de la Obor;
-mai departe putin - Manastirea Casin - dupa arcul de triumf - am mers la nunta varului meu care a avut-o acolo;absolut superb-dar cam scump.
Dar nu trebuie sa uitam ca Biserica ar trebui sa fie oarecum in drumul spre restaurant,caci cu siguranta nu veti vrea sa alergati dintr-o parte in cealalta a orasului.
Sper sa iti fie de ajutor!
cryssa
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:37
din pacate nu stiu nicio boserica in aceasta zona, decat din auzite...
iulik_flore
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:30
am vizionat si eu pozele lui adrianmarin, intr-adevar, superbe toate...nu doar cele cu biserici
iulik_flore
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:37
Buna,

Multumesc pentru lauda si pentru apreciere.

O zi frumoasa,
Adrian
adrianmarin
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:35
cu placere, chiar le meriti
iulik_flore
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:54
Multumesc pentru ajutor. Pana la urma au stabilit, au ales la Sf. Silvestru. Bine ca au gasit...
Mult spor tuturor la pregatiri!
avatarstuff
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:26
Dar in iasi ce biserica ar fi?
stau in tatarasi
anjula
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:44
De la: avatarstuff, la data 2010-04-22 12:26:11Multumesc pentru ajutor. Pana la urma au stabilit, au ales la Sf. Silvestru. Bine ca au gasit...
Mult spor tuturor la pregatiri!


ma bucur, Sf. Silvestru este superba
iulik_flore
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:50
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce atitudine ia domnisoara de onoare? 15 De la: adeana 27 Noiembrie 2009 11:56
calcatul pe picior 45 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:08
sexul este obligatoriu inainte de nunta 372 De la: 13 Decembrie 2012 21:04
cosuletul cu cocarde si petale 9 De la: andrada2010 13 Ianuarie 2010 21:11
ARUNCAREA CU OREZ 11 De la: iulika_flore 9 Martie 2010 15:32