Setari Cookie-uri

cum programam totul in ziua nunti

si aici ma refer la ce ora incepe totul si cat timp e necesar pt fiecare detaliu Eu ma gandeam sa merg dimineata la salon dar oare cat dureaza am timp pana la cununia civila care ma gandeam sa fie pe la ora 10 dar cat dureaza apoi sa merg acasa sa ma imbrac si apoi mai sunt si traditiile pt ca nu renunt la invelit si turta miresei Cat dureaza si asta ? pt ca la biserica am programat la ora 14 oare am timp dupa aceea 3 ore sa fac foto asa a cerut fotograful mai ales ca am ales 2 locatii diferite intrebarea mea este CAT DUREAZA ? FIECARE IN PARTE si nelamurirea AM OARE TIMP ?
andre_dany
Postat pe 3 Iunie 2009 17:39
daca nu faci cununia in aceeasi zisi mirele te ia de acasa cred ca progamul tau ar fi cam asa,la ora 8 te duci la coafor ,unde in prealabil ai facut 1 sau 2 probe de vopsea si coafueii, deci la ora 8 in ziua nuntii sti ce doresti, aici iti iei cu tine si voalul si diadema,esti imbracata cu ceva lejer sicind e gata si maniechiura ,lasi o groaza de bani si te sui in masina si pleci acasa unde toti sint agitati pehtru ca tu ai statmult, teimbraci cu minunata rochita si tu esti gata de ati primi mirele,greul il va duce mamica ta,apoi, la biserica la ora stabilita,si restaurantul.
grace003710
Postat pe 29 Iunie 2009 11:08
salut! eu organizez nunti...asa ca te pot ajuta cu un sfat.
manichiura fa-o cu o zi inainte, nu lasa decat coafatul in ziua nuntii (logic),tre sa faci in asa fel incat sa ai cam totul pregatit dinainte, nu sa tipi la toata lumea in dimineata nuntii, oricum e multa fugareala si trece foarte repede.....crede-ma!!
nu mai fii stresata, asta e tot ce conteaza!
pup
Dyana_24
Postat pe 6 Iulie 2009 09:07
Atentie fetelor!!!

Totul trebuie programat in detaliu!!!

Nu se stie niciodata ce intampinati!

Toti cei care au vazut lista mea, au ras de mine si mi-au spus ca sunt exagerata dar pe mine nu ma intereseaza, prefer sa stau eu linistita si sa stiu ca totul este programat ca la carte
iulik_flore
Postat pe 6 Iulie 2009 12:11
De la: iulika_flore, la data 2009-07-06 12:11:45Atentie fetelor!!!

Totul trebuie programat in detaliu!!!

Nu se stie niciodata ce intampinati!

Toti cei care au vazut lista mea, au ras de mine si mi-au spus ca sunt exagerata dar pe mine nu ma intereseaza, prefer sa stau eu linistita si sa stiu ca totul este programat ca la carte


ai dreptate!
e si asa tensiune mare in ziua nuntii! mai bine mai prevazator...f bine! bravo!
si sa rada altii...si ce?! noi asa suntem ca natie de romani, mai intai radem si apoi apreciem......cateodata, partea cu apreciatul se lasa si asteptata...
adika_healthy
Postat pe 6 Iulie 2009 12:25
salut.eu m-am dus la coafor la ora 7 si la 10;30 eram gata,pana am ajuns acasa sa facut vreo 11.si debea am avut timp sa ma imbrac.eu am avut biserica la ora 15.dar sfatul meu e sa te duci sa o intrebi pe coafeza cam cat dureaza si asa poti sa te organizezi mai bine.eu eram foarte agitata,tipam la toata lumea nimic nu-mi convenea.
KATTY_grace
Postat pe 6 Iulie 2009 14:10
eu o sa fiu o isterica cred

si asa sunt agitata si stresata de fel...

dc o sa ma mai agite si altii

cred ca cedev nervos, iau calmante, antidepresive

ehhhhh nici chiarm, glumeam

dar nu ar strica sa avem acolo un calmant prin geanta

in fine, dc pui cununia in aceeasi zi cu nunta e grav dar eu una asa voi face

singura SCAPARE e sa fie una aproape de cealalta
iulik_flore
Postat pe 6 Iulie 2009 15:14
De ce e grav daca ai ambele cununii in aceeasi zi....e mult mai bine e un singur stres...eu ma voi cununa civil si religios in Biserica....10 min cununia civila si 1 ora cununia religioasa...nu chem invitatii pe drumuri...nu am 2 tinute....nu inteleg de ce sa fie grav.....
Cypcip
Postat pe 6 Iulie 2009 16:03
daca le planifici cum trebuie nu va fii deloc greu si nici stresant.eu am facut nunta anul trecut si a iesit super..la ora 7.00 eram la coafor..la ora 11.30 deja spuneam .."da"... la casa casatoriilor si pana la ora 15.30, cand aveam programata biserica.,. am avut foarte mult timp chiar sa ma si odihnesc, sa ma imbrac si sa-mi refac si machiajul si sa facem si traditiile cu invelit si turta miresii. Bineinteles ca esti un pic stresat din cauza emotiilor..dar in final este cea mai frumoasa zii din viata noatra
mika2006
Postat pe 6 Iulie 2009 18:07
sper fetelor...7


ideea e ca nu am stabilit orele decat fictiv

eu si prietenul meu nu suntem din acelasi oras

ne-am dorit sa simplificam totul, dar sa vedem

in principiu am zis cam asa

ma trezesc la 7-7 30

la 8 m apuc de treaba, coafat si machiat ( singurica k ma pricep)

apoi la 10 30 cunia civila

am, primaria in fata blocului

ne intoarcem de la primarie

iubitul meu pleaca acasa la el sa se schimbe

iar eu astept coafeza si make-ul-erul acasa

bunnnnnnn

apoi pe la 4 vreau sa vina iubitl cu nasii sa ma ia, deoarece vreau sa facem si o sesiune foto artistica si sa traga cateva cadre

in jur de 6 la biserica

si de 8 la local

sper sa fie totul bine

in luna de miere m-am gandit sa plecam dupa vreo 2 zile k sa nu plecam capii de oboseala
iulik_flore
Postat pe 7 Iulie 2009 13:43
Buna fetelor,

Nu mai fiti stresate...totul se aranjeaza de la sine si va decurge foarte normal, chiar daca nu aveti multe planuri bine stabilite pe hartie. Eu am avut nunta pe 3 octombrie si totul a fost superb. M-am trezit pe la 6.30, au venit fetele cu machiatul si coafatul si pe la 9 si ceva eram gata, imi asteptam mirele. La noi in Brasov sunt nunti de zi...se termina totul pe la 1-2 noaptea. A venit fotograful care cu atata experienta a stiut sa ne zica ce si cum sa facem. La 11 am fost la primarie apoi a urmat o sesiune foto si la 13.00 am fost la biserica si la 14.00 la restaurant. Totul a decurs foarte frumos si repede as putea spune chiar daca eu nu am planificat exact fiecare minutel si fiecare pas...A contat foarte mult muzica, (multumiri formatiei noastre pentru atmosfera), toti au dansat si s-au distrat iar eu chiar m-am simtit ca o printesa in acea zi, fara nici o grija si fara nici un stres...cum spuneam totul s-a aranjat de la sine.

Pupici si spor la pregatiri
dorabv
Postat pe 20 Octombrie 2009 09:00
Doraby, felicitari! Nu sunt multe cele care rusesc sa-si pastreze calmul si sa nu streseze la randul lor pe cei din jur. Intrebarea mea este ce formatie ai avut?
alina_miha
Postat pe 20 Octombrie 2009 09:28
Casa de piatra Dora si felicitari.
Spune-mi si mie te rog ce formatie ai avut si cam ce genuri de muzica au abordat.
A...si daca se poate si pretul.

Ms mult.
ioana_jinga
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:20
Merci fetelor....o sa vedeti ca asa o sa fie si la voi. Eu am fost foarte nervoasa in saptamana dinaintea nuntii dar in noaptea aceea am dormit foarte bine si m-am trezit printesa...
Formatia se numeste Argument, dl Sorin Manu este un super baiat, cu el am laut legatura. Sunt 4 baieti care sti sa cante de toate pentru toti-solistul are o voce minunata, toti l-au laudat. Chiar s-au cantat toate genurile chiar si ungureasca pentru ca am avut cateva cupluri unguri. Daca aveti nevoie va pot da nr de telefon. In ceea ce priveste pretul...noi am incheiat contractul cu ei anul trecut si tariful a fost pentru anul 2009 6.000 lei (1500 euro). Pentru la anul nu mai au liber pentru ca a mai intrebat cineva de la noi...dar cine stie?!?!

Pupici
dorabv
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:06
De la: iulika_flore, la data 2009-07-06 12:11:45Atentie fetelor!!!

Totul trebuie programat in detaliu!!!

Nu se stie niciodata ce intampinati!

Toti cei care au vazut lista mea, au ras de mine si mi-au spus ca sunt exagerata dar pe mine nu ma intereseaza, prefer sa stau eu linistita si sa stiu ca totul este programat ca la carte


Si eu sunt intru totul de acord, chiar am inceput de pe acum sa-mi scriu intr-o agenda toate ideile, calcule, numere de telefon de la dj, sala de nunti, fotograf, cameraman, lista domnisoarelor si cavalerilor, lista de invitati, modele de invitatii, si multe altele!!! Desi nunta va fi doar in 2 oct 2010, dar de sa fie totul pregatit ca la carte!!!!
lucky_happy
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:14
fetelorrrrrrrrrrrr sunt disperata!!!!!!!!!!!!


ne-au aprobat la restaurant, insa ptr DUMINICA!!!!

nu stiu cum sa fac, mi-e frica ca nu ne vom incadra in timp...

chiar nu stiu cum sa fac, fiind duminica va trebui sa inceapa totul mult mai repede.

ce ma fac????

ma gandeam sa pun cununia devreme la 9 30-10

apoi sa o zbughesc repede la aranajat ( coafor+machiaj) apoi sa ma imbrag si sa plec la sedinta foto.

pana la 13 sa fiu gata, sedinta foto sa dureze o ora maxim o ora jum si apoi sa merg acasa ptr a ne intalni cu nasii si a pleca spre biserica.

biserica sa fie la 16 iar restaurantul la 18.

o sa intreb si la biserica exact cat dureaza totul, fiind duminica ma gandesc k poate nu va fi aglomerat. poate reusim sa ne incadram intr-o ora, noi avand logodna deja facuta.

iar asta inseamna ca putem fixa cununia religioasa la 17.

fetelor ce spuneti???

sunt disperata!!!!


sa fac cununia separat? multi asa m-au sfatuit!!!!
iulik_flore
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:44
De la: iulika_flore, la data 2009-10-20 23:44:42fetelorrrrrrrrrrrr sunt disperata!!!!!!!!!!!!


ne-au aprobat la restaurant, insa ptr DUMINICA!!!!

nu stiu cum sa fac, mi-e frica ca nu ne vom incadra in timp...

chiar nu stiu cum sa fac, fiind duminica va trebui sa inceapa totul mult mai repede.

ce ma fac????

ma gandeam sa pun cununia devreme la 9 30-10

apoi sa o zbughesc repede la aranajat ( coafor+machiaj) apoi sa ma imbrag si sa plec la sedinta foto.

pana la 13 sa fiu gata, sedinta foto sa dureze o ora maxim o ora jum si apoi sa merg acasa ptr a ne intalni cu nasii si a pleca spre biserica.

biserica sa fie la 16 iar restaurantul la 18.

o sa intreb si la biserica exact cat dureaza totul, fiind duminica ma gandesc k poate nu va fi aglomerat. poate reusim sa ne incadram intr-o ora, noi avand logodna deja facuta.

iar asta inseamna ca putem fixa cununia religioasa la 17.

fetelor ce spuneti???

sunt disperata!!!!


sa fac cununia separat? multi asa m-au sfatuit!!!!
BUNA IUBITA.AI DAT AVANSUL PT RESTURANT?DACA NU CAUTA ALT LOCAL CARE ARE DATA TA INCA LIBERA,SUNT FOARTE MULTE RESTAURANTE FRUMOASE.
grace_mary
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:50
De la: grace_mary, la data 2009-10-20 23:50:30
De la: iulika_flore, la data 2009-10-20 23:44:42fetelorrrrrrrrrrrr sunt disperata!!!!!!!!!!!!


ne-au aprobat la restaurant, insa ptr DUMINICA!!!!

nu stiu cum sa fac, mi-e frica ca nu ne vom incadra in timp...

chiar nu stiu cum sa fac, fiind duminica va trebui sa inceapa totul mult mai repede.

ce ma fac????

ma gandeam sa pun cununia devreme la 9 30-10

apoi sa o zbughesc repede la aranajat ( coafor+machiaj) apoi sa ma imbrag si sa plec la sedinta foto.

pana la 13 sa fiu gata, sedinta foto sa dureze o ora maxim o ora jum si apoi sa merg acasa ptr a ne intalni cu nasii si a pleca spre biserica.

biserica sa fie la 16 iar restaurantul la 18.

o sa intreb si la biserica exact cat dureaza totul, fiind duminica ma gandesc k poate nu va fi aglomerat. poate reusim sa ne incadram intr-o ora, noi avand logodna deja facuta.

iar asta inseamna ca putem fixa cununia religioasa la 17.

fetelor ce spuneti???

sunt disperata!!!!


sa fac cununia separat? multi asa m-au sfatuit!!!!
BUNA IUBITA.AI DAT AVANSUL PT RESTURANT?DACA NU CAUTA ALT LOCAL CARE ARE DATA TA INCA LIBERA,SUNT FOARTE MULTE RESTAURANTE FRUMOASE.
DUMINICA NUNTILE SE TERMINA MAI REPEDE,TOTI INVITATII PLEACA DEVREME SE GANDESC CA LUNEA MERG LA MUNCA.ITI DORESC MULT SPOR LA PREGATIRI INCONTINUARE
grace_mary
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:55
iti multumesc din suflet!

nu stim cum vom face, la rest nu vreau sa renunt.

problema noastra nu sunt invitatii ci CUNUNIA.

ce ma sfatuiesti? sa o fac in alta zi?


mai restrans, decat cu familia?
iulik_flore
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:58
De la: iulika_flore, la data 2009-10-20 23:58:36iti multumesc din suflet!

nu stim cum vom face, la rest nu vreau sa renunt.

problema noastra nu sunt invitatii ci CUNUNIA.

ce ma sfatuiesti? sa o fac in alta zi?


mai restrans, decat cu familia?
BINEINTELES,CASTIGI FF MULT TIMP.
grace_mary
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:00
De la: grace_mary, la data 2009-10-21 00:00:52
De la: iulika_flore, la data 2009-10-20 23:58:36iti multumesc din suflet!

nu stim cum vom face, la rest nu vreau sa renunt.

problema noastra nu sunt invitatii ci CUNUNIA.

ce ma sfatuiesti? sa o fac in alta zi?


mai restrans, decat cu familia?
BINEINTELES,CASTIGI FF MULT TIMP.
AI GRIJA CA ACTELE LA PRIMARIE TREBUIESC DEPUSE CU 10 ZILE INAINTE DE EVENIMENT.
grace_mary
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:04
DA DA

IN CEEA CE PRIVESTE ACTELE PTR CUNUNIA CIVILA, STIU.

MA MAI GANDESC SI O SA VEDEM CE SI CUM.

TI-AM SPUS DE CE ANUME IMI ESTE FRICA. CA NU MA VOI INCADRA IN TIMP
iulik_flore
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:14
De la: iulika_flore, la data 2009-10-21 12:14:01DA DA

IN CEEA CE PRIVESTE ACTELE PTR CUNUNIA CIVILA, STIU.

MA MAI GANDESC SI O SA VEDEM CE SI CUM.

TI-AM SPUS DE CE ANUME IMI ESTE FRICA. CA NU MA VOI INCADRA IN TIMP
TREBUIE SA GANDESTI POZITIV SI TOTUL VINE DE LA SINE. STAI LINISTITA CA O SA AI TIMP PT TOATE.DUPA NUNTA TOATE ASTEA TI SE VOR PAREA FLEACURI.STIU EU CE SPUN.TREBUIE SA FII CALMA SI SA NU INTRI IN PANICA IN ZIUA MULT ASTEPTATA.EU ITI DORESC NUMAI BINE SI FII LINISTITA.TE PUP.
grace_mary
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:08
MULTUMESC

TE POOP SI EU
iulik_flore
Postat pe 21 Octombrie 2009 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amenajari si decoratiuni 10 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:28
nasii cu bani 23 De la: lucky_z 6 Septembrie 2009 15:52
Monotonia mi-a acaparat casnicia. 47 De la: miky_aurash 13 Iulie 2010 15:10
nume sau numere pentru mese? 7 De la: flowerpower 28 Februarie 2010 18:20
Va recomand cu placere 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:14