Setari Cookie-uri

Ofer pisica (motan) persan

Buna fetelor,
M-am decis sa fac un bebe si as vrea sa gasesc parinti pentru motanul meu; medicul mi-a recomandat sa renunt la el; este vorba despre un motan alb complet, rasa persana, educat, foarte independent - nu i se simte prezenta in casa - nu este prea afectuos.
Sper sa ma puteti ajuta.
Multumesc.
Trimit poze daca vreti :)
roxanap
Postat pe 1 Iunie 2010 11:15
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 19 Iunie 2010 10:48
Eu sunt interesata. Mai e valabila oferta?
alexandra22_grace
Postat pe 22 Iunie 2010 11:11
buna!
eu am 4 pisici si nu vreau, dar am 2 vecini care vor o pisicuta
la noi in bloc cam jumatate din vecini au cate o pisica:)
miky_aurash, id-ul meu, daca mai este valabila oferta
miky_aurash
Postat pe 23 Iunie 2010 10:40
Buna. Eu am puiuti de pisica care au cam 1 luna jumatate. Daca vecinii tai doresc le pot da eu puiuti.
alexandra22_grace
Postat pe 23 Iunie 2010 15:39
Nu pot sa cred ca vrei sa renunti la motanul care a facut parte din familia ta o buna perioada de timp. Acest motan s-a atasat de voi, si v-a inveselit viata cu dragalasenia lui. Acum cand urmeaza sa ai un copil, vrei sa te "descotorosesti" de motan ? Il arunci ca pe un obiect nefolositor ? - daca tu care l-ai crescut de mic il abandonezi, crezi ca cel care il va adopta ulterior il va tine pana la adanci batraneti?
Decizia de a adopta un animal ar trebui sa fie pentru toata viata , nu pentru cat timp sunteti singuri si va plictisiti, implicit pana la aparitia unui copil .. Acest motan a fost copilul vostru ... Din cauza acestor conceptii gresite ( ca un animal dauneaza sanatatii copilului) , multe animale ajung in final pe strada !!! Sunt sigura ca daca ai iubi motanul cu adevarat,ai gasi o solutie de compromis, pentru ca si el sa fie in siguranta si la fel si copilul tau . De obicei doctorii recomanda parintilor ca un bebelus sa creasca fara un animal...zicand ca e mai sanatos pt copil. Dar daca vei avea grija ca motanul sa nu intre in camera copilului, sa fie curatenie in casa (ma refer la parul de pisica)sunt sigura ca nu ar fi probleme pt copil.
klaudika_grace
Postat pe 24 Iunie 2010 10:13
De la: klaudika, la data 2010-06-24 10:13:55Nu pot sa cred ca vrei sa renunti la motanul care a facut parte din familia ta o buna perioada de timp. Acest motan s-a atasat de voi, si v-a inveselit viata cu dragalasenia lui. Acum cand urmeaza sa ai un copil, vrei sa te "descotorosesti" de motan ? Il arunci ca pe un obiect nefolositor ? - daca tu care l-ai crescut de mic il abandonezi, crezi ca cel care il va adopta ulterior il va tine pana la adanci batraneti?
Decizia de a adopta un animal ar trebui sa fie pentru toata viata , nu pentru cat timp sunteti singuri si va plictisiti, implicit pana la aparitia unui copil .. Acest motan a fost copilul vostru ... Din cauza acestor conceptii gresite ( ca un animal dauneaza sanatatii copilului) , multe animale ajung in final pe strada !!! Sunt sigura ca daca ai iubi motanul cu adevarat,ai gasi o solutie de compromis, pentru ca si el sa fie in siguranta si la fel si copilul tau . De obicei doctorii recomanda parintilor ca un bebelus sa creasca fara un animal...zicand ca e mai sanatos pt copil. Dar daca vei avea grija ca motanul sa nu intre in camera copilului, sa fie curatenie in casa (ma refer la parul de pisica)sunt sigura ca nu ar fi probleme pt copil.



Bravo klaudika, am citit ce ai scris si ma bucur enorm, sunt de acord cu tine in totalitate, am persan acasa si nu as renunta la el pt nimic in lume, la cat sunt de fideli fata de stapani si iubitori, nu este foarte afectuos deoarece isi apreciaza si isi iubeste doar parintii care-l ingrijesc si care l-au crescut, iar persanul poti sa-l tunzi nici nu vei simti ca ai pisica in casa si cate familii au pisici in casa si copii mici, faci o mare greseala daca renunti la asa un suflet, este cea mai deosebita rasa si sunt cei mai fideli, te rog din suflet sa-l pastrezi, cum se va simti saracul cand il vei da si va trebui sa-si schimbe familia si toate tabieturile..........gandeste-te bine.
mictib
Postat pe 24 Iunie 2010 11:35
BUNA,

SPER CA NU E PREA TARZIU ,DAR RECUNOSC ABIA ACUM AM CITIT MESAJUL SI DE ACEEA ITI SCRIU.DACA MAI ESTE VALABIL ANUNTUL,IL VREAU EU PE MOTANEL.
FELICITATRI PENTRU BEBE SI MULTA SANATATE .

ASTEPT RASPUNS MAILU-UL MEU ESTE gabigrigoru@yahoo.com.
gabrielagrigoruta
Postat pe 25 Iunie 2010 10:18
De la: mictib, la data 2010-06-24 11:35:41
De la: klaudika, la data 2010-06-24 10:13:55Nu pot sa cred ca vrei sa renunti la motanul care a facut parte din familia ta o buna perioada de timp. Acest motan s-a atasat de voi, si v-a inveselit viata cu dragalasenia lui. Acum cand urmeaza sa ai un copil, vrei sa te "descotorosesti" de motan ? Il arunci ca pe un obiect nefolositor ? - daca tu care l-ai crescut de mic il abandonezi, crezi ca cel care il va adopta ulterior il va tine pana la adanci batraneti?
Decizia de a adopta un animal ar trebui sa fie pentru toata viata , nu pentru cat timp sunteti singuri si va plictisiti, implicit pana la aparitia unui copil .. Acest motan a fost copilul vostru ... Din cauza acestor conceptii gresite ( ca un animal dauneaza sanatatii copilului) , multe animale ajung in final pe strada !!! Sunt sigura ca daca ai iubi motanul cu adevarat,ai gasi o solutie de compromis, pentru ca si el sa fie in siguranta si la fel si copilul tau . De obicei doctorii recomanda parintilor ca un bebelus sa creasca fara un animal...zicand ca e mai sanatos pt copil. Dar daca vei avea grija ca motanul sa nu intre in camera copilului, sa fie curatenie in casa (ma refer la parul de pisica)sunt sigura ca nu ar fi probleme pt copil.



Bravo klaudika, am citit ce ai scris si ma bucur enorm, sunt de acord cu tine in totalitate, am persan acasa si nu as renunta la el pt nimic in lume, la cat sunt de fideli fata de stapani si iubitori, nu este foarte afectuos deoarece isi apreciaza si isi iubeste doar parintii care-l ingrijesc si care l-au crescut, iar persanul poti sa-l tunzi nici nu vei simti ca ai pisica in casa si cate familii au pisici in casa si copii mici, faci o mare greseala daca renunti la asa un suflet, este cea mai deosebita rasa si sunt cei mai fideli, te rog din suflet sa-l pastrezi, cum se va simti saracul cand il vei da si va trebui sa-si schimbe familia si toate tabieturile..........gandeste-te bine.


Eu cred ca faci foarte bine k il dai...cred k e mai importanta viata si sanatatea copilului decat un pisic...si crede ma k sunt viitoare doctorita...cand iti doresti cu adevarat un copil cred k nu t mai gandesti la restul...
ank_blej
Postat pe 25 Iunie 2010 15:13
Eu zic ca atunci cand te decizi sa ai grija de o fiinta, trebuie sa te gandesti foarte bine inainte. Nu sa o amagesti oferindu-i o casa ca pe urma sa o dai afara. Noroc ca motanul este de rasa si multi vad ca il doresc, dar daca era maidanez, cred ca nu il mai vroia nimeni si ajungea saracul in strada ...Pcata ca legile la noi in tara in privinta protectiei animalelor sunt foarte proaste, sua practic, nu sunt ...
klaudika_grace
Postat pe 25 Iunie 2010 15:32
hai sa-ti spun un fapt real.am o pisica siameza.fetitza mea[ e cammare dar eu tot fetitza ii spun] mi-a nacut un nepotzel. din momentul in care copilul a venit in casa, pisica s-a transformat in...caine. locul ei si l-a facut sub patutzul baiatului. ma anuntza daca cineva se apropia de patutz[eu fiind in alta camera] sau daca copilul se trezea...nu ajungea sa planga pt ca pisica ma anuntza.venea si...avea un miorlait special.stiam imediat ca este vorba de copil.cand copilul a rostit primul cuvant, nu a fost "mama" sau "tata" ci ...meki.... pe pisica o chema miki... restul...dedu singura...acum baiatul are aproape 12 ani, nu mi-a fost bolnav niciodata...dar pe miki nu a uitat-o....
vaiana
Postat pe 26 Iunie 2010 08:49
Este minunat ce ai scris, Vaiana . Aproape ca mi-au dat lacrimile .. numai cei ce iubesc cu adevarat animalele, pot intelege aceste lucruri .
klaudika_grace
Postat pe 26 Iunie 2010 15:15
De la: klaudika, la data 2010-06-26 15:15:30Este minunat ce ai scris, Vaiana . Aproape ca mi-au dat lacrimile .. numai cei ce iubesc cu adevarat animalele, pot intelege aceste lucruri .



eu am nascut de 3 luni, mai mult de gura sotului am limitat accesul motanului meu in camera copilului, dar nu as renunta la motan. L-am adoptat de la cineva care nu-l mai dorea chiar daca e de rasa. Motanul mi-a fost prieten intr-un an foarte greu mie si e foarte atasat de mine, cum sa-l alung?! Cine are motan stie ca nu se mai ataseaza usor de alt stapan, mai ales cei din rasa Albastru de Rusia, care sunt ca si niste caini. Reguli clare de curatenie respectate, deparazitarea motanului si totul e ok.
Iar ideea ca animalele fac rau sanatatii copiilor cine naiba a scoso??!!! Din contra, psihologii spun ca un animal ajuta mult in cresterea echilibrata a unui copil, il responsabilizeaza, il face sa fie mai deschis, mai prietenos, mai vesel, etc.De mult timp se folosesc cainii in tratamentul copiilor cu probleme neuro, poate nu la noi.
dack
Postat pe 26 Iunie 2010 18:48
alexandra22 daca ai vreun motan printre pui (deci nu vreau pisicuta ca am una) as dori si un motan pui, atunci anunta-ma cu placere pt ca imi doresc cu ardoare un motal!!!!!!!! sunt asa frumusei si au un cap asa mare si dragalas cand cresc!

mail: crisub@gmail.com
cristinne83
Postat pe 27 Iunie 2010 21:19
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:42
Salut :) Am avut si eu un motanel persan alb...dar din pacate a murit si mi'e tare dor de el. Mi'ar placea sa gasesc inca unu exact ca el. As vrea sa te intreb daca mai e valabila oferta. Si daca e te'as ruga sa postezi sau sa'mi trimiti poze cu el.
Iti urez f multa sanatate si bucurie cu bebe :) Astept raspunsul tau cu nerabdare.
kudika312036
Postat pe 6 August 2010 12:36
Ofer si eu o superba pisicuta din Rasa Europeana de 10 luni, deosebit de afectuoasa, jucausa, pufoasa si torcatoare.Tel 0726 513 239
O puteti vedea in albumul de pe profilul meu :)
kudika324239
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:23
Stie sa toarca si lana?
kudika023770
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:31
ofer si eu spre adoptie motan persan ,este afectuos,are cam 3 ani ,din pacate nu prea am timp sa stau cu el -pentru cine doreste am poze cu el
lief
Postat pe 13 Martie 2011 22:15
am uitat sa precizez,sa fie din Bucuresti,si sa am posibilitatea sa-l mai vad,rar,sau macar poze cu el sa stiu ulterior ca se acomodeaza, este ingrijit si nu ajunge in strada ,altfel nu-l dau
lief
Postat pe 13 Martie 2011 22:16
are cineva pisoi scotish fold? vreau vreau vreau vreau vreau vreau vreau
firelyonne
Postat pe 13 Martie 2011 22:19
buna rog mai multe detalii ,ms
babynamnam
Postat pe 2 Aprilie 2011 07:08
De la: lief, la data 2011-03-13 22:16:46am uitat sa precizez,sa fie din Bucuresti,si sa am posibilitatea sa-l mai vad,rar,sau macar poze cu el sa stiu ulterior ca se acomodeaza, este ingrijit si nu ajunge in strada ,altfel nu-l dau

buna rog mai multe detalii,ms
babynamnam
Postat pe 2 Aprilie 2011 07:09
Vand Panasonic Epilator 5 in 1, in cutie, cu accesorii originale.
Epilator double disc, utilizare uscata & umeda cu spuma - tehnologie cu discuri, latime dubla pentru viteza crescuta de epilare. - 48 de pensete - Contine Protectie epilare fina ptr zone sensibile si epilat fara durere + capetele mobile.
Pret: 240 lei.0752 034 044
Fausta_grace
Postat pe 9 Mai 2011 17:46
Vand Panasonic Epilator 5 in 1, in cutie, cu accesorii originale.
Epilator double disc, utilizare uscata & umeda cu spuma - tehnologie cu discuri, latime dubla pentru viteza crescuta de epilare. - 48 de pensete - Contine Protectie epilare fina ptr zone sensibile+ capetele mobile .
Pret: 240 lei.0752 034 044
Fausta_grace
Postat pe 9 Mai 2011 17:47
buna daca mai este de actualitate il doresc si il primesc cu mult drag 0a7a2a4a8a4a6a0a2a6.ms
babynamnam
Postat pe 26 Mai 2011 05:33

buna seara

sunt interesat

emil
kudika411071
Postat pe 2 Iulie 2011 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor! 1 De la: Hanvi 7 Septembrie 2009 10:00
sa ii lasam la petrecerea burlacilor? 77 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:20
poze nunta GRATIS 1 De la: kiya 31 Mai 2011 00:36
Nu stiu ce sa mai fac!!! 8 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
FRUCTIERE IN FORMA DE LEBEDA 2 De la: Cassey 10 Noiembrie 2009 18:30