Setari Cookie-uri

Stresata in ziua nuntii!!

Buna, fetelor!Ce ma fac ca eu sunt un picut mai recalcitranta din fire ...mi-e teama k in ziua nuntii mele, voi fi tare stresata si cred k agitata...Ce trebuie sa fac sau ce calmante sa iau k sa fiu relaxata si sa nu imi stric nunta?
ngr28
Postat pe 29 Iulie 2009 15:03
buna,stiu cum te simti k si eu pot spune k sunt un pic asa,dar eu cred k e din cauza k nu stim cum va iesi dar in ziua aia ne vom calma pentru k vom vedea k nu e motiv sa ne agitam si sa ne certam cu nimeni important e sa ne simtim bine alaturi de sotul nostru,k vom incepe o alta viiata impreuna.casa de piatra
aly79_grace
Postat pe 29 Iulie 2009 15:09
ma fetelor in ziua nuntii nu mai aveti ce face tb sa fiti fericite alturi de mirele vostru pana at apucati-va din timp de pregatiri si obligatoriu sa ave-ti un conducator al nuntii - cu care inainte de nunta se discuta cum vreti voi sa decurga evenimentele nuntii
E SIMPLU daca toate sunt gandite din timp nu are ce sa nu fie bine

ngr28 eu am luat un distonocalm inainte de nunta e super e usor - dar tot m-au luat emotiile cand l-am vazut pe sotul meu cu buchetul ca vine la mine in camera si pe deasupra era si el emotionat
laura02maria
Postat pe 29 Iulie 2009 15:32
multumesc pt sfaturi fetelor...dar si acum knd ma gandesc park am emotii..
ngr28
Postat pe 29 Iulie 2009 15:39
De la: ngr28, la data 2009-07-29 15:39:44multumesc pt sfaturi fetelor...dar si acum knd ma gandesc park am emotii..


eu am un sfat pt viitoarele miresici... sa mancati in ziua dinaintea nuntii (nu ft mult, ca dupa-aia iar nu e bine)... eu nu am mancat aproape nimic cu o zi inainte (nu puteam din cauza emotiilor si stresului) iar in dimineata nuntii mi-a fost rau...m
b_ralu_83
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:53
aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu asta cu emotiile la mine e grav

pe mine ma ia cu rauuu mi se taie piciaorele, etc, ma ia cu transpiratii, mi se taie respiratia, ma ia cu lesin.......

nu stiu cum sa fac in ziua respetiva k sa nu trec printr-un asemenea moment stanjenitor.

m-am gandit si la varianta cu pastile dar mi-e sa nu ma faca o leguma asta ar fi si mai grav.sa ma blegeasca de tot
iulik_flore
Postat pe 25 Septembrie 2009 13:10
stati linistite fetelor ca o sa vedeti ca o sa reactionati neasteptat de bine in ziua nunti. si eu ca si voi eram putin stresata de cum o sa iasa, la inceput am avut cateva emotii insa pe parcurs s-au dus toate cand am vazut ca iese bine si toata lumea se simte bine.
faza cu mancatul v-o recomand si eu. am fost la o prietena la nunta si din cauza faptului ca n-a mancat nimic si din cauza caldurii i s-a facut rau in biserica. asa ca macar "puneti ce va in gura" in ziua nuntii.
eu chiar am fost foarte surprinsa de mine insami de cat de calma eram dupa ce m-am imbracat mireasa si am iesit sa ma vada rudele si prietenii.
este o zi speciala si nu merita sa o stricam cu crize de isterie asa ca fetelor incercati sa va calmati singure si nu va bazati pe pastile ca poate nici astea n-o sa-si faca efectul
carmela_grace
Postat pe 25 Septembrie 2009 13:35
De la: carmela, la data 2009-09-25 13:35:59stati linistite fetelor ca o sa vedeti ca o sa reactionati neasteptat de bine in ziua nunti. si eu ca si voi eram putin stresata de cum o sa iasa, la inceput am avut cateva emotii insa pe parcurs s-au dus toate cand am vazut ca iese bine si toata lumea se simte bine.
faza cu mancatul v-o recomand si eu. am fost la o prietena la nunta si din cauza faptului ca n-a mancat nimic si din cauza caldurii i s-a facut rau in biserica. asa ca macar "puneti ce va in gura" in ziua nuntii.
eu chiar am fost foarte surprinsa de mine insami de cat de calma eram dupa ce m-am imbracat mireasa si am iesit sa ma vada rudele si prietenii.
este o zi speciala si nu merita sa o stricam cu crize de isterie asa ca fetelor incercati sa va calmati singure si nu va bazati pe pastile ca poate nici astea n-o sa-si faca efectul


usor de zis

sa peram ca o sa fie bine......
iulik_flore
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:46
De la: carmela, la data 2009-09-25 13:35:59stati linistite fetelor ca o sa vedeti ca o sa reactionati neasteptat de bine in ziua nunti. si eu ca si voi eram putin stresata de cum o sa iasa, la inceput am avut cateva emotii insa pe parcurs s-au dus toate cand am vazut ca iese bine si toata lumea se simte bine.
faza cu mancatul v-o recomand si eu. am fost la o prietena la nunta si din cauza faptului ca n-a mancat nimic si din cauza caldurii i s-a facut rau in biserica. asa ca macar "puneti ce va in gura" in ziua nuntii.
eu chiar am fost foarte surprinsa de mine insami de cat de calma eram dupa ce m-am imbracat mireasa si am iesit sa ma vada rudele si prietenii.
este o zi speciala si nu merita sa o stricam cu crize de isterie asa ca fetelor incercati sa va calmati singure si nu va bazati pe pastile ca poate nici astea n-o sa-si faca efectul


usor de zis

sa peram ca o sa fie bine......
iulik_flore
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:46
De la: carmela, la data 2009-09-25 13:35:59stati linistite fetelor ca o sa vedeti ca o sa reactionati neasteptat de bine in ziua nunti. si eu ca si voi eram putin stresata de cum o sa iasa, la inceput am avut cateva emotii insa pe parcurs s-au dus toate cand am vazut ca iese bine si toata lumea se simte bine.
faza cu mancatul v-o recomand si eu. am fost la o prietena la nunta si din cauza faptului ca n-a mancat nimic si din cauza caldurii i s-a facut rau in biserica. asa ca macar "puneti ce va in gura" in ziua nuntii.
eu chiar am fost foarte surprinsa de mine insami de cat de calma eram dupa ce m-am imbracat mireasa si am iesit sa ma vada rudele si prietenii.
este o zi speciala si nu merita sa o stricam cu crize de isterie asa ca fetelor incercati sa va calmati singure si nu va bazati pe pastile ca poate nici astea n-o sa-si faca efectul


usor de zis

sa peram ca o sa fie bine......
iulik_flore
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:46
iulika_flore - inceraca o pastiluta care crezi ca te-ar linistii cu o alta ocazie - de ex o sedinta la serviciu - vezi si tu cum iti reactioneaza organismul - distonocalmul pe mine nu ma molesit si nici la cei la care am mai dat - tata-l meu e foarte emotiv - ia prins foarte bine distonocalmul
laura02maria
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:30
De la: lauramaria, la data 2009-10-04 20:30:02iulika_flore - inceraca o pastiluta care crezi ca te-ar linistii cu o alta ocazie - de ex o sedinta la serviciu - vezi si tu cum iti reactioneaza organismul - distonocalmul pe mine nu ma molesit si nici la cei la care am mai dat - tata-l meu e foarte emotiv - ia prins foarte bine distonocalmul


pai cam asa e si mama... si in plus se agita si se panicheaza f tare in asa fel incat reuseste sa ii streseze si pe ceilalti.
iulik_flore
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:19
De la: iulika_flore, la data 2009-10-05 13:19:47
De la: lauramaria, la data 2009-10-04 20:30:02iulika_flore - inceraca o pastiluta care crezi ca te-ar linistii cu o alta ocazie - de ex o sedinta la serviciu - vezi si tu cum iti reactioneaza organismul - distonocalmul pe mine nu ma molesit si nici la cei la care am mai dat - tata-l meu e foarte emotiv - ia prins foarte bine distonocalmul


pai cam asa e si mama... si in plus se agita si se panicheaza f tare in asa fel incat reuseste sa ii streseze si pe ceilalti.


stiu cum e
laura02maria
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:37
buna!
nunta mea a avut deja loc, de fel sunt f emotiva si ma emotionez, mi-a fost foarte frica de faptul ca ma voi emotionat foarte tare, insa nu a fost asa, la nunta fiecarui prieten ma emotuonam peste masura, la a mea nu a fost deloc asa ... am fost ff agitata, parca eram spectatoare la un film, de derula totul si nu realizam nimic ... deci, starea din ziua nuntii nu e una normala ... nu se stie cum ve-ti reactiona, dar inercati sa va bucurati de ziua aceea, e unica, si incercati sa traiti frumos momentul.
va pup, spor la pregatiri si casa de piatra
imi_ase
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:08
buna, sunt noua pe aici si imi place ff mult totul, in legatura cu emotiile din ziua nuntii la mine va fi credk fff greu pt k tati a murit s cel mai mult ce imi doream era sa ma duca el la altar.....si acum numa cnd ma gandesc IMI VINE SA PLANG.....ASA IMI DORESC SA NU PLANG IN ZIUA ACEEA FFF FRUMOASA...mai ales k eu is ff emotiva si mi se face s rau repede.....oricum pana nu ajungi la ziua aceea nu poti sa sti cum este degeaba zici ca va fi asa si asa .....asteptam si vom vedea:D
lore_daniela
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:35


fetelor haideti sa incercam sa nu ne mai gandim la lucruri triste...cel putin in ziua nuntii....si asa vom fi destul de vulnerabile atunci
iulik_flore
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:17
eu sper sa trec peste emotii,oricumstarostele meu nu o sa spuna nimic lacrimogen ca nu ii dau voie.casa de piatra la toata lumea
MONYK_ADRIANA
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:55
multimim
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2010 00:47
Eu cred ca o sa fiu ok in ziua nuntii. M-am gandit atat de mult la cum o sa fie incat deja mi-au pierit emotiile.Ei, dar totusi, sper sa n-am vreo surpriza. Va pup.
miresssssica
Postat pe 25 Martie 2010 13:49
De la: miresssssica, la data 2010-03-25 13:49:54Eu cred ca o sa fiu ok in ziua nuntii. M-am gandit atat de mult la cum o sa fie incat deja mi-au pierit emotiile.Ei, dar totusi, sper sa n-am vreo surpriza. Va pup.


iulik_flore
Postat pe 25 Martie 2010 23:21
TOATE MIRESELE AU EMOTII...pana si parintii sunt cu nervii itinsi la maxim in ziua aia...toata lumea vrea sa iasa bine..insa daca iti mai scapa cate ceva calmeaza-te..nu-i nimic de facut...zambeste si bucurate indiferent de ce se intampla..trece asa de repede si nu trebuie sa ramai decat cu o amintire frumoasa...te sfatuiesc sa nu consumi nimic inafara de cafea, apa...nimic de pastile si prostii..toate femeile sau maritat si au trecut peste nervi si fara pastile..e nunta nu te duci la lupta...
BarbieGirl_grace
Postat pe 26 Martie 2010 09:16
Sigur nu as vrea sa fiu prea stresata pentru ca poate imi apare una alta pe ten ( bubite, cosuri ,etc) si CHIAR NU VREAU. Prefer sa ma relaxez in ultima saptamana, sa fiu mai calma si sa- Trag aer in piept :)
kudika_17683
Postat pe 18 Ianuarie 2013 16:44
sincer este si normal sa ai astfel de emotii , e natural nu ai cum sa le faci sa treaca. Idee este sa nu te mai stresezi cu detalii , parerea mea
kudika_17683
Postat pe 18 Ianuarie 2013 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce atitudine ia domnisoara de onoare? 15 De la: adeana 27 Noiembrie 2009 11:56
pungi personalizate pt ce le dam sa ia acasa 18 De la: cristinn 12 Februarie 2010 13:06
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:45
Cand mirele vine sa ia mireasa de acasa 48 De la: veracostea 20 Martie 2013 22:43
ceva deosebit 2 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:51