Setari Cookie-uri

mi-am ingropat tatal in ziua in care trebuia sa am logodna

am avut f multe discutii cu prietenul meu despre nunta..la un moment dat el s-a razgandit..e f lunga povestea dar important e ca pana la urma s-a gandit ca cel mai bine ar fi sa facem o logodna si starea civila pt ca nu vrea sa ma piarda.stiind ca tatal meu e bolnav am incercat sa grabim putin logodna si am pus-o pe 7 martie.dupa ce am facut aproape toate cumparaturile starea tatalui meu s-a agravat si l-am dus la spital.am reusit sa amanam din nou totul si in 5 martie tatal meu s-a stins.azi dupa 2 zile dupa ce l-am inmormantat abea am reusit sa gandesc limpede si mi-am dat seama ca logodna era pusa pe 7 martie,ziua cand a avut loc inmormantarea.mi-e f greu sa stau sa scriu pe topicuri dar doar asa mai uit putin.tatal meu si-a dorit sa ma vada mireasa si nu a apucat,credeti ca a fost un semn asta?
cheregi_andreea
Postat pe 9 Martie 2009 19:54
De la: cheregi_andreea, la data 2009-03-09 19:54:36am avut f multe discutii cu prietenul meu despre nunta..la un moment dat el s-a razgandit..e f lunga povestea dar important e ca pana la urma s-a gandit ca cel mai bine ar fi sa facem o logodna si starea civila pt ca nu vrea sa ma piarda.stiind ca tatal meu e bolnav am incercat sa grabim putin logodna si am pus-o pe 7 martie.dupa ce am facut aproape toate cumparaturile starea tatalui meu s-a agravat si l-am dus la spital.am reusit sa amanam din nou totul si in 5 martie tatal meu s-a stins.azi dupa 2 zile dupa ce l-am inmormantat abea am reusit sa gandesc limpede si mi-am dat seama ca logodna era pusa pe 7 martie,ziua cand a avut loc inmormantarea.mi-e f greu sa stau sa scriu pe topicuri dar doar asa mai uit putin.tatal meu si-a dorit sa ma vada mireasa si nu a apucat,credeti ca a fost un semn asta?

nu cred ca a fost un semn...pur si simplu asa a fost sa fie...condoleante
kudika183253
Postat pe 11 Aprilie 2009 15:12
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:55
De la: cheregi_andreea, la data 2009-03-09 19:54:36am avut f multe discutii cu prietenul meu despre nunta..la un moment dat el s-a razgandit..e f lunga povestea dar important e ca pana la urma s-a gandit ca cel mai bine ar fi sa facem o logodna si starea civila pt ca nu vrea sa ma piarda.stiind ca tatal meu e bolnav am incercat sa grabim putin logodna si am pus-o pe 7 martie.dupa ce am facut aproape toate cumparaturile starea tatalui meu s-a agravat si l-am dus la spital.am reusit sa amanam din nou totul si in 5 martie tatal meu s-a stins.azi dupa 2 zile dupa ce l-am inmormantat abea am reusit sa gandesc limpede si mi-am dat seama ca logodna era pusa pe 7 martie,ziua cand a avut loc inmormantarea.mi-e f greu sa stau sa scriu pe topicuri dar doar asa mai uit putin.tatal meu si-a dorit sa ma vada mireasa si nu a apucat,credeti ca a fost un semn asta?




condoleante ...nu e nici un semn ...si fi sigura ca tatal tau te-a vazut mireasa ....chiar daca tu nu l-ai avut p el ....si eu sunt in situatia ta ....am 23 de ani si tata isi dorea foare mult sa ma vada mireassa....tot timpul knd se deschidea subiectul fata mea mireasa era asa de entuziasmat si fericit ...si zicea ca domne cate o sa faca el si ce mult o sa danseze ...k o sa se distreze la nebunie .....dar din pacate acum 4 ani un accident grav de munca in israel mi l-a luat de langa mine :(((((((( si mai dureros e faptul ca nu il vazusem de vreo 8 ani ... ...si nu am reusit sa il vad nici in ultimele zile ale lui p pamant ......a durat 3 saptamani sa ii aduca corpul acas ...eu eram plecata in spania ...si am primit vestea prin telefon....nu pot sa spun cat de dureros este ...nu am cuvinte ....am un rau de lacrimi p fata in acest moment .....dar stiu ca in zia nuntii imi va fii alaturi ....si va avea grija de mine de acolo de sus asa cum o fac in fiecare zi ....e nespus de dureros...au trecut 4 ani dar eu nu ma pot obisnui cu ideea ca nu mai e ...of doamne ...imi e foarte greu ...mai als cand vad persoane care scriu ca si-ar dori sa fie conduse de tatii lor la altar ...eu nu voi mai avea nici bucuria de al vedea alaturi de mine la nuunta daramite sa ma conduca ....as vre sa fac un moment special in amintirea lui ...daar nu prea am idee ce ...nu vreau sa intristez invitatii dar asa ma voi simti impacata eu cu mine insumi ...si voi sti ca e fericit t ca i-am daruti acel moment la nunta mea...chiar daac nu e cu trupul acolo ...va multumesc si scuzatima daca am sarit putin calul....ma gandesc la el in fiecare zi si nu pot sa nu vars lacrimi pt el ....imi e tare dor de el ...astept vreo idee .despre ce mmoment as putea sa ii dedic ...va multumesc
sweetcrazy
Postat pe 25 Iunie 2009 01:55
Condoleante pentru pierderile suferite!

La nunta noastra am facut un montaj de poze care au fost ulterior salvate ca un filmulet de cca 15 minute. Fondul muzical a fost 4 blues-uri cunoscute. Pozele puse au fost cu noi de cand eram mici, cu parintii, buncii, frati... si pe la mijlocul prezentarii am inceput sa punem poze cu noi 2. Cum avem o relatie de 9 ani si, va dati sema ca poze am avut. Noi nu l-am facut in acest scop, ci de a face ceva inedit, mai deosebit! Dar cand am pus poze cu draga mea bunica, care - Dumnezeu sa o odihneasca nu mai este printre noi, sau cu bunica lui, care la fel... au fost lacrimi de tristete pe obrajii unora, dar imediat am pus o poza haioasa, de exemplu, eu cand eram mica-mica, stiti voi ca se faceau pozele alea pe burtica nud. Pai cand le-au vazut invitatii: hohote de ras. Am incercat sa aducem aminte si de cei dragi noua care nu mai sunt printre noi, dar si sa-i facem sa uite, oarecum ca le-am adus aminte, ca doar eram la o nunta, care trebuie sa se sarbatoreasca cu fericire, bucurie, dans si voie buna...

Ideea mea este ca ai putea sa faci asa ceva in power point (sau daca te tenteaza ideea de filmulet trimite-mi un mesaj) si sa pui pe ecran si cateva cuvinte. Nu stiu daca ai avea puterea sa le rostesti... eu cred ca ar fi prea emotionant... Tu te cunosti cel mai bine, si stii cat de tare esti in astfel de momente!

Aceasta prezentare am pus-o imediat dupa servirea fripturii. In timp ce invitatii serveau friptura, s-a instalat panoul pe care s-a prezentat, am lasat cca 5 minute invitatii in asteptare, iar noi ii auzeam susotind: "Oare ce urmeaza? Oare ce surpriza ne pregatesc?".

Initial am crezut ca va fi complicat sa punem in practica aceasta idee pentru 255 de invitati, dar s-a dovedit a fi tare ok, iar ei au fost entuziasmati. Ne-au felicitat si au spus ca asa ceva nu au mai vazut niciodata si ca parca ar fi fost in filme

Te pup! Mult succes si putere sa treci peste toate greutatile vietii!

Tassy_grace
Postat pe 7 Iulie 2009 12:28
sincer mi-am pierdut si eu tatal dar cind aveam 8 ani...tu te poti considera norocoasa ca lai avut alatuti de tine mai mult timp in schib eu???...si nu cred ca e vre-un semn rau ce-a fost a fost trebuie sa treci peste asta,ca o sa fie totul bine.Dar daca EL e pentru tine nu conteaza cind dar a sa fie cu tine pentru totdeauna.
alintus
Postat pe 19 Martie 2010 22:30
ok
gabita_grace
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:01
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 15:35
A fost o simpla coincidenta, considera ca tatal va fi si de acum inainte cu tine. Numai ganduri bune!
angelica42
Postat pe 4 August 2010 12:04
:( cred ca cel mai important lucru este ca ai amintiri alaturi de tatal tau, care nu vor muri niciodata. ele vor fi mereu prezente in inima ta. pierderea cuiva drag este o tragedie f mare pentru noi toti, insa trebuie sa avem puterea de a merge mai departe..uneori vb nu ajuta la nimik, decat poate te incurajeaza catusi de putin. el va fi mereu acolo sus si va veghea asupra ta...condoleante :(
Lucky_girl
Postat pe 4 August 2010 17:10
Buna! Imi pare rau pentru situatia prin care ai trecut! Dar viata merge inainte. Nu cred ca e un semn rau, a fost un moment din viata care a adus durere in sufletul tau si ceilalti dragi lui. Nici eu nu mai am tatal printre noi de 23 de ani, de cand aveam 14 ani.... Asta e viata, cu bucurii si necazuri. Cunosc o pereche care vineri seara, cand au terminat treaba pentru nunta ce urma a doua zi, sambata, mama miresei s-a stins din viata electrocutata. Toate rudele au venit sambata la nunta si au gasit soacra mica.... in sicriu, cu floarea de soacra in piept.... Iti dai seama ce durere a fost. La 12 ziua a inmormantat-o pe mama, iar seara au mers sa se cunune.... mireasa cu doliu sub voal.... D U R E R E!!! Iti dai seama ce nunta au avut cei doi .... TRIST, DAR ADEVARAT
grace009421
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Limuzina 6 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:54
Citirea logodnei inainte de cununia religioasa propriu-zisa 19 De la: alexandra22_grace 3 Februarie 2014 09:06
MACHIAJ PROFESIONAL 1 De la: grace003457 16 Iunie 2009 12:51
Cu ce masina sa vina mireasa la nunta? 121 De la: 21 Martie 2013 15:42
taxa pt biserica 38 De la: iulika_flore 9 Martie 2010 15:34