Setari Cookie-uri

cum ne adresam socrilor?

De la: lorena28, la data 2009-09-14 17:48:09EU CAND I-AM CUNOSCUT PE VIITORI SOCI LE ZICEAM "DUMNEAVOASTRA" ...DOMNUL,DOAMNA...DAR ATAT SOCRUL CAT S SOACRA M-U RUGAT DE MAI MULTE ORI SA-I CHEM PE NUME,ASA CUM II CHEA SI VIITORUL SOT SI VIITOArea cumnata...adica copii lor ii cheama pe nume...iar eu procedez la fel... ...ea imi ice mie"salut,ce mai faci" eu la fel...ca doar asa m-a rugatea..si nu doar soacra m-a rugat sa o chem pe nume ci si surorile ei ,adica matusile viitorului sot,,...initial imi eram mai dificil sa-i chem pe nume (obisnuita ca si in Romania),imi era putin jena ,chiar mi-a fost dificil sa-i chem pe nume,aveam senzatia ca nu le respectam varsta...dar cum "greseam "si le ziceam "dumneavoastra" ma corectau si-mi aduceau aminte sa-i chem pe nume...mi-au zis ca ei se simt batrani cand le zic"dumneavoastra"...asa ca... acum nu mai "gresesc" ..viitoarea soacra este aproape ca si mama mea,uneoi povestim ce mai facem,ma suna de mai multe ori pe zi,vine de mai mult eori /saptamana la noi in vizita,si uneori nu este de acord cu ce cumpar eu sau ce fac ,dar e de ajuns sa-i zic ca asa vrem noi si nu mai zice nimic,asa procedeaza si mama mea and vine la mine si nu-i place ceva ,imi zice dar nu are ce face ..uneori o sun pentru vreo reteta...toamna facem dulceturi impreuna si incercam retete noi de conserve iar daca face nu ies bine nu spunem la nimeni caTI BANI AM ARUNCAT ..am invatat multe chestii si de la ea,dar normal multe am invatat de la parintii mei....iar cand nu sunte de acord cu ceva si ne mai "certam" ma suna a 2 zi sau vine si-mi aduce ceva bun gatit ...ca doar u suntem persoane perecte niciuna




....initial imi eram mai dificil sa-i chem pe nume (obisnuita ca si in Romania),imi era putin jena ,chiar mi-a fost dificil sa-i chem pe nume....

wtf...
gyo85
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:12
eu cunosc persoane care chiar cu parintii prorpii vorbesc cu "dumneavoastra" ceea ce mi se pare oribil sa i te adresezi propriei mame cu: ce faceti? dumneavoastra vrei sa mancati? dumneavoastra veniti? etc.
suna naspa, si in plus si parintii au pretentia sa li te adresezi cu dumneavoastra.
carmela_grace
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:19
De la: gyo, la data 2009-09-15 15:12:01
De la: lorena28, la data 2009-09-14 17:48:09EU CAND I-AM CUNOSCUT PE VIITORI SOCI LE ZICEAM "DUMNEAVOASTRA" ...DOMNUL,DOAMNA...DAR ATAT SOCRUL CAT S SOACRA M-U RUGAT DE MAI MULTE ORI SA-I CHEM PE NUME,ASA CUM II CHEA SI VIITORUL SOT SI VIITOArea cumnata...adica copii lor ii cheama pe nume...iar eu procedez la fel... ...ea imi ice mie"salut,ce mai faci" eu la fel...ca doar asa m-a rugatea..si nu doar soacra m-a rugat sa o chem pe nume ci si surorile ei ,adica matusile viitorului sot,,...initial imi eram mai dificil sa-i chem pe nume (obisnuita ca si in Romania),imi era putin jena ,chiar mi-a fost dificil sa-i chem pe nume,aveam senzatia ca nu le respectam varsta...dar cum "greseam "si le ziceam "dumneavoastra" ma corectau si-mi aduceau aminte sa-i chem pe nume...mi-au zis ca ei se simt batrani cand le zic"dumneavoastra"...asa ca... acum nu mai "gresesc" ..viitoarea soacra este aproape ca si mama mea,uneoi povestim ce mai facem,ma suna de mai multe ori pe zi,vine de mai mult eori /saptamana la noi in vizita,si uneori nu este de acord cu ce cumpar eu sau ce fac ,dar e de ajuns sa-i zic ca asa vrem noi si nu mai zice nimic,asa procedeaza si mama mea and vine la mine si nu-i place ceva ,imi zice dar nu are ce face ..uneori o sun pentru vreo reteta...toamna facem dulceturi impreuna si incercam retete noi de conserve iar daca face nu ies bine nu spunem la nimeni caTI BANI AM ARUNCAT ..am invatat multe chestii si de la ea,dar normal multe am invatat de la parintii mei....iar cand nu sunte de acord cu ceva si ne mai "certam" ma suna a 2 zi sau vine si-mi aduce ceva bun gatit ...ca doar u suntem persoane perecte niciuna




....initial imi eram mai dificil sa-i chem pe nume (obisnuita ca si in Romania),imi era putin jena ,chiar mi-a fost dificil sa-i chem pe nume....

wtf...















nu am inteles gyo ce te-a deranjat ???? ce nu ai inteles ??? ce vroiai sa spui cu " wtf " ? am scris ca eu eram obisnuita sa ma adresez cu "dumneavoastra" viitorilor socrii ,asa cum m-am obisnuit in romania sa vorbesc cu persoanele mai in varsta...doar ca socrii de fecare data ma corectau si ma rugau sa le zic pe nume asa cum copii lor le zic si asa cum toate rudele ii cheama....nu inteleg si chiar mi se pare ciudata reactia ta ...
lorena28
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:49
De la: gyo, la data 2009-09-15 15:12:01
De la: lorena28, la data 2009-09-14 17:48:09EU CAND I-AM CUNOSCUT PE VIITORI SOCI LE ZICEAM "DUMNEAVOASTRA" ...DOMNUL,DOAMNA...DAR ATAT SOCRUL CAT S SOACRA M-U RUGAT DE MAI MULTE ORI SA-I CHEM PE NUME,ASA CUM II CHEA SI VIITORUL SOT SI VIITOArea cumnata...adica copii lor ii cheama pe nume...iar eu procedez la fel... ...ea imi ice mie"salut,ce mai faci" eu la fel...ca doar asa m-a rugatea..si nu doar soacra m-a rugat sa o chem pe nume ci si surorile ei ,adica matusile viitorului sot,,...initial imi eram mai dificil sa-i chem pe nume (obisnuita ca si in Romania),imi era putin jena ,chiar mi-a fost dificil sa-i chem pe nume,aveam senzatia ca nu le respectam varsta...dar cum "greseam "si le ziceam "dumneavoastra" ma corectau si-mi aduceau aminte sa-i chem pe nume...mi-au zis ca ei se simt batrani cand le zic"dumneavoastra"...asa ca... acum nu mai "gresesc" ..viitoarea soacra este aproape ca si mama mea,uneoi povestim ce mai facem,ma suna de mai multe ori pe zi,vine de mai mult eori /saptamana la noi in vizita,si uneori nu este de acord cu ce cumpar eu sau ce fac ,dar e de ajuns sa-i zic ca asa vrem noi si nu mai zice nimic,asa procedeaza si mama mea and vine la mine si nu-i place ceva ,imi zice dar nu are ce face ..uneori o sun pentru vreo reteta...toamna facem dulceturi impreuna si incercam retete noi de conserve iar daca face nu ies bine nu spunem la nimeni caTI BANI AM ARUNCAT ..am invatat multe chestii si de la ea,dar normal multe am invatat de la parintii mei....iar cand nu sunte de acord cu ceva si ne mai "certam" ma suna a 2 zi sau vine si-mi aduce ceva bun gatit ...ca doar u suntem persoane perecte niciuna




....initial imi eram mai dificil sa-i chem pe nume (obisnuita ca si in Romania),imi era putin jena ,chiar mi-a fost dificil sa-i chem pe nume....

wtf...



nu am inteles gyo ce te-a deranjat ???? ce nu ai inteles ??? ce vroiai sa spui cu " wtf " ? am scris ca eu eram obisnuita sa ma adresez cu "dumneavoastra" viitorilor socrii ,asa cum m-am obisnuit in romania sa vorbesc cu persoanele mai in varsta...doar ca socrii de fecare data ma corectau si ma rugau sa le zic pe nume asa cum copii lor le zic si asa cum toate rudele ii cheama....nu inteleg si chiar mi se pare ciudata reactia ta ...
lorena28
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:50
nu am inteles gyo ce te-a deranjat ???? ce nu ai inteles ??? ce vroiai sa spui cu " wtf " ? am scris ca eu eram obisnuita sa ma adresez cu "dumneavoastra" viitorilor socrii ,asa cum m-am obisnuit in romania sa vorbesc cu persoanele mai in varsta...doar ca socrii de fecare data ma corectau si ma rugau sa le zic pe nume asa cum copii lor le zic si asa cum toate rudele ii cheama....nu inteleg si chiar mi se pare ciudata reactia ta ...
lorena28
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:51
nu am inteles gyo ce te-a deranjat ???? ce nu ai inteles ??? ce vroiai sa spui cu " wtf " ? am scris ca eu eram obisnuita sa ma adresez cu "dumneavoastra" viitorilor socrii ,asa cum m-am obisnuit in romania sa vorbesc cu persoanele mai in varsta...doar ca socrii de fecare data ma corectau si ma rugau sa le zic pe nume asa cum copii lor le zic si asa cum toate rudele ii cheama....nu inteleg si chiar mi se pare ciudata reactia ta ...
lorena28
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:51
draga eu sunt casatorita de aproape 2 luni si sa stii ca deja m-am obisnuit sa le spun socrilor mama si tata,desi nu ne-am vizitat prea des de la nunta.le-am spus de 2-3 ori mai geru asa,dar dupa mi-am dat seama ca deja e ceva normal.e mai greu la inceput,parca pare ciudat,zgarie pe timpan,astepti o reactie si nu stii ce reactie astepti,dar apoi devine obisnuinta.plus ca eu am avut dorina in mod express ca sotul meu sa le spuna parintilor mei mama si tata,pentru ca sunt in stare de orice pentru el.si daca am aceasta pretentie,e firesc sa le spun si eu la fel parintilor lui.si chiar nu doare,oricum,lor le si place,chiar parca sunt mai doritori de a ne apropia,de a ma vede mai des
oni_math
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:11
curaj
oni_math
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:11
Eu sunt casatorita de 6 ani deci a spunem ca stiu cum e sa ai socri. Din experienta va pot spune ca prima impresie conteaza. Eu am fost indragita de soacra din prima clipa si cel mai mult m-a bucurat ca are o relatie foarte frumoasa cu sotul meu. La inceput mi-a spus sa ii spun pe nume apoi mai tarziu cuvantul mama a venit de la sine. Soacra mea spune ca respectu lnu sta in dumneavoastra.
Cu socrul a fost mai dificil, spunea ca sunt urata( nu ca as fi frumoasa dar nu este un motiv sa fii asa). Acum am o relatie de prietenie si cu socrul. Ideea e sa nu va certati cu ei sub nici o forma. Daca vreodata aveti o neplacere din partea lor comunicati-o sotului si daca este o problema care nu poate fi trecuta cu vederea discutati-o fara retineri...Eu asa am facut si nu am avut nicioadat probleme cu ei.
daniela2shoes
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:24
Eu sunt casatorita de 6 ani deci a spunem ca stiu cum e sa ai socri. Din experienta va pot spune ca prima impresie conteaza. Eu am fost indragita de soacra din prima clipa si cel mai mult m-a bucurat ca are o relatie foarte frumoasa cu sotul meu. La inceput mi-a spus sa ii spun pe nume apoi mai tarziu cuvantul mama a venit de la sine. Soacra mea spune ca respectu lnu sta in dumneavoastra.
Cu socrul a fost mai dificil, spunea ca sunt urata( nu ca as fi frumoasa dar nu este un motiv sa fii asa). Acum am o relatie de prietenie si cu socrul. Ideea e sa nu va certati cu ei sub nici o forma. Daca vreodata aveti o neplacere din partea lor comunicati-o sotului si daca este o problema care nu poate fi trecuta cu vederea discutati-o fara retineri...Eu asa am facut si nu am avut nicioadat probleme cu ei.
daniela2shoes
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:24
BUNA FETELOR,EU SUNT NORA SI LE SPUN SOCRILOR MAMA SI TATA PENTRU CA PARINTI MEI NU MAI SUNT SI TIN LA MINE CA MIE DACA NU MI-A CONVENIT CEVA LE-AM SPUS IN FATA TOT CE ERA DE SPUS SI EI AU RECUNOSCUT CA E MAI BINE SA LE ZIC DECAT SA MERG LA VECINI SAU RUDE SI SA II VORBESC DE RAU.NU MI-AU IMPUS SA LE ZIC MAMA SI TATA,CRED CA DACA IMI IMPUNEAU NU LE ZICEAM CA SUNT O FIRE MAI REBELA SI NU FAC NIMIC IMPUS.VOI FI SI EU PESTE CATIVA ANI SOACRA SI MICA SI MARE DAR MAI BINE IMI SPUN PE NUME DECAT SA IMI ZICZ MAMA SI IN SPATE SA MA DRACUIE EU AS VREA SA LE FIU PRIETENA CUM LE SUNT SI COPIILOR MEI DAR ASTA RAMANE DE VAZUT,CU NORA CRED, DACA SE VA CASATORI CU ACEASTA FATA CU CARE E ACUM,E MAI REBELA NE ASEMANAM SE ZICE CA BAIETI CAUTA SOTIILE SA SEMENE CAT DE CAT CU MAMELE LOR,DAR PRIETENUL FETEI E MAI TIMID SI SE ASEAMANA CU SOTUL MEU.DAR EU CRED CA E MAI CORECT SA ITI RESPECTI NORA SI GINERELE DACA NU POTI SA II IUBESTI, PENTRU CA SUNT ALEGERILE COPIILOR TAI SI DACA TU II RESPECTI TE VA RESPECTA SI EI.
kudika023697
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:53
buna fetelor.eu am incercat sa ma inteleg cu socrii mei si le spuneam"mamica"si"taticule",ei bine mare greseala,ii consideram oamenii cu care poti sa vb dar au demonstrat contrariul,iar ei pana nu imi spun "nora mea"eu nu am sa le mai spun mamica si taticule,in concluzie daca te vad ca sotia copilului lor si te respecta k om trebuie sa ii respectii si tu pe ei.asa cred eu.va pup
grace001337
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:30
fetelor,eu le zic mama si tata iar parintilor mei le zicem mami si tati sa ii deosebim unii de altii pentru noi toti 4 sunt parintii nostri si ne-au ajutat deosebit de mult si ne ajuta in continuare chiar si cu ratele pentru casa macar asa sa ii rasplatim si noi, mai ales ca am castigat niste parinti MINUNATI
gabielle88
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:35
Buna ziua draga mea,

Ba da, exista socrii care le-au spus copiilor nou intrati in familie, sa le spuna pe nume. Din propria-mi experienta stiu ca mi-a fost destul de greu si mie la inceput, dar m-am obisnuit pana la urma!
Cu drag, Irina
Irina06
Postat pe 22 Octombrie 2009 07:44
Buna fetelor,
Eu voi fi soacra mare peste cateva luni. O cunosc pe nora mea de 3 ani. Pana acum nu mi-a spus in niciun fel, nici mama, nici doamna, nici tanti, nici... Daca ma gandesc bine nici nu stiu cum as vrea sa-mi spuna.Cred ca la un moment dat va gasi ea o formula care sa-i convina. In rest e foarte politicoasa , nu am ce sa-i reprosez!
grace005412
Postat pe 22 Octombrie 2009 08:04
Deocamdata locuiesc cu socrii si eu le spun mama si tata deoarece merita.pot sa spun ca am niste socrii f buni si cu "multa minte".sa dea Domnul sa fie asa toata viata.
alina_p87
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:08
Cred ca cel mai mine este sa li te adresezi asa cum simti; daca ii simti foarte aproape si ii consideri foarte aproape de voi, si le poti spune "mama" si "tata" cred ca e ok, daca nu, asa cum poti tu,(domnul X-doamna Y).daca stam si ne gandim mai bine, tu te casatoresti cu copilul lor, nu cu ei...
iulikutza81
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:34
ce ciudat suna ... nu stiu cum ii zic pentru ca nu m-am adresat niciodata soacrei Nici eu nu stiu cum ii zic, vorbesc cu:¨ Ce faceti? Ati fost? Mergeti? ¨ dar nu pot sa-i spun ¨ mama ¨ mi se pare ciudat si parca as spuneo cu jumatate de gura. Cand vorbesc cu sotul ii spun ¨ maicäta ¨ sau ¨ mama soacra ¨ si cand vorbesc cu alte persoane ¨ soacrämea ¨
Nu pot nici sa o tutuiesc parca, mi-e rusine si nu e vorba de varsta dar daca nu mi-a zis niciodata cum i-ar place sa-i spun... cu sefa mea vorbesc cu ¨tu¨ chiar daca e cu 33 de ani mai mare k mine dar asa mi-a cerut.
Sotul meu le zice ¨mama¨ si ¨tata¨ si ai mei sunt incantati sa mai aiba un bäiat in familie.
rocsanyk3
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:47
eu vytorylor socry le spun BUNICU SI BUNICA dupa cey doi nepoty ai mei de fapt sunt nepoty vytorului sot asa ca eu nu le voi spune nyvyodata MAMA SAU TATA de oare ce eu am parynty sy ii iubesc pe socri nici nui halesc dar sotul meu nu sty socru si soacra sunt doua scorpy batrane care ma duc la disperare si soacra mea face mare dyferenta intre fussau cel mare si sotul meu spune tot timpu ca pe CUMNAT il iubec mai mult decat pe sotu toau asa ca eu nui pot suparta imi pare rau condamnatyma dragelor dar asta este parerea mea vreau sami raspundety va rog
grace005631
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:00
eu ma inteleg bine cu socrii mei si de altfel dak ei au inceput sa imi zik fata mea si eu le zic mama si tata si se simt ffff bine.sper k toate sa aveti norocul sa gasiti socrii buni .ii iubesc
frogulet
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:55
Sunt o viitoare soacra si nu gasesc lipsa de respect daca nurorile imi vor spune pe nume.Pot sa va spun atunci cand m-am casatorit eu( acum 32 de ani) am incercat sa spun mama si tata socrilor mei si nu am reusit. Nu spuneam nici intr-un fel pana cand soacra mea a spus sotului sa imi transmita sa le spun pe nume si asa am facut. A fost o adevarata usurare sa primesc ok-ul pentru asta. Relatia mea cu familia sotului meu a fost buna, si-au iubit fiul au tinut la mine iar pe nepoti i-au adorat. Dupa decesul soacrei mele l-am luat la noi pe tatal sotului meu care a locuit 10 ani cu noi. Nu a fost usor dar trebuie sa va spun ca atunci cand a murit am suferit la fel ca si dupa ce mi-am pierdut propriul tata.Nu modul de apelare determina calitatea relatiei si daca a spune pe nume face comunicarea mai usoara este perfect.
grace005191
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:23
Buna fetelor, eu nu le spun nici mama si tata si nici intr-un alt fel. Pur si simplu nu ma adresez in nici un fel, le spun dumneavoastra si atat. Cred ca soacra mea si-ar dori sa ii spun mama ( celelalte 2 nurori asa i se adreseaza si pare sa se simta flatata ) insa....de la mine nu o sa auda niciodata acest cuvant adresandu-ma ei. Mama inseamna mult prea mult ca sa ma adresez unei straine cu acest cuvant.Nici sotul meu nu ii spune mamei mele mama si nici nu am acesta pretentie. Noi suntem total independenti de parinti si nu numai si nu avem nici o obligatie fata de nimeni iar de simtit nu simtim sa le spunem socrilor mama si tata.Fiecare cu mama si tatal lui.... Noinnu avem nici un fel de probleme si strez din acesta cauza. Suntem lipsiti de stresul acesta
Gine_grace
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:18
Draga mea, chiar crezi ca soacra e o straina? E femeia ce a dat viata si a crescut pe cel ce iti este sot.Inteleg ca nu ti-e mama dar macar putin respect ai putea sa ai pt ea. Dupa tonul cu care iti exprimi opinia imi dau sema ca nu ai nici macar o picatura de respect. E dureros pt o mama sa fie aruncata din viata fiului ei asa cum cred ca intentionezi tu sa faci. Respectul pentru familie nu tine de oblgatii. Cand te-ai casatorit cu un om te-ai integrat intr-o familie. Spune-i macar doaman. Nu o trata ca pe un nimic. Imagineaza-ti ca vei avea un fiu si sotia lui se va comporta la fel.
grace005191
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:05
De la: irinnaioanna, la data 2009-08-14 01:16:06cum vi se pare corect sa ne adresam socrilor?cu mama si tata?...mie nu imi place....nici nu as vrea ca nurorile mele sa fie obligate sa mi se adreseze asa,mai bine pe nume...nu e mai corect?

acum depinde si ce socrii ai....spre exemplu socrilor mei le ar placea sa le spun mama si tata....ptr k ei bineinteles or sa fie a doua mea familie...
kudika072410
Postat pe 19 Ianuarie 2010 07:59
eu socrilor mei nu lespun nici cum in primul rand nu sunt atat de iubita de ei asa ca nu pot as le spun mama sau tata am parynty lor le spun mamai si taty ey sunt parynty mei paot sa va spun ac la mineste tarae ciudat sotul meu tine mai mult la parinty mei decat la ai lui o iubeste mai mult pe mama mia decat pea lui pentru ac si parynty mei iau facut toate poftele si o sa ile fac in contynuare asa ca cel mai bine ar fi as nu mai fie soacre pe acest pamant ca sunt niste muratury acre si scarboase ciao mai vb
grace005631
Postat pe 19 Ianuarie 2010 17:54
Buna! eu sunt noua pe aici .. La mine nu e o problema cu socrii ci cu parintii mei . Noi vrem sa facem nunta la anu , dupa ce imi dau licenta , dar ai mei au un fix cu nunta !!! Vor sa o fac dupa ce termin masteratul.. eu nu stiu cum s ale dau vestea cea mare .. cum sa ii anunt ca la anu au nunta?? Si asa am batut cateva apropouri si s'au uitat urat.. pls!! heeeeelp me
inoke
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:15
De la: tenerife, la data 2009-09-09 22:19:44Fetelor. Sunt soacra-mare si vreau sa va spund ca de cand am cunoscut-o pe viitoaea mea nora ia-m spus sa ne spuna pe nume si mie si sotului meu. Nu cred ca respectul fata de noi consta in felul cum te adresezi. Tinem foarte mult la ea si ne dorim sa le fie bine copiilor si sa fim foarte apropiati de ei.




Sunteti UNICA!

Felicitari!

Cand va fi timpul, voi proceda la fel!

Sarutmana!
cristina_ungureanu
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:22
De la: grace005631, la data 2010-01-19 17:54:50 eu socrilor mei nu lespun nici cum in primul rand nu sunt atat de iubita de ei asa ca nu pot as le spun mama sau tata am parynty lor le spun mamai si taty ey sunt parynty mei paot sa va spun ac la mineste tarae ciudat sotul meu tine mai mult la parinty mei decat la ai lui o iubeste mai mult pe mama mia decat pea lui pentru ac si parynty mei iau facut toate poftele si o sa ile fac in contynuare asa ca cel mai bine ar fi as nu mai fie soacre pe acest pamant ca sunt niste muratury acre si scarboase ciao mai vb
grace005191
Postat pe 1 Februarie 2010 08:34
Nu esti doar rea esti si proasta.Daca CREZI CA NU TREBUIE SA EXISTE SOACRE PE PAMANT ITI UREZ SA AI UN BAIAT SA=L CRESTI SI INAINTE DE NUNTA SA MORI
grace005191
Postat pe 1 Februarie 2010 08:37
De la: grace005631, la data 2010-01-19 17:54:50 eu socrilor mei nu lespun nici cum in primul rand nu sunt atat de iubita de ei asa ca nu pot as le spun mama sau tata am parynty lor le spun mamai si taty ey sunt parynty mei paot sa va spun ac la mineste tarae ciudat sotul meu tine mai mult la parinty mei decat la ai lui o iubeste mai mult pe mama mia decat pea lui pentru ac si parynty mei iau facut toate poftele si o sa ile fac in contynuare asa ca cel mai bine ar fi as nu mai fie soacre pe acest pamant ca sunt niste muratury acre si scarboase ciao mai vb


vorbesti romaneste?m-a apucat durerea de cap
alina
Postat pe 1 Februarie 2010 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FORMATIA VIS 6 De la: FORMATIAVIS 7 Ianuarie 2013 15:06
Aranjamente florale pentru ocazii festive 1 De la: giulia_garden 9 Septembrie 2011 13:34
hello 1 De la: grace004918 23 August 2009 10:05
VINE BARZA 25 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:40
PORUMBEI ALBI pentru NUNTA 3 De la: MARK 9 Iulie 2009 14:31