Setari Cookie-uri

de ce nu mai e asa de interesat ca la inceput?

buna...sunt cu un tip de cateva sapt..el e mai mare decat mine cu vreo 4 ani..si la inceput totul era bine si frumos..ma cauta, ma suna..dar de la un timp il simt tot mai distant..si nu inteleg de ce...oare ar fi bine sa am o discutie cu el pe tema asta sau o sa il sperii?
kudika162219
Postat pe 27 August 2009 10:51
da, cel mai bine ar fi sa ai o discutie deschisa cu el, spune i ce te deranjeaza dar fara sa fi cicalitoare...poate are doar o perioada proasta...bafta
danutzu
Postat pe 23 Septembrie 2009 07:21
si totusi, daca as fi in locul tau nu l-as mai cauta. Ca sa-i amintesc ca exist i-as trimite 1-2 mailuri dragute. Daca simte nevoia sa-si petreaca timpul cu mine ma va cauta, daca nu ... asta e. Cel mai grav intr-o relatie e sa cerseti iubire.
Daca nu merge, e clar: nu e EL. Pupici si te asteptam cu vesti
andutza019_grace
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:32
buna alina...ce s-a mai intamplat cu relatia ta?pupici
grace004344
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:28
buna alina...ce s-a mai intamplat cu relatia ta?pupici
grace004344
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:29
Flimmari si foto profesioniste in Olt, Dolj, Teleorman.

Vrei sa imortalizezi in conditii ireprosabile si la preturi rezonabile, cu aparatura profesionista, de mare calitate, o nunta, un botez, un moment deosebit din viata ta? Noi suntem aici sa te ajutam. Pentru detalii suna la 0742577082 sau contacteaza-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk
Ne adresam cu precadere celor interesati, din judetele Dolj, Olt, Teleorman, care se descurca mai greu in a rezolva aceasta problema in conditii foarte bune.
Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000




Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000



eunescu09_condo
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:52
Flimmari si foto profesioniste in Olt, Dolj, Teleorman.

Vrei sa imortalizezi in conditii ireprosabile si la preturi rezonabile, cu aparatura profesionista, de mare calitate, o nunta, un botez, un moment deosebit din viata ta? Noi suntem aici sa te ajutam. Pentru detalii suna la 0742577082 sau contacteaza-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk
Ne adresam cu precadere celor interesati, din judetele Dolj, Olt, Teleorman, care se descurca mai greu in a rezolva aceasta problema in conditii foarte bune.
Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000




Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000



eunescu09_condo
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:53
De la: vulps_alina, la data 2009-08-27 10:51:24buna...sunt cu un tip de cateva sapt..el e mai mare decat mine cu vreo 4 ani..si la inceput totul era bine si frumos..ma cauta, ma suna..dar de la un timp il simt tot mai distant..si nu inteleg de ce...oare ar fi bine sa am o discutie cu el pe tema asta sau o sa il sperii?


cel mai mult intr-o relatie conteaza comunicarea la fel am patit si eu dar dupa 6 luni nu cateva saptamani,am vorbit i-am explicat ca sa schimbat si am rezolvat problema impreuna si imediat aniversam 2ani de relatie
dar stau si ma gandesc ca relatia voastra este totusi de cateva saptamani atunci cand dragostea este mai mare si mai puternica atunci cand inca simti fiori in stomac cand te suna ,cand va intalniti.......mi se pare ciudat ;totusi am sa fiu cam indiscreta dar nu e neaparat sa imi spui doar sa te gandesti tu dupa cat timp te-ai culacat cu el (sti barbati sunt mai nerabdatori dar daca ii faci sa astepte atunci te doresc mai mult)poate el numai asta a vrut si nimic mai mult
dar sfatul meu este sa te intalnesti cu el sa il "ciufulesti"bine si sa te lamuresti dar nu te injosi prea tare
eu,am avut si eu ffff multe esecuri dar tot timpul am tinut sa stiu motivul pt care un baiat nu mai vroia sa fie cu mine si crede-ma nu scapa pana nu imi zicea chear daca poate ma durea de 10 ori mai tare dar macar stiam adevarul si nu stateam sa ma macin tot timpul sa stau cu gandul ca oare de ce ? oare ce i-am facut ? oare ce are alta si eu nu am sau tot felul de alte chesti
chear nu are rost ...si daca ai fost o aventura pt el e bine sa sti ca numai din greseli inveti
poopici si spune-mi si mie ce ai facut daca vrei
ai grija de tine si fi puternica in orice situartie si nu fa cea mai mare prostie de a plange in fata unui barbat oricat l-ai iubi de ce?pt ca asta le place cel mai mult sa vada o fata plangand ;
bine nu toti dar marea majoritate
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:50
buna din nou..pot sa spun ca situatia s-a imbunatatit..nu e la fel de entuziasmat ca atunci cand ne-am cunoscut, dar ma cauta mai des si il simt mult mai apropiat..suntem amandoi varsatori si probabil d'asta am reusit in sfarsit sa-l inteleg..va multumesc mult pentru sfaturi si sper sa va dau vesti si mai bune cat de curand..
kudika162219
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:15
De la: vulps_alina, la data 2009-09-28 11:15:27buna din nou..pot sa spun ca situatia s-a imbunatatit..nu e la fel de entuziasmat ca atunci cand ne-am cunoscut, dar ma cauta mai des si il simt mult mai apropiat..suntem amandoi varsatori si probabil d'asta am reusit in sfarsit sa-l inteleg..va multumesc mult pentru sfaturi si sper sa va dau vesti si mai bune cat de curand..



si eu sunt varsator al meu este berbec deci poti sa iti dai seama cat de incapatanati suntem amandoi
ma bucur ca esti ok si bafta in continuare
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:03
pai...draga alina, relatia ta e inca la inceput.la inceput mereu vor fi inconveniente si din partea ta si mai ales din partea lui...si asta se datoreaza faptului ca inca nu va cunoasteti. o data ce veti incepe sa va cunoasteti, sa va obisnuti unul cu altul, cu dorintele, defectele s.a., atunci veti incepe sa traiti normal. in era asta a noastra e mai greu sa incepi o relatie si sa te si asiguri ca va dura...pt ca avem oportunitati, alternative...dar consider ca nu ai de pierdut daca esti rabdatoare.daca nu vrei sa mai continui relatia e bine sa te convingi de 5 ori inainte...ca asta vrei...
zingara2006
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:55
alina, eu am o relatie de 1 ani si 5 luni cu prietenul meu.La inceput si la noi existau anumite certuri, dar simteam ca ne iubim unu pe altu si simteam ca suntem primordiali unu pt alu.Acum, in schimb....el are niste amice foarte bune( asa zice el, la care tine pt ca sunt amice) si care periodic il mai suna, lucr care pe mine m-a deranjat enorm.I-am explicat ca ma deranjeaza, mai cu vorba buna, mai si cu cate o cearta.Acum una din amicele lui a afirmat ca eu as avea cosmaruri din cauza ei si ca as pomeni-o in toate acatistele...:)))Sincer,nu am timp de asa ceva, insa el s-a distantat de mine, relatia noatra e intr-un punct de rascruce.Noi aveam planuri de nunta, sa facem un bebe dar mi-a spus ca sentimentele lui nu mai au aceeasi intensitate de ceva vreme si ca mereu va exista un motiv de cearta intre noi.Drept e ca si eu ma simt distanta.Ideea e ca daca nu te cauta, nu-i pasa.Posibil sa crezi ca sunt extremista, dar barbatii sunt mult diferiti de noi, crede-ma.Sfatul meu, indreapta-ti atentia spre altceva, iti va fii tie mai bine si vei depasii mult mai usor.Daca vrei sa ai relatia cu el, lupta, dar sa nu cazi in extrema celalalta, aceea de penibil.Sa auzim de bine!
elena_site
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:15
Dragostea este minunata si frumoasa pe drumul spre cucerire.Dupa ce s-a ajuns la cucerire,necunoscutul devine din ce in ce mai cunoscut si in final cand totul devine cunoscut dragostea incepe sa devina mai amaruie.
laurabeatrice
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:13
cunosc sentimentul despre care vorbesti. orice relatie incepe superb pana ajungi in punctul in care nu iti dai seama unde s-au pierdut noptile in care va pierdeati unul in ochii celuilalt, unde sunt planurile de viitor si fluturashii imbatatori de alta data.
cu parere de rau recunosc ca si eu trec prin ceva similar. la noi a trecut an de zile, si cu bune si cu rele, i-am aratat iubire, mi-a aratat si el.. insa undeva pe drum ne-am pierdut.
partea proasta este ca eu incerc sa comunic, sa rezolv problema, sa il atrag inapoi catre sentimente mai puternice, insa ajung sa ma simt de parca tot ceea ce fac e in zadar: cateva zile ne sorbim unul pe celalat din priviri, o luna ne certam ca niste chiori din diverse rahaturi. insa asta este farmecul oricarei relatii. cine spune k nu are probleme in relatie, nu iubeste si pastreaza aparentzele mult prea nerealiste pentru timpurile noastre.
si eu sunt varsator, prietenul meu este balantza, chiar prima zi, ceea ce il face si mai dificil de suportat, insa nu stiu de unde gasesc atata rabdare cu el.. poate la un moment dat o sa ma satur sa fiu cicalita si suparata pentru fiecare cuvant negativ spus de el... isna pana atunci ma tzin pe picioare si cat timp va exista iubirea, voi lupta pentru fericire.
imi pare bine ca ai stat de vorba cu el si ca s-au mai reglat lucrurile intre voi. hai sa iti mai spun un secret privitor la barbatii varsator: sa nu le dai senzatia niciodata ca ii sufoci, ca ii controlezi noi femeile varsator uneori avem tendintza de a deveni over-protective. adora libertatea, dar si iubirea. atata timp cat te suna, te surprinde, crede-ma ca nu te vei plictisi niciodata de el si cu el..
succes si multa dragoste in continuare.
Ioana :*
Veve_Iony
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:08
De la: grace005572, la data 2009-10-23 15:15:54alina, eu am o relatie de 1 ani si 5 luni cu prietenul meu.La inceput si la noi existau anumite certuri, dar simteam ca ne iubim unu pe altu si simteam ca suntem primordiali unu pt alu.Acum, in schimb....el are niste amice foarte bune( asa zice el, la care tine pt ca sunt amice) si care periodic il mai suna, lucr care pe mine m-a deranjat enorm.I-am explicat ca ma deranjeaza, mai cu vorba buna, mai si cu cate o cearta.Acum una din amicele lui a afirmat ca eu as avea cosmaruri din cauza ei si ca as pomeni-o in toate acatistele...:)))Sincer,nu am timp de asa ceva, insa el s-a distantat de mine, relatia noatra e intr-un punct de rascruce.Noi aveam planuri de nunta, sa facem un bebe dar mi-a spus ca sentimentele lui nu mai au aceeasi intensitate de ceva vreme si ca mereu va exista un motiv de cearta intre noi.Drept e ca si eu ma simt distanta.Ideea e ca daca nu te cauta, nu-i pasa.Posibil sa crezi ca sunt extremista, dar barbatii sunt mult diferiti de noi, crede-ma.Sfatul meu, indreapta-ti atentia spre altceva, iti va fii tie mai bine si vei depasii mult mai usor.Daca vrei sa ai relatia cu el, lupta, dar sa nu cazi in extrema celalalta, aceea de penibil.Sa auzim de bine!


nu prea am inteles ce sfat sau ce exemplu i-ai dat... tu mai esti cu el?! atat timp cat sunteti distanti?!
enna_grace
Postat pe 14 Decembrie 2009 08:13
are dreptate colega de mai sus: asta este farmecul oricarei relatii. cine spune k nu are probleme in relatie, nu iubeste si pastreaza aparentzele mult prea nerealiste pentru timpurile noastre.

eu sunt cu iubitul meu de 4 ani si ceva, vreau sa spun ca in primele saptamani nici nu-i dadeam atentie, asta pana cand s-a hotarat sa puna punct, fapt ce m-a facut sa realizez ca eu chiar tineam la el, ceea ce a urmat e logic atat timp cat suntem impreuna si acum... cum zicea si o alta colega mai sus: cu cat il lasi sa astepte cu atat te doreste mai mult... eu l-am lasat sa astepte mai bine de un an si ceva fapt ce l-a facut sa ma respecte mult mai mult. bine bine.. dar unde e partea nasoala, nu?!
in primii 2 ani ne certam cam din 3 in 3 zile... dar certuri unele fiind si cu papuci dati, am si pierdut numarul lor... dar totusi acele certuri ne-au facut sa ne cunoastem mai bine, sa stim ce ne deranjeaza unul la celalalt, ne-au apropiat... acum ni se mai face dor de cate o cearta mica si cand ne aducem aminte ce prostii scoteam ne apuca rasul...
ma bucur ca ati reusit sa vorbiti dar sa nu ramai intr-o relatie de dragul de a avea partener sau doar ptr ca ati ajuns prea departe, sa lupti doar daca esti convinsa ca exista iubire intre voi, indiferent daca va certati sau nu....
enna_grace
Postat pe 14 Decembrie 2009 08:25
Te-as intreba pe scurt, ce astepti tu de la barbatul acesta?

A-ti povesti aici viata mea, nu-si are sensul...fiecare traieste diferit, experienta mea de viata nu iti este de folos.
Raspunsul se alfa la tine.
Daca nu se potriveste tiparului tau, daca tu nu esti ceea ce-si doreste, atunci ce rost are. E corect sa stati de vorba sa clarificati situatia. Spun asta in conditiile in care voi nu sunteti decat de maxim o luna impreuna, de cate ori v-ati intalnit, cat de mult ati vorbit. CAT IL CUNOSTI PE OMUL ACESTA?

Se poate intapla ca el sa nici nu sa nu considere ca aveti o relatie :( pentru unii mai survin distractii din acestea de doua, trei luni.
snowflower
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:41
BUNA,SA-TI DAU SI EU PAREREA MEA ,NU CRED CA -SI ARE SENSU RELATIA,DACAC AVETI DOAR CATEVA SAPT,SI DEJA NU PREA TE MAI CAUTA SI E SI UN PIC CAM SUPARAT,PROBABIL PRIETENA CEA VECHE SE JOACA CU EL,SI INCA O IUBESTE.UN BARBAT CHIAR DACA AR AVEA PRB.LA SERVICI EU STIU CE...DAR INTR-O RELATIE DACA CHIAR II PLACE D EPERS,RESPECTIVA SUNA ,UNA ALTA.SI DOAR LA CATEVA SAPT D EPRIETENIE SA FACA ASA E CLAR CA NU POATE FI DECAT O ALTA FEMEIE.,DESCHIDE OCHII SI CAUTATI ALTU.
kalis27
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:07
Pt.vulps_alina
N-ai spus de la inceput varsta voastra. Una este sa fiti adolescenti ... alta este sa fiti trecuti de 20 ... 30 de ani. Eu am presupun ca sunteti adolescenti.
In functie de varsta si de experienta (daca este cazul) se poate cauta/ gasi o rezolvare a problemei.
Multa bafta!
dyia
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:50
De la: enna, la data 2009-12-14 08:13:38
De la: grace005572, la data 2009-10-23 15:15:54alina, eu am o relatie de 1 ani si 5 luni cu prietenul meu.La inceput si la noi existau anumite certuri, dar simteam ca ne iubim unu pe altu si simteam ca suntem primordiali unu pt alu.Acum, in schimb....el are niste amice foarte bune( asa zice el, la care tine pt ca sunt amice) si care periodic il mai suna, lucr care pe mine m-a deranjat enorm.I-am explicat ca ma deranjeaza, mai cu vorba buna, mai si cu cate o cearta.Acum una din amicele lui a afirmat ca eu as avea cosmaruri din cauza ei si ca as pomeni-o in toate acatistele...:)))Sincer,nu am timp de asa ceva, insa el s-a distantat de mine, relatia noatra e intr-un punct de rascruce.Noi aveam planuri de nunta, sa facem un bebe dar mi-a spus ca sentimentele lui nu mai au aceeasi intensitate de ceva vreme si ca mereu va exista un motiv de cearta intre noi.Drept e ca si eu ma simt distanta.Ideea e ca daca nu te cauta, nu-i pasa.Posibil sa crezi ca sunt extremista, dar barbatii sunt mult diferiti de noi, crede-ma.Sfatul meu, indreapta-ti atentia spre altceva, iti va fii tie mai bine si vei depasii mult mai usor.Daca vrei sa ai relatia cu el, lupta, dar sa nu cazi in extrema celalalta, aceea de penibil.Sa auzim de bine!



Mare ti-e gradina Doamne !!!!
Mai fetelor, eu am o relatie de vreo 7 ani, nu ne-am casatorit inca ptr ca abia terminaram faculatatea, deci ca sa intelegeti am trecut cam prin toate fazele de la adolescenta la maturitate. As minti sa spun ca nu am avut momente grele,ca oricine am avut si noi certurile noastre, gelozii si crize de isterie, dar acum sincera sa fiu, nu i-am interzis niciodata sa nu aiba si prietene (amice) ptr ca si eu am prieteni...ar fi fost chiar absurd sa-i interzic sa mai vb cu alte fete. Si chiar are o prietena foarte buna , fata pe care o cunoaste de cand era in fasa vb aia, cum sa-i zic eu "sa nu te prind ca o mai suni, sau ca te mai suna ea"
Unele sunt chiar ...
lylee
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:50
Sincera sa fiu si eu mi-as dori sa fiu deschisa sa pot accepta amice prin preajma prietenului meu, dar nu sunt asa nici eu. E o prostie sau nu, dar asa sunt si ma bucur cel putin ca asta nu e o problema pt el, cel putin nu acum.Oamenii sunt fel si fel, fiecare cu temerile si convigerile lui, unii mai gelosi altii mai increzatori, dar e bine mereu sa stii cand e destul.
Pt Alina: O "relatie" de o luna nu e relatie, e un inceput de ceva care poate deveni o relatia, daca tie ti s-au aprins calcaiele mai rapid decat lui nu poti decat sa stai sa astepti, daca vine si din partea lui ok, daca nu asta e. Dar eu zic ca amplifici prea mult vorbind de relatie dupa o luna.
sunnydays_grace
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:14
parerea mea e ca daca a inceput deja de la 6 saptamani sa simti ca lipseste ceva.....lasa-l....eu ma vait ca am ajuns la 5 ani, am stat impreuna si acu a intervenit oarecum dostanta si ne vedem saptamanl sau poate la 2 saptamani, cand e cu mine totul e OK, dar cand e plecat parca se transforma, nu inteleg, si nu cred ca vreau sa inteleg de ce
ellita87
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:15
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 16:03
eu zic sa nu porti inca discutia. Fiecare om are momentele lui. Nu poti fi tot timpul la fel. Insa , daca vezi ca, in timp el este tot mai distant, te evita chiar, se impune sa discutati. Ca sa sti ,,cum stai"
maria_doina
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:29
Buna piticot! sunt Adela si vroiam sa spun ca ma bucur de reusita ta,ma refer la relatia ta,eu sunt capricorn iar sotul meu este VARSATOR....primele 2 saptamani au fost ok,restul 5 ani...numai eu il sun,numai eu il caut,cand discut cu el zice ca ma iubeste,altfel nu s-ar fi casatorit cu mine{pe 31 MAI am facut nunta 2009},zice ca mine si face ca el....asa sunt varsatorii de ianuarie! sper sa se schimbe si al meu... pupici!!!!
kudikadela
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:36
Incredibil dar adevarat
Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta

este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani,

repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata

este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptica, totusi...
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum

faci si tu acum) cand am descoperit un articol in care se spunea ca pot

sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de

numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa

fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc.

Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare

din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si

adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la

minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu!

Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa

prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in

afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in

privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au

confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de

60.000 de lei.(vechi adica 6 ron)

Surpriza!...
Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput

sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil

se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana

am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000.

In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa

vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei

si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la

bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In

primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul

ca sa il aveti la indemana.
Cum?...
PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA

LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum

iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6

coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE

coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6

plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare

dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei.

Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:



1)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea
2)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc.

A apt.25. sector 2.
3)Dumitru Aurel Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.20

6;sc.b;ap.20
4)Zgripcea maria madalina. Strada Alexandru ioan cuza,nr 38

A,calimanesti,judetul VALCEA
5).POPLIUC ION.IASI STR.GRADINARI 12 BLOC E22 SC.A AP.12
6)Godeanu Flavia-Loretta,brasov,Str:A.Hirscher nr1 ap1
PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie

mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber:

completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar

sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei

primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se

diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si

SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din

circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:
Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul

cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe

forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie

dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei

castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa

selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria

calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu

'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in

pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt.

Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message

board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la

diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va

sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca

acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA!

Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare

newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI

BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei

poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de

scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari

pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu

FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe

pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au

trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de

articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de

lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai

departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si

totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand

numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei

ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele

care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici

articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si

citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti

permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da...

Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un

ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20-

50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel

de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!

brunettalore_yahoo_com
Postat pe 21 Ianuarie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
niste sfaturi 5 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:58
aranjamente florale la jumatate de pret! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:09
Zambetul tau pentru eternitate 1 De la: eunescu09 25 August 2009 10:09
Fotografie de nunta 1 De la: dinu_marius 30 Octombrie 2012 11:41
dati-mi ,va rog un sfat. 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 13:24