Setari Cookie-uri

sotia ma inselat dupa 12 ani de casnicie

De la: 7540, la data 2010-02-23 09:04:44draga sti ceva de ce nu mai voi barbati stiti sa inselati ,noi femeile nu avem voi ,si cind o facem e tragedie mare ,dar la voi barbati noi femeile trebuie sa lasam capul in jos si sa iertam ....asa ca prietene dai sotiei cei trebuie si ai sa vezi ca nu osa te mai insele finca atunci cind te casatoresti spui si la bine si la rau asa ca acuma e rau credeo si pe ia si iarto ca asa e uman si asculto alinto iubesteo daruiestei afectiune si ai sa vezi cum deschizi flacara pasiuni asa ca sfatul meu iarto si iubesteo ca este sotia ta















Cine a spus ca barbatii au voie sa insele si femeile nu ??? Intr-o relatie nu are voie nimeni sa-si insele partenerul, daca intr-o relatie un partener inseala, acela a intrat in relatie din interes,obligata, in nici un caz iubire si acolo unde nu e iubire , e minciuna, e fals , e curv*asa*rie .In cazul asta femeia aceea si-a batut joc de sot, nu va fi niciodata dragoste, decat ura si interes , in cazuri asa nu exista iertare, exista divort cel mai bun lucru ! Sa iubeasca o cu*rv*a ???
Tycu
Postat pe 23 Februarie 2010 12:11
De la: 7540, la data 2010-02-23 09:04:44draga sti ceva de ce nu mai voi barbati stiti sa inselati ,noi femeile nu avem voi ,si cind o facem e tragedie mare ,dar la voi barbati noi femeile trebuie sa lasam capul in jos si sa iertam ....asa ca prietene dai sotiei cei trebuie si ai sa vezi ca nu osa te mai insele finca atunci cind te casatoresti spui si la bine si la rau asa ca acuma e rau credeo si pe ia si iarto ca asa e uman si asculto alinto iubesteo daruiestei afectiune si ai sa vezi cum deschizi flacara pasiuni asa ca sfatul meu iarto si iubesteo ca este sotia ta



nu a gresit el dar tot el zici ca trebuie sa se zbata sa salveze relatia ... "nu mai voi barbati stiti sa inselati ,noi femeile nu avem voi ,si cind o facem e tragedie mare" pai atunci de ce sa nu faca o intrecere cine insala de mai multe ori,plus premiu pt castigator ca sa aiba pt ce lupta nu .... ,""cind te casatoresti spui si la bine si la rau asa ca acuma e rau "" cred ca nu se referea la raul facut te tine intentionat (daca o rupea cu bataia nu mai ziceai la bine si la rau nu ..??),""asculto alinto iubesteo daruiestei afectiune si ai sa vezi cum deschizi flacara pasiuni asa ca sfatul meu iarto si iubesteo ca este sotia ta ""asta trebuia inainte sa l insele in momentul de fata a dovedit ca nu merita sansa asta.
apocalips
Postat pe 23 Februarie 2010 20:20
mda discutia asta e deja exagerata

da uitati aici : http://versu.ro/agny-2359.html
agny
Postat pe 24 Februarie 2010 14:25
Buna ziua!
Ma confrunt cu aproximativ aceeasi problema. La mine este dupa 10 ani petrecuti impreuna. Nu am inselat-o niciodata, nu am batut-o niciodata nu am injurat-o vreodata. Am trecut prin incercari de viata si de moarte. A fost o sarcina extrauterina in 2007 cand a fost foarte aproape sa moara. Doctorii i-au dat atunci 50%sanse sa mai scape cu viata. Asta m-a facut apoi sa o iubesc si mai mult. Suntem din noiembrie separati. Ma gandesc tot timpul la ea. Nu stiu cum sa fac sa fie din nou cu mine. O iubesc ca un nebun. Iar ea nu mai da 2 bani pe dragostea mea. Ca nu s-a simtit in centrul atentiei. Tocmai aici e problema. Prea am tinut-o in puf. toti zic ca s-a saturat de bine si vrea altceva. Acum 1 an imi cerea sa nu o parasesc niciodata, acum mi-a cerut sa plec, ca o sufoc cu drgostea mea. Si acum revin la problema colegului de a deschis topicul. se merita sa incerci pana la un punct. Indiferent, daca ai sau nu copii. Cand vezi cate faci pt relatie si nu esti deloc rasplatit, nu se mai merita. E greu e foarte greu dar viata nu e doar ca sa te inchini celuilalt si el sa raspunda cu nimic. Atunci lasa-i sa se duca. cum spune acea vorba "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti" E perfect adevarata. Toate bune tuturor!
mihaitom
Postat pe 27 Februarie 2010 12:48
De la: mihaitom, la data 2010-02-27 12:48:41Buna ziua!
Ma confrunt cu aproximativ aceeasi problema. La mine este dupa 10 ani petrecuti impreuna. Nu am inselat-o niciodata, nu am batut-o niciodata nu am injurat-o vreodata. Am trecut prin incercari de viata si de moarte. A fost o sarcina extrauterina in 2007 cand a fost foarte aproape sa moara. Doctorii i-au dat atunci 50%sanse sa mai scape cu viata. Asta m-a facut apoi sa o iubesc si mai mult. Suntem din noiembrie separati. Ma gandesc tot timpul la ea. Nu stiu cum sa fac sa fie din nou cu mine. O iubesc ca un nebun. Iar ea nu mai da 2 bani pe dragostea mea. Ca nu s-a simtit in centrul atentiei. Tocmai aici e problema. Prea am tinut-o in puf. toti zic ca s-a saturat de bine si vrea altceva. Acum 1 an imi cerea sa nu o parasesc niciodata, acum mi-a cerut sa plec, ca o sufoc cu drgostea mea. Si acum revin la problema colegului de a deschis topicul. se merita sa incerci pana la un punct. Indiferent, daca ai sau nu copii. Cand vezi cate faci pt relatie si nu esti deloc rasplatit, nu se mai merita. E greu e foarte greu dar viata nu e doar ca sa te inchini celuilalt si el sa raspunda cu nimic. Atunci lasa-i sa se duca. cum spune acea vorba "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti" E perfect adevarata. Toate bune tuturor!












Domnu mihaitom, matale spui ca ai fost omul perfect si ca rasplata esti inlaturat !!; apoi spui ca nu s-a simtit in centrul atentiei.! cred ca ti-a dat raspunsul ,domnu mihaitom , a iubi o persoana nu inseamna sa stai numai cu ea in brate si in sarutari si sex si vorbe alintoase , asa e, in cazul asta unele persoane se simt sufocate, faptul ca nu ai inselat-o , nu ai injurat-o , n-ai batut-o, astea sunt indatoriri ale partenerului intr-o relatie din dragoste , iar dovada ca o iubesti este alta, in cazul asta se discuta cu partenera,poate vrea altfel atentia , poate vrea sa-i faci niste placeri, gusturi ale ei, ai venit vreo data cu o floare sau ai dus-o prin magazine, cadouri, ai intrebat-o vreodata ce iar face placere ca sa te iubeasca ??ca se mai intampla sa nu te fi luat din dragoste , sa fi fost interesul si atunci ai mult de lucru sa o cuceresti ! numai o discutie intre parteneri se mai poate rezolva daca!!!
Tycu
Postat pe 28 Februarie 2010 11:12
Totul tine de sentimentele tale pentru ea/el... restul e zero! Daca stii ca nu i-ai gresit niciodata, e greu sa suporti ideea, asa cred. Sunt insurat de 17 ani, am 2 copii. De dragul copiilor poti trece peste multe. Poti ierta fara sa te injosesti. Spune-i ca divortezi, eventual pleaca de acasa. Daca te cauta si-si cere iertare, revino, dar dupa ce se roaga in genunchi.
Din pacate, sunt persoane mai "sanguine", care se lasa duse de val, nu neaparat ca si-a pus in gand sa insele sau ca nu iubesc pe cel de alaturi.
Pentru cel are a deschis topicul: vezi daca o poti ierta, analizeaza-te pe tine, dar nu face precum cel care spunea ca se va razbuna. Mergi mai departe doar daca simti ca poti ierta neconditionat. Eu cred ca o razbunare ar fi sa-i spui consoartei celui cu care te-a inselat :))) o sa vezi ce pateste el acasa, posibil sa dea respectiva o lectie si sotiei tale... :D
Dar repet: copii merita iertare! Daca se mai repeta, da-i cu flit lui madame si i-ai si copii, strange dovezi ca e decazuta :P Fa cum simti, e greu de spus din afara. Cere sa-ti explice ce simtea, de ce a facut-o. Dar nu te invinovati, nu esti tu de vina! Ea a gresit, nu tu.
Explica-i ca ramai doar pentru copii, eventual nu te mai atinge de ea o vreme. Pedepseste-o cumva...
Sa stii ca lumea nu rade de tine, stai linistit!
Lumea apreciaza un barbat intelept si iubitor de copii. Daca se va rade de cineva, se va rade de sotia ta. Nu toti sunt redusi mintal, unii mai si judeca.
Am ceva experienta si pot da sfaturi zic eu. Am trecut prin multe. Stiu ca as putea renunta la orice, dar nu la copii! Ei sunt trup si suflet din mine si nu mi-au gresit cu nimic.

Multa intelepciune si ajutor de la Dumnezeu sa aveti parte!
gcppscu2011
Postat pe 3 Mai 2011 16:36
imi pare rau sa-ti spun dar trebuie sa-ti vezi de drum.
copii sunt mari si oricum vor simtii
ea v-a continua cu el sau cu altul.(pentru o femeie ultima relatie este cea mai buna)
poate te lasa si fara posibilitati financiare
tu vei imbatrani si iti vei gasi perechea din ce in ce mai greu
stiu ca este usor sa dai sfaturi ne fiind implicat, dar nu vorbesc in necunostinta de cauza
CURS SI PRIVESTE INAITE (NU AI DE ALES)
kudika_5102
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:06
ma lasi????
kudika_5102
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca suntem fini, ce cadouri sa dam nasilor de sarbatori? 6 De la: dindirell 25 Septembrie 2009 19:27
rochie de mireasa cu guler ( cum aveau printesele) 19 De la: CrissModo 8 Aprilie 2010 21:03
buna.. 3 De la: MADA_22 25 Octombrie 2009 22:54
CINE CUMPARA BUCHETUL MIRESEI SI AL NASEI? 99 De la: fantome 2 Decembrie 2009 13:48
nunta 2011 6 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:39