Setari Cookie-uri

MAI IUBESC?DACA DA,PE CINE? CUM IMI DAU SEAMA? Am nevoie de un sfat...?

Acum 4 ani am iubit enorm de mult pe cineva(X), era o iubire pura in sufletul meu pentru aceasta persoana, totul pur sufleteste.Nu l-am putut uita cu adevarat, desi incercam sa fiu cu diverse persoane, in speranta ca voi mai putea iubi.Timpul a trecut, am intalnit pe altcineva(Y), am crezut ca pot iubi din nou,ne-am casatorit chiar, dar dupa casatorie el a devenit cam distant, desi totusi simt ca ma iubeste mult(sper sa nu fie vorba totusi de obisnuinta si faptul ca nu va mai gasi pe cineva ca mine.Am pastrat insa legatura cu X, ca simple cunostinte,el fiind acum in alta tara.Zilele trecute am vorbit mai mult decat trebuia si dintr-o data am simtit cum, ceva din mine ARDE.Simteam ca aveam febra, nu mai puteam sa dorm,sa mananc, sa beau apa,,,sa fac nimic.Pur si simplu mi-era dor de el!Voiam sa merg la el daca se putea in clipa aia!Nu stiu de ce, nu stiu cum....Nu mai stiu ce simt cu adevarat!Cum sa imi dau seama?Mai iubesc?Daca da, pe cine?Sotul meu(Y)sufera.X sufera.Eu sufar!

Mai mult, X ma iubeste si m-ar vrea inapoi, a reaprins in mine ceva ce mocnea, iar eu credeam ca era deja stins,exact ca un vulcan...Acum erupsese...si de asta nu stiu ce sa mai fac.Tin mult la sotul meu(adica ma doare mult si imi vine sa urlu si imi vine sa plang ca il vad ca sufera din cauza starii mele--stia de sentimentele mele pentru X), dar ma doare mai mult ca sufera cand realizeaza ca ma va pierde...A mai patit cineva ca mine? ce pot face?

Andana87_grace
Postat pe 28 August 2009 13:11
eu am patit dar nu-s casatorita insa nu stiu cum sa te sfatuiesc..e greu ptr ca esti maritata,esti confuza...cred ca ai gresit ca ai mentinut relatia cu x si mai mult nu trebuia sa-i spui sotului de el!suferiti toti acuma dar trebuia sa te gandesti la asta inainte de a te casatori!!e trist dar cel mai bine ar fi sa te detasezi de toate si toti,sa fii singura un timp si sa te gandesti faorte bine ce anume simti si cu cine vrei sa fii..chiar dak va fi dureros ptr x sau y!!oricum ar fi alegerea,tot tu vei suferi..nu stiu dak ti-am putut fi de folos dar..macar atat!!
primola
Postat pe 28 August 2009 22:30
Legat de X...am pastrat legatura cu el impropriu zis...il avea inca in lista de mess, dar intram gfoarte foarte rar...toate aste--adica de cand am reinceput sa vorbesc cu X sunt maxim 2 saptamani...Ce m-a ingrijorat este tocmai faza ca intre mice si Y(sotul meu) aparuse deja o ruptura cu mult inainte de a revorbi cu X...de la faze simple de genu' ca se complacea in munca lui--si de cate ori doream sa mergem undeva IMPREUNA el nu avea timp, pana la scene de egoism sau indiferenta. :( lucruri care... astea insa nu au legatura cu X...
Andana87_grace
Postat pe 29 August 2009 14:56
buna ,in situatia ta am fost si eu ,numai ca in cazul meu eu eram in strainatate maritata aici si el in tara.in cazul meu a mai aparut si un copil care mi-a dat putere sa merg mai departe si sa imi continui casnicia.ce sa iti spun decat ce mi-a spus si mie tatal meu :ata rupta si inodata nu va mai fi la fel .Asa si in cazul tau ,odata relatia rupta cu x si reluata din nou nu stiu cat de reusita va fi, mai ales cladita pe suferinta sotului tau .Eu am rupt relatia cu fostul ,cu toate ca am suferit enorm dar am preferat sa sufar eu decat cei dragi mie .Chiar si acum dupa 3 ani de zile ma mai gandesc la el dar poate nu a fost sa fim impreuna,poate nu "atunci"....poate intr-o alta viata..cine stie.Ce sa iti spun ,gandeste-te bine sa nu fie cumva o pasiune trecatoare.SUCCES!
n_nicol
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:49
nu ti se pare cam ciudat dupa atata timp ca x sa reapara asa in viata ta?..nu ai dat detalii de ce te-ai despartit de x ...dar de ce nu te-a cautat in cei 4 ani?...de unde stii ca el nu are pe cineva acolo unde traieste?...ar trebuii sa te gandesti mai mult inainte sa dai cu piciorul la casnicie, si mai ales ca exista posibilitatea sa-i pierzi pe amandoi, baftaa!
mick_grace
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:08
Eu am patit exact k tn,numai k eu nu m-am casatorit inca sunt planuri de nunta am acceptat cererea in casatorie,dar sufletul meu la fostul cel care m-a invatat sa iubesc tot asa am facut si noi am pastrat legatura,acum k stiu k o sa ma casatoresc ma doare sa-l las in urma mai ales k stiu k ma iubeste in adancul sufletului mi-a zis el si mie imi provoaca anumite starii cand il vad parca ma inmoi toata,ma trec fiorii.
ioana_n20
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
conteaza oare inaltimea partenerului?! 48 De la: kudika421339 4 Decembrie 2011 15:25
Nunta in aer liber la cort 2 De la: ioana_jinga 10 Mai 2011 13:26
a inceput numaratoarea inversa......... 2 De la: Cassey 2 Noiembrie 2009 14:07
Este casatorit si are doua amante - un nemernic 41 De la: elly_grace 28 Octombrie 2013 22:03
cum trecem? 11 De la: gety 5 Iunie 2009 14:54