Setari Cookie-uri

Ce rochie de mireasa este indicata unei femei care este deja mama?

As vrea sa ma casatoresc am facut starea civila acum un an si ceva dar acum 3 luni am devenit mamica . Intrebarea mea ar fi , ce rochie sa-mi fac pe cununia religioasa? Eu ma gandeam la ceva simplu de culoare crem pt ca nu mai sunt doar femeie sunt si mama.
mare_melisa
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:31
Parerea mea este ca cea mai potrivita rochie este cea pe care ti-o doresti tu, cea care iti sta cel mai bine si care te face sa te simti minunat asa cum meriti!
PS cunosc mai multe cazuri in care, desi miresele erau mame au purtat rochie alba, de mireasa si n-a avut nimeni nici o obiectie in sensul asta.
E o chestie care tine de optiunea fiecareia asa k poarta ce vrei tu si ce ti se pare tie cel mai potrivit.
Pupici si asteptam poze de la nunta !
bastiuta
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:48
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-05 21:48:34Parerea mea este ca cea mai potrivita rochie este cea pe care ti-o doresti tu, cea care iti sta cel mai bine si care te face sa te simti minunat asa cum meriti!
PS cunosc mai multe cazuri in care, desi miresele erau mame au purtat rochie alba, de mireasa si n-a avut nimeni nici o obiectie in sensul asta.
E o chestie care tine de optiunea fiecareia asa k poarta ce vrei tu si ce ti se pare tie cel mai potrivit.
Pupici si asteptam poze de la nunta !


alina_huhuie are drattate!

chiar dc esti mamica, asta nu te impiedica sa ai rochia mult visata
iulik_flore
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:42
scz dreptate am vrut sa zic sorry for the error
iulik_flore
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:43
Buna.Chiar daca esti mamica nu tb sa te ieidupa gura lumii imbraca ceea ce te face pe tine sa te simti bine si eu sunt mamica si sunt div dar daca peste timp as face cununia religioasa si as vrea sa ma imbrac tot in alb care este problema va fi decizia mea asa poate as simti in acel moment nu stiu ,fa ceea ce simti si mult noroc si sanatate si sa creasca mare si frumos langa voi.

Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:00
Uite aici una superba http://mirese.0fees.net/Rochii-de-mireasa/rochie-de-mireasa-san-patrick-piscis.html
usr_22321
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:15
chiar este superba rochia de mireasa, asa imi doresc si eu, ai idee cam cat costa?
Sorinica_grace
Postat pe 9 Februarie 2009 15:09
SI EU AM UN COPIL ,SI VISUL MEU A FOST SA AMBRAC ROCHIE DE MIREASA ALBA CU TRENA SI CU VOAL PE CAP! SI ASA O SA SI FAC NU AMI SCHIMB PAREREA ,EU AM UN COPIL SI SPUN BABELE CA ESTE PACAT SA PUN VOAL,OK POATE CA E ASA DAR EU STIU PE CINEVA CARE ARE AVORT SI A PURTAT SI ROCHIE SI VOAL !ATUNCI NU E PACAT? EU O SA PORT CA NU SE ANTAMPLA NIMIK SUNT SIGURA DE ASTA!
alexia_vio1983_grace
Postat pe 5 Martie 2009 21:51
De la: alexia_vio1983, la data 2009-03-05 21:51:03SI EU AM UN COPIL ,SI VISUL MEU A FOST SA AMBRAC ROCHIE DE MIREASA ALBA CU TRENA SI CU VOAL PE CAP! SI ASA O SA SI FAC NU AMI SCHIMB PAREREA ,EU AM UN COPIL SI SPUN BABELE CA ESTE PACAT SA PUN VOAL,OK POATE CA E ASA DAR EU STIU PE CINEVA CARE ARE AVORT SI A PURTAT SI ROCHIE SI VOAL !ATUNCI NU E PACAT? EU O SA PORT CA NU SE ANTAMPLA NIMIK SUNT SIGURA DE ASTA!


asa e Alexia, nu te lua dupa nimeni,stie D-zeu cum e mai bine
iulik_flore
Postat pe 6 Martie 2009 13:00
am 30 de ani si am fost casatorita,am o fetita de 11 ani ce rochie mi sar potrivi ptr nunta?vreau un sfat ptr ca el zice sa o cumparam alba dar nu stiu.multumesc
rodi_geo79
Postat pe 18 Martie 2009 15:59
rodi_geo, sfaturile sunt valabile si pentru tine
iulik_flore
Postat pe 19 Martie 2009 10:49
fetelor purtati la nunta rochia pe care o doriti fara sa bagati in seama ce zice lume ca oricum cineva tot va comenta la un moment dat.

purtati rochita alba daca asa va doriti si daca e a 3 a sau a 4 a nunata. si ce? eu as purta tot rochie alba daca ar fi sa ma marit de mai multe ori pt mie asa mi se pare ca e frumos la o mireasa, mai ales daca si ei in place si se simte bine.

casa de piatra fetelor si pupici.
diana_princessa
Postat pe 20 Martie 2009 18:55
E nunta ta, da-i incolo pe ceilalti! Or sa comenteze si daca rochia e alba si daca nu e alba, or sa comenteze despre coafura, despre machiaj, pantofi, despre orice...ca barfa de la nunta e unul din motivele pt. care oamenii merg la nunti Asa ca nu iti mai face probleme si gandeste-te doar la ce ai vrea tu sa faci ca sa fie frumos pentru TINE!
Alexuta_grace
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sã discutãm despre invitațiile de nunta 3 De la: kudika_928902 26 Iulie 2013 14:24
Fotografie si filmare profesionala - Bucuresti 7 De la: 4fotovideo 14 Februarie 2016 23:41
AIDA POPESCU 2 De la: Cypcip 4 Februarie 2009 11:14
povestioare cu talc 3 De la: bastiuta 9 Decembrie 2008 19:03
cat costa o nunta? 247 De la: ully1986 13 August 2015 17:43