Setari Cookie-uri

manusi la rochia de mireasa

buna, eu am nunta in octombrie si as vrea sa-mi fac manusi la rochia de mireasa, voi ce parere aveti?
mady820
Postat pe 28 August 2009 16:18
Depinde de cum ai rochia.Dupa mine, trebuie sa se armonizeze totul.Daca rochia este retro si fara maneci , zic ca-i OK. Ti-as sugera o manichiura impecabila, fara acele unghii false si uneori mult prea lungi , mainile ingrijite, inelul de logodna (daca exista), verigheta si gata. Important este ca ziua sa insemne inceputul celei mai frumoase calatorii in viata.
grace002227
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:38
Depinde de cum ai rochia.Dupa mine, trebuie sa se armonizeze totul.Daca rochia este retro si fara maneci , zic ca-i OK. Ti-as sugera o manichiura impecabila, fara acele unghii false si uneori mult prea lungi , mainile ingrijite, poate si inelul de logodna (daca exista), verigheta si gata. Important este ca ziua sa insemne inceputul celei mai frumoase calatorii in viata.
grace002227
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:39
bunaa!!
si eu mi-am dorit manusi la rochia de mireasa, mi-am si luat de altfel, mi-a placut f mult cum veneau, doar ca inelele si verigheta trebuie puse pe sub ele, cel putin la mine asa s-a intamplat, iti poti lua insa fara degete, daca vrei sa ti se vada verigheta.
imi_ase
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:56
BUNA SCUMPA MEA,

EU UNA AM AVUT MANUSI LA ROCHIA MEA DE MIREASA SI A ARATAT SUPERB. AM FOST FOARTE MULTUMITA DE ELE, SI LE-AM ALES PENTRU CA MI SE PARE CA MANUSILE SI CORONITA SUNT LUCRURI CARE DAU O ELEGANTA DEOSEBITA SI DUC CU GANDUL LA PRINTESE. EU UNA TI LE RECOMAND DACA CREZI CA SE ARMONIZEAZA FOARTE BINE CU ROCHIA. CASA DE PIATRA SI NUMAI BINE !!! PUPICI SI SA FII CEA MAI FERICITA MIREASA !!!
mycya_suchardine
Postat pe 6 Iulie 2010 11:15
si eu am nunta in octombrie si da vreau si eu manusi,scurte,elegante.Dau o nota de eleganta,feminitate,delicatete.Te-ai gandit bine>Mai tii minte ca mamele noastre purtau manusi la rochia de mireasa si aveau un aer special?A mea a purtat si mult timp m-au fascinat pozele cu mama mireasa...au contribuit sigur...manusile!numai bine!Nunta frumoada,idda
grace009061
Postat pe 6 Iulie 2010 12:19
eu am avut manusi fara degete ci cu un inel pt degetul din mijloc arata mult mai bn decat cu mainile goale,doresc tuturor casnicie fericita ca a mea ...nunta a fost in 8-sept-2007
fetyza
Postat pe 6 Iulie 2010 13:39
eu am fost in dilema... vroiam si nu vroiam.. si pana la urma la sfatul prietenelor nu mi-am pus.... dar mi-ar fi placut....
miresuca_fericita
Postat pe 6 Iulie 2010 13:50
myssnatacha@yahoo.com pt viitoare miresici rochie de vanzare si costum de mire alb
myssnatacha
Postat pe 6 Iulie 2010 14:32
rochie de mireasa (cu toate accesoriile)si costum de ginerica (cu camasa)ambele albe...pt detalii si poze:ladysoryna@yahoo.com
fetyza
Postat pe 6 Iulie 2010 16:21
Buna, am purtat manusi pt ca asa mi-am dorit intotdeauna sa am o rochita de printesa coronita si manusi (fara degete, cu inel pe degetul din mijloc cum spunea fetyza) am avut o nunta frumoasa multumesc
mady820
Postat pe 6 Iulie 2010 20:33
eu voi avea manusi scurte din dantela brodata, pe care le voi purta doar la biserica.

manusile reprezinta ptr mine un plus de eleganta iar aceastea au si o valoare sentimentala, au fost ale mamei mele.

in plus voi intruni si traitia cu "ceva nou, ceva vechi...."
iulik_flore
Postat pe 6 Iulie 2010 23:26
Eu o sa imi iau manusi la nunta mea, va da o eleganta deosebita. Dar le voi purta numai in timpul zilei, seara la restaurant nu cred ca le voi mai suporta. Iar verigheta poate sa mi-o puna peste manusa, la biserica, si apoi cand o sa dau manusile jos o sa imi pun si verigheta normal.
cammy86
Postat pe 7 Iulie 2010 19:24
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DJ 1 De la: kudika_5526 20 Aprilie 2012 01:33
meniul care se pune pe mese 7 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:20
Ne dorim nasi 18 De la: ocaziebuna 14 Octombrie 2010 13:51
ce sa fac 5 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:35
Daca suntem fini, ce cadouri sa dam nasilor de sarbatori? 6 De la: dindirell 25 Septembrie 2009 19:27