Setari Cookie-uri

ajutati-ma va rog....se merita?

nush ce sa zic...e mult...sau putin...nu ma pricep..poate sa mi zica cineva...ieri am vb ku o agentie de organizare...nu am eu timp de organizarea nuntii mele..sunt plekata in afara de mult timp muncesc..si nu am timp mai de nimik...m-am gandit sa angajez o firma,,poate e cel mai bine...ca si voi imi doresc o nunta de vis..chiar dak o fak la cort la tara nu conteaza..vreau sa am toate traditiile...mersul la apa...gatitul miresei..ascunsul...fara:ia-ti mireasa ziua buna..ca la melodia aia plang sigur... nu stiu dak se merita eu as incerca ku firma asta...nu vreau sa mi pun soacra sa mi inchirieze ea..un cort dala vechi de armata banci dalea lungi de pomana si mesele la fel..vreau ceva special...desi nu vreau sa i zic soacrei..ca nu o las pe ea sa se ocupe de nunta...face crizee...dar pana la urma bani sunt toti ai mei si nunta e a mea..o fak dupa gustul meu si dupa placul meu..nu trebuie sa ascult la lume..ca aia se face asa aia asa...nu mi da nimeni bani eu o fak din bani mei...nu ma ajuta ku nimik nimeni...sunt foarte stresata..dak o sa iasa bine..sau nu..off doamne si mai e un an pana atunci...ce credetzi fetelor se merita..sa angajez o firma?astept coomenturile voastre va rog da ti-mi un sfat
valentina_brunetzika
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:11
Buna eu pot sa te ajut dar inainte de asta ar trbui sa stiu in ce data vrei sa-ti faci n8unta si unde ?
Am inteles ca vrei sa faci la cort dar ma intereseaza multe lucruri;
-daca ai spatiu pentru a pune cortul?
-ce culori iti plac?
-ce florii iti plac ?
Pentru asta este nevoie sa vb mai mult trebuie sa stiu multe lucrurii
vetuta_grace
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:07
Cauta pe net firme care se ocupa cu organizarea de nunti. Specifica ce vrei si cere-le oferta scrisa. Dupa ce compari preturile si serviciile a 3-5 firme vei putea lua singura o hotarare.
Succes!
fantome
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:08
Eu zica ca DA, se merita, fiindca e nunta ta si o data o faci! In ce localitate o faci?Ti-am mai zis nunta la cort nu mai inseamna de mult un cort incropit acolo, mese ca la pomana si hartie creponata agatata pe pereti! Spune-mi te rog cam cati oameni estimezi ca vei avea si iti fac si eu un calcul cam cat te-ar duce cu mese rotunde, cort alb, huse, baloane sau flori..e bine inainte sa bati palma cu o agentie sa intrebi la mai multe, sa fi sigura ca e cea mai buna alegere si ca va iesi ceva deosebit, cum iti doresti tu..
Lilly_s
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:25
Eu zica ca DA, se merita, fiindca e nunta ta si o data o faci! In ce localitate o faci?Ti-am mai zis nunta la cort nu mai inseamna de mult un cort incropit acolo, mese ca la pomana si hartie creponata agatata pe pereti! Spune-mi te rog cam cati oameni estimezi ca vei avea si iti fac si eu un calcul cam cat te-ar duce cu mese rotunde, cort alb, huse, baloane sau flori..e bine inainte sa bati palma cu o agentie sa intrebi la mai multe, sa fi sigura ca e cea mai buna alegere si ca va iesi ceva deosebit, cum iti doresti tu..
Lilly_s
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:25
Eu zica ca DA, se merita, fiindca e nunta ta si o data o faci! In ce localitate o faci?Ti-am mai zis nunta la cort nu mai inseamna de mult un cort incropit acolo, mese ca la pomana si hartie creponata agatata pe pereti! Spune-mi te rog cam cati oameni estimezi ca vei avea si iti fac si eu un calcul cam cat te-ar duce cu mese rotunde, cort alb, huse, baloane sau flori..e bine inainte sa bati palma cu o agentie sa intrebi la mai multe, sa fi sigura ca e cea mai buna alegere si ca va iesi ceva deosebit, cum iti doresti tu..
Lilly_s
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:25
Eu zica ca DA, se merita, fiindca e nunta ta si o data o faci! In ce localitate o faci?Ti-am mai zis nunta la cort nu mai inseamna de mult un cort incropit acolo, mese ca la pomana si hartie creponata agatata pe pereti! Spune-mi te rog cam cati oameni estimezi ca vei avea si iti fac si eu un calcul cam cat te-ar duce cu mese rotunde, cort alb, huse, baloane sau flori..e bine inainte sa bati palma cu o agentie sa intrebi la mai multe, sa fi sigura ca e cea mai buna alegere si ca va iesi ceva deosebit, cum iti doresti tu..
Lilly_s
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:31
sa nu cumva sa te loveasca Domnul sa te razgindesti.....imi place ideea ta si te sustin cu miini si picioare....unicul lucru care nu se merita e sa nu faci crize...ai grija de sanatate...mai putine emotii negative...o sa iasa totul bine..mai ales ca o faci tu cum doresti ...ca e nunta ta...eu iti doresc bafta...succese mari si casa de piatra nu in ultimul rind
olguzza
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:07
tarot_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 06:05
Valentina, nu as vrea sa te superi dar...ce limbaj folosesti? daca in privat scrii cum vrei ,pe un forum incearca sa scrii romaneste! nu de alta dar mai sunt si proaste ca mine care nu inteleg limbajul.
vaiana
Postat pe 19 Noiembrie 2009 07:42
http://www.tentevent.ro/galerie.php
Poate te ajuta cu ceva... Cred ca ideea este super! Si eu imi doresc o nunta la fel... Cred ca cel mai important e ceea ce iti doresti tu, e o zi speciala de care o sa-ti aduci aminte toata viata! Bafta si asteptam detalii!
RxGB06
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:23
De la: vaiana, la data 2009-11-19 07:42:54Valentina, nu as vrea sa te superi dar...ce limbaj folosesti? daca in privat scrii cum vrei ,pe un forum incearca sa scrii romaneste! nu de alta dar mai sunt si proaste ca mine care nu inteleg limbajul.


ku=cu
nimik=nimic
dak=daca
fak=fac
credetzi=credeti
vb=vorbit
plekata=plecata
carmela_grace
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:30
draga mea eu am avut nunta anul acesta in septembrie pe 5 si am avut de alergat o multime, mai ales ca am fost singura sotul fiind plecat. eu cred ca e o idee mai buna sa pui o agentie sa organizeze nunta pentru a scapa de stresul ala "nu cumva am uitat ceva?". ai grija cu ce firma vorbesti. discuta toate detaliile cu ei apoi ia o hotarare nu te lasa dusa de val. daca esti din constanta trimite-mi un mail si iti voi da eu un nr. de tel. eu am lucrat cu ea numai jumatate de nunta. e o poveste lunga. cat despre soacra n-are decat sa zica ce vrea tu dai banii. nu face ca mine ii dai nas si pe urma se da mare ca si cum ea ar fi dat toti banii de nunta. tie nu-ti ramane decat sa te simti bine in acea zi nu stresata ca mine. iti doresc toate cele bune si spor la cautat. adresa mea este blondutza_gaby@yahoo.com.
grace003449
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:52
tot eu te deranjez. alege singura formatia. eu iti pot da un pont. cauta pe youtube stil tulcea - intro nunta constanta. si vezi ce au facut pentru mine daca iti plac ai acolo numarul de telefon si id-ul de mess. poti sa le spui ca ai nr. de tel. de la gabriela. inca ceva te sfatuiesc sa iti asezi evenimentele in asa fel incat sa ai timp de poze pt ca astea sunt cele care raman nu vb oamenilor. mie imi pare rau ca nu am avut suficient timp. sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele
grace003449
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:57
te pot ajuta eu daca vrei
paulandrei
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:32
si eu te pot ajuta daca vrei,pentru asta nu trebuie decat sa ne auzim la un telefon sau sa ne vedem in privat si atat stabilim cateva detalii,tema,culorile,ce muzik vrei,si care sunt floriel preferate si de restul ne ocupam noi,iti oferim si fotograf,si un tort superbbbbbbbbb si ca forma si mai ales gust,aranjamente florale ,si chiar un restaurant frumos ,select ,fantana de ciocolata,lumanari si buchete pt voi,in speranta k ne vei contacta doar pentru intrebari si in speranta ca ink nu ai facut nunta ,te astept sa discutam,lasa mi un nr de telefon sau o adresa de mail ,unde iti putem trimite toate datele
mihamedlife
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:04
Carmela iti multumesc mult pentru "dictionar"! cred ca deja sunt "prafuita" pentru limbajul acesta! Valentinei: cauta sa-ti ocrotesti fortele.este mult mai usor sa vorbesti cu o firma specializata. si ...dat fiind faptul ca suntem in nov,cred ca ar fi mult mai placut atat pt tine cat si pentru invitati sa organizezi petrecerea la un restaurant.dar nu am intrat in postul craciunului?
vaiana
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:52
se merita sa angajezi o firma,dar se merita sa te ocupi si tu personal de nunta,adevarat ca ai mult de umblat si de munca,dar te asigur ca vei avea o satisfactie mare cand vei vedea ce ai facut si ce bine ti-a iesit
eu anm facut anul acesta nunta pe 24 octombrie,am stat nopti intregi pe internet si m-am documentat si am vazut ce se poarta ce merge,nu am facut nunta la cort ,am inchiriat caminul cultural de undeva de la tara si am dat frau liber imaginatiei si tot ce am vazut pe net,si vreau sa iti spun ca aiesit super tare si toata lumea la nunta ma intreba ce firma am angajat,am mers in standuri en-gros si mi-am luat material,organza ,crep -saten,flori mici si mari artificiale din silicon,baloane, confeti ,lumanari tip artificii ptr tort,am aranjat mesele ca la restaurant nu cum se puneau odata,am cumparat flori en gros si bureti si mi-am facut aranjamentele floralr ,pana si marturiile le-am facut singura, am facut kilometrii dar sincer sa meritat.dar daca nu vrei sa umblii asa mult consulta mai multe firme si dupa aia angajeaza una si da frau dorintei tale .iti doresc sa ai o nunta de vis si multa bafta.si nu se marita soacra ta tu esti cea importanta si vei fi atunci in centrul atentiei,nu te uita ce spune soacra ,mai ales ca sunt banii tai,fa exact cum vrei tu ceilalti si parerea lor putin conteaza .MULTA BAFTA SI CASA DE PIATRA, IAR PTR MELODIA I-ATI MIREASA ZIUA BUNA NU AI TIMP ATUNCI SA PLANGI,DAR DACA ESTI MAI EMOTIVA MERGI LA FARMACIE SI I-ATI CALMANTE PE BAZA DE PLANTE SI AI SA VEZI CA NU VEI PLANGE DELOC
danutza25_healthy
Postat pe 19 Noiembrie 2009 17:35
daca vrei porumbei la nunta eu te pot ajuta,porumbeigulerati voltati si voiajori albi la toate nuntile din tara ady giuscanu tel 0723948753 sau id de messenger, giusky69
giuscanu
Postat pe 19 Noiembrie 2009 19:01
buna Eu te pot ajuta cu perechi de dansatori si cu valsul ptr nunta.(Daca esti in tara).lasa un msg daca va interseaza sau o adresa de maill pentru ceva poze char video sa-ti faci o idee
alexR
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:44
De meritat se merita orice pentru ca e nunta ta.Dar totusi sa iti spun parerea mea.Si eu am nunta in mai anul viitor si prima varianta a mea a fost tot nunta la cort.Nu orice cort lafel cum zici si tu.M-am uitat la agentia Bon Mariaje si am ramas ''masca;;.Deci au niste preturi acolo de mori.Plus ca desi nu crezi sunt multe lucruri de cumparat pentru o nunta la cort.Gandeste te scaune,mese,cortul in sine,wc-uri,ceva de pus pe paman pentru ca nu poti sa pui un covor direct pe pamant,lumina si multe altele gen bucataria......Multe multe chestii crede-ma.E fosrte costisitor.Dar daca tu iti permiti crede-ma ca merita la cort.De ce?Pentru ca poti sa iti alegi ce culoare vrei tu nu mai esti influentata de culoarea localului.
Iti urez succes indiferent de ce varianta alegi,Sper sa ai parte de o nuta frumoasa...exact cum ai visat.
gonghitza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:46
vaiana
Avatarul lui vaiana
33 mesaje
Membru din: 22/11/2007

Postat pe: 19 Noiembrie 2009, ora 16:52
Citeaza Raspunde

Carmela iti multumesc mult pentru "dictionar"! cred ca deja sunt "prafuita" pentru limbajul acesta! Valentinei: cauta sa-ti ocrotesti fortele.este mult mai usor sa vorbesti cu o firma specializata. si ...dat fiind faptul ca suntem in nov,cred ca ar fi mult mai placut atat pt tine cat si pentru invitati sa organizezi petrecerea la un restaurant.dar nu am intrat in postul craciunului?







Vaiana,........ a spus ca mai are aproape un an pana la nunta....
liana75
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:24
scuze! chiar ca nu am fost atenta.
vaiana
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine ma ajuta cu un sfat? 22 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:06
casa in Bucovina 4 De la: Titanika 18 Februarie 2012 10:29
Idei de cadou pentru nunta 7 De la: kudika_1042942 15 Ianuarie 2022 20:31
trecutul....oare ne poate urmari? 88 De la: iubire_de_catifea 30 Decembrie 2010 23:09
Scenarii de nunta 4 De la: simplueu3 19 Aprilie 2010 21:11