Setari Cookie-uri

nunta fara nas

buna tuturor... am o problema si nu stiu cum sa o rezolv... de ceva timp un cuplu ne-a solocitat pe mine si pe sotul meu ca sa-i cununam. i-am zis asta sotului si a zis ca nu fara sa asculte agumentele... am lasat un mesaj cuplului pe net si au venit pe la mine fara sa vada mesajul meu unde am scris ca sotul nu e deacord... dupa ce am vorbit cu ei m-am lasat convinsa si am acceptat fara acordul sotului... dupa un timp au reluat subiectul si dupa ce a asculta toate argumentele s-a dus la mama lui care i-a zis sa nu faca asta. si am ajuns din nou de unde plecasem... intrebarea mea e cam complicata. daca as putea cununa cu altcineva inafara de sotul meu... canu vrau sa-mi calc cuvantul... ce pot face??????
sabryna
Postat pe 1 Februarie 2013 23:33
nu poti
ce doresti tu e valabil doar la botez
in cazul cununiei religioase e necesara prezenta amandoura (a ta si a sotului)
un var sau un prieten nu te ajuta
nu se accepta de catre biserica
maria-ioana
Postat pe 1 Februarie 2013 23:39
Suferi cu nervii nervosi ? Tu risti relatia cu sotul tau pentru cine ? Tu pentru asta iti minti sotul ? Imi pari cam periculoasa. Ipotetic vorbind cam ce crezi ca parere ar avea nuntasii de tine cand te prezinti acolo fara sot ci cu un prieten ? Evident buna .......
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 07:22
"nunta fara nas"

De ce ,a fugit nasul cu mireasa ? glumesc


Si acum sa lasam gluma la o parte ,logic nu se poate "nunta fara nas" deoarece si pentru-ca totusi un cuplu este format din doua persoane gen femini si masculin care sunt cununati in fata lui D-zeu si doar astfel ei pot crestina alt cuplu.Daca VII cu alt mascul pe post de nas se poate considera "amant" si biserica nu incurajeaza concubinajul,logic asa-i?
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2013 07:39
Da cris asa este. Dar nu pricep cum sa minta pe barbatul de langa ea ? Pentru ce ?
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 07:48
Pentru-ca asa vrea ea
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2013 07:56
aaaaaaaaaa da oky.
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 07:56
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2013 08:04
ma urmaresti ????????
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 08:04
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2013 08:08
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 08:09
Ai vrea tu insa ceva ai nimerit tu urmaresc eu ceva,dar nu pe tine si doar subiectul.
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2013 08:10
Eu sunt subiectu ..... ???????? Banuielile mele au fost confirmate si de data aceasta.
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 08:12


:):)))):))))
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2013 08:12
nu era vb de nici un amant ca nu am asa cv... era vb de frate sau tata
sabryna
Postat pe 2 Februarie 2013 12:24
De la: sabryna, la data 2013-02-01 23:33:28buna tuturor... am o problema si nu stiu cum sa o rezolv... de ceva timp un cuplu ne-a solocitat pe mine si pe sotul meu ca sa-i cununam. i-am zis asta sotului si a zis ca nu fara sa asculte agumentele... am lasat un mesaj cuplului pe net si au venit pe la mine fara sa vada mesajul meu unde am scris ca sotul nu e deacord... dupa ce am vorbit cu ei m-am lasat convinsa si am acceptat fara acordul sotului... dupa un timp au reluat subiectul si dupa ce a asculta toate argumentele s-a dus la mama lui care i-a zis sa nu faca asta. si am ajuns din nou de unde plecasem... intrebarea mea e cam complicata. daca as putea cununa cu altcineva inafara de sotul meu... canu vrau sa-mi calc cuvantul... ce pot face??????



Nu,nu poti!!!!!Exclus!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2013 12:26
nu il mint sub nici o forma... el mi-a zis ca fac toate la ambitie (eu vreau sa-mi tin cuvantul) si el cu gura lui a zis ca daca vreau sa fac asta sa ma duc sa cunun cu cine vreau eu dar nu cu el... astea au fost vorbele lu masa bag mana in foc ca nu ale lui ( sunt sugura ca nu ma ard)
sabryna
Postat pe 2 Februarie 2013 12:30
din cate imi aduceam eu aminte puteai cu rude ca de exp frate si sora. oricum era vb de persoane care nu vor avea treaba niciodata ca si cuplu doar nu voi fi eu cu fratemiu... imi amintesc ca la botez a zis preotul ca nu putem boteza impreuna daca nu suntem casatoriti ca devenim frati spirituali si a botezat doar sotul ca atunci nu eram casatoriti... ma gandeam ca se aplica cam aceeasi regula dar cu cineva care nu vei avea relatie niciodata.
sabryna
Postat pe 2 Februarie 2013 13:02
De la: sabryna, la data 2013-02-02 13:02:31din cate imi aduceam eu aminte puteai cu rude ca de exp frate si sora. oricum era vb de persoane care nu vor avea treaba niciodata ca si cuplu doar nu voi fi eu cu fratemiu... imi amintesc ca la botez a zis preotul ca nu putem boteza impreuna daca nu suntem casatoriti ca devenim frati spirituali si a botezat doar sotul ca atunci nu eram casatoriti... ma gandeam ca se aplica cam aceeasi regula dar cu cineva care nu vei avea relatie niciodata.



NU,clar.Draga mea,intereseaza-te la parintele duhovnic ce inseamna sa fii nasi de cununie religioasa!!!!Este adevarat ,,modernismul a intrat si in sanul Bisericii,dar,,,totusi,este bine sa ne insusim niste cunostinte ,si din acest domeniu,al religiei!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2013 13:05
Sabryna,clar ca nu se poate ceea ce vrei tu!In primul rand trebuie sa fiti amandoi cununati la consiliu cu acte in regula si in al doilea rand trebuie sa fiti cununati si religios.Pt ca voi,nasii,veti deveni parinti spirituli!
Titanika
Postat pe 2 Februarie 2013 13:17
De la: sabryna, la data 2013-02-02 12:30:02nu il mint sub nici o forma... el mi-a zis ca fac toate la ambitie (eu vreau sa-mi tin cuvantul) si el cu gura lui a zis ca daca vreau sa fac asta sa ma duc sa cunun cu cine vreau eu dar nu cu el... astea au fost vorbele lu masa bag mana in foc ca nu ale lui ( sunt sugura ca nu ma ard)


Este clar ca nu vrea si el stie acest lucru ca fara el nu se poate
Titanika
Postat pe 2 Februarie 2013 13:19
noi suntem cununati... spuneam ca nu am avut voie amandoi sa botezam cand eram prieteni ca deveneam frati spirituali... asa ca a botezat doar el un baietel...
sabryna
Postat pe 2 Februarie 2013 21:00
se poate si nunta fara nas...doar sa acoperi gaura din locul unde ar trebui sa fie nasul cu ceva ca stricipozele...sau pune-ti un nas de plastic sau facut din alt material sintetic...si il dai jos dupa nunta... dar vezi sa nu iti cada in noaptea nuntii...ca cine stie unde ti-l mai baga ginerica atunci cand o sa te muste de nas...si o sa ramana cu nasu'n gura
EXCELENTUL
Postat pe 2 Februarie 2013 21:15
Nu se poate fara sot! Dincolo de legile absurde ale Bisericii comerciale romanesti, e o legatura spirituala ce se transmite de la cuplu la cuplu, asta fiind in esenta si scopul nasilor! Apoi, nu merita sa-ti indepartezi sotul, pt binele altora!
Darius_
Postat pe 2 Februarie 2013 21:46
De la: kudika_27971, la data 2013-02-02 21:46:45 Nu se poate fara sot! Dincolo de legile absurde ale Bisericii comerciale romanesti, e o legatura spirituala ce se transmite de la cuplu la cuplu, asta fiind in esenta si scopul nasilor! Apoi, nu merita sa-ti indepartezi sotul, pt binele altora!

poate e mai important funu decat nasu
ce ne bagam noi?
maria-ioana
Postat pe 2 Februarie 2013 21:49
De la: caisa, la data 2013-02-02 21:49:30
De la: kudika_27971, la data 2013-02-02 21:46:45 Nu se poate fara sot! Dincolo de legile absurde ale Bisericii comerciale romanesti, e o legatura spirituala ce se transmite de la cuplu la cuplu, asta fiind in esenta si scopul nasilor! Apoi, nu merita sa-ti indepartezi sotul, pt binele altora!

poate e mai important funu decat nasu
ce ne bagam noi?

finu
scuze
maria-ioana
Postat pe 2 Februarie 2013 21:56
De la: caisa, la data 2013-02-02 21:56:08
De la: caisa, la data 2013-02-02 21:49:30
De la: kudika_27971, la data 2013-02-02 21:46:45 Nu se poate fara sot! Dincolo de legile absurde ale Bisericii comerciale romanesti, e o legatura spirituala ce se transmite de la cuplu la cuplu, asta fiind in esenta si scopul nasilor! Apoi, nu merita sa-ti indepartezi sotul, pt binele altora!

poate e mai important funu decat nasu
ce ne bagam noi?

finu
scuze

Nu stiu daca s-a mai gandit si altcineva la ideia asta dar poate e o solutie de viitor..
Darius_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:05
De la: caisa, la data 2013-02-02 21:49:30
De la: kudika_27971, la data 2013-02-02 21:46:45 Nu se poate fara sot! Dincolo de legile absurde ale Bisericii comerciale romanesti, e o legatura spirituala ce se transmite de la cuplu la cuplu, asta fiind in esenta si scopul nasilor! Apoi, nu merita sa-ti indepartezi sotul, pt binele altora!

poate e mai important finu decat nasu
ce ne bagam noi nasu ?
EXCELENTUL
Postat pe 2 Februarie 2013 22:09
nu e vb ca e mai important finul. nu-mi place sa-mi incalc cuvantul asta e tot
sabryna
Postat pe 3 Februarie 2013 18:48
Pai fa-ma sa inteleg. Ai fi in stare sa iti risti familia pentru fini ? Clar e mai important finu.

Nu imi place sa imi incalc cuvantu .........da cand ai promis treaba asta ai vb cu sotul in prealabil ? De fapt nu cred ca are importanta mare el .....e de panoplie banuiesc. Finu e miezu
kind_er
Postat pe 4 Februarie 2013 06:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei de cadou pentru nunta 7 De la: kudika_1042942 15 Ianuarie 2022 20:31
Virgina pana la casatorie 185 De la: _dulcik_ 12 Ianuarie 2015 12:50
AJUTOOOOR!!! 2 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:52
pantofi sau sandale...? 32 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:56
Varsta potrivita pentru casatorie? 46 De la: grace006484 20 Noiembrie 2009 21:30