Setari Cookie-uri

Cum ii pot face pe ai mei sa accepte relatia?

parintii astia! cand ti-e lumea mai draga, se baga in seama.. draga mea, au dreptatea lor, iar tu ai dreptatea ta.. cand vei sti sigur ca domnisorul turc te iubeste si nu cauta placeri pe la alte usi, atunci sa te pui de-a curmezisul.. daca te inseala.. adio, nu merita.. daca iti este alaturi si te face sa te simti cea mai minunata fata, impune-ti punctul de vedere.. ..nu zic nici ca esti tanara, nici ca nu stii ce e iubirea.. insa ai mare grija sa nu fie o pasiune doar.. pentru ca mai tarziu ar putea muri.. si ce te faci atunci?

pentru a doua domnisoara, da.. barbatii sunt extrem de orgoliosi.. stai la o discutie calma cu dansul.. vorbiti despre voi, nu despre el sau tu.. fa-l sa inteleaga ca atunci cand tu ai nevoie, el te ajuta, iar cand el are nevoie.. tu esti dispusa sa il ajuti.. reciprocitate.. fiecare dintre noi avem perioade proaste, chiar ani mai delicati, insa putem trece peste asta.. te iubeste? atunci sa accepte situatia cum e.. avand in vedere ca tu ai acceptat-o si ramai langa el.. of, orgoliul asta..

www.anamariamandra.webeden.co.uk - o carte pentru sufletul tau! scrisa chiar de mine :)
KALI03
Postat pe 15 August 2010 23:27
uite sti eu te inteleg am si eu o relatie asemanatoare in care parintii mei nul accepta.Se incapataneaza sa ma indeparteze de el dar nu vor putea eu il iubesc destul de mult si stiu ca si el.de unde mi-am dat seama ?Poi intr-o seara ne-am despartit ddin cauza mamei sale si nush cum sa spun dar in seara aia plangea ca un copil mic nu am vazut in viata mea asa ceva si el inainte sa-l cunosc era foarte nush cum sa spun nu avea o relatie serioasa doar isi batea joc si gata le lasa si se intorcea la ele doar cand avea nevoie de sex.Dar s-a schimbat ai mei nu inteleg asta el are un copil pe care nu si-l dorea dar acea fata la pastrat,iar parintii mei cred ca voi ajunge la fel.La noi este diferit pentru ca nici familia mea nu este de acord cu aceasta relatie si nici familia sa dar nush dc. .Mai ales ai mei vor sa anunte politia si nu mai sti ce dar eu nu ma voi despartii de el niciodata stiu ce vreau si voi aptine asta este firea mea.Ce conteaza daca isi batea joc de fete?El nu are nicio vina doar ele ca erau proaste dar eu sunt 100% sigura ca ma iubeste si voi vii nimeni nu poate sa-i interzica inimii ce sa faca ea face ce face chiar daca nu vrei uh dar mie una imi place ce fac alaturi de el si cum ma simt cand sunt langa el ai mei imi pot face ce vor dar nu imi pot schimba sentimentele.
kudika325715
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:09
Hey......pff...greu nu......fata de ce simtzi si ce tzi se spune sa facy mai ales de la cineva cum sunt parintzii....ideea e ca si io sunt la fel ea e turcoiaca io jumate machidon jumate roman parintzii ei si ai mei.....cred ca ne e mai bine asha ......dar gresesc sfatul meu e ascultat-tzi inima si instinctul...sincer....nu te da batuta ; nu ai de ce pentru unele chestii merita sa lupti in viata mai ales ca daca spui ca iubeshti asha cum spui u nu ashtepta rezista inca nu ai puetere de decizie dar in timp vei putea asta daca itzi doreshti cu adevarat (sunt curios cum o sa fie la mine cum se va rezolva si la mine) . ideea e ca asculta-tzi inima .......iar totul se va rezolva multe succesuri my friend ! E prima oara cand dau commenturi sper sa te ajute....
kudika315776
Postat pe 13 Iulie 2011 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aranjamente de nunta din pene de strut sau paun 9 De la: MayanMistica 23 Noiembrie 2011 02:14
RESTAURANTE 24 De la: 29 Iunie 2013 10:00
Vand rochie de mireasa stil REGAL 1 De la: grace006413 17 Noiembrie 2009 13:03
Centru de pregatire Botosani - dansuri si momente artistice pentru nunta 1 De la: fashiondancebtro 8 Aprilie 2010 22:58
iubirea mea, iubitel, pui, pufulete, ciocolatica mea, grasutu` meu, dragul meu .....cum ne alintam iubitul? 13 De la: flore 23 Iunie 2010 21:07