Setari Cookie-uri

Sotul mi-a inselat increderea,se m drogheaza...Sa-mi salvez copilul si pe mine sau sotul?

Mi-am dorit un sot cu c sa ma inteleg.Suntem impreuna de apr 5 ani.Avem un copil de 2 ani jum.Eu lucrez in educatie,el e ospatar(are 10 clase).Lasand modestia la o parte,consider ca am un sistem de valori,ca am niste calitati fizice,cat si morale,sunt de casa,...Si el are calitati,dar m-a mintit si nu m am incredere in el.A luat-o pe cale gresita.S-a apucat din nou de fumat(sau poate nu s-a lasat niciodata) si mi-a ascuns pana cand,surprinzator,s-a trezit in mine al 7-lea simt si l-am intrebat iar raspunsul a fost afirmativ.Mai nou,si marijuana si hasis!!!
Stam cu chirie,avem multe probleme,datorii...
M-a si jignit.Cateodata e o singuratate in doi.M rau,si ma-sa si sora-sa m-au jignit enorm.A fost un soc si pt el.Sora-sa mi-a dat si o palma,dar nici eu nu m-am lasat m prejos,tinand cont ca sotul,totusi,m-a aparat.Dar putea m mult.Ele nu aveau motive sa ma jigneasca.Mi-au auzit urechile tot ce se putea m rau.
Lupt enorm sa salvez casnicia.
Mi-e teama.Simt ca nu m rezist.Nu m am putere.Ajutati-ma,va rog!!!!!!!Ma credeam o norocoasa,o fericita,ca am un sot minunat.Nu-mi vine sa cred ca mi se intampla asa ceva.Cateodata imi doresc sa nu m exist.Cred ca ma voi imbolnavi,oricum nici bine nu sunt.
................
Va multumesc!
lilyana_grace
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:33
Cred ca voi sunteti singurele care stiti raspunsurile. Acum exista tot felul de fundatii la care puteti cere ajutorul. Cateodata imi zboara gandul si ma gandesc ce as face eu in situatii similare. Nu stiu...
fantome
Postat pe 16 Noiembrie 2009 08:59
Ma simt f obosita.Nu m pot.Ar fi atat de multe de spus!Ma simt o frunza-n vant!Nu m am putere de munca,nu m am chef de viata,vreau sa-mi cresc copilul linistita.Nici nu m stiu cum e m bine.Simt doar ca ceva e in neregula.Cred ca inca e confuz,e intr-o perioada grea(eu nu?),isi doreste bani...
Avem atatea probleme,nu se m termina,mereu apar.
A murit bunicul sau si s-a dus la inmormantare in Moldova.Eu n-am putut sa merg.A fost si pe la alte rude.L-am rugat sa nu stea f mult pe la ele,ca avem nevoie de el.Degeaba.La pomana i s-a dat o plapuma si o perna,pe c le-a aruncat,pt ca i-a zis ma-sa ca i s-au facut farmece...El nu a vrut sa-mi spuna,dar mi-am dat eu seama.
Parca eu nici nu exist.Cu mine nu vorbeste,nu-mi cere pareri.E asa contradictoriu!Nu am nicio putere asupra lui.Simt ca nu progresam cu nimic in acest fel,unul intr-o parte,celalat,in alta directie.
Imi este ffffff jena dar,in ultimele luni, dragoste facem de 3-4 ori pe luna!Vi se pare normal?Acum cand suntem tineri,dar m tarziu?Oricat de obosit ar fi si stiu ca este,dar totusi..
Recunosc,si eu il cicalesc,dar nu de nebuna sau poate chiar nu m am mult si innebunesc,dar stiti ce greu e sa astepti ceva?Imi lipseste atat de mult,si fizic si spiritual,tandretea,atentia...?
Nu ma pot!Chiar dk el imi zice ca ma iubeste,ca e alaturi de mine,sa mergem inainte,chiar dk imi face cate-o surpriza(flori,gateste).Stiti cum e sa ajunci sa crezi ca n-o m cunosti pe persoana de langa tine,ca nu stii la ce sa te astepti,sa ai atat de multe probleme,sa lucreze si o sapt,si in week-end,sa vina noaptea,mai bine zis dimineata pe la 2 acasa(un astfel de program are) si totusi sa petreaca in fata calculatorului 2-3 ore atunci,sau a doua zi sa nu m fie bun de nimic?Si altele...De cate ori nu-i spuneam ca ma doare,ca vreau atentie,ca-l vreau langa mine trup si suflet,nu o singuratate in doi eventual.Cum sa-l m fac sa ma inteleaga?El ce o intelege?Poate intelege altceva?De ce?I-am spus de atatea ori ce-mi doresc si ce ma doare.
Imi este f greu.Inca astept un miracol.Ce sa fac?Sa-mi gasesc un alt iubit?Cateodata imi doresc sa pot sa fac acest pas,chiar dk m-as uri.Poate numai asa as putea sa nu ma m afecteze cum ma trateaza.Vreau sa ma simt iubita,dorita.Sunt f vulnerabila....
lilyana_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:54
Ce parere aveti:
Eu imi doresc o familie,......
El sa fie liber,sa faca ce vrea,sa joace poker pana tarziu,sa-l accept asa?(sunt vorbele lui)
Innebunesc....!!!!Sunt ffff dezamagita.Cat as vrea sa am puterea sa plec fara sa privesc in urma!Sau,pt I data,imi doresc sa ma pot indragosti de altcineva,de cine merita,care sa ma respecte,iubeasca,....
Help!!!!!!!!!
lilyana_grace
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:22
De la: lilyana, la data 2009-12-05 01:22:46Ce parere aveti:
Eu imi doresc o familie,......
El sa fie liber,sa faca ce vrea,sa joace poker pana tarziu,sa-l accept asa?(sunt vorbele lui)
Innebunesc....!!!!Sunt ffff dezamagita.Cat as vrea sa am puterea sa plec fara sa privesc in urma!Sau,pt I data,imi doresc sa ma pot indragosti de altcineva,de cine merita,care sa ma respecte,iubeasca,....
Help!!!!!!!!!


Chiar crezi ca merita sa ai o familie cu pretul nefericirii?
Trebuie sa analizezi exact cauzele instrainarii.Poate esti prea posesiva Incearca ca pe langa viata de cuplu sa ai si o viata personala. Sa ai prietene cu care sa iesi .Chiar si cu colegi de serviciu, dar numai in grup nu tu cu un barbat.In felul asta are si el libertate si tu si atunci cand va reintalniti sunteti mai senini .Acordarea reciproca si a unor libertati inseamna dovada de incredere si respect. Daca nici asa nu merge, daca vrea libertate totala, inseamna fie ca nu te mai iubeste fie ca inca nu e suficient de matur pt asumarea de responsabilitati fie suteti incompatibili. In acest caz corect ar fi si pt tine si pt el sa puneti punct unei relatii chinuitoare si sa va vedeti fiecare de drum. Viata nu se termina la un singur barbat si decat sa ramai cu el si sa fii nefericita intrebandu-te apoi pe la 50 de ani cu ce te-ai ales din viata mai bine o iei de la capat la timp.
vrei sa te indragostesti de altcineva. Pentru a ajunge la etapa asta ai nevoie intai sa verifici daca intr-adevar nu se repara nimic intre voi, si apoi sa fii singura un timp chiar daca vei suferi. Nu ai cum cunoaste un barbat atata de bine ca sa te poti indragosti daca ai deja pe cineva. Nu e o nenorocire ca joaca poker , daca il joaca doar de placerea jocului si nu devine o dependenta. ar trebui ca atuci cand are ziua de poker sa iti faci si tu un grup si sa iesi la un spectacol, la film sau sa jucati si voi ceva.Sunt si alte jocuri de grup in afara de poker
grace005191
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:48
De la: lilyana, la data 2009-12-05 01:22:46Ce parere aveti:
Eu imi doresc o familie,......
El sa fie liber,sa faca ce vrea,sa joace poker pana tarziu,sa-l accept asa?(sunt vorbele lui)
Innebunesc....!!!!Sunt ffff dezamagita.Cat as vrea sa am puterea sa plec fara sa privesc in urma!Sau,pt I data,imi doresc sa ma pot indragosti de altcineva,de cine merita,care sa ma respecte,iubeasca,....
Help!!!!!!!!!


Chiar crezi ca merita sa ai o familie cu pretul nefericirii?
Trebuie sa analizezi exact cauzele instrainarii.Poate esti prea posesiva Incearca ca pe langa viata de cuplu sa ai si o viata personala. Sa ai prietene cu care sa iesi .Chiar si cu colegi de serviciu, dar numai in grup nu tu cu un barbat.In felul asta are si el libertate si tu si atunci cand va reintalniti sunteti mai senini .Acordarea reciproca si a unor libertati inseamna dovada de incredere si respect. Daca nici asa nu merge, daca vrea libertate totala, inseamna fie ca nu te mai iubeste fie ca inca nu e suficient de matur pt asumarea de responsabilitati fie suteti incompatibili. In acest caz corect ar fi si pt tine si pt el sa puneti punct unei relatii chinuitoare si sa va vedeti fiecare de drum. Viata nu se termina la un singur barbat si decat sa ramai cu el si sa fii nefericita intrebandu-te apoi pe la 50 de ani cu ce te-ai ales din viata mai bine o iei de la capat la timp.
vrei sa te indragostesti de altcineva. Pentru a ajunge la etapa asta ai nevoie intai sa verifici daca intr-adevar nu se repara nimic intre voi, si apoi sa fii singura un timp chiar daca vei suferi. Nu ai cum cunoaste un barbat atata de bine ca sa te poti indragosti daca ai deja pe cineva. Nu e o nenorocire ca joaca poker , daca il joaca doar de placerea jocului si nu devine o dependenta. ar trebui ca atuci cand are ziua de poker sa iti faci si tu un grup si sa iesi la un spectacol, la film sau sa jucati si voi ceva.Sunt si alte jocuri de grup in afara de poker
grace005191
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:48
Da,ai dreptate.Cred ca e vorba de aceasta libertate de care vorbesti si tu,sa nu fim dependenti unul de celalalt.Dar eu nu prea am timp si nici prietene cu care sa ies sau prefera sa iasa in familie.De altfel,in ultimul timp mi-a dat motive sa ma indoiesc de el.Dilema este ca nu stiu de ce,pt a ma proteja cum spune el(in anumite cazuri),probleme financiare,sociale,refulari,chiar anturaj sau nu ma mai iubeste?Iar eu am pretentia sa fie "pur"?!
Consider ca atunci cand iubesti pe cineva nu procedezi asa.Vreau sa ma iubeasca asa cum sunt acum si mai tarziu,cu riduri.Nu vreau sa fiu hoata,sa nu fiu eu insami ca sa-l pastrez.As fi falsa.De ce femeile trebuie sa fie cele intelepte?De ce sa nu lupte ei,sa ne cucereasca?De ce trebuie sa ne gandim cum sa facem sa nu se plictiseasca?
Recunosc,si eu,desi nu vreau,aproape zilnic il ranesc verbal,dar indirect(ii zic de ai lui),dar si eu,la randul meu sufar si astept mai mult din partea lui.De ce sa spere ca ma voi impaca cu ai lui dk nu e corect si suntem pe o alta coordonata si mai mult ne-ar afecta,de ce sa nu fiu eu linistita?Cand cauti nod in papura,....De ce trebuie sa ne neglijeze,sa ma sacrific pt ai lui?E corect sa-l duca pe baiatul surorii lui la vara in Anglia la ea(sora),iar eu si copilul sa suferim ca nu este langa noi?Oricum,petrecem putin timp impreuna si sufar din aceasta cauza.Si eu de ce nu mi-as dori sa ma plimbe si pe mine,sa vad si eu alte locuri,n-am trecut niciodata granita?De ce m-a mintit?De ce a jurat stramb,apoi a recunoscut?A ajuns sa nu se mai simta in largul lui acasa,sa nu mai fie deschis,sa nu mai comunice.Probabil de teama sa nu-l judec sau sa nu ma supere.
Si totusi,rasfoindu-mi agenda,mi-am sunat niste prietene ca sa ma ia si pe mine la teatru.Am vorbit f mult cu o prietena din Franta si l-am facut curios.De ce o femeie trebuie sa fie mereu misterioasa,sa fie atenta la detalii,sa fie putin hoata?
Nu-mi doresc pe altcineva.Imi iubesc sotul dar sa stiu ca si el si ca ne intelegem,sa ma faca sa rad,...si el sa se simta bine cu mine.
Cateodata simt ca e alaturi de mine si-mi da aripi,dar si ca mi le taie.El zice ca e alaturi de mine si sa mergem inainte.Dar s-a cam distantat de mine,si trup si suflet si doare enorm.
Vestea buna:s-a lasat din nou de fumat!Asa zice el.Sa-l cred?Si-mi doresc sa fi renuntat pt ca asa si-a dorit el,ca nu e bine,nu ca sa nu ma supere pe mine.
F mult timp sunt singura,iar uneori cand este si el acasa,ma simt tot singura,invizibila.Cateodata e indiferent.Pe ce sa dau vina?Eu nu procedez asa.Eu il astept cu drag.Stiti ce greu este?Sa-ti astepti sotul,..sa te mangaie,sa-ti vorbeasca,sa te doreasca,sa te prefere pe tine in locul prietenilor,rudelor,calculatorului chiar.
.............
Numai bine!Sarbatori fericite!
lilyana_grace
Postat pe 6 Decembrie 2009 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Focuri de artificii Profesionale,Efecte Speciale Pirotehnice,Artificii sol interior exterior 1 De la: artificii 20 Februarie 2010 19:28
DJ Sonorizare Lumini Nunta Botez Aniversari Cununii Baluri 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 01:59
putin ajutor se poate 10 De la: grace008013 16 Septembrie 2010 10:57
nunta de la distanta 5 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:01
CEDEZ RESTAURANT TASTE IULIU MANIU, BUCURESTI, IEFTIN 3 De la: yumy 23 August 2010 15:32