Setari Cookie-uri

sa ii lasam la petrecerea burlacilor?

traditia spune ca inaintea casatoriei el si ea au dreptul la o noapte de libertate. mie mi se pare o porcarie aceasta traditie, caci libertate are oricum si daca vrea sa plece undeva vreodata nu o sa il tin eu pe loc. spre exemplu pleaca intr-o delegatie unde sta o luna, asa ca tot isi face de cap. insa ideea de destrabalare la superlativ in timpul petrecerii burlacilor ma irita. nu ca n-as avea incredere in el (nu totala, nu exista incredere totala), insa stiu ca doi dintre prietenii lui sunt niste dracusori. Nu as vrea ca fix inainte de nunta sa se intample cine stie ce si sa aflu ca nu stiu ce a facut cu vreo fufa, sa se duca dracului nunta. intr-un ceas s-a schimbat istoria lumii, dar relatioa noastra intr-o noapte? ufff... prietenele imi spun ca sunt nebuna, dar eu chiar nu sunt de acord cu petrecerea asta... la ce ii foloseste?
amalia79_healthy
Postat pe 20 August 2008 11:08
Eu sunt PRO petrecerea burlacilor.
Este doar o seara intre baieti si numic mai mult. Daca vreti sa va asigurati ca nu se intampla nimic, infiltrati-va un spion (frate, var, vecin, prieten).
fantome
Postat pe 20 August 2008 14:58
De la: fantome, la data 2008-08-20 14:58:39Eu sunt PRO petrecerea burlacilor.
Este doar o seara intre baieti si numic mai mult. Daca vreti sa va asigurati ca nu se intampla nimic, infiltrati-va un spion (frate, var, vecin, prieten).


daca il infiltrez pe framiu spion....ajung departe....la petrecerea burlacilor a lu fratemiu...anul trecut...au ajuns amandoi in boxeri acasa abia se tineau pe picioare...radeau ca nebunii...aproape ca faceau streaptese in fata noastra... au inceput sa povesteacsa toate nebuniile care le-au facut...cum s-au distrat..cat au baut cu ce fetitze au dansat....tot ce au facut...a doua zi nici nu-si mai aducau aminte ce au facut dar noi stiam toata povestea.....rusinosi..nu mai stiau ce sa zica.....a fost comic oricum......
rocsanyk3
Postat pe 25 August 2008 18:51
eu il las.....nu inteleg de ce nu isi lasa fetele viitorii barbati....mie una nu mi-ar place sa-mi interzica petrecerea burlacitelor...il las sa-si faca de cap ca stiu ca si eu o sa-mi fac numai sa ma anunte inainte daca aduce streapteoze sa-mi aduc si eu un baitzash sa-mi distrez fetele
daca incep cu interziceri si neincredere inainte de nunta...ce facem? unde ajungem ? sa ne terorizam unul pe celalalt?
PRO petrecerea burlacilor si SUPER PRO petrecerea burlacitelor
rocsanyk3
Postat pe 25 August 2008 19:00
Bravo, felicitari!!
Noi vom avea petrecerea burlacilor/ burlacitelor cu o saptamana inainte de nunta. Deja ne-am apucat de stabilit detaliile, separat, felele de o parte si baietii de alta.
fantome
Postat pe 26 August 2008 08:32


bravo fetelor! si eu sunt pentru petrecerea burlacilor!

cine n-are incredere sa-si lase viitorul sot la petrecerea burlacilor, n-are incredere in el sau nu-l cunoaste.... sau poate ca-l cunoaste, si atunci nu mai vad de ce ar accepta sa faca pasul cel mare alaturi de el!

e ultima noapte de "libertate", asa ca nu pot decat sa spun: DISTRACTIE MAXIMA!!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 26 August 2008 19:20
Iiiihaaaaa!!
Haideti fetelor sa petrecem o noapte numai a noastra!!!
fantome
Postat pe 27 August 2008 08:25
daaaa sunt absolut pro petrecerea burlacilor
nici mie nu mi-ar conveni sa imi interzica ceva

niciodata nu am fost de acord cu ingradirea libertatii
insa asta nu inseamna k in noaptea respectiva trebuie sa se ajunga la dezmat
totul este bazat pe incredere
iar dc lui ii arde sa faca ceva, va face oricand nu doar nu noaptea nuntii
mi se pare o porcarie sa iti tii barbatul in lanturi de frica sa nu scape.pai atunci dc il tii legat de frica sa nu scape nu inteleg pentru ce mai stai cu el
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 10:40
in noaptea petrecerii burlacilor scz
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 10:41
Corect!
fantome
Postat pe 27 August 2008 13:28
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 15:23
eu sunt de acord cu petrecerea burlacilor.sunt de parere ca daca barbatul vrea sa te insele sau sa faca ceva ,,rau,, nu cred ca o sa astepte pana in noaptea aceea a burlacilor.fetelor lasati'va viitorii barbati sa se distreze; cu cat tii barbatul mai langa tine, cu atat va fugi mai repede.asta e parerea mea.contrazice-ti-ma daca simtiti nevoia.va poopp pe toate.
dalila_s2006
Postat pe 27 August 2008 17:17
ma bucur nespus de mult cand vad cate fete OPEN MINDED sunt pe acest forum!!!

NIGHTWISH_grace
Postat pe 27 August 2008 17:32
si iooo
nu suport oamenii limitati
iulik_flore
Postat pe 28 August 2008 00:01
De la: allyy, la data 2008-08-20 11:08:20traditia spune ca inaintea casatoriei el si ea au dreptul la o noapte de libertate. mie mi se pare o porcarie aceasta traditie, caci libertate are oricum si daca vrea sa plece undeva vreodata nu o sa il tin eu pe loc. spre exemplu pleaca intr-o delegatie unde sta o luna, asa ca tot isi face de cap. insa ideea de destrabalare la superlativ in timpul petrecerii burlacilor ma irita. nu ca n-as avea incredere in el (nu totala, nu exista incredere totala), insa stiu ca doi dintre prietenii lui sunt niste dracusori. Nu as vrea ca fix inainte de nunta sa se intample cine stie ce si sa aflu ca nu stiu ce a facut cu vreo fufa, sa se duca dracului nunta. intr-un ceas s-a schimbat istoria lumii, dar relatioa noastra intr-o noapte? ufff... prietenele imi spun ca sunt nebuna, dar eu chiar nu sunt de acord cu petrecerea asta... la ce ii foloseste?

petrecerea burlacilor nu inseamna desfrau si dezmat! daca te iubeste fi sigura ca nu te va insela,indiferent de numarul si felul ocaziilor.
aly_b
Postat pe 28 August 2008 00:28
am citit undeva ceva de genul:"iubirea,daca e a ta,las-o libera,nu pleaca.daca totusi a plecat,inseamna ca n-a fost a ta niciodata."
deci...multa incredere si PRO PETRECERE!!!
aly_b
Postat pe 28 August 2008 00:33
F FRUMOS ALY B SUNT DE ACEEASI PARERE
iulik_flore
Postat pe 28 August 2008 15:26
.... inca ceva... sunt de parere ca faza asta cu libertatea si cu distractia trebuie sa fie valabila nu numai in noaptea petrecerii burlacilor/burlacitelor ci si pe parcursul perioadei de casnicie... adica nu contesta nimeni ca doi oameni s-au luat din iubire si ca isi doresc sa petreaca cat mai mult timp impreuna, dar parca cate o noapte de "respiro" e bine-venita din cand in cand... totul tine de incredere!

NIGHTWISH_grace
Postat pe 28 August 2008 19:01
De la: fantome, la data 2008-08-27 08:25:56Iiiihaaaaa!!
Haideti fetelor sa petrecem o noapte numai a noastra!!!

¨fantome¨ esti de belea......iihhhaaaaa uuaaahhhh...abia astept`petrecerea mai am putin.....deja mi.am cumparat fluiere , vopsele colorate lavabile pt fata....spreyuri de par colorate, sprey cu spuma colorata gen confetti, altul cu spuma ca fulgii de nea, sprey de ala care claxoneaza mai ceva ca un tir..... tunuri de confetti am lasat 140 € intr-un magazin de asta de petreceri.....bautura o am.....incet incet vine ziua cea mare...nici nu ma interseaza ce face el....eu am terenul`pregatit pt petrecere repede m-am pregatit,,,,,,pt nunta e mai lunga lista
rocsanyk3
Postat pe 29 August 2008 01:29
Acum sunt in negocieri cu domnisoarele, alegem locul. Evenimentul va fi sambata, peste 2 saptamani. Sambata mergem la ziua cavalerului de onoare al lui Florin asa ca baietii vor putea pune si ei la cale un plan de bataie.
Bravo, Rocsanyk3, te-ai pregatit mai mult decat bine... Puteti merge si la un meci de fotbal . Glumesc...
Let's get party!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
fantome
Postat pe 29 August 2008 08:41
iulik_flore
Postat pe 29 August 2008 15:34
din cate stiu eu petrecerea burlacilor se organizeaza de catre prieteni si este o "surpriza". eu nu am avut incredere in prietenii lui asa ca am petrecut amn2 inainte de nunta si gata. si puteti sa spuneti ce vreti, dar majoritatea petrecerilor de genul se lasa cu striptease si sex. bineinteles ca nu toate sunt asa..sa nu se inteleaga gresit..dar eu stiu bine ce prieteni are sotul meu(ar fi adus cate o dansatoare pt fiecare) si nu ca el m-ar fi inselat dar mi se pare oribil sa se frece una dezbracata de el.
caurea_grace
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:37
nu va suparati k intru si eu in discutia voastra.dar iubita mea caurea nu poti sa ii impui sa nu fac lucrul asta k oricum il va face si dc prietenii lui sunt asa km spui u or sa faca lucrul asta chiar si fara sa sti u k ii vor organiza petrecere surpriza.eu am nunta pe 1 noiembrie si abia astept chiar ma gandesc la restaurant sa ii aduc si o dansatoare sa ii danseze pe masa.E BARBAT SI DC VREA SA TE INSELE TE INSEALA ORICUM.IMI PAre RAU PT TINE K ESTI ATAT DE STRESATA IN FOND SI LA URMA URMEI DC EL ESTE PT TINE SI TE IUBESTE ASA KM SPUNE TOT LA TINE VINE.APROPO TU NU FACI PETRECEREA BURLACITELOR??????????TIE NU TI AR PLACE UN STRIPER ???????????????VA PUP PE TOATE SI MAI GANDESTETE CAUREA PARTYYYYYYYYYYYYYYYYY
alyna_witch
Postat pe 4 Septembrie 2008 00:10
Eu vreau streaper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fantome
Postat pe 4 Septembrie 2008 08:50


GET THE PARTY STARTED!!!!

NIGHTWISH_grace
Postat pe 4 Septembrie 2008 22:53
Am hotarat: evenimenul va avea loc sambata seara, pe 13, cu o saptamana inaintea nuntii in Oldies. Consumatia minima este de 20 de ron de persoana si pot aduce prajituri si ce mai vreau eu de mancare.
fantome
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:13
aveti idee de cam cat costa sa angajezi un animator?..poate ma razgandesc.....acum ca ma gandesc parca m-ar atrage ideea.....sa aprinda putin spiritele o bunaciune musculoasa.... i-as zice si lu mireselu sa-si ´inchirieze´ o streapteoza SA NU-MI SCOATA OCHII IN SAPTAMANA NUNTII!!!oricum mai bine o streapteoza profesionala care isi face numarul si pleaca decat niste fetitze curvulitze care vin sa bea moka si sa se cordeasca....parerea mea
ps: daca stiti prin zona sucevei vre-o ¨oferta¨ de streaper sau animator de petreceri care face cocktailuri etc imi puteti spune va rog pretzul si ce mai stiti?
rocsanyk3
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:24


ce tare

bravo roksanika
iulik_flore
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:52
finally...

esti de-a noastra!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:58
am o curiozitate... avand in vedere faptul ca mie mi se pare ca petrecerea burlacilor/burlacitelor este o traditie preluata de la americani, la ei se obisnuieste ca cei care participa sa ofere un cadou, o surpriza viitorului mire/viitoarei mirese!

acum vreo doua luni baietii au fost la petrecerea burlacilor unui prieten si i-au "cadorisit" o stripteuza... fetele care merg la petrecerea viitoarei mirese ce cadou ar trebui sa ia? un streaper?
NIGHTWISH_grace
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadoul pentru nasi - ce si cand se ofera? 67 De la: Mony_eu 26 Aprilie 2016 09:55
corectari poze 6 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:51
Cofetarie Brasov 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:47
Tortul de nunta 3 De la: kudika_934107 23 Septembrie 2013 12:23
Buchetul miresei 17 De la: cristinne83 30 Octombrie 2011 13:16