Setari Cookie-uri

Sf Spiridon? pareri? preturi?

Este cineva care a facut nunta la Sf Spiridon? Pareri? Preturi? Am auzit ca au scoruri fff mari, asa o fi? Oricum ma duc la anul sa ma interesez..dar poate pana atunci mai aflu cate ceva. Multumesc:)
getfit_miki
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:27
tocmai voiam sa deschis si eu un topic pe aceasta tema

tocmai am fost la sf spiridon luns trecuta si mi-a zis preotul de acolo ( cel in varsta) sa revin in ianuarie, dupa Sf Ion, ca de atunci incep programarile.

altcineva mi-a zis k e teapa k el a fost in ian si deja toate orele la care voia el, erau ocupate.

acum nu stiu ce sa spun...mi-a zis sa vin in ianurie, in ianurie ma duc.

cat despre preturi, anul trecut stiu ca era in jur de 10 mil cu tot cu corul mic. corul mare costa undeva in jur de 450 ron.

biserica nu dispune de nicio "impodobeala", dc voiai sa stii si asta...

oricum, pana nu mergem acolo sa nu interesam nu are rost sa ne luam dupa zvonuri. si mie mi-a zis cineva k preotii de acolo i-au cerut 19 mil ...ca dehhh astea sunt scorurile...e biserica celebra...sunt 3 preoti la numar, etc...
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:21
da..asa am auzit si eu,...ca ar fi cerut unora in jur de 2000 ron..ceea ce e fff mult pt o nunta. Sper sa nu fie asa, mai ales ca acolo se casatoresc,botezuri..etc , "vedetele"...poate de aceea facea fite..Sper sa fie ok, pt ca arata fff bine biserica si e s i ff aproape de casa mea:P
getfit_miki
Postat pe 20 Noiembrie 2009 08:44
biserica este superba, este de vis....este exact ceea ce caut eu si ce imi doresc.
insa 2000 ron ptr 15 sau 30 min, mi se pare strigator la cer.
sper sa tina D-zeu cu noi si sa nu fie asa.
chiar glumeam cu logosnicul meu si ii spuneam k atunci cand ne vor duce sa ne programam ne vom imbraca cat mai "rupciugos", ptr k am inteles ca se uita si la chestia asta.
iulik_flore
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:29
da...si preotii astia au luat-o razna...am mai gasit una supeeerba,pe la ghencea, are curte mareee,seamana cu o biserica ruseasca,are trepte, e noua, imensa, cu o cupola. ma duc duminica s averific. tu cand ai nunta?
getfit_miki
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:39
cred ca o stiu
este cea stil moschee?

pe 12.09.2010

si eu ma mai gandisem la Sf. Elefterie
iulik_flore
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:16
da, stil moschee..super. dar..cam departe si de casa si de restaurant(Pescarusul, Herastrau). Am mai ochit una, mergem sambata sa intebam, pe la cimitirul eroilor.(alba,trepte), langa cimitir.La ce restaurant faceti nunta?
getfit_miki
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:17
De la: grace005197, la data 2009-11-23 15:39:13da...si preotii astia au luat-o razna...am mai gasit una supeeerba,pe la ghencea, are curte mareee,seamana cu o biserica ruseasca,are trepte, e noua, imensa, cu o cupola. ma duc duminica s averific. tu cand ai nunta?


am vrut si eu acolo pt ca e langa casa mea nu ti-o recomanda pentru ca nu e terminata peretii inauntru sunt cu crapaturi lipite din loc in loc pe dinafara e superba dar inauntru...lasa de dorit mai au de munca la ea plus ca mama s-a interesat pe la munca la colegele ei care se duc la biserica des si au zis k preotii de acolo nu sunt cine stie ce taxa e 5 mil atat ne-a cerut noua.

Eu am fct la razoare e superba biserica si preotul Stefan(cel tanar) e foarte de treaba si acol oam dat 6 mil parca 1 milion avans.
iti mai recomand biserica de la dr rainer cea de sus de la academie e fparte deosibita eu nu am fct acolo desi imi doream ca am zis ca e mica si ca unde o sa imi incapa mie atatia oameni si mi-am luat teapa ca au fost doar cativa la biserica fiindca a plouat in ziua aia.bafta
scdagmarasrl
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:53
de curand mi-a atras atentia o biserica. cea de la Amzei. am vz niste poze pe google si mi-a placut tare mult cum arata.

inca o intrebare, biserica de la dr rainer este cumva cea a carei cupola de vede de la Razoare??
iulik_flore
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:19
De la: grace005197, la data 2009-11-26 15:17:36da, stil moschee..super. dar..cam departe si de casa si de restaurant(Pescarusul, Herastrau). Am mai ochit una, mergem sambata sa intebam, pe la cimitirul eroilor.(alba,trepte), langa cimitir.La ce restaurant faceti nunta?


noi facem nunta la Sf Spiridon

aaa, pai o stiu pe cea de care spui tu.

i-a vezi, nu este cea din albumul meu, "Miserica sexy"

dc aceea este sa stii k slujba e f frumoasa, sunt doi preoti tineri, biserica arata bine, este luminoasa si cat crezi k i-a costat??? DOAR 150 RON
iulik_flore
Postat pe 16 Decembrie 2009 18:36
ma scuzi, u m-ai intrbat restaurantul sunt capie. Casa Centrala a Armatei ( Cercul Militar National)
iulik_flore
Postat pe 16 Decembrie 2009 18:36
Tocmai ne-am programat la Sfantul Spiridon cel Nou.

Pentru cele interesate:

1. Taxa este de 15 mil, noi am platit 5 mil avans, restul de 10 ii platesc nasii in ziua nuntii.

2.In cele 15 mil intra soborul ( de 4 sau 5 preoti) si corul mare care canta superb. Am fost astazi sa ii ascultam.

3.Slujba ne-a spus ca va tine 40-45 de min, desi noi i-am spus ca avem logodna facuta.

4.Ne-a taiat chitanta pentru cele 5 mil si ne-a spus ca trebuie sa venim cu 2 sapt inainte pentru spovedanie si atunci mai vorbim restul detaliilor.

5.Intre timp ne-a pus si sa notam ce anume ne trebuie pentru ziua respectiva ( adik cert de casatorie, verighete, lumanari, vin de orice fel, nu conteaza, piscoturi iar noi vrem sa aducem si bomboane).

Cam atat...pentru cele interesate...dc mai aveti intrebari sa mi le adresati, va raspund cu cea mai mare placere.
iulik_flore
Postat pe 24 Ianuarie 2010 22:21
eu o sa fac nunta la spiridon cel nou, pe 17 iulie. se plateste un avans de 5 mil, si pe urma inca 10, in ziua nuntii. ei iti ofera doar corul, in banii astia, iar tu vi cu vinul, piscoturi....si cam atat.:)
andrada2226
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:58
asa ne-a zis si noua. sa revenim dupa sf. ion. si ne-am dus pe 9 ian. si abia am mai gasit la ora 16.noi vroiam la ora 17.dar.....e ok si la 16.
si sincer e pos....sa se uite si la om, si pe urma zice pretul.stiu si eu?
andrada2226
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:00
este oricum strigator la cer.mai ales ca nu taie nimeni chitanta...si toti banii intra la ei acolo.nush ce sa zic.15 milioane ne costa pe noi.adik pe nasi.....
andrada2226
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:03
pai asa e si la noi

ne-a taiat chitanta pentru cei 5 mil

e posibil sa se uite si la om...de ex, nasul nostru cand s-a cununtat, acik acum 3 ani, a vrut sa faca tot aici si cand a intrat in biserica, preotul i-a spus ca slujba costa 19 mil...mie mi se pare enorm sau o gluma proasta...dat fiind faptul...k era acum 3 ani

insa el asa a zis...k i s-a spus...
iulik_flore
Postat pe 25 Ianuarie 2010 23:16

Eu am facut nunta la Sf. Spiridon.... pe 20 sept 2008 am avut-o..... este cea mai mare catedrala din Bucuresti... ...aa, avem amintiri frumoase de la cununia religioasa... imi aduc aminte ca a tinut in jur de 45 - 50 min. ...
initial ne-am dus prin noiembrie si ni s-a spus sa venim in ianuarie cand incep programarile... si asa a fost... ne-am programat la ora la care ne-am dorit... 8 mil parca ne-a spus nasu' ca l-a costat... cam asa... nu mai stiu cum a venit vorba si parca ...in jur de 7-8 mil. a dat...



De la: grace005197, la data 2009-11-19 13:27:04Este cineva care a facut nunta la Sf Spiridon? Pareri? Preturi? Am auzit ca au scoruri fff mari, asa o fi? Oricum ma duc la anul sa ma interesez..dar poate pana atunci mai aflu cate ceva. Multumesc:)
deea_r
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:15

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 28 Februarie 2010 23:25
gata, am rezolvat cu nunta, am achitat avans la biserica Eroilor, langa cimitirul eroilor, e alba, noua, cu trepte multe pt poze,etc.. f frumos si aproape de casa
getfit_miki
Postat pe 1 Martie 2010 15:12
Buna, am vazut mesajul tau si ma intereseaza cat costa toata cununia? Sunt in cautare de biserici mai ieftine si nu prea mai sunt. Am nunta pe 2 octombrie 2010.Multumesc.
grace_42
Postat pe 1 Martie 2010 15:45
Dumnezeule fetelor ce preturi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eu sunt din Sibiu si avem cununia religioasa la una din cele mai frumoase biserici din Sibiu, Pe Bd. M. Viteazul, dar taxa pt care am primit chitanta a fost de 30 de lei NOI!!!!!!!!!!! Doamne ce preturi!!!!! Nu-mi vine sa cred ce va jegmanesc de bsni 1900 lei noi, 500 lei noi, 1000 lei noi?????????Pt ce???????
lucky_happy
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:48
Am fost prin multe biserici, unele dintre ele foarte frumoase. Preturile sunt mari, dar conteaza si ce primesti de acei bani. Inainte sa va alegeti biserica mergeti la o cununie acolo.

Spiridon este o biserica foarte frumoasa. Slujba a tinut mult si mi-a placut; corul si-a facut bine "datoria".
adrianmarin
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:36
Superba biserica si preturile pe masura....sunt din Buc. si pana in momentul de fata tineam mortis sa fac acolo la Sf.Spiridon dar cand am vazut scorul (15 mil.)m-am lasat pagubasa ..desi platesc nasii,sa fim seriosi totusi e o suma destul de mare ...daca stau bine sa ma gandesc costa cat un sfert din rochia mea.. ..desi aia imi placea in mod special...dar mai sunt si altele..are cineva idee care sunt preturile la Domnita Balasa sau la Kretzulescu cea de pe Calea Victoriei?astpt un raspuns si va multumesc din suflet... BAFTA TUTUROR MIRESICILOR S SA AVETI O NUNTA ASA CUM VA DORITI
grace004656
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:14
De la: adrianmarin, la data 2010-04-12 09:36:15Am fost prin multe biserici, unele dintre ele foarte frumoase. Preturile sunt mari, dar conteaza si ce primesti de acei bani. Inainte sa va alegeti biserica mergeti la o cununie acolo.

Spiridon este o biserica foarte frumoasa. Slujba a tinut mult si mi-a placut; corul si-a facut bine "datoria".


parerea mea este ca Sf. Spiridon cel Nou ( cetedrala) este cea mai frumosa biserica din Bucuresti.
iulik_flore
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:24
sunt aceleasi preturi,sunt biserici cu renume,nu se incurca cu "atentii"...ai chitanta...Domnita Balasa nu gasesti libera nicio ora cu un an inainte :))) iti doresc bafta!
kudika313023
Postat pe 9 August 2010 23:02
subscriu....:))) am pe 2 octombrie acolo
kudika313023
Postat pe 9 August 2010 23:02
De la: luciana_zaharia, la data 2010-04-11 21:48:42Dumnezeule fetelor ce preturi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eu sunt din Sibiu si avem cununia religioasa la una din cele mai frumoase biserici din Sibiu, Pe Bd. M. Viteazul, dar taxa pt care am primit chitanta a fost de 30 de lei NOI!!!!!!!!!!! Doamne ce preturi!!!!! Nu-mi vine sa cred ce va jegmanesc de bsni 1900 lei noi, 500 lei noi, 1000 lei noi?????????Pt ce???????


Ei, na! tu esti "provinciala". lasa nu-i plange, ca astia au bani fara-numar, fara-numar, fara-numar...
100101
Postat pe 9 August 2010 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sonorizari Cluj 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:01
Cedez sala restaurant safir cluj-napoca 6 De la: yoyo_floricica 28 Ianuarie 2019 00:14
buna 1 De la: lyly_30_2005 18 Septembrie 2009 09:26
Momente intime furate :) si pastrate.... 2 De la: casablanca 20 Iunie 2010 13:12
invitati multi, resturante ...putine in bucuresti 13 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 17:12