Setari Cookie-uri

ce sa fac

buna la toata lumea.am si eu o nelamurire ca nu stiu cum sa fac . am avut cununia civila in ianuarie anul acesta si la anul in sepembrie voi avea nunta.problema este ca la cununie i-am cerut surorii mele sa ne fie nasi impreuna cu sotul ei,pentru ca am avut cununia pe fuga si m-am grabit sa aleg. acum as vrea sa imi aleg alti nasi pe niste prieteni foarte buni dar mi-e teama ca o sa iasa cu suparare.este posibil ca sora mea sa se supere din cauza asta. ce ma sfatuiti sa fac,cum ar fi mai bine.
railia22
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:08
PAREREA MEA ESTE SA PUI AMBELE PERECHI SA TI FIE NASI ATAT PE SORA TA CAT SI CEA MAI BUNA PRIETENA ,ASA K NU IESE CU SUPARARE,SORA TA VA INTELEGE K II VEI EXPLICA FRUMOS K SOTUL TAU II DORESTE SI PE EI K NASI,DACA AI NEVOIE DE LAMURIRI CUM SA FACI CU CELE 2 PERECHI DE NASI ASTEPT UN SEMN DE LA TINE!UNDE FACI NUNTA?ESTI DIN BUCURESTI?
mihamedlife
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:21
mersi de sfat dar nu cred ca se poate ca sotul meu vrea o pereche de nasi din partea lui iar prietena mea este din partea mea.oricum ne mai gindim cum sa facem sa iasa totul bine ca sa impacam si capra si varza. eu sunt de la medias si sotul este de la piatra-neamt. este un pic cam rau cu nunta ca este asa de mare distanta dintre noi si noi facem doar o nunta ,in medias, si din partea sotului nuntasii ar trebui sa vina la medias la nunta si cred ca nu o sa vina multi,dar cine are placerea este bine venit cine nu asta e. noi nu ne permitem sa facem 2 nunti in 2 orase ca sa impacam pe toata lumea.
railia22
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:48
E posibil ca sora ta sa accepte, sa nu se supere pentru ca sangele apa nu se face, dar cu siguranta o va durea.
In Neamt se intampla sa fie si mai mult de 2 perechi de nasi. Sunt sate unde sunt si 10 dar e ridicol. Nu poti sa ai aceeasi relatie cu toti si nu toti pot fi parinti spirituali. Eu imi permit sa sugerez ca totusi sa accepti 3 perechi pt a nu-ti rani sora , in conditiile in care tii neaparat sa fie si prietena ta. Pt ca sotul nu poti sa-l refuzi.. Si sa-ti mai spun ceva. Acele "cele mai bune prietenii" pot tine si de joi pana de apoi.La cel mai mic inconvenient pot sa se transforme in ura feroce. Am intalnit asemenea situatii. Sora ta ramane sora pt toata viata
Cu sinceritate
grace005191
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:26
tarot_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTO, VIDEO, MUZICA NUNTI SI BOTEZURI 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:06
mi'e frica sa raman insarcinata 39 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:22
Senzatia "taedium vitae" 8 De la: madalina1 4 Februarie 2010 18:12
pantofi sau sandalute 18 De la: lady_p 3 August 2009 14:24
Dupa o nunta recenta..... Info utile 52 De la: kikita 11 Ianuarie 2010 20:50