Setari Cookie-uri

Wedding Planer

Buna fetelor!
Eu sunt Alex si la anul o sa fiu si eu o miresica M-am gandit sa imi organizez singura nunta sa fie asa pe gustul meu si binenteles in consens cu ideile "sotiorului".
Sunt o fire creativa si asta dovedeste toate incercarile mele de a face ceva unic si nemaintalnit. Acum cateva zile m-am gandit asa mai bine ce job mi s-ar potrivi cel mai bine si am dat verdictul, "Wedding Planer". In prima faza o sa incerc sa vad cum o sa iasa proprul eveniment dupa care sa ma dezvolt.
Am inceput deja sa imi fac o agenda, in prima faza sunt cu idei si sperante. Materializarea lor va veni pe parcurs.
Ieri am descoperit un site foarte interesant cu idei cum sa iti faci propriul aranjament florar. O sa-mi comand cateva carti cu design floral.Autoarele fiind 2 tipe foarte talentate din Anglia, impreuna au o scoala renumita. O sa le comand pe amazon.com si sper sa ma inspir de acolo pana sa fac un curs de perfectionare deoarece as vrea sa fac la nivel profi. O astfel de zi este importanta pentru o viitoare mireasa si vreau sa fie perfect!!!
Astept cu nerabdare parerile voastre si daca voi de exemplu ati avea incredere intr-o persoana care sa se ocupe de nunta voastra binenteles in acord perfect cu dorintele si visele voastre.


PS: Sper sa aveti rabdare sa cititi "romanul" si sa ma sfatuiti
alexandra_unica
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:49
Buna Alex :)

Hmm.. interesanta ideea ta. Daca te consideri o persoana creativa, rabdatoare si rezistenta la stres :P atunci cred ca ti s-ar potrivi rolul de wedding planner. In strainatate de exemplu, sunt fff multe asemenea persoane care se ocupa in intregime de pregatirea unei nunti, sunt ff bine platite dar si munca este pe masura. Sincera sa fiu, nu stiu cum ar merge in Romania deoarece am intalnit tot felul de situatii si cazuri. Aici lumea este exagerat de pretentioasa in ceea ce priveste o nunta spre exemplu.. spun asta din pctul meu de vedere pt ca si eu m-am casatorit anul acesta si stiu ce inseamna. Nunta noastra am organizat-o impreuna cu sotul meu cam 80 la suta si a iesit minunat. Dar merita sa incerci.. cine stie! Multa bafta!
Alexandra02_grace
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:53
De la: alexandra_unica, la data 2009-12-14 19:49:00Buna fetelor!
Eu sunt Alex si la anul o sa fiu si eu o miresica M-am gandit sa imi organizez singura nunta sa fie asa pe gustul meu si binenteles in consens cu ideile "sotiorului".
Sunt o fire creativa si asta dovedeste toate incercarile mele de a face ceva unic si nemaintalnit. Acum cateva zile m-am gandit asa mai bine ce job mi s-ar potrivi cel mai bine si am dat verdictul, "Wedding Planer". In prima faza o sa incerc sa vad cum o sa iasa proprul eveniment dupa care sa ma dezvolt.
Am inceput deja sa imi fac o agenda, in prima faza sunt cu idei si sperante. Materializarea lor va veni pe parcurs.
Ieri am descoperit un site foarte interesant cu idei cum sa iti faci propriul aranjament florar. O sa-mi comand cateva carti cu design floral.Autoarele fiind 2 tipe foarte talentate din Anglia, impreuna au o scoala renumita. O sa le comand pe amazon.com si sper sa ma inspir de acolo pana sa fac un curs de perfectionare deoarece as vrea sa fac la nivel profi. O astfel de zi este importanta pentru o viitoare mireasa si vreau sa fie perfect!!!
Astept cu nerabdare parerile voastre si daca voi de exemplu ati avea incredere intr-o persoana care sa se ocupe de nunta voastra binenteles in acord perfect cu dorintele si visele voastre.


PS: Sper sa aveti rabdare sa cititi "romanul" si sa ma sfatuiti



fiecaruia dintre noi i se potriveste o meserie anume..uite mie nu mi s-ar potrivi aceasta meserie, dar daca tu consideri ca e ceea ce-ti doresti si-ti place atunci iti doresc mult succes in realizari.eu si sotul meu ne-am ocupat de toate detaliile nuntii in schimb am apelat la o agentie pentru materializarea lor....toate ideile ne apartin...am pus suflet in tot ce am facut iar rezultatul a fost unul absolut frumos si bine meritat.iti doresc consecventa si perseverenta in tot ceea ce vei face.Multa bafta.pupici
Bluesky_grace
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:14
Multumesc frumos de incurajari
Ca prima incercare o sa decorez masa de craciun si voi face cadouri home made. Voi atasa poze imediat dupa eveniment si sper eu sa fie o surpriza placuta pentru parinti, socrii si prieteni.

Pupici, Alex
alexandra_unica
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:54
Am reusit sa organizez nunta de argint a parintilor mei. La multi ani mami si tati! Sa de-a Dumnezeu sa faca si nunta de diamant. Am atasat poze la profil. Am cautat pe 30 dec lumanarile, florile si cele necesare realizarii evenimentului in ultima zi din an. Sa imi spuneti ce parere aveti de ceea ce am realizat
Ceea ce ma bucurat cel mai tare a fost ca mama a fost foarte fericita, nu s-a asteptat la nimic din toate cele. A foat o ceremonie restransa la noi acasa. Eu si fratele meu am fost martori/nasi/domnisori de onoare. A fost emotionant.
alexandra_unica
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:56
alexandra e f greu sa razbati in acest domeniu. Pe acest site sunt deja multe fete care chiar au experienta muuuuultor nunti si tot nu se gasesc usor clienti.In romania e mai greu pt ca toti vrem sa economisim si o facem ocupandu-ne personal de nunta noastra......

succes oricum
agny
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:56
De la: aaggnnyy, la data 2010-01-05 16:56:44alexandra e f greu sa razbati in acest domeniu. Pe acest site sunt deja multe fete care chiar au experienta muuuuultor nunti si tot nu se gasesc usor clienti.In romania e mai greu pt ca toti vrem sa economisim si o facem ocupandu-ne personal de nunta noastra......

succes oricum


Buna aaggnnyy! Sunt constienta de dificultatile pe care le voi intalni pe parcurs. In Brasov sunt destule firme care se ocupa cu organizarea de evenimente/nunti. Aceste in principiu se ocupa doar de aranjamentele florale, invitatii, aranj sala, muzica, foto-video si asa mai departe.
Eu ma gandeam sa vin in ajutorul viitorilor miri cu planificarea intregii nunti, adica incepand de la buget sa le caut cele mai bune oferte, sa stiu care ar fi dorintele lor( sunt cele mai importante) si in colaborare cu ei sa caut sala potrivita pentru ei, muzica, fotograful, sa stiu ce flori ii plac miresei si sa caut cele mai bune oferte de pret la florile de import si sa fac un buchet/aranjament sala sa fie pe bugetul ei si pe preferinte...sa caut un mijloc de transport potrivit pt ei....in principiu sa ii organizez intreaga nunta pe bugetul alocat si disponibil. Eu voi incerca sa ajut mireasa/mirele de plimbarile inutile...unii au un program mult prea incarcat...si fara sa le iau pielea de pe ei...adica un avans cu care sa incep pregatirile si la sf o suma care sa acopere cel putin cheltuielile mele facute cu pregatirea.
Poate visez cam mult la ceva idilic...dar totusi voi incerca..pentru ca vreau sa ajut viitoarele mirese...si ceeea ce voi face imi face mare placere....apropo la botez am ales foarfeca...sper ca ma orientez bine....
Cu prietenie,
Alex
alexandra_unica
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:53
acum 3 ani eu mi-am ajutat verisoara la nunta ei cu aranjamentele florale si ce-i mai trebuia si de at mi-a venit aceeasi idee k si tie. I-am impartasit-o si ei si dupa 3 luni ea incerca sa se apuce de wedding planer fara sa ma anunte stiind k eu ii dadusem ideea.
Faza e ca eu chiar am avut nunti la activ de aranjat, nu doar cele din familie ci si la pers straine:P. De cum zici tu, chiar m-am implicat, am ajutat mireasa si uite asa am ramas prietena cu toate si chiar una din ele imi e f draga sufletului meu si mi-a devenit o prietena f apropiata.
Si eu visam k si tine. Insa realitatea e alta. In America o nunta se duce la 100 de mii de dolari si ei au viata diferita si prefera sa apeleze la un weddin planer...in Romania.... asta e realitatea, doar fitzele gen fam. Columbeanu, fam Mutu etc isi permit asta. Si aici nu spun k le-am lua si hainele de pe spinare k nu e deloc asa, dar decat sa dea altcuiva cateva sute de lei, prefera sa se ocupe ei de tot...
Poate in brasov sunt mai multe familii de bani gata k in craiova nu prea si ai tu succes sa te ocupi de tot ce implica o nunta. Eu am facut pana aucm doar aranjamentele si am dat f multe sfaturi :P.

pupici
agny
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:16
www.theperfectday.ro
Dyana_24
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:14
Felicitari din suflet pentru curaj si idee!! Am vazut si pozele tale, si totul a fost foarte frumos!!! Din intamplare am citit acest topic si sunt foarte incatata ca nu sunt singura cu aceasta idee,Eu m-am gandit la asta ca la un job de weekend impreuna cu viitorul meu sot, lui ii place foarte mult fotografia.Si am ajutat-o pe sora mea in organizarea nuntii, si cel mai mult m-am ocupat de aranjarea si decorarea casei, si a scarii, a iesit super, noi avand scara interioara am facut niste fontite din satin crem cu baloane albe si am imbracat tot manerul scarii cu satin, si crengute de brad mici a iesit foarte frumos, inclusiv in scara blocului am facut asta, chiar toata lumea a fost incantata inclusiv mireasa care e foarte pretentioasa si era super stresata!!!!! Iti doresc mult succes pe acest drum si sa ai o nunta de vis!!!! Apropo si eu am nunta pe 02.10.2010!! si bineinteles ca eu o voi organiza!!
lucky_happy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:13
Multumesc mult de incurajare! Iti doresc casa de piatra si organizare fara batai de cap.Sa ai parte de nunta care ai visat-o! Bafta multa tie si sotului in noua afacere...sa aveti parte de clientela.
Pup
alexandra_unica
Postat pe 11 Ianuarie 2010 15:46
De la: lucky_z, la data 2010-01-10 21:13:04Felicitari din suflet pentru curaj si idee!! Am vazut si pozele tale, si totul a fost foarte frumos!!! Din intamplare am citit acest topic si sunt foarte incatata ca nu sunt singura cu aceasta idee,Eu m-am gandit la asta ca la un job de weekend impreuna cu viitorul meu sot, lui ii place foarte mult fotografia.Si am ajutat-o pe sora mea in organizarea nuntii, si cel mai mult m-am ocupat de aranjarea si decorarea casei, si a scarii, a iesit super, noi avand scara interioara am facut niste fontite din satin crem cu baloane albe si am imbracat tot manerul scarii cu satin, si crengute de brad mici a iesit foarte frumos, inclusiv in scara blocului am facut asta, chiar toata lumea a fost incantata inclusiv mireasa care e foarte pretentioasa si era super stresata!!!!! Iti doresc mult succes pe acest drum si sa ai o nunta de vis!!!! Apropo si eu am nunta pe 02.10.2010!! si bineinteles ca eu o voi organiza!!
cata27
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:24
De la: lucky_z, la data 2010-01-10 21:13:04Felicitari din suflet pentru curaj si idee!! Am vazut si pozele tale, si totul a fost foarte frumos!!! Din intamplare am citit acest topic si sunt foarte incatata ca nu sunt singura cu aceasta idee,Eu m-am gandit la asta ca la un job de weekend impreuna cu viitorul meu sot, lui ii place foarte mult fotografia.Si am ajutat-o pe sora mea in organizarea nuntii, si cel mai mult m-am ocupat de aranjarea si decorarea casei, si a scarii, a iesit super, noi avand scara interioara am facut niste fontite din satin crem cu baloane albe si am imbracat tot manerul scarii cu satin, si crengute de brad mici a iesit foarte frumos, inclusiv in scara blocului am facut asta, chiar toata lumea a fost incantata inclusiv mireasa care e foarte pretentioasa si era super stresata!!!!! Iti doresc mult succes pe acest drum si sa ai o nunta de vis!!!! Apropo si eu am nunta pe 02.10.2010!! si bineinteles ca eu o voi organiza!!

Buna......VAND ACCESORII UTILE ORGANIZARII UNUI EVENIMENT;HUSE SCAUNE,FUNDITE(8 CULORI),FETE DE MASA,SFESNICE FIER FORJAT CU 3 BRATE PT LUMANRI SI SUPORT PT ARANJAMENT FLORAL,STALPI INTRARE CU SUPORT LUMANARE SAU ARANJAMENT FLORAL. catalinacristea11@yahoo.com
cata27
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:27
Buna,
Iti doresc mult noroc si inspiratie in ceea ce faci, sa ai parte de cliente multe.
Casa de piatra si spor la organizare, sa ai o nunta de vis! In viata fericire, intelegere si respect!
Am sa te adaug in lista de mess sa discutam pe larg despre oferta ta.
Pupici,
Alex
alexandra_unica
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:35
Un articol de interes pentru toti cei care viseaza la un job de wedding planner.
http://www.avatarstuff.eu/blog/?p=604

Sfatul meu este sa tii minte mereu ce ti-ai propus sa faci. Daca vrei sa fii wedding planner, sa nu incepi sa te descurajezi cand vezi cum se face wedding planning-ul in Romania. Adica ... stiti si voi. Un buchet de flori, o husa, o fata de masa si gata - wedding planner-i suntem...
E o meserie adevarata si minunata, daca ai ce iti trebuie si poti sa fii acolo pentru fiecare cuplu in parte!
Mult succes!
Din partea mea, cu cat mai multi, cu atat mai bine!

P.S. Daca doriti suport in acest sens, va pot ajuta cu cateva resurse care sa va faca munca mai usoara (articole, carti, planuri, tabele)...
avatarstuff
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:34
http://magicflowerscraiova.blogspot.com/2010/02/oferta-noastra.html

Pentru ca detaliile nuntii tale sa fie perfecte...
avccraiova
Postat pe 10 Aprilie 2010 08:32
am avut nunta in 2006 si mi-am organizat-o singura,am vorbit pentru aranjarea salii,pentru tort,fructe si restul insa din proprie experienta cred k as lasa o firma sa se ocupe de asta si va spun si de ce ,cred k mi-as dori sa fie o surpriza si cei de la firme nu duc lipsa de idei-surpriza ,sa ma bucur de momentul acela cu adevarat pentru ca este o zi si dupa toata alergatura nu iti mai pasa de eveniment ci chiar iti doresti sa treaca si gata si sunt multe alte lucruri care se pot spune la acest capitol,totodata vreau sa va aduc la cunostiinta ca nu neaparat firmele MARI fac si treaba buna deoarece avand multe comenzi fac epede si de ce nu si de mantuiala ,am cerut infirmativ un mail la o firma de organizari si am primit raspuns atasat intru-un tabel din care nu am inteles nimik dupa 3 zile si ....asa a inceput totul ,nu stiam nimik despre toate acestea,despre evenimnete,despre ce si cum se papa chestia asta insa acum sunt multumita ,am satisfactia FETELOR ,figurilor clientilor cand vad sala aranjata ,aranjamentele florale conforme cu catalogul si restul,nu suntem o agentie mare insa facem totul cu pasiune si ne face placere si daca faci aceasta MESERIE cu daruire este suficient,iese totul ca la carte ,curioasele ma pot contacta ,nu vreau sa ma laud ,nu am miiiii de evenimente la activ dar....cele pe care le-am avut au fost ...mai mult decat ok,a iesit totul perfect,cat despre banii luati si impresia ca o agentie va baga mana in buzunar sunt chestii absurde si stiti de ce ....pentru ca voi sunteti cele cu bugetul,voi stiti cat va tine plapuma si incercati sa negociati,nici o oferta nu este batuta in cuie,se ia se da,important este sa o placeti pe wedding planneru' dv, si mai ales sa va demonstreze ca poate si vrea sa faca asa cum doriti ,asta este cel mai important sicer eu prefer sa nu raman cu nimik ,sa ofer preturi mici si calitate mare si sa fie toata lumea multumita decat sa nu fac nimik si sa am preturi marisi ne ma clienti....v-am convins?contactati-ne,oferim oferte personalizate!
mihamedlife
Postat pe 10 Aprilie 2010 23:09

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:28
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:35
bv tie iubita...te vad asa de entuziasmata la fel ca mine...cautam anumite informatii despre wedding planer si mi s-a parut interesat articolul tau ( sunt noua printre voi :D )
am si eu o intrebare...exista cursuri pt a te specializa?daca da..ma puteti ajunta plssssssssssss plsss
(eu am tot cautat..dar nu am gasit mai nimic ..si vreau sa renunt la locul d munca ..sa ma axez pe org de ev asta imi place...sa pot contribuii cu ceva la fericirea oamenilor)
(buc)
va multumesc..si va respect !! pupicei
pisi587
Postat pe 23 August 2010 14:08
Hey!

In curand imi lansez un site cu multe chestii originale...adica, ornamente pentru haine,pentru par, pantofi unicat( si pentru mirese)...dar pana atunci am lansat un video vlog despre moda si stil.Sper ca o sa va placa :)

http://youtu.be/DUtiAIxChXc
kudika_9973
Postat pe 18 Iunie 2012 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tortul de nunta 3 De la: kudika_934107 23 Septembrie 2013 12:23
Nunta de la A la Z 3 De la: dumitrescu 2 Iunie 2009 15:23
ne facem singure aranjamentele florale? 4 De la: marry 11 Aprilie 2010 02:14
vand rochie de mireasa 3 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:45
Iubesc un barbat casatorit! 46 De la: kudika356541 22 Ianuarie 2011 09:39