Setari Cookie-uri

este o idee buna?

buna ,la toata lumea. eu am nunta in septembrie acest an si as avea o idee despre cadourile la invitati. as dori sa le ofer invitatiilor de la nunta la plecare un set de produse de masaj-adica o manusa de masaj si un cordon cu manere care te maseaza pe spate in timpul dusului. la doamne as oferii culori deschise iar la barbatii culorii inchise,toate impachetate in folie si pe eticheta ar scrie numele mirilor si multumiri pentru prezenta. deci ce credeti de aceasta idee? cum ar fi parerea nuntasiilor-ar fi batator la ochii sau s-ar bucura pentru acest set de masaj? astept o parere de la voi. pa pa
railia22
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:23
buna, ideea de a multumi nuntasilor la sfarsit este buna,dar gandeste-te si daca te tine buzunarul, mai bine ai folosi banii pentru marturii care sa le ramana ca amintire de la nunta voastra, spor la pregatiri!!!
mictib
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:49
eu cred k ideea ta este f buna...chiar imi place si te sustin sa faci ceea ce ti-ai propus.
grace004344
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:44
dupa parerea mea, trebuie sa tii cont de cateva lucruri:
1. bugetul tau
2. oamenii pe care ii inviti (multi nu apreciaza aceste cadouri , nici nu le iau de pe masa pt ca cred ca fac parte din aranjamentul mesei)
3. aceste mici cadouri NU INFLUENTEAZA CINSTEA .

In plus, manusa de baie nu mi se pare o idee f stralucita, daca tot vrei sa le mai dai ceva nuntasilor pe langa tonele de mancare si bautura , mai bine pune marturii de nunta:cutii de bombonele, lumanari in forma de trandafir...care arata si bine .

Oricum, succes in pregatiri si sa ai nunta pe care o doresti
grace001783
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:52
Si eu te sustin!
De ce sa dai banalele marturii cu bomboane care le are toata lumea?! e unul din elementele care vor face nunta ta unica
Trebuie sa iei insa in considerare, daca conteaza, ca intr-adevar nimeni nu iti va da mai mult la nunta pentru ca ai dat acest dar..

Casa de piatra!!
adellar
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:15
buna fetelor.Railia22 dupa parerea mea ,adica eu personal nu as oferi asa ceva din mai multe p de vedere.Eu am avut nunta in iunie 2009 si in afara de marturiile care le-am avut pe mese pt fiecare invitat in parte la final am oferit fiecarui cuplu cate un cd cu pozele de la nunta,alaturi de multumirile noastre.Dar mi-am permis sa dau si marturii si cd-uri pt ca de aranjamentele din sala sau ocupat nasii care au o firma de organizare a nuntilor iar nici cd-urile nu ne-au costat f mult pt ca suntem prieteni buni cu cel care a filmat i a facut poze si ne-a costat mai putin....Acum faci cum crezi...Te salut si succes la pregatiri...
grace006346
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:54
Eu nu am avut nunta si inca nu-i in plan dar visez ca oriacre fata la acel moment si am multe idei in ce priveste nunta mea acum normal sa fie si el deacord si binenteles sa nu fie ff scump. Imi place sa vin cu ceva nou sau cel putin ptr. unii asa ca si eu din vara de cand a avut sora mea nunta ma gandeam ca eu as scoate banala marturie.La noi la Cluj se da la sf de nunta atunci cand iti aduc plicu cu bani ii rasplatesti cu o cutie de prajituri si o sticla de bautura .Eu ma gandeam sa nu mai dau asa ceva deoarece la nunta a avut ce manca si ce bea si ma gandeam la un cadou ce poate ramane amintire. Mi-ar face placere in momentul cand vin cu plicu sa am undeva un loc langa masa mirilor amenajat special unde sa fac poza cu fiecare in parte(cuplu) si sa le dau poza pe loc si pe langa poza un cadou acum nu-s sigura ce sa contina dar ceva de genu o lumanare cu o forma speciala,..o vaza mica dar draguta, poate un saculet cu flori parfumate...As gasi multe chesti dragute si placute dar problema e ca toate-s cam pt doamne si acum nu stiu ce as putea pune si pt domni?! Eu as cauta ceva sa nu-i deranjeze sau sa se simta jigniti,.. Iar familiei (mama,tata,frati) o rama pt poze dar un model aparte si binenteles poza cu noi 2 si poza sa si-o alega ei deaorece le voi da mai multe cu noi doi si impreuna cu ei. Acum oricum nu-s decat idei si pana la nunta o sa mai am,..deoarece timp am destul si idei destule si sunt o fire creativa si ingenioasa si pana atunci cu siguranta voi gasii multe idei si solutii ce o sa-mi faca placere si binenteles pe invitati deoarece pe ei trebuie sa-i multumim apoi pe noi.
Natasa79
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:04
desi nu are legatura cu nunta este de idee buna.

de ce?

ar fi ceva nemaintalnit poate...
iulik_flore
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:38
relaxeaza-te cu astea:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:22
buna..pareea mea sincera si fara rea intntie e ca....manusa de masaj cu nunta..nu are nimic in comun.....doar daca ai hotarat sa iti organizezi nunta intr'un centru SPA....unde sa te relaxezi si sa fai bai si masaje....parerea ea..eu am nunta in august si inrc sa am o tema a nuntii.....de ex...eu in loc de banaele marturii da cate o rama din inox......micutza...cu poza noastra inauntru..pt k cine e rda sau preen mai apropiat pastreaza poza noastra cine nu.....foloseste rama cum crede el..dar cel putin stiu ca nu a ajuns la cosul d gunoi..cum se intampla de multe ori k marturiile din bomboane pt k le desfac si'si dau seamak bomboanele nu sut p placul lor..si le arunca
elena8820
Postat pe 20 Ianuarie 2010 23:35
Railia....renunta la produsele de masaj! e ceva nemaiintalnit si total pe din-afara cu evenimentul...
Marry_grace
Postat pe 1 Martie 2010 00:14
nu vad ce legatura are masajul cu nunta...da ca pui numele voastre...mai bine pune altceva..cum ar fi o sticla in miniatura d vin cu numele vostru si data nunti..e mai..potrivit...si cred ca ai iesi mai ieftin ...daca conteaza asta la tine..daca nu...nu te imbogatesti dintr-o nunta da parca nici sa vii cu bani de acasa nu-i prea convenabil..
celia_sadu
Postat pe 1 Martie 2010 16:23
De la: elena8820, la data 2010-01-20 23:35:24buna..pareea mea sincera si fara rea intntie e ca....manusa de masaj cu nunta..nu are nimic in comun.....doar daca ai hotarat sa iti organizezi nunta intr'un centru SPA....unde sa te relaxezi si sa fai bai si masaje....parerea ea..eu am nunta in august si inrc sa am o tema a nuntii.....de ex...eu in loc de banaele marturii da cate o rama din inox......micutza...cu poza noastra inauntru..pt k cine e rda sau preen mai apropiat pastreaza poza noastra cine nu.....foloseste rama cum crede el..dar cel putin stiu ca nu a ajuns la cosul d gunoi..cum se intampla de multe ori k marturiile din bomboane pt k le desfac si'si dau seamak bomboanele nu sut p placul lor..si le arunca


ideea ta mi se pare mult mai buna! felicitari:)
imi_ase
Postat pe 2 Martie 2010 13:25
De la: Natasha, la data 2010-01-17 12:04:07 Mi-ar face placere in momentul cand vin cu plicu sa am undeva un loc langa masa mirilor amenajat special unde sa fac poza cu fiecare in parte(cuplu) si sa le dau poza pe loc si pe langa poza un cadou acum nu-s sigura ce sa contina dar ceva de genu o lumanare cu o forma speciala,..o vaza mica dar draguta, poate un saculet cu flori parfumate..

Va recomand sa incercarti o cabina foto! E ceva ingenios, nou, foarte distractiv si ofera amintiri superbe, care pot inlocui cu succes marturiile mai mult sau mai putin banale.
Pentru alte idei sau informatii, PM.
Mult succes!
avatarstuff
Postat pe 11 Martie 2010 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un superb buchet de mireasa 3 De la: battleofwits 16 Aprilie 2011 20:11
cum treci peste un esec in dragoste? 13 De la: lorettagodeanu 23 Decembrie 2009 00:06
nunta pe 31 decembrie 8 De la: raluk4coco 9 Iunie 2009 16:03
buchet colorat sau alb? 2 De la: kudika_990195 3 Iulie 2015 14:45
barbatii musulmani 91 De la: kudika_974523 23 Octombrie 2014 20:14