Setari Cookie-uri

Cum reactionati in cazul in care sotul are un job care-l tine departe de familie?

Sotul meu este nevoit din cauza job-ului sa plece mai tot timpul in tara, la cursuri, sedinte, tarining-uri etc.ce dureaza zile, saptamani. Asta se intampla destul de des. Cred ca incep sa-mi pierd incredrea in el, tot ce face si ce spune mi se pare suspect, am senzatia ca ma minte. Din aceasta cauza certurile sunt tot mai dese si nu se mai intoarce acasa cu acelasi drag. Cum sa ma comport cu el intr-o astfel de situatie? Este vina mea ca-l suspectez dar asta simt chiar daca comportamentul lui fata de mine nu s-a schimbat foarte mult.
raluck
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:44


Divorteaza si ia-ti un somer.

Oferta este!
cameliagiurgiu
Postat pe 26 Ianuarie 2010 06:37
Eu cred ca ar trebui sa vb cu el....
katrynel_simona
Postat pe 26 Ianuarie 2010 08:29
Este normal sa crezi ca poate se intampla ceva,pentru ca oricare dintre noi ar zice asta.In schimb,din moment ce comportamentul lui fata de tine nu s-a schimbat nu inteleg de ce ti-ai face probleme.Ba chiar ar tebui sa il sustii.... probabil nici lui nu ii este usor cu jobul respectiv ....si el ar vrea sa fie cu tine dar din moment ce stie ca facand ceea ce face aduce beneficii familiei....pai.....Incearca totusi sa vorbesti cu el .....sa il intrebi si pe el ce parere are despre acest lucru(ma refer la precarile lui asa dese din tara),daca ii convin sau nu.Multa bafta!
gonghitza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:45
trebuie sa ai incredere in el , sa fii constienta ca lucreaza si accepta si el la randul lui acest job pentru a va oferi voua , familia lui, o viata mai buna, material vorbind. Si pentru el este un sacrificiu, isi sacrifica timpul pe care l poate petrece alaturi de tine. In plus gandeste te ca poate te vei afla si tu o data in situatia in care este el acum, si ve avea nevoie de suportul lui, de incurajare si dragoste la fel ca la inceput.

Mult succes si iubire!
lucyl_n11
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:47
Parerea mea este ca ar trebui sa-l faci sa-ti povesteasca cum decurg lucrurile la el la serviciu, cum are programate cursurile, training-urile, sedintele si o sa-ti dai seama ca se munceste foarte mult. Nu pot particulariza acum, dar stiu cum stau treburile in astfel de cazuri. Si eu aveam un pic dubii cu logodnicul meu cand pleca cu saptamanile, chiar lunile in strainatate la cursuri, dar anul trecut am plecat 4 luni impreuna (lucram in aceeasi companie) si tot ce am vazut era munca...de dimineata pana seara, picam franti, seara abia puteam sa-mi termin masa. Ma gandesc acum, cand citesc ce scrii tu, cum mi-ar fi mie sa vin dupa 2-3 saptamani acasa sa-l aud pe el, reprosandu-mi, neintelegandu-ma, fiind suspicios ... Cred ca m-as simti foarte rau...De aceea, eu iti sugerez sa incerci sa te pui putin in locul lui, sa renunti la suspiciuni pentru inceput, sa-l intelegi, sa vezi cum reactioneaza. Poate incet incet, iti v-a spune cel macina...Daca totusi exista si altceva de care ar trebui sa-ti faci griji, eu zic ca iti vei da seama...
Mult noroc!
mirela25_grace
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:09
Nu vreau in niciun caz sa ti creez mai multe suspiciuni decat ai deja, dar e bine pt tine sa fi prevazatoare pentru ca din cate imi dau seama nu poti sa traiesti cu indoieli in privinta fidelitatii lui.

in cazul meu am un sot care se poarta minunat cu mine si fetita noastra, comportamentul lui nu s a schimbat deloc pe parcursul relatiei noastre, sustine ca nu m a inselat niciodata... nu ca n ar fi incercat... dar de fiecare data l-m pris inainte sa faca ceva pentru ca asa cum zici tu...am simtit ca ceva nu e in regula.

daca vrei sa ti salvezi casnicia du te cu el macar o data cand pleaca in tara, vezi cum reactioneaza la propunerea ta.

Eu sunt de parere ca toti barbatii inseala, cel putin n am intalnit altfel de barbati...

Iti doresc numai bine si sper ca sotul tau sa fie exceptia care intareste regula.
the_only
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:09
nu as vrea sa iti ingreunez starea sufleteasca si mai mult dar te rog citeste topicul amanta - sotie si fa-ti o idee.......Numai bine iti doresc
mgmm
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:39
draga mea, daca iti luai unul somer te plangeai k nu aduce bani in casa, daca era un muncitor de rand te plangeai k lucreaza prea mult si aduce bani putini acasa,daca sotul munceste si ai de toate tot nu e bine....cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine la ce vrei de la viata si daca nu lucrei ar trebui sa o faci.....asa nu vei mai avea timp sa'i stresezi pe ceilalti....
elena8820
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:57

Nu am dorit sa fiu atat de sarcastica in prima postare insa, ma revolta usurinta cu care , unele doamne, daca nu au probleme...isi imagineaza unele.

Dupa cum spuneai :"Este vina mea ca-l suspectez dar asta simt chiar daca comportamentul lui fata de mine nu s-a schimbat foarte mult." - probabil, pentru ca vezi probleme acolo unde nu sunt.
Esti o norocoasa pentru faptul ca se mai intoarce acasa, stiind ca il asteapta suspiciuni si certuri.

Alunga-ti gandurile sumbre si traieste-ti frumos si armonios relatia!


(Nu stiu de ce am senzatia ca e subiect postat la plezneala?! )
cameliagiurgiu
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:04
raluck1, draga ce-ti lipseste tie de fapt, aaa??? Ia gandeste-te si revino cu picioarele pe pamant!!! Vezi ca desi il suspectezi pe el, s-ar putea sa cazi tu in extrema cealalta...
miresssssica
Postat pe 25 Martie 2010 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceau 6 De la: chetegalina 30 Iulie 2010 14:31
rochie grena de mireasa 2 De la: mgmm 8 Octombrie 2009 14:16
Rochita de cununie 1 De la: kudika323397 6 Octombrie 2010 16:32
Cat costa o nunta in Bucuresti? 4 De la: kudika357713 24 Ianuarie 2011 12:18
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00