Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat de o ideie

nu stiu daca cineva este sau a fost ion situatia mea dar nu stiu cum sa fac si am nevoie de un sfat anul acesta voi face nunta si trebuie sa fac invitatiile aici este problema zic eu nici eu nici sotul meu nu avem tata pe invitatie cum trebuie sa scriu la partea aia cu parinti ., sunt alaturi de noi parintii ------ cu trebuie sa scriu daca tatii nostri nu sunt langa noi chiar as vrea sai mentionam dar nam ideie cum trebuie scris cum sa formulam textul chiar va rog am nevoie de voi datimi ideii multumesc anticipat
vika_mihaela80
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:24
buan ....este cam greu si eu am nunta tot anul asta si din pacate nu l mai avem alaturi pe socrul ....am vazut ca se trece numele dar intrun chenar rosu .....asta am vazut la varul meu pe invitatie ca tot asa nu mai era in viata socrul mic si la trecut in chenar rosu dar la mentionat ,,,,,
carmen1983
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:37
In cazul parintilor decedati, pe invitatie se trec intr-un chenar in aceasi culoare cu a textului de pe invitatie.
grace006405
Postat pe 9 Martie 2010 16:56
Din cate stiu eu numele persoanelor decedate se trece intr-un chenar negru deoarece negrul simbolizeaza moartea, nu rosul sau ce stiu eu ce alte culori...deci chenarul trebuie sa fie negru...si in plus nu strica nici aspectul invitatiei...
Maria_Petruse
Postat pe 9 Martie 2010 16:59
buna am si eu o intrebare am anul acesta nunta pe 17 iuklie am dat comanda de invitatiile de ]nunta dar nu am scris decat numele famililor deoarece parintii mei sun decedatii amandoi iar socrul meu este si el decedat are ceva ca nu ia-m mai scris ast raspuns nu vreu sa pun pe nimeni in locul lor deoarece consider ca nimeni nu iti va inlocui niciodat parintii si ca iei de sus vor fii prezentii cu sufletul imi este foarte greu ca nu sunt alaturi de mine dar asta este viata oricum pe ei nu ii voi uita niciodata
grace007989
Postat pe 9 Martie 2010 17:41
tarot_healthy
Postat pe 13 Mai 2010 15:15
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
firma care ne decoraza sala....pt cei din bacau 5 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:20
VAND ROCHIE DE NASA ERSA ATELIER 2 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:33
Lumanari personalizate 2 De la: Cassey 21 August 2009 13:48
cerere in casatorie 3 De la: Cassey 10 Noiembrie 2009 18:45
Foto nunta gratis 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:41