Setari Cookie-uri

Va rog ajutati-ma! Nu mai vrea sa fim impreuna

Suntem impreuna de 5 ani si relatia noatra mai mereu a avut problema ca el crede ca noi nu suntem compatibili iar eu nu vad aceasta problema. Acum doua luni ne-am luat o perioada de s saptamani in care am stat separat si m-a vrut inapoi dornic sa incepem o relatie noua, plina de pasiune. Acum o luna iar a inceput crizele si ieri am aflat ca iese cu o tipa de o jumatate de an de care e foarte incintat dar spune totusi ca nu o iubeste chiar daca s-au sarutat de 4 ori. Tipa l-a dat peste cap pentru ca e foarte frumoasa, inteligenta si desteapta (el spune ca e cea mai desteapta femeie pe care a cunsocut-o) si am inteles ca atrage pe oricine prin asta. Acum el e ferm convins ca trebuie sa ne despartim si pleaca peste 2 saptamani din apartamentul in care stam iar eu nu mai pot de durere si sunt foarte slaba ca sa pot trece peste relatia asta. Vreau sa va rog sa-mi spuneti cum as putea sa-l recuperez, daca a mai trecut cineva prin asa o problema, nu prea am cine sa imi dea un sfat bun si va rog pe voi, care sunteti atit de puternice, sa-mi da-ti un sfat cum sa-l recureresc... Va multumesc
olgutza
Postat pe 1 Februarie 2010 08:29
buna!!in primul rand eu zic k trebuie sa te gandesti bine dak il mai vrei inapoi..in al doilea rand, parerea mea e ca ar trebui sa mergi inainte si sa iti gasesti pe cineva care te merita..viata ta nu se limiteaza la EL!!! e mai mult decat evident k el nu simte nimic pt u..bafta!!
kudika162219
Postat pe 7 Februarie 2010 16:35
Buna!!imi pare rau pt aceasta situatie...insa eu zic sa mergi mai departe...nu are rost sa stai sa suferi aiurea pt k viata e mult prea scurta...nu cred k va mai merge relatia voastra vreodata...imi pare rau k sunt asa radicala...insa chiar nu meriti asa ceva!!capul sus!succes!sunt sigura k in viitorul apropriat vei gasi pe cineva care sa te merite,sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat!
andreutza00_00
Postat pe 22 Februarie 2010 18:35
God! fugi fato cat poti de tare!.. acu nu stiu daca sa ii zic lui cretin sau nu..ca saracul nu are nici o vina..adica el iti zice de atatea ori ca nu sunteti compatibilil, ca are pe alta, o ridica p-aia in slavi etc si tu tot nu poti sa intelegi..inseamana ca tu ai problema mamica.. Lasa-l naibii , ce?! nu mai exista barbati?
Al tau e undeva acolo pus deoparte..pana sa ajungi al el, mai cauta..nu te inchide intr-o relatie pe care , mai mult, nu mai tu ti-o doresti..si mai rau!
pe bune acum!


PS: pune-te in locul prietenului tau.. se tine unul dupa tine scai,desi tu esti demult "plecata" cu mintea&sp[iritul&sufletul de acasa, mai pe la una, mai pe la alta..si cu el doar stai doar ca vrea el..etc.. te-ai simti ok?? pe bune acum! asa se cam simte el din ce ne povestesti tu

Nu as sta cu unul care sa nu ma tina in puf si sa ma adore nici picata cu ceara!
fii fata mai orgolioasa si mai femeie!, nu fi sclava!
cristinne83
Postat pe 23 Februarie 2010 09:34
De la: olgutza, la data 2010-02-01 08:29:55Suntem impreuna de 5 ani si relatia noatra mai mereu a avut problema ca el crede ca noi nu suntem compatibili iar eu nu vad aceasta problema. Acum doua luni ne-am luat o perioada de s saptamani in care am stat separat si m-a vrut inapoi dornic sa incepem o relatie noua, plina de pasiune. Acum o luna iar a inceput crizele si ieri am aflat ca iese cu o tipa de o jumatate de an de care e foarte incintat dar spune totusi ca nu o iubeste chiar daca s-au sarutat de 4 ori. Tipa l-a dat peste cap pentru ca e foarte frumoasa, inteligenta si desteapta (el spune ca e cea mai desteapta femeie pe care a cunsocut-o) si am inteles ca atrage pe oricine prin asta. Acum el e ferm convins ca trebuie sa ne despartim si pleaca peste 2 saptamani din apartamentul in care stam iar eu nu mai pot de durere si sunt foarte slaba ca sa pot trece peste relatia asta. Vreau sa va rog sa-mi spuneti cum as putea sa-l recuperez, daca a mai trecut cineva prin asa o problema, nu prea am cine sa imi dea un sfat bun si va rog pe voi, care sunteti atit de puternice, sa-mi da-ti un sfat cum sa-l recureresc... Va multumesc


Daca dupa 5 ani de relatie e in stare sa lase tot ce a fost intre voi doi si sa se duca in limba dupa una care pun pariu ca numai "cea maid esteapta femeie de pe pamant " nu e, nu merita nici sa oftezi dupa el. Cum poti sa accepti ca o jumatate de an te-a inselat? numai pentru asta trebuia sa-i arunci hainele pe geam, sa schimbi iala si sa-l trimiti de urgenta la origine .


http://versu.ro/agny-2359.html



agny
Postat pe 23 Februarie 2010 21:35
Trezirea draga mea....cum poti sa treci peste faza cu "e cea mai desteapta femeie pe care am cunoscut-o""-deci ce-a vrut sa zica?Ca tu esti mult mai prejos ca ea!
Nu te mai umili si vezi-ti de viata ta!o sa suferi 2-3 saptamani si apoi trece!
mult curaj!
Dyana_24
Postat pe 24 Februarie 2010 11:24
Si eu am trecut prin asa ceva...Stiu ca este greu dar crede-ma ca il vei uita usor gandindu-te la faptul ca te-a tradat! Nu te merita ...meriti ceva mai bun ...fii tare in fata lui si arata-i ca nu te-a meritat ... si crede-ma ca cei al tau e pus de de o parte!!!mult succes...
puymik
Postat pe 26 Februarie 2010 17:30
Buna dimineata,fata draga.Sfatul meu este sa termini aceasta mascarada.Daca unul dintre parteneri nu mai crede in relatie ,ce rost mai are sa ramaneti impreuna?
Lungeste-mi DOAMNE boala, nu?!
Pleaca!
Viata e mult prea scurta ca sa o pierzi asa....
E si o vorba in popor:"dragoste cu sila nu se poate".
Ai sa suferi un pic, e si normal, dupa 5 ani de relatie,dar e mai bine sa pleci si sa-ti vezi de drumul tau.
Nu stiu cati ani ai(oricum asta conteaza mai putin), dar iti spun ca o sa mai ai parte de mari iubiri pana la sfarsitul vietii.
Pleaca de langa el sau mai bine zis elibereaza-l de tine!!!!(apropos de incompatibilitate).
Sa auzim numai de bine!

xwomen_31
Postat pe 27 Februarie 2010 06:55
Daca te-a inselat si presupunem ca ramneti impreuna, o sa te insele all the time, pentru ca asa e natura lui.Si ai sa fi mai mult singura, implicata intr-o relatie doar de amorul artei.
Hmmmmmmm, ma indoiesc ca vrei asta.
In legatura cu ce a afirmat 'iubitul' tau ,ca a intalnit "cea mai desteapta fata" si aceea nu esti tu, vreau sa-ti mai spun ca , barbatii sunt limitati in gandire si putini dintre ei accepta ca partenera lor e mai inteligenta decat ei.E chestia de dominare.
Cu totusi ca se stie, stiintific vorbind ca femeia e mult mai sus dpdv-ere al intelectului decat barbatul.
Mai vorbim.........
xwomen_31
Postat pe 27 Februarie 2010 07:07
Ar trebui sa-l tratezi cu indiferenta si sa-i redai "libertatea spiritului" pentru a fi cu cea mai "desteapta femeie de pe pamant". Doamne iarta-ma.....ar trebui sa te respecti mai mult, nu-i mai da atata importanta! Sa fii puternica si nu te uita inapoi!
diana27
Postat pe 27 Februarie 2010 08:22
Te-ai intrebat daca te merita?

Postat pe 27 Februarie 2010 08:32
Da-i drumu fara lacrimi in ochi arata-te indiferenta chiar daca inima ti-e facuta bucati.La fel a patit prietena mea a aflat dupa 4ani de relatie ca prietenul ei iasa cu o tipa deci cu amandoua in acelasi timp,si respectiva nu stia de prietena mea.A intalnit alb baiat care se comporta cu ea ca si cu o printesa....si fostul ei prieten e singur acum ca tipa l-a lasat.Deci lasa-l sa-si traiasca experienta ca nu va dura....si cand isi da seama ce o pierdut e prea tarziu.Daca iasa de atata timp impreuna sigur nu au existat intre ei doar saruturi poate se muta chiar la ea daca vrea sa plece.Curaj nu te injosi in fata lui meritai mai mult dupa 5 ani de relatie,fa cumva sa nu fi acasa cand se muta....lasa-i un bilet sa termine cat mai repede...o sa-i npara rau si va privi cu regret in urma cand vede ca nu-ti mai pasa si devine nesigur in decizia lui....doar asa il dai peste cap....
_melissa_
Postat pe 27 Februarie 2010 08:43
fetito,cel care a inselat va insela mereu.daca crezi ca asta meriti..continua,daca nu...arunca relatia la tomberon si mergi mai departe! sa nu uiti ca" cel care te iubeste nu te face sa plangi,iar cel ce te face sa suferi nu merita lacrimile tale1' viata iti va scoate in cale pe cel menit de Dumnezeu.ok? sterge lacrimile,arunca boala...si mergi mai departe! nu te milogi... si nu uit ca..daca dragoste nu e...nimic nu e!
vaiana
Postat pe 27 Februarie 2010 08:50
Buna!... eu spun sa-ti vezi de viata ta mai departe, e foarte dureros, dar dragoste cu sila nu se poate,...eu m-am despartit de prietenul meu acum 1 luna dupa o relatie de 7 ani, anul asta aveam programata nunta, dar viata merge inainte,... imi tot repet ca nu ma merita, deci capul sus si mergi mai departe...sper sa treci cu bine de acest hop...
ellasss
Postat pe 27 Februarie 2010 09:38
buna,
daca el nu mai vrea sa fiti impreuna, u nu ai ce sa faci.
nu ai cum sa fortezi un om sa stea cu tn, daca el nu mai vrea....mai ales ca are pe alta. sincer eu nu cred k in 6 luni doar s-a sarutat cu tipa respectiva. e barbat.... si mai ales daca e asa incantat d ea..
vezi-ti de treaba ta pt ca intr-o relatie este nevoie de doi oameni, nu de unu care sa traga de celalalt sa fie cu el, si celalalt sa fie cu alta.
dragoste cu sila, NU SE POATE!!!!!!!!!!!!!!
mentoss07_grace
Postat pe 27 Februarie 2010 10:16
nu mai fi suparata si nu mai varsa lacrimi pentru o persoana ca el.pur si simplu nu te merita.daca nu mai vroia sa fie cu tine trebuia sa iti zica ca si a gasit pe altcineva nu sa umble de cateva luni cu alta persoana.stiu ca e greu.chiar da iti zicem sa nu mai suferi sa il uiti este greu .usor este sa iti zicem dar greu de facut.mai bine sa nu il mai vrei inapoi.gandestete cat rau ti a facut si cat ai sferit alaturi de el si mai ales ca te inseala si nu ti-a zis nimic(a zis,dara dupa cateva luni).lasa-l sa plece si nu te mai injosi in fata lui arata ca esti indiferenta ca nu iti mai pasa.nu mai fi suparata ca tot tie iti faci rau.oricum nu te merita.
kudika005732
Postat pe 27 Februarie 2010 10:39
Lasa ca alti barbati dau o relatie si de mai mult la gunoi pentru o noua relatie cu o fata mult mai...
Sincer? Este foarte greu, si te inteleg personal, urasc despartirile, insa capul sus, pieptul inainte si...continua-ti viata. Nu merita sa stai cu un astfel de barbat care cum a gasit pe alta mai buna ca cea de langa el, spune LA REVEDERE. Nu o sa poata toata viata sa le schimbe, la un moment dat tot va trebui sa stea NUMAI cu una...
Vei suferi o mica perioada, dar incearca sa-ti ocupi timpul, sa iesi cu prietenele, sa ai in permanenta o preocupare. Ai sa vezi ca odata si-odata, va regreta :)

Te puup !
Alecsandra_grace
Postat pe 27 Februarie 2010 11:19
Draga Olguta,

FII DESTEAPTA SI FII FRUMOASA!

Fii desteapta si arata-i ca si tu ai demnitate, personalitate si respect de sine, si siguranta ca poti gasi oricand un alt barbat "mai adevarat" decat e el.

Fii frumoasa ( si sanatoasa ), adica ai grija de tine, de sanatatea ta, de imaginea ta, arata-i ca si calitatile fizice ale tale sunt de apreciat.

Relaxeaza-te, ia o pauza, iubeste-te mai mult, profita de timpul cand esti singura si rasfata-te, bucura-te de ce e frumos si-ti place sa faci. Lasa-l in pace, nu-l stresa. Daca el se va intoarce, nu-l ierta foarte usor. Crede-ma, daca decide sa revina la tine pt. ca a inceput din nou sa te aprecieze si sa te respecte, inseamna ca te iubeste. Daca nu se intoarce, atunci, crede-ma E MULT MAI BINE FARA EL. Mai sunt o gramada de barbati pe lumea asta cu care sa fii compatibila.


Succes!
Iris_grace
Postat pe 27 Februarie 2010 11:30
buna!raspuns de la amalia. fetito imi pare rau ca iti zic asa ceva dar cred ca iti perzi timpu si tineretea langa persoana asta,nu e de tine,cauta pe alt cineva care sa stie sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat asta e un animal fara pereche.
grace006461
Postat pe 27 Februarie 2010 11:32
chiar daca nu te cunosc inteleg perfect prin ce treci ca am fost si eu pe acolo.pe mine nu m-a inselat la propiu dar in schimb se plangea incontinu de relatia noastra iar eu numai stiam ce sa fac.adevaratul motiv era ca se gandea la alta (chiar daca nu era cu ea).si noi vb de insuratoare etc..
eu zic sa te bucuri ca nu s-a intamplat asta dupa ce te-ai casatorit..mai bine mai tarziu decat niciodata ;)
eu atunci i-am spus tot ce aveam pe suflet si l-am lasat sa plece, fara sa-l mai caut deloc, nici un sms nimik.peste 2 luni a vrut s ane impacam iar acum suntem castoriti.nu spun ca asa va fii si la tine pentru ca al tau deja a trecut la fapte daca zici k s-a sarutat cu ea ( iti spun eu k mai mult de 4 ori a facut-o). eu zic sa-l lasi sa plece ,sa te linistetesti..o sa fie bine!
grace007372
Postat pe 27 Februarie 2010 11:48
nu pot sa cred ca inca mai stai cu el!!!!!te umilesti pt unul care nu te merita,care in 5 ani nu a vazut ce are langa el.cum poti accepta asa ceva?de ce te subestimezi??
asta este problema femeilor ...slabe!!nu au curajul sa o ia de la capat!!!!multumeste i lui U mnezeu ca nu l ai luat de barbat!!!!uita te in oglinda si vei vedea ca meriti mult mai mult!!AI INCREDERE IN TINE!!!intr o zi,vei multumi ca nu ai ramas cu un asa dobitoc!!!!NU TE MERITA!!!capul sus si mergi mai departe.este foarte dureros dar nu merita sa te limitezi...ai grija!!pup
justangel
Postat pe 27 Februarie 2010 12:23
Bineinteles, nimeni nu poate sa-ti dea indicatii ce sa faci - fiecare isi alege singur calea.Pot sa zic doar ca parerea mea este ca TREBUIE sa te desparti de el, sa treci o data prin durerea asta. Chair daca pare insuportabila - se termina, in schims daca ramai cu el - durerea va fi cu tine in continuu..te vei subestima tot mai mult, te vei ofili degeaba si nu vei afla ce e sa fii fericita linga ceva care te-ar iubi cu adevarat si sa te simti in siguranta linga cineva care nu te va trada si iti va fi ..De la partenerul tau de acum doar tradarea e de asteptat. Doar nu te astepti ca un barbat care se comporta cu tine asa ACUM, iti va fi alaturi cind vei fi mai batrana/bolnava/in situatii grele etc...?
Tu alegi..eu cred ca vei fi mai bine chiar singura decit asa. Te vei face mai puternica, durerea va trece si atunci ai sa poti sa te bucuri de viata,ai sa inveti sa-ti apreciezi calitatile si ia sa fii libera sa-ti alegi barbatul care sa te faca fericita.
Visagiste
Postat pe 27 Februarie 2010 12:47
buna
uite aici poate te ajuta la ceva http://www.e-joy.ro/index.php?a=3307
si in plus eu nu as mai vrea sa aud de el, stiu ca il iubesti si ma gandesc cm e sa renunti la el, eu zic sa il ignori, ignoranta doare cel mai tare, crede-ma! si daca asta nu are rezultat eu zic sa il lasi in pace. Oricum eu nu las mai vrea inapoi pe elnu el pe mine, deoarece ca se intalnea cu tipa aceea de atata timp si ca s-a si sautat cu ea.
Tu stii cum e mai bine! Iesi, distreazate, vino mai tarziu acasa decat de obicei, trimiteti singura buchete de flori si daca asta nu da rezultate, in sensul ca nu e gelos atunci e clar ca tipul nu te merita!
ioanaiuliana21
Postat pe 27 Februarie 2010 12:49
buna, parerea mea este sa il recuceresti, sa nu vada in tine o femeie slaba sau una care isi plange de mila!in dragoste si razboi orice este permis asa ca recucereste-l!schimba-ti lookul, atitudinea fi mai optimista, mai increzatoare, invita-l in oras, fa-te sexi!pregateste-i o noapte plina de pasiune si apoi incearca sa vb cu el! multa bafta
lunny
Postat pe 27 Februarie 2010 14:17
Sincer ,la toata situatie asta nu pot decat sa te rog sa fii foarte tare si sa pleci de langa el fara sa te uiti inapoi ,nu te merita .Eu daca eram in locul tau in momentul cand imi spunea ca nu suntem compatibili ,ii spuneam PA !!!!!!!!!! Dar ma rog ,niciodata nu stii ce este in sulfletul omului ,oricum singura solutie este sa-ti vezi de viata langa altcineva .Bafta sa ai si noroc !
mony_k_roibu
Postat pe 27 Februarie 2010 15:37
Buna,

Viata este plina de surprize, unele frumoase altele... Stiu cum e sa descoperi ca te-a inselat, am trecut si eu prin asa ceva; sunt o gramada de femei care nu stiu ca sunt inselate si o gramada de femei care inseala...asa suntem facuti. Dar toate astea ar trebui sa te-ntareasca, sa dai totul uitarii, arunca toate amintirile si gaseste-ti alt barbat, crede-ma te ajuta sa treci mai usor peste.
Iar cand gandul iti zboara la el...foloseste-te numai de amintirile urate.
dionnan01
Postat pe 27 Februarie 2010 15:51
te inteleg.este greu,dar asculta de sfaturile tuturora.crede-ma,daca asculti o sa fie mai bine!o sa iti scoata dumnezeu in cale un barbat special pentru tine,un barbat care sa te pretuiasca si care sa stie sa te iubeasca cu adevarat...oricum inevitabilul e inevitabil,oricum o data si o data o sa va despartiti pentru totdeauna.nu mai lungi povestea.spune stop.o sa treaca,suferi putin,dar trece.nu se sfarseste lumea in el,asta e clar.sa ai grija de tine si sa te gandesti bine ce faci!te pup!!
maslin_natasa22
Postat pe 27 Februarie 2010 16:25
Draga mea, imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc, dar, dragoste cu sila nu se poate. una este sa vezi OBIECTIV la alta persoana anumite calitati si alta este sa le percepi SUBIECTIV. Si este clar ca el vede ,,desteptaciunea" celeilalte la modul subiectiv. Asa ca , mare lucru nu ai ce face. La lasa-l sa plece. Decat sa te complaci intr=o relatie in care dai totul si primesti nimic, mai bine iesi din aceasta parodie (nu o mai poti numi relatie). Treaba asta cu ,, ne despartim apoi te vreau inapoi" nu poate dura o vesnicie. Daca acum suporti, va veni o vreme cand vei regreta ca ai pierdut timp, nervi, sentimente intr-o ,,Fata Morgana".Asa ca , in momentul in care va pleca, fi tu aceea care pune anumite conditii. Adica, altfel spus, ori...ori. Crede-ma,iti spun din experienta personala. Acum sunt mult mai linistita. Dar, pana la urma decizia e a ta. Eu mi-am spus parerea.
maria_doina
Postat pe 27 Februarie 2010 16:37
heloo...ai mai multa incredere in tine....cred k ai putea f bine sa-l dai dracu...si sa-ti vezi de viata ta....sunt sigura k sunt alti barbati kre te vor aprecia mult mai mult...dupa parerea mea...pt tine este mai mult o obsesie...cu timpul o sa-ti dai seama kt demult ai gresit si chiar o sa te amuze situatia...ai grija de tine ...mergi mai departe cu fruntea sus...poop
elenutzza18
Postat pe 27 Februarie 2010 16:44
fugi cat poti de tare si nu te uita anapoi. nu te merita. succes
healthy012895
Postat pe 27 Februarie 2010 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
job part time 1 De la: anna88 17 Iulie 2010 22:53
AJUTOOOOOR! VREAU BEBEL! 20 De la: fantome 7 Februarie 2010 12:06
melodia pt generic 6 De la: lauramaria 26 Iunie 2009 10:15
nunta la catolici 9 De la: grace_mihaela 27 Mai 2010 11:16
NU am incredere in el...desi el face tot posibilul sa am! 36 De la: my_chocolat 1 Noiembrie 2012 01:19