Setari Cookie-uri

cum ma pot obisnui cu gandul k nu- l voi mai vedea o jumatate de an.....

http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mellynda&id_user=16713
flavystyle
Postat pe 12 Mai 2010 00:24
buna sunt in acelasi caz ca si tine te vei obisnui bine la noi nu e prima data cand sunt mii de km intre noi dar mereu e ca si cum ar fi prima oara si ne e greu pai iti trece timpul mergend la munca sau facand activitatile pe care le faci de obicei vb cu prietenii tai intalnindu-te cu ei, du-te pe la magazine iesi din casa nu te inchide ca atunci vin gandurile si nu toate sunt bune. de anul trecut sa-ti spun cum a fost e prima data cand stam atat de mult despartiti intr-un an (am mai stat acum cativa ani 7 luni la rand) anul trecut in iunie am plecat la sora si nepotelul meu in dallas si am stat 3 luni am venit in septembrie, in decembrie pe 15 a plecat el la mama lui in toulouse ( o vede 1 data pe an) eu nu am putut merge din cauza serviciului, a venit pe 30 ianuarie a stat pana pe 20 martie cand a plecat din nou in toulouse dar de data asta sa munceasca acum dau de permis cum il iau plec si eu, nu-mi e usor dar nici n-am ce sa fac acum sunt 2 luni de cand a plecat si parca nu mai vine ziua in care sa-l vad, dar stiu ca va veni sigur. ai grija de tine te pup
alexgeo
Postat pe 18 Mai 2010 13:04
buna! e extrem de greu sa stai departe de persoana iubita dupa 3 luni de la inceputul relatiei noastre, cand era iubirea extrem de puternica(ca si acuma dealtfel), iubitul meu e plecat un SUA pentru a munci. vaaaai a fost cele mai lungi luni din viata mea. eram deprimata, mereu plangeam, am avut si o depresie. insaaa... pentru EL a fost mai greu deoarece era singur, nu avea pe nimeni.:( trebuia sa stea cel putin 1 ani, dar dupa 3 luni ii s-a terminat contractul si a venit acasa de dragul nostru! am fost extrem d fericita!!!!! iar acuma dupa mai bine de 5 ani de a fi impreuna, ne iubim la fel demult .Suntem extrem de fericiti impreuna, si ne-am casatorit de 2 luni, si suntem plecati din tara de 2 ani.
eu te sfatuiesc sa ai rabdare, sa ai incredere in el si sa il astepti, si pana la urma totul va fi bine.
chetegalina
Postat pe 25 Iulie 2010 18:04
buna de 2 zile viitorul meu sot mi-a spus ca vrea sa plece in Germania si de atunci plang mereu si nu pot accepta ca pleaca. In acelasi timp mama mea ma critica ca nu ii zic nimic ca sa nu plece si ca o sa ma lase si nu o sa imi trimita niciun ban si ca o sa uite de mine si ca o sa trimita familiei lui si pe mine o sa ma lase de izbeliste.
ce ma fac ca sunt bombardata de tot felul de idei care ma deranjeaza.
ajutati-ma va rog.
kudika_930860
Postat pe 14 August 2013 10:52
Buna fetele !
Sunt căsătorită de 2ani soțul meu nu a plecat niciodată în țară străină ..Este prima oara
As vrea niste sfaturi cum să mă adaptez fara el
Nu pot sta in casa ..precizez că locuiesc cu socrii dar când intru in camera noastră îmi vine să plâng incontinuu și plâng
Ce as putea face ?
Sa mă adaptez mai repede fara el ?
Niste sfaturi ceva....
kudika_1041888
Postat pe 7 Martie 2021 06:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce inseamna de fapt o viata in doi? 36 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:28
decoratiunile pentru sala 40 De la: marry 11 Aprilie 2010 16:34
rochie 3 De la: Barbie30_ 17 Noiembrie 2010 21:41
Formatie pentru orice eveniment 2 De la: kyru 4 August 2010 09:52
saculeti din organza/tul sau pungute pt cadou? 1 De la: symonyk 31 Ianuarie 2010 16:46