Setari Cookie-uri

cumnatica bat-o vina!!!

buna fetelor!!!as avea multe de spus dar mi-e teama ca o sa va plictisiti citind asa k o sa incerc sa fiu cat mai scurta:)acu 4 ani m-am ales cu o "cumnatica".nu sunt casatorita dar relatia mea dureaza de 6 ani...nu o supor si nici ea pe mine dar cand suntem fata in fata incercam sa ne suportam ba chiar sa discutam.nu vreau sa ma gandesc cum va fi viata mea peste un an,doi cand ma voi casatori:((iubitul meu are un singur frate si pot spune ca si relatia lor e destul de serioasa.in 4 ani pot numara pe degete de cate ori au venit cu noi la un suc sau ceva...ea asteapta mereu sa fie ridicata in slavi,sa fac eu primul pas,sa vorbesc eu prima.am si eu orgoliul meu si mereu ma cert cu iubitul meu din cauza lor.me-am mutat in chirie in alt oras pt ca am mers la facultate acu 2 ani.am uitat sa va zic ca nici viitori socrii nu ma agreaza deloc.asa k am plecat sa scapam de toti.si nici acolo nu am scapat.a dat si "cumnatica" la facultate tot in acelasi oras.si acum cand frate-su are chef vine si o aduce si pe ea s stea la noi.si sa nu va ganditi ca vine atunci cand sunt si eu.exact cand vin acasa la mama atunci se duc si ei...si uite asa mai trag cate o cearta cu iubitul meu...i-am explicat si lui si ne-am certat de N ori pe treaba asta.el e mai mamos de felul lui si decat sa se certe cu ai lui mai bine se cearta cu mine.dar am si eu limite si va spun fetelor ca NU MAI SUPORT!!!pe 8 martie faceam 6 ani.eram acasa la mama si el le-a dat cheile fara s stiu eu...am vrut sa plec sa ma mut singura,dar m-a implorat si am trecu iara peste ca de atatea ori de altfel.si nu stiu dak vi se pare normal dar eu de cand sun cu iubitul meu nu stiu dak am fost de 10 ori la el...si totusi merg inainte...poate mai e cineva in aceeasi situatie...va poop
kudika163071
Postat pe 22 Martie 2010 03:29
scuzati greselile de ortografie dar m-am grabit si de cate ori vorbesc de ea ma enervez si vad negru in fata ochilor
kudika163071
Postat pe 22 Martie 2010 03:33
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:18
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mihaelasb&id_user=16857
mihaelasb
Postat pe 22 Mai 2010 09:09
da eu sunt la fel:D..vb dupa al prietenului meu ca e el logat...acelasi lucru suntem de 2 ani jumate si am fost de 3 ori la el..nu ma suporta nu ii suport nici cumnati nici frati..akm stam la ai mei acasa..nu ne sunam iar daca suna ei nu vb cu mine..pe mine una nu ma intereseaza ..atat timp kt nu ma deranjeaza nu-i deranjez..bine zis avem orgoliu nostru..cel mai bun sfat fii indiferenta cu ei si mai ales cu cumnatica:D..iar cu pr tau ar trebui sa ii zici frate frate dar iubirea noastra cum ramane ca la urma urmei nu stai k ei in casa si veti face o relatie poate o familie si copii..atunci ce sa faca tot asa o sa se poarte..
fmariusandrei
Postat pe 4 Iulie 2010 08:25
De la: silence, la data 2010-03-22 03:29:19buna fetelor!!!as avea multe de spus dar mi-e teama ca o sa va plictisiti citind asa k o sa incerc sa fiu si uite asa mai trag cate o cearta cu iubitul meu...i-am explicat si lui si ne-am certat de N ori pe treaba asta.el e mai mamos de felul lui si decat sa se certe cu ai lui mai bine se cearta cu mine.dar am si eu limite si va spun fetelor ca NU MAI SUPORT!!!pe 8 martie faceam 6 ani.eram acasa la mama si el le-a dat cheile fara s stiu eu...am vrut sa plec sa ma mut singura,dar m-a implorat si am trecu iara peste ca de atatea ori de altfel.si nu stiu dak vi se pare normal dar eu de cand sun cu iubitul meu nu stiu dak am fost de 10 ori la el...si totusi merg inainte...poate mai e cineva in aceeasi situatie...va poop


daca nu pui piciorul in prag si daca nu iei masuri concrete numai cu cearta si cu explicatiile nu rezolvi nimic, ca stie ca va impacati dupa aia . si mai ales ca e mamos , nu va face nimic.

Masuri concrete:
1. schimbi yala si ai doar 2 chei.

2 Iti faci o valiza cu cateva lucruri strict necesare si cateva haine pe care i- o arati si o tii langa usa ; il avertizezi ca la urmatoarea vizita neprogramata si ne aprobata de tine, il parasesti ( daca e casa lui ) sau il dai afara (daca e casa ta ) ! ( si ca vada ca nu glumesti chiar te muti de acolo fara cearta la urmatoare abatere , stai la o prietena sau la ai tai fara sa l suni si fara sa -l cauti si fara sa -i zici unde esti si ce faci.in primele zile nici nu-i raspunzi la telefon sau la mesaje , nu te arati dispusa sa te intalnesti si sa discuti cu el indiferent ce mesaje ( frumoase sau nu ) iti trimite.
daca e casa ta, il dai afara si i zici sa ti dea cheia si sa se duca la rudele lui.

3. cand te cauta sa se impace ( el nu tu ) , ii pui conditii : cine vine in vizita si in ce conditii si pentru cat timp. Si acolo in fata ta il pui sa sune rudele si sa i anunte ce ati hotarat voi cu privire la vizitele lor in casa VOASTRA.

daca nu pui piciorul in prag serios , nu o sa se rezolve nimic doar cu vorba una ca stie ca tot te impaci cu el dupa o cearta .

Daca nu vine sa te caute sau nu vrea sa se impace in conditile hotarate de tine , o sa ti dai seama exact cat valorezi tu pentru el in fata altora ( rude sau straini ) si cat conteaza parerea ta in fata altora, cat te respecta pe tine si cat ii asculta pe altii , si vei lua decizia potrivita pentru viata ta mai departe !
kudika052198
Postat pe 4 Iulie 2010 13:25

Masuri concrete:
1. schimbi yala si ai doar 2 chei.

2 Iti faci o valiza cu cateva lucruri strict necesare si cateva haine pe care i- o arati si o tii langa usa ; il avertizezi ca la urmatoarea vizita neprogramata si ne aprobata de tine, il parasesti ( daca e casa lui ) sau il dai afara (daca e casa ta ) ! ( si ca vada ca nu glumesti chiar te muti de acolo fara cearta la urmatoare abatere , stai la o prietena sau la ai tai fara sa l suni si fara sa -l cauti si fara sa -i zici unde esti si ce faci.in primele zile nici nu-i raspunzi la telefon sau la mesaje , nu te arati dispusa sa te intalnesti si sa discuti cu el indiferent ce mesaje ( frumoase sau nu ) iti trimite.
daca e casa ta, il dai afara si i zici sa ti dea cheia si sa se duca la rudele lui.

3. cand te cauta sa se impace ( el nu tu ) , ii pui conditii : cine vine in vizita si in ce conditii si pentru cat timp. Si acolo in fata ta il pui sa sune rudele si sa i anunte ce ati hotarat voi cu privire la vizitele lor in casa VOASTRA.

daca nu pui piciorul in prag serios , nu o sa se rezolve nimic doar cu vorba una ca stie ca tot te impaci cu el dupa o cearta .

Daca nu vine sa te caute sau nu vrea sa se impace in conditile hotarate de tine , o sa ti dai seama exact cat valorezi tu pentru el in fata altora ( rude sau straini ) si cat conteaza parerea ta in fata altora, cat te respecta pe tine si cat ii asculta pe altii , si vei lua decizia potrivita pentru viata ta mai departe !
[/quote]




are dreptate in tot ceea ce spus........daca vrei sa-ti mearga bine ar trebui sa-i asculti sfaturile...sunt f bune...;..si daca e de tine vine tot la tine.... pe un barbat poti sa-l faci cum vrei tu si nu cum vor altii...si al meu a fost mai mamos dar acum e ok!!!
marialuiza35
Postat pe 4 Iulie 2010 13:48
Buna! Si eu ma aflu in aceeasi situatie, am o dracoasa de cumnatica, pe care as impusca-o de 10 ori pe zi, chiar azi m-am certat cu ea. Eu stau la sotul meu acasa, adica si cu masa, cu care ma inteleg cat de cat, si parasuta de sorsa care e maritata si are si un plod (nu ii suport pe niciunul dintre ei). Sunt galagiosi, nesimtit, nu tin cont ca mai sutn si altii in casa, fac numai mizerie, pur si simplu simt numai energie negativa in casa asta. Pe sotul meu am reusit sa il mai detasez de fam lui, ba chiar nici el nu ii mai suporta pt ca vede ca am dreptate. Ce e cel mai rau este ca ei au posibiliattea sa se duca cu chirie, el fiind un mare judecator la Vatra Dornei, iar statul ii plateste chiria si in Bucuresti. Dar cum cumnatica e o vipera, prefera sa stea cu noi in casa, numai ca sa nu cumva sa ramanem noi, stapani pe mosia lu masa. Asa ca te inteleg perfect, faza cu iesitu la suc, la noi nu s-a intamplat niciodata in 10 ani, de cand sunt cu sotul meu, singura data cand am iesit su ea la o prajitura a fost atunci cand s-a despartit de bou asta cu care este, ca el a vrut sa incerce si alta femeie, iar atunci plangea pe umaru meu. Nu ii suport, m-as muta la capatu lumii, daca as avea bani sa imi cumpar o casa as fugi mancand pamantul, imi dau seama cat de bine ma inteleg cu sotul meu, atunci cand fam. lui nu este in preajma noastra. Asta este, capul sus si mergem inainte, cu bune si cu rele!
baffiy
Postat pe 4 Iulie 2010 20:02
BUNA FETELOR,

EXISTA SI VA EXISTA MEREU O ENERGIE "NEGATIVA" IN UNII OAMENI. E FOARTE IMPORTANT SA TE DETASEZI DE ACEI OAMENI, ASA CA FACETI ASTA CAT MAI URGENT !!! ACEI OAMENI SIMT NEVOIA SA STRICE RELATII SI SA CONTROLEZE ALTE PERSOANE SAU SA LA INFLUENTEZE LA NIVEL PSIHIC. BAFTA MULTA !!! EU AM IESIT CU BRIO DIN ASTA !!! VA PROPUN SA GANDITI EXTREM DE POZITIV DESPRE PERSOANA IN CAUZA SI SA SPUNETI NUMAI DE BINE, SI IN TIMP SE VA SCHIMBA SITUATIA !!! LA MINE PARINTII SOCRI NICI NU VREAU SA AUDA DE MINE, SI EU AM ZIS NUMAI DE BINE SI SOTULUI SI CELOR DIN JUR, IAR DUPA O LUNA SE POARTA MAI CEVA CA AI MEI PARINTI! POATE SE PREFAC, DAR MACAR NU SUNT NEVOITA SA AM CEARTA IN CASA CU AL MEU DRAG SI IUBIT SOT! BAFTA SI PUPICI
mycya_suchardine
Postat pe 5 Iulie 2010 20:20
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:26
e mai bn asa crede-ma decat sa va vedeti in fiecare zi mai bn rar si dk s-ar putea DELOK
Maria_Petruse
Postat pe 31 Iulie 2010 00:16
kudika163071, eu zic ca ar trebui sa incerci sa te impaci cu ea, pentru ca daca te vei casatori, vei fi nevoita sa o suporti. mai bine ai incerca sa discuti cu ea mai mul, poate reusiti sa va dati seama ce aveti in comun. vreau sa te intreb, dc n-o suporti? ti-a facut ceva? sau doar asa, ti se pare antipatica si atat?
Lucky_girl
Postat pe 3 August 2010 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU MERGETI LA ACEASTA CLINICA 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:23
Pentru nepoata mea draga , cu mare drag in dar de nunta ! 2 De la: kudika462096 14 Iulie 2015 13:50
unde comandati decoratiunile pentru nunta? 83 De la: ully1986 24 August 2017 23:47
putin ajutor se poate 10 De la: grace008013 16 Septembrie 2010 10:57
Fotografi de nunta in Calarasi, Ialomita, Bucuresti 10 De la: simona20g 10 Martie 2011 21:18