Setari Cookie-uri

as dori un sfat de la voi, cele care ati trecut prin situatia mea

buna nu am timp prea mult sa scriu asa ca nu am as sccriu gramatical.1.Ancearca sa nu m-ai gandesti cu minea..ci cu sufletul si inima.Omul a fost anzestrat cu multe simnturi ...Cel m-ai periculos e vazul care se transmite la creier daca le lasi pe celelalte si pui acent pe ce vezi scapi greu de......ce e an mintea ta ampleteste 3 simnturi dragostea sufletul inima ..si vei ajunge la Ratiune nimic nu e antamplator an vieata cauta Frumusetea interioara ca cea exterioara trece se vestejeste .ROAGATE pt el s-ai mearga bn si cu actuala si cu altele..etc TU Bucurate ca el ti-a facut defapt un bine pe care tu nu al vezi ca gandesti cu mintea roagate MULT PT TINE NU-TI PLANGE MINTEA CARE ACUM ATI JOACA FESTE NU E DE VINA EL ...............CI TU........CAUTA SI VEI GASI DUMNEZE ARE PLANURI CU TOATA LUMEA LA UNUL AI DA LA ALTUL AI IA IMPORTANT SA NU PLANGI PT CE TI SA LUAT DUMNEZEU STIE DE CE POATE ATI VA DA CEVA M-AI BUN S-AU NU ATI VA DA NICIODATA... IMPORTANT E SA NU ATI PIERZI NADEJDEA ..SPERANTA ..NU TE ANCREDE AN OAMENI.. NU DISPERA..CUM DUMNEZEU LA LASAT PE ADAM SA NU FIE SINGUR PE PAMANT SI IA DARUITO PE EVA SA NU FIE SINGUR CA SA SE IUBEASCA SI........SA SE ANMULTEASCA DIN DRAGOSTE PT OAMENI ASA SI PT NOI A LASAT SA NU FIM SINGURI E FRUMOS SA IUBESTI NU ASTEPTA DE LA OAMENI IUBIRE..FALSA FI SINCERA CU TINE .CERE SI TI SE VA DA.DAR NU DE LA OAMENI CA AM DEVENIT CU TOTII ANSELATORII PERVERSI MINCINOSI PROFITORI ..ETC NU ATI ZIC ASTA CA AS FI CREDINCIOS.. S-AU ...ETC..AM DEVENIT NOI OAMENI RAI CAUTAM SI NU STIM UNDE DEGEABA AVEM OCHI DACA NU VEDEM.. UN ORB.. DI NASTERE CARE NU A VAZUT LUMINA SSOARELE ..ETC VEDE VIEATA SI TOTUL CE AL ANCONJOARA MULT M-AI FRUMOS DECAT NOI CARE VEDEM EL DOAR SIMNTE LOA EL TOTUL E FRUMOS CHIEAR SI CU CEL CARE E URAT AN FATA LUI E FRUMOS .SI CA SA ANCHEI AS VREA S-ATI ZIC UN CITAT PE CARE TE ROG SA AL AI AN MINTE......ARTA DE-A ANVINGE.. SA POTI SA IERTI CAND ALTII TE ANSEALA,SA TE RIDICI CAND ALTII TE DOBOARA,SA POTI PASTRA CE ALTII VOR S-ALUNGE,SA RAZI CHIEAR DACA INIMA ATI PLANGE,SI CALD TU SA RAMAI CHIEAR DACA AFARA NINGE,ACEASTA ESTE ARTA DE-A ANVINGE.MERGI CU PACE AN SUFLET NU A VENIT SFARSITUL..BUCURATE DE CE VEZI NU FI RAUTACIOASA BUCURATE DE NEFERICIRI BUCURATE PT TOATE .NU AI PIRDUT NIMIC CI AI CASTIGAT .CASTIGA RAZBOIUL DIN TINE .SI VEI VB SI CU ALTI CUM SE CASTIGA ...TU AI CASTIGAT CA CINEVA TEA APARAT ..
FANICRISS
Postat pe 14 Iunie 2010 16:10
off topic...una e sa te grabesti si sa nu scrii gramatical si cu totul alta e sa scrii totusi un roman si sa ai un nr atat de mare de greseli...abia am reusit sa descifrez ce ai vrut sa zici prin acest mesaj...on topic...situatie similara si la mine...prima iubire, primul in viata intima...a fost greu...am stat despartiti cam jumatate de an timp in care a avut timp sa constientizeze k ma iubeste...anul viitor o sa devin sotia lui...dar tin sa mentionez ca am suferit enorm dupa el...dar s'a schimbat mult si m'a facut sa uit de trecut...bafta...sunt sigura ca iti vei reveni cat de curand.
aadelinnne
Postat pe 14 Iunie 2010 16:16
e normal sa fie asa inseamna ca l ai iubit foarte mult. e greu sa poti trece pestedar cu multa ambitie poti. indiferent de ce sfaturi primesti numai tu poti hotara cand ai sa ti l scoti din suflet....stii tu cui pe cui se scoate. gaseste ti pe altcineva ,traieste ti viata
flory_75
Postat pe 14 Iunie 2010 17:54
buna...scriu de pe contul prietenului meu...aceasi problema am avut-o si eu..m-am indragostit de el nebuneste eream mai mik km la 17 ani si credeam ca iubirea se mananka:)..dupa 3 luni ne-am despartit iar eu am suferit enorm nu mankam ajunsesem sa plek de la scoala sa il caut,plangeam in fiecare zi,nu mankam ..toti prietenii mei si prietenele mele ereau langa mine faceau orice ca sa vada un zambet de la mine...intr-o zi prietenul lui cel mai bun ma sunat si mi-a dat o intalnire intr-un parc..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca niciodata nu ma iubit si ca e mai bine sa il uit..akm dupa 4 ani am gasit pe cineva care m-a ajutat sa il uit ..in momentu cand el a aflat ca stau pe altcineva a inceput sa ma caute..dar dupa 4 ani nimik nu mai e in sufletu meu decat dispret si ura pentru el..stiu ca nu e bine dar numai asta simt..deci iesi cu prietenii tai,incearca sa nu te gandesti..sti km se zice daca te iubeste nu te face sa plangi sau in nici un caz sa se desparta de tine,nu te-a iubit..nu te supara dar baiatul ala nu te-a meritat.incearca tu singura sa te ridici si sa pui capat suferintelor..orgoliul tau unde e..poate pe el nici nu-l intereseaza iar tu stai sa ii plangi de mila..nu se merita ..poti intra pe id meu mihaela_dulcik_taaa knd te pliktisesti si nu ai ce face..fii puternica.un baiat nu merita lacrima unei fete...pupici si ast sa zici cum te mai simti
fmariusandrei
Postat pe 14 Iunie 2010 18:33
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 19 Iunie 2010 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crezi in zodii? 16 De la: Cassey 20 August 2009 12:35
am nevoie de sfatul vostru pana nu-l pierd definitiv 20 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:16
UN SFAT VA ROG!!!!!! 2 De la: cj25har 19 Iunie 2010 10:40
nunta la catolici 9 De la: grace_mihaela 27 Mai 2010 11:16
parintii mei nu dunt de acord cu el! 3 De la: georgy 15 Iulie 2010 15:04