Setari Cookie-uri

Toti sagetatorii se poarta ca niste copii?

Iubitul meu e sagetator eu capricorn nu stiu ce ascendent are el cert e ca eu am ascendent in rac.
Asa sunt toti sagetatorii? el se supara din orice si ma enerveaza ca nu are chiar nici un sens supararea lui (mentionez ca el are 25 iar eu 22)De exemplu ieri s-a suparat k nu a auzit cand i-am spus "pa" la telsi mi-a reprosat k i-am inchis tel in nas. SE poarta ca un copil razgaiat caruia i-a luat cineva jucaria. Cum ar trebui sa ma comport? De obicei imi cer iertare chiar dak nu a fost vina mea pt k eu vreau sa mentin o aura pozittiva fara certuri dar o sa ma satur si eu de cerut iertare. Astept parerile voastre sper fara injurii si certuri intre voi. Vreau niste sfaturi



P.S. mentionez k il iubesc foarte mult la fel si el (vrea sa ne casatorim)
anitsu
Postat pe 20 Mai 2010 08:38
De la: anitsu, la data 2010-05-20 08:38:00Iubitul meu e sagetator eu capricorn nu stiu ce ascendent are el cert e ca eu am ascendent in rac.
Asa sunt toti sagetatorii? el se supara din orice si ma enerveaza ca nu are chiar nici un sens supararea lui (mentionez ca el are 25 iar eu 22)De exemplu ieri s-a suparat k nu a auzit cand i-am spus "pa" la telsi mi-a reprosat k i-am inchis tel in nas. SE poarta ca un copil razgaiat caruia i-a luat cineva jucaria. Cum ar trebui sa ma comport? De obicei imi cer iertare chiar dak nu a fost vina mea pt k eu vreau sa mentin o aura pozittiva fara certuri dar o sa ma satur si eu de cerut iertare. Astept parerile voastre sper fara injurii si certuri intre voi. Vreau niste sfaturi



P.S. mentionez k il iubesc foarte mult la fel si el (vrea sa ne casatorim)


Sora mea e sagetator iar eu capricorn .. Si la fel face si ea :D Daca ii zic ceva mai ales in gluma zice ca imi bat joc de ea si se supara imediat. Se supara repede dar ii si trece repede :D
De ce trebuie mereu sa iti ceri tu iertare chiar daca nu a fost vina ta? Il cocolosesti prea mult. Lasa-l sa isi dea seama ca nu e buna atata suparare sau intoarce-i si tu foaia sa vada cum e..
angel_ou_demon_grace
Postat pe 20 Mai 2010 09:33
hmmmm:)
interesant topicul, tinand cont ca eu sunt sagetatoare:)si am impresia ca ceilalti sunt suparaciosi uneori:)

cred ca depinde si de personalitatea fiecaruia,
dar cred ca barbatii sagetatori sunt diferiti de femeile sagetator..........asta am observat eu dealungul timpului.....

cat despre copilarit in relatie...daaaaaaaaaaaaaaaaa suntem copilarosi si ne place sa fim remarcati in 'lumea noastra'

dar la urma ce conteaza este intelegerea si sa fii constient ca trebuie sa lucrezi intr-o relatie , sa o apreciezi si sa vrei mereu mai mult de la tine in primul rand ca apoi sa primesti de la ceilalti

deci, succes si multa fericire!!!!!!!tuturor celor care au de-a face cu un sagetator si nu numai:)
tiny_grace
Postat pe 28 Mai 2010 06:25
si eu sunt sagetatoare... si ma enervez f repede... si interpretez f mult toate chestiile si ies scantei
cer fffff greu iertare si nici nu-mi place sa recunosc ca a fost sau e vina mea...
dragonela
Postat pe 28 Mai 2010 06:27
Well si eu sunt sagetator, dar asa cum s-a mai spus depinde de felul fiecaruia de a fi........ e drept ca nenplace sa fim alintati si tot asa, dar asta este farmecul nostru si apoi.............. viata este plina de culoare alaturi de sagetatori..............
sun_shine
Postat pe 28 Mai 2010 07:56
sotul meu este sagetator si nu prea este copilaros, poate ca uneori este prea serios. in relatia noastra el este cel cu "capul pe umeri", responsabil... poate ca uneori mi-as dori sa fie mai copilaros. cred ca depinde de caracter, de mediul in care a crescut, poate chiar si de ascendent,cum ai spus si tu.
aoni
Postat pe 28 Mai 2010 08:55
nu sunt toti suparaciosi....eu sunt cu un sagetator de 6 ani deja si nu s-a comportat niciodata cum zici ca face iubitul tau. probabil depinde mult si cum a fost invatat acasa.....daca a fost tot timpul alintat si printisorul mamei atunci se asteapta si din partea ta la acelasi comportament(sa-l alinti si sa nu-i faci observatii).
io zic sa vorbesti deschis cu el si sa-ti expui parerea....decat sa fii o victima care-si cere scuze mai bine cauti pe altul(parerea mea).

mult succes
bebelushi
Postat pe 28 Mai 2010 09:26
prietenul meu este sagetator si se incadreaza perfect in cele marturisite de tine.. da, sunt copilarosi.. da, le place sa le acorzi atentie.. si, pare-mi-se, se simt persecutati uneori.. se vad victime.. eu cred ca nu au incredere in ei si simt nevoia permanenta sa li se confirme cat sunt de importanti.. al meu numara pupicii pe care ii dau pe mess.. nu cumva sa fie mai putini ca ai lui :) haha ..iubeste si adapteaza-te.. NU ITI CERE IERTARE NICIODATA DIN PROSTII DIN ASTEA.. o sa ajunga sa isi ceara el, ca nu a auzit ;) :D ia-l si tu altfel.. 'ai fost atent? daca ai fo atent, cum de nu ai auzit?!'.. zambind poti sa il faci sa realizeze ca e doar si doar el de vina ;)
KALI03
Postat pe 28 Mai 2010 10:59
3/4 din cei care au rasp sunt sagetatori... :)))
si eu sunt sagetatoare... ce pot sa zik e k da suntem fff copilarosi, razgaiatzi si dornici de plimbari... :)
cerem greu iertare dar cand cerem, o facem din toata inima si ptr k asa simtzim...
si cum a zis si cineva mai sus ne suparam rpd dar la fel de rpd ne si trece
ce pot sa`tzi zik e sa nu`i mai ceri iertare u din orice... mai ales din chestii dastea minore... recunosc si pr meu imi inchide de multe ori telu` fara sa`mi zik "pa" ptr simplu fapt k el nu e obisnuit sa zik pa la tel :)))) dar asta nu`i un motiv de suparare...
an_ny_ta
Postat pe 28 Mai 2010 11:42
Hmmmm..... Si eu sunt sagetator...
Desi nu e prea placut sa recunosc...asa suntem noi sagetatorii:ne suparam din orice, facem pe victimele, vrem sa ni se acorde atentie, vrem sa fim iubiti(dar uneori cand ni se arata prea multa dragoste ne plictisim)...
Asa ii fac si eu prietenului meu...ma supar de la niste prostii...dar el nu ma baga in seama de cele mai multe ori, ma lasa sa ma calmez (ceea ce ma enerveaza mai mereu, dar apoi imi trece)!
Pot sa zic ca ma alint (el se alinta mai mult ca mine si ma enerveaza) dar nu am fost rasfatata acasa, chiar deloc. Asa e firea sagetatorului.
Poate nu sunt in masura sa dau sfaturi dar eu iti zic sa nu-ti mai ceri iertare la orice pas...lasa-l sa se supere ca apoi ii trece. Nu trebuie sa pari slaba in fata lui, fii mai indiferenta dar surprinde-l mereu cu cate ceva....
Succes in viata si la mai multi ani impreuna :*:*:*::*
grace008590
Postat pe 28 Mai 2010 11:45
Eu sunt capricorn si sotul meu este sagetator. Suntem impreuna de 12 ani si pot spune ca relatia noastra e ok. In familie eu sunt cea mai suparcioasa si el este cel care lasa de la el. Adevarul este ca atunci cand ne certam niciodata nu recunoaste ca a gresit. Nu se vede niciodata vinovat de nimic. In rest, de-as da timpul inapoi cred ca as face aceeasi alegere mereu pentru ca ne completam. Va pup si va doresc fericire la toate!
Elliana26
Postat pe 28 Mai 2010 11:46
Vesti noi.......Mi-a facut o faza chipurile un test sa vada dak il iubesc mi-a zis k are cancer in ultima faza si k o sa moara bla bla bla.....avand in vedere k eu am avut o tumora acum 7 ani stiu cum sunt treburile
M-am prins de faza si i-am spus k nu voi veni la el la inmormantare asa cum cerea. S-a enervat k eu nu-l iubesc k il mint bla bla bla si mi-a dat liber.Am plans de nervi cat am plans apoi m-am dus la ziua prietenei mele....NU a fost prea ok k nu aveam o stare necesara unui party dar in fine.....a doua zi seara ma suna sa-mi spuna k a gresit si k ii pare rau si k nu meritam sa-mi fac asta. s-a cam milogit sa-l iert vreo ora....de iertat l-am iertat dar nu uit ce mi-a facut asa k acum eu "sunt sefa" cum spune el
I-am facut niste faze cum ar fi sa ma supar din orice doar k sa-i dau o lectie k sa nu mai faca,nu stiu cum se face dar a inteles.
In concluzie,barbatii pot fi educati
anitsu
Postat pe 28 Mai 2010 11:53
parerea mea este ca zodia nu are de-a face cu iesirile lui de gelozie sau de copil razgaiata...tu cauti sa-l scuz
BarbieGirl_grace
Postat pe 28 Mai 2010 17:12
da..sunt foarte copii..si sunt gelosi si un pic posesivi..sunt foarte dragastosi ,dak te iubeste te iubeste la maxim..dar kiar sunt foarte copii..tin sa precizez k si eu sunt capricorn cu ascendent in rac si el era sagetator..mie mi se parea streesant nu mai suportam,k era prea exagerat si trebuia sa fiu exagerat de atenta ..
danazuzu
Postat pe 28 Mai 2010 18:24
Eu sunt Taur iar el e Sagetator... In mod absolut bizar, este persoana langa care nu simt nevoia sa fiu nici incapatanata, nici sa scot mereu coarnele inainte... de fapt, langa el sunt de un calm absolut si ma simt absolut extraordinar. Si in 5 ani nu l-am vazut niciodata cu adevarat enervat... te pomenesti ca am picat tocmai pe "exceptia de la regula"?

Mama mea este tot Sagetator... si ea este la fel, este elementul de calm si echilibru intre mine si tata - care e Berbec. Nu va spun ce iese cand ne intalnim amandoi pe acelasi centimetru patrat! :) Toate meciurile se termina "remiza", pentru ca niciunul nu cedeaza! :)

In final totul tine, cum s-a mai spus, de personalitatea fiecaruia. Data viitoare spune-i apasat "Te pup dulce, vorbim maine" in loc de "Pa", care este o formula foarte scurta, si se poate pierde printre parazitii telefonului! :)

Daca il iubesti asa de mult cum spui, si el te iubeste pe tine, fii tu cea care este putin mai atenta... pana ii prinzi toate "spilurile". Dupa aceea... esti fata desteapta, il educi tu, ca sa fie asa cum vrei tu! :)
Sa fii fericita si sa iasa toate asa cum vrei tu!
amycat
Postat pe 28 Mai 2010 23:59
De la: dragonela, la data 2010-05-28 06:27:00si eu sunt sagetatoare... si ma enervez f repede... si interpretez f mult toate chestiile si ies scantei
cer fffff greu iertare si nici nu-mi place sa recunosc ca a fost sau e vina mea...



Huh si eu sunt la fel nush nici eu ce sa fac un sfat ceva
grace009062
Postat pe 29 Mai 2010 00:05
Atat eu cat si iubitul meu suntem doi adulti sagetatori. Avem o relatie de 10 ani, rastimp in care aceasta a cunoscut suisuri si coborasuri datorata capriciilor, orgolilui si nu in ultimul rand dorintei de alint pe care o simtim amandoi.Suntem persoane care au nevoie de multa libertate si daca aceasta necesitate nu este inteleasa de cei de langa noi reactionam sub cele mai bizare aspecte.
Suntem constienti de cele mai multe ori de superficialitatea actiunilor noastre, dar suntem profunzi in gandire, caractere puternice si niste iubiti foarte, foarte patimasi.
Nu dati cu pietre in noi
petrescumirela
Postat pe 29 Mai 2010 10:54
eu sunt femeie si-s sagetator .. si-s la fel de razgaiata.
cristinne83
Postat pe 29 Mai 2010 15:06
Cred ca nu conteaza foarte mult zodia, dar cand iti face faze de genul asta, opreste-l si spune-i ca il iubesti, si ca nu mai esti dispusa sa tolerezi aceste prostii, pentru ca incetul cu incetul va distruge relatia. Nu accepta argumente, daca incearca cu texte spune-i ca tu deja ai zis ce ai avut de zis si puinctum. Dar asigura-l de sentimentele tale, chiar daca nu le areti la tot pasul, ca poate nu e sigur pe tine! Am observat, ca nesiguranta poate sa provoace asemenea comportament
Evike_grace
Postat pe 29 Mai 2010 18:07
Buna,sotul meu e sagetator si eu balanta dar el este ffffff.serios si cu capul pe umeri.daca as descrie relatia noastra eu sunt cea razgaiata si alintata iar el ma alinta dar nu/mi cere niciodata sa fac la fel daca nu vreau.El isi cere scuze mereu pe cand eu nu,deci nu depinde de zodie depinde cum am fost crescuti
aly79_grace
Postat pe 30 Mai 2010 12:29
si prietenul meu este sagetator si ii place foarte mult sa fie alintat...dar in majoritatea timpului este cu capul pe umeri si serios
izu
Postat pe 30 Mai 2010 23:01
tarot_healthy
Postat pe 1 Iunie 2010 11:51

nu, doar gemenii...
dack
Postat pe 8 Iunie 2010 22:15
AICI NUI VORBA DE ZODIE SAU DE ASCENDENTUL LUI TREABAI SERIOASA ARE CEVA CARE IL NELINISTESTE ,MERGI IN ADINCUL PROBLEMEI SI VEZI CAREI CAUZA
argentina1970
Postat pe 13 Iunie 2010 01:45
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 13 Iunie 2010 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREAU VOAL SI TIARA DE INCHIRIAT 1 De la: MIKA2012 21 Martie 2012 16:47
sa ne laudam! 8 De la: kyty_katy 29 August 2009 19:08
buchet colorat sau alb? 2 De la: kudika_990195 3 Iulie 2015 14:45
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:11
Rochita de cununie 2 De la: anastasia_m 6 Octombrie 2010 17:59