Setari Cookie-uri

IN CE PARTE SA FAC NUNTA!!

Buna,in 2011 o sa ma casatoresc si nu stiu unde sa fac nunta si va rog sa ma ajutati..eu sunt plecata din Romania de 10 ani si acuma vreau sa vin in tara sa incep pregatirile de nunta dar prob e ca eu sunt din Alba-Iulia si iubitul meu e din Craiova si nu stim unde sa facem nunta..Va rog sa imi spuneti in ce parte e mai ieftin sa faci o nunta si cand vorb de nunta e vorba de restaurant,foto,video si toate chestile astea..Sper sa ma puteti ajuta!!
andreyca
Postat pe 5 Ianuarie 2010 05:58
Salut.Uite ceva care poate da sarea si piperul nuntii tale.Urmareste clipurile urmatoare
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 5 Ianuarie 2010 10:44
Buna fetelor,chiar nu e nimenia pe aici sa ma ajute si pe mine si sa imi zica unde e mai ieftin sa faci o nunta in alba sau craiova? va rog frumos ajutatima ca sunt disperataaaaaa!!!!!!!!
andreyca
Postat pe 6 Ianuarie 2010 19:30
neata..in primul rand faceti o lista unde ar fi mai multe pers.si acolo faceti nunta..si eu sunt din bucuresti si sotul meu de baia mare..si anul trecut in iulie...pe 4 am facut nunta mare...adica cu biserica..etc..in bucuresti..si la 2 sapt..pe 19..am facut..tot o"nunta"..la baia mare:P..mai mult o petrecere..am poze la profilul meu..daca vrei sa vezi..imp.e sa va decideti si sa faceti lista cu pers.din craiova si cele din alba...succes..
hanamaria2k
Postat pe 17 Ianuarie 2010 06:40
nu stiu cum e in alba, dar in craiova sunt ok preturile, restaurante sunt multe si frumoase, preturile la cameramani si fotografi difera in functie de ce albume vrei, cat tine nunta...etc
important este sa vedeti cate persoane aveti din alba si cate din craiova...daca sunt dispusi sa vina ai tai tocmai in craiova sau invers
miky_aurash
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:13
Andreica eu am avut nunta anul trecut in iunie.Sotul meu e din bv si eu din buc.La fel am stat si noi si ne-am stresat in acea perioada si nu ne-am gandit nici-o clipa ca unde ar fi mai ieftin ...ne-am gandit in primul rand dintr-a cui parte ar veni mai multi invitati :a mea sau a lui.Am stat si am cantarit putin lucrurile.Ca degeaba o faci unde e mai ieftin daca nu ai invitati mai multi ca sa iti scoti si ceva bani.Tb sa te gandesti si la cei care vin de departe ca poate unii iti cer sa le asiguri transport ca sa iti vina la nunta si atunci chiar daca faci unde e mai ieftin va tb sa le platesti transportul si atunci c te faci ca tot la cheltuieli mari ajungi.Eu cred ca e mult mai imp pt voi sa aveti invitati multi ca sa va iasa si voua ceva decat sa te gandesti ca vrei invitati putini si sa nu ramai cu mare lucru.Si iti mai zic ceva,in mare parte crede-ma si o sa te convingi de asta caNUNTA E O LOTERIE iar unde crezi ca nu se merita sa investesti in ceva sa nu investesti zicand ca sa fie lumea multumita in ghilimele.Ca nu faceti decat sa iesiti in pierdere si abia dupa nunta sa va dati seama cat de mult ati gresit...intr-un cuvant nu faceti risipa si abuz cu banii vostri.MULT SUCCES SI CASA DE PIATRA>
grace006346
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:07
Buna fetelor,va multumesc mult pt mesaje voastre,dar prob e ca am facut lista deja asa in mare si a iesit egala cu a lui,adica nu o sa avem decat in jur de 80 de pers la nunta noastra si sunt 40 de pers din partea mea si 40 din partea lui asa ca in ce parte ar fi avem invitati la fel...si is sigura ca din cei 80 o sa vina toti pt ca is doar neamuri si atata pt ca prieteni nu avem..prob e ca vrem sa punem nasi din partea lui din craiova si daca facem nunta in alba nu stiu cum sa facem cu nasi...offf ce greu e..sper sa pot sa imi organizez nunta singura pt ca nu am ajutor din partea lu ninemia si trebuie sa ma descurc singura(nici macar nu stiu la cat o sa ma ajunga nunta cu totul pe anul ce vine in vara) dar speram sa ne descurcam si sa putem merge inainte cu nunta!! Va multumesc mult inca o data si va pup dulce pe toate!!
andreyca
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:11
eu sunt din craiova, nu am nunta in viitorul apropiat asa ca nu-ti pot da sume exacte.
Ideea e ca ar cam tb sa va ganditi din ce oras vin mai mult invitati pt ca acolo unde economisiti cu organizarea puteti cheltui mai mult cu cazarea....plus k poate unii invitati vor xonsidera ca drumul e prea lung pt a ajunge la nunta voastra...
Nasii de unde sunt? ei ce parere au?
Na craiova e posibil sa fie mai dezvoltata cand vine vb de nunti. Mai multe restaurant, mai multe pers care se ocupa de aranjamente florale, de poze, filmari...
agny
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:38
uitase, SUCCES :P
pupiciei si dc vrei pareri, ajutor, pot sa-mi ceri :P, eu sunt inebunita dupa nunti
agny
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:40
BUNA, IN PRIMUL RAND CONTEAZA SA FACI UN CALCUL UNDE CREZI CA AR PUTEA SA VINA ACEI OAMENI, PT CA LUMEA S-A SCHIMBAT SI NU MAI VINE LA ASTFEL DE DISTRACTII, SURPRIZE ITI FAC CEI LA CARE NU TE ASTEPTI, ADICA CEI MAI BUNI PRIETENI SAU RUDELE. AM PATIT PE PIELEA MEA ANUL TRECUT, NU AU VENIT OAMENI F APROPIATI.
EU SUNT DIN CRAIOVA. DACA VEI ALEGE SA FACI AICI TE POT AJUTA NUMAI SA IMI ZICI.
NU AI DE CE SA ITI FACI GRIJI PRETURILE SUNT FOARTE BUNE LOCALURI SUNT DE LA 60 PERSOANE PANA CHIAR LA 600 DE PERSOANE. MUZICA E PT TOATE BUZUNARELE, FIRME PT AMENAJAT SALI DE ASEMENEA. NU MAI ESTE O AFACERE NUNTA CI MARCAREA UNUI EVENIMENT.
NU TE INTINDE LA MARI CHELTUIELI PT CA POTI AJUNGE SA PLATESTI DIN BUZUNARUL TAU IN LOC SA MAI RAMAI CU CEVA BANI.
DUPA CE TE DECIZI ANUNTA MA DACA VEI ALEGE CRAIOVA.
PAPA SI MULT SUCCES
grace004484
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:20
In primul rand, gandeste -te cine iti va veni la nunta in Craoiva si cine in Alba Iulia,adica sa nu ai putini invitati!
Pune in balanta si hotaraste tu unde crezi ca ti vor veni oamenii.
Bafta sa ai!:*
Anama_grace
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:08
buna,si eu am nunta anul acesta eu sunt din medias si sotul din piatra-neamt si facem nunta la medias. in primul rand pentru ca eu sunt mireasa si asta a fost visul meu sa fiu mireasa la mine in oras si in al doilea rand pentru ca la mine sunt mai multi invitati ca de la sot.si eu am vrut sa facem si o mica petrecere la el in oras pe urma dar parintii s-au impotrivit.si ca sa iti fie si tie de ajutor intereseaza-te pe internet ca aflii atatea informatii si poti compara. bafta
railia22
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:02
urmariti ceva haios,ce am gasit pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:56
Multumesc frumos pt ajutorul vostru si pt sfaturi si cand o sa ma decid unde o sa fac nunta atuncia o sa va anut ca sa ma puteti ajuta cu alte lucruri...va pup dulce pe toate si sa fiti iubite!!
andreyca
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:43
Buna...sunt Elena si mai intai de toate LA MULTI ANI !pe 2010.
primul lucru pe care as dori sa ti-l spun in legatura cu nunta este ca trebuie sa iei lucrurile cu calm si sa nu disperi daca lucrurile nu-ti vor iesi asa cum iti doresti...
Si eu sunt plecata din romania de 5 ani si anul acesta,in sept. ma casatoresc;eu sunt din Dr-Tr-Severin iar el din Rosiori de Vede(distanta intre noi cam de vreo 3ore si jum.).Nunta am hotarat(noi doi:pt ca asta e cel mai imp.sa hotarati voi doi) sa fie la el pt ca din partea lui or sa vina mai multi invitati decat de la mine.,iar cei care vor veni de la mine o sa le pun la dispozitie un microbuz pt dus si intors(nu e scump,te poti interesa).
deci,in concluzie,totul are rezolvare pe lumea asta,numai moartea nu...asa ca tot ce iti vei propune se poate rezolva si trebuie sa aveti grija sa discutati toate conditiile de la inceput(rest.,muzica...)
O buna optiune ar fi ca parintii vostri sa va ajute in Romania cu rest,muzica...sa mearga ei sa vb.pt voi.Cel mai imp.este ca voi sa ascultati si parerile parintilor(de ambele parti)iar apoi sa cadeti de acord voi doi ce veti face;daca nu veti face lucrul acesta ei se vor simti dati deoparte si nu e bine sa stricati relatiile cu ei tocmai intr-un moment ata de imp.pt voi si pt ei.
Cam asta am avut de zis...sper sa te ajute si oricand,poti lasa un mesaj de ajutor daca ai nevoie;sper sa iasa totul bine,asa cum va doriti si sa fiti foarte fericiti...
grace2010
Postat pe 19 Ianuarie 2010 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-am prins sotul masturbandu-se in fata camerei web 81 De la: aliali41 7 Iunie 2010 08:59
Inelul de logodna... 12 De la: imagineanuntiitale 28 Aprilie 2009 00:18
vand/inchiriez rochia de mireasa 1 De la: rowi 14 Septembrie 2010 17:51
Zambetul tau pentru eternitate. 1 De la: eunescu09 28 August 2009 07:22
VREAU VOAL SI TIARA DE INCHIRIAT 1 De la: MIKA2012 21 Martie 2012 16:47