Setari Cookie-uri

aranjamentele florale

am si eu o intrebare....florile din buchetul miresei trebuie sa fie si pe mesele invitatilor?...mie mi-ar placea in buchet sa fie orhidee sau trandafiri, iar pe masa as vrea ceva de volum cum ar fi crinii....ce sfat imi dati...astept pareri...pupici
flore_grace
Postat pe 23 Iunie 2010 21:03
De la: flore, la data 2010-06-23 21:03:19am si eu o intrebare....florile din buchetul miresei trebuie sa fie si pe mesele invitatilor?...mie mi-ar placea in buchet sa fie orhidee sau trandafiri, iar pe masa as vrea ceva de volum cum ar fi crinii....ce sfat imi dati...astept pareri...pupici


Nu e obligatoriu sa fie aceleasi flori , poate doar aceeasi culoare sau culori asortate cumva. Oricum daca florile nu sunt aceeasi culoare poate sa fie vaza (sau paharul) sau panglica sau orice alt accesoriu de pe masa de culoarea / nuanta asortata cu intreaga decoratie a localului si tema nuntii.

Fa cum iti place tie, nu te mai complica cu reguli, ca e evenimentul tau si trebuie sa ti faca placere sa te uiti la poze peste ani, nu sa regreti ca tu vroiai altceva si ai renuntat la ideea ta. Nu-ti face nicn fel de probleme, musafirii vor aprecia mai mult mancarea, bautura si dansul decat aranjamentul floral :D .
kudika052198
Postat pe 2 Iulie 2010 17:25
ofer ajutor pt aranjamentele florale!
gabielle88
Postat pe 6 Iulie 2010 16:18
buna fetelor sunt din brasov si inchiriez stative din fier forjat si fac aranjamente florale ma gasiti pe aniko_dragomer@yahoo.com sau 0720404712
ana80
Postat pe 7 Iulie 2010 12:17
Aranjamente frumoase, facute cu mult bun gust la preturi foarte bune, pe www.monette.ro!
Lilly_s
Postat pe 7 Iulie 2010 14:26
TOTUL TRECE, DAR NU TOTUL SE UITA!Stim ca increderea se castiga greu si se pierde repede. Insa noi, prin profesionalism si daruire vom reusi sa ne ridicam la standardele dvs., asistandu-va in organizarea celor mai frumoase si speciale evenimente din viata dvs.: NUNTI, BOTEZURI , PETRECERI. PRETURILE noastre sunt pe masura BUGETULUI dvs., nefacand rabat de la CALITATE. CONSULTATI-NE macar si poate nu veti fi dezamagiti! Suntem la dispozitia dvs.: CRIS CAPRICE 0768.499.887/ 0722.198.532 sau contact@evenimentecaprice.ro
criscaprice
Postat pe 9 Iulie 2010 00:33
Make Up Artist Profesionist- machiaj profesional la domiciliu

www.petramakeup.eu
petramakeup
Postat pe 14 Iulie 2010 10:17
Buna doamnelor si domnisoarelor, sunt din Iasi si fac aranjamente, lumanari si buchete la preturi de depozit, achizitionam impreuna florile iar manopera e la mai putin de jumatate fata de piata.Astept mesajele voastre pe trcumen_sim@yahoo.com, va rog doar persoanele interesate si f.f.f. serioase.
kudika132622
Postat pe 25 Iulie 2010 14:31
De la: flore, la data 2010-06-23 21:03:19am si eu o intrebare....florile din buchetul miresei trebuie sa fie si pe mesele invitatilor?...mie mi-ar placea in buchet sa fie orhidee sau trandafiri, iar pe masa as vrea ceva de volum cum ar fi crinii....ce sfat imi dati...astept pareri...pupici



eeeeeeee, nu normal ca nu trebuie, pai daca ar fi asa nu am mai vedea miresici cu buchete din flori exotice, ca doar stii cat costa alea.

La aranjamentele din local trebuie doar sa te gandesti ffffff bine ce culori vei folosi, ce tip de aranjament, adica pe suport inalt sau nu si apoi din ce anume il vei face :P :D . Si desigur, mai trebuie sa te gandesti si la banii cheltuiti...in general la un local, pe un aranjament facut din crini ei cer 100 lei...cam mult parerea mea, ca doar ma pricep si eu. Ca doar stii ca sunt restaurante care te obliga doar la aranjamentele facute de ei....

drept cocarde ce tip de flori folosesti?, pentru toata lumea?...apoi acele marturii,... la ce anume te-ai gandit?

oricum succes si casa de piatra
agny
Postat pe 26 Iulie 2010 11:16
aaggnnyy, nu cred ca are importanta acest lucru. Doar daca u iti doresti ca florile pe care le ai in buchet sa fie si pe mesele invitatilor. Te-ai gandit la flori? Pe ce vei merge?
Lucky_girl
Postat pe 27 Iulie 2010 17:26
De la: Lucky_girl, la data 2010-07-27 17:26:25aaggnnyy, nu cred ca are importanta acest lucru. Doar daca u iti doresti ca florile pe care le ai in buchet sa fie si pe mesele invitatilor. Te-ai gandit la flori? Pe ce vei merge?


scuze dar nu inteleg la ce anume te referi cand zici ca "nu are importanta acest lucru"....nu eu sunt tipa care nu stie dc tb sau nu sa foloseasca acelas tip de flori si la buchet si la aranjamente :P

agny
Postat pe 27 Iulie 2010 23:24
Buna,
Daca nu ai facut deja nunta pot sa te ajut am o firma de evenimente
deeaflori.ro i-a legatura cu ei
grace009075
Postat pe 28 Iulie 2010 12:29
deeaflori.ro
Fac livrari la domiciliu,nu stiu daca au foarte multe poze pe site dar au catalog complet de nunta asta stiu,preturi dupa bugetul tau
grace009075
Postat pe 28 Iulie 2010 12:34
De la: agny, la data 2010-07-27 23:24:29
De la: Lucky_girl, la data 2010-07-27 17:26:25aaggnnyy, nu cred ca are importanta acest lucru. Doar daca u iti doresti ca florile pe care le ai in buchet sa fie si pe mesele invitatilor. Te-ai gandit la flori? Pe ce vei merge?


scuze dar nu inteleg la ce anume te referi cand zici ca "nu are importanta acest lucru"....nu eu sunt tipa care nu stie dc tb sau nu sa foloseasca acelas tip de flori si la buchet si la aranjamente :P



Imi cer scuze, am avut impresia ca u scriai ca nu stii daca sa alegi aceleasi flori si pe masa invitatilor :)
Lucky_girl
Postat pe 3 August 2010 17:26
depinde de cati bani deti pentru acestea?!
roz5blue6lila7
Postat pe 3 August 2010 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie dubla ! E de iertat? 34 De la: kudika516452 14 Aprilie 2012 14:02
fluturi albi in loc de porumbei 35 De la: andreeaaugustin_grace 23 Aprilie 2013 08:24
nunta la pitesti 3 De la: marry 29 Martie 2010 18:43
Foto Video Trash The Dress - Poezia asezata im rama 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:09
Fantana de ciocolata! 48 De la: kudika_932480 29 August 2013 12:50