Setari Cookie-uri

Orchestra VS DJ???

Salutare tuturor, eu voi avea nunta in 2010dar incet incet se apropie si as vrea sa stiu din timp cum e mai bine la nunta pentru ca stiu ca muzica e foarte importanta. Sincer nu stiu ce sa fac sa angajez o orchestra care e mult mai scump sau doar un DJ?? As vrea daca puteti sa mi spuneti voi cum v-ati gandit sau cum ati facut. Sora ea a avut muzica mecanica, pe calculator si timp de o ora avenit un ansamblu de 3 perechi si au dansat dar mi s-a parut putin, mai ales ca viitorul meu sot e banatean si prin Banat am vazut ca nuntile se fac cu orchestre, sincer nu stiu ce sa fac.....In plus am fost sunta de un om care-si oferea serviciile sale si a orchestrei sale pentru nunta ns si mi-a spus ca desi nunta ns e abia in 2 octombrie mi a spus ca trebuie daja sa acontam dc vrem orchestra
lucky_happy
Postat pe 28 Iulie 2009 19:25
buna lucky, si eu fac nunta in 2010, iar eu si viitorul meu sot vrem neaparat orchestra la nunta. mie personal, mi se pare mult mai frumos si mai deosebit. in ce luna din 2010 va casatoriti?
melyssa87
Postat pe 29 Iulie 2009 02:21
Buna fetelor,
eu am avut nunta in mai anul acesta si pot sa va spun cu mana pe inima ca nimic nu se compara cu o formatie la nunta...
Este adevarat, eu si sotul meu ne-am dorit ceva mai deosebit, in sensul ca nu vroiam aceleasi melodii "clasice" de nunta si nu foarte multa muzica populara...
"Baietii"...pe care i-am ales sunt absolventi de conservator...au succesuri multe la activ, apar si la tv (cand ne-am hotarat la ei si la vreo 2 luni i-am vazut la tv....m-au trecut fiorii) au cantat...SUPERB iar la capitolul ...populara au avut un recital la vioara care a innebunit toti invitatii....
Am avut si DJ dar pentru cafe concert, in timp ce invitatii mancau si pentru ...banatzenele care nu pot lipsi de la orice nunta!

Sa fiti fericite!
soricutza_grace
Postat pe 29 Iulie 2009 18:02
Multumesc fetelor pt raspuns, nunta e in octombrie, noi am vorbit din nou cu domnul care s-a oferit sa vina cu orchestra si ne-a dat si o alternativa sa vina el si DJ ul pentru 650 euro, sincer am fost anul asta si la 2 nunti cu orchestra si solist si a fost super mai am putin timp de gandire, multumesc pt promptitudine
lucky_happy
Postat pe 1 August 2009 12:09
FELICITARI TUTUROR SI CASA DE PIATRA.DORITI O NUNTA DE VIS NU EZITATI SA NE CONTACTATI,PT ARANJAMENTE,MUZICA-O FORMATIE EXCEPTIONALA,DANSATORI.AM POZE LA PROFIL.RELATII LA TEL.0727981478 SAU ID MESS george_c47@yahoo.com.
grace_mary
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:07
FELICITARI TUTUROR SI CASA DE PIATRA.DORITI O NUNTA DE VIS NU EZITATI SA NE CONTACTATI,PT ARANJAMENTE,MUZICA-O FORMATIE EXCEPTIONALA,DANSATORI.AM POZE LA PROFIL.RELATII LA TEL.0727981478 SAU ID MESS george_c47@yahoo.com.
grace_mary
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:07
FELICITARI TUTUROR SI CASA DE PIATRA.DORITI O NUNTA DE VIS NU EZITATI SA NE CONTACTATI,PT ARANJAMENTE,MUZICA-O FORMATIE EXCEPTIONALA,DANSATORI.AM POZE LA PROFIL.RELATII LA TEL.0727981478 SAU ID MESS george_c47@yahoo.com.
grace_mary
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:07
soricutza, cum se numesc baietii de la conservator.. sunt curioasa sa ii caut pe youtube, sa vad ce si cum..
ms

cristinne83
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:51
o vorba veche zice: "lautarii si vinul fac nunta"

eu nu impartasesc intocmai aceasta idee insa este adevarat ca o formatie sau niste cantareti buni pot ridica nunta in picioare

dar AVETI MARE GRIJA la formatia sau cantaretii pe care ii angajati pentru marele eveniment. exista si oameni care nu au nimic in comun cu muzica si totusi se cred mari profesionisti. incercati cel mai bine sa mergeti pe RECOMANDARI. noi asa o sa facem! evitati acele formatii care au prea multa vobarie de genul "solo, solo, solo....sa fie fara numar, numar, numar...pentru x, pentru y, pentru z"

asemenea si dj pe care il alegeti, aveti grija sa nu vorbeasca prea mult peste melodie.
oricum ar fi, indiferet dc voi alege sau nu formatie, VOI ALEGE SI DJ. in fond, nici o formatie, orchestra, cantaret, nu iti va putea canta muzica pe care o pune dj-ul. iar la o nunta e bine sa impacam toate gusturile plus k nici nu ma gandesc sa renunt la traditionalele: "El meneaito, la chucharacha, lambada, macarena, etc"
iulik_flore
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:18
iulika_flore gandim la fel si deja am vorbit cu Dj ul pentru nunta, e un tip de nota 10, ne-am intalnit cu el si e super, am fost la o nunta si nu doar ca a pus muzica a fost altceva a mixat-o cu adevarat, avea aparate speciale de lumini a creat o super atmosfera, sunt foarte incantata, la orchestra ma mai gandesc, spor la pregatiri fetelor!!!!
lucky_happy
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:46
De la: melyssa87, la data 2009-07-29 02:21:29buna lucky, si eu fac nunta in 2010, iar eu si viitorul meu sot vrem neaparat orchestra la nunta. mie personal, mi se pare mult mai frumos si mai deosebit. in ce luna din 2010 va casatoriti?
FELICITARI SI CASA DE PIATRA. DACA ESTI DIN BUC SI ITI DORESTI LA NUNTA TA O ORCHESTRA NU EZITA SA NE CONTACTEZI.NE POTI ASCULTA LIVE LA REST UNDE AVEM PROGRAM IN FIECARE SEARA.SUNT SIGURA CA VETI FI INCANTATI.REL LA TEL 0723004432 SAU 0727981478 GEORGE SI DOINA.
grace_mary
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:01
De la: melyssa87, la data 2009-07-29 02:21:29buna lucky, si eu fac nunta in 2010, iar eu si viitorul meu sot vrem neaparat orchestra la nunta. mie personal, mi se pare mult mai frumos si mai deosebit. in ce luna din 2010 va casatoriti?
FELICITARI SI CASA DE PIATRA. DACA ESTI DIN BUC SI ITI DORESTI LA NUNTA TA O ORCHESTRA NU EZITA SA NE CONTACTEZI.NE POTI ASCULTA LIVE LA REST UNDE AVEM PROGRAM IN FIECARE SEARA.SUNT SIGURA CA VETI FI INCANTATI.REL LA TEL 0723004432 SAU 0727981478 GEORGE SI DOINA.
grace_mary
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:01
pai zi si restaurantul unde sa va ascultam live in fiecare seara..
well?
cristinne83
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:13
Felicitari!
Noi am avut nunta anul acesta,cu formatie si dj. A iesit foarte bine, asa cum spunea si una din fete, cafe concert la masa, si apoi combinate populara cu modern....au dansat oamenii pana dimineata la 6 cand au cam inceput sa plece...

Succes
alinutza83
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:05
De la: cristinn, la data 2009-10-06 15:13:36pai zi si restaurantul unde sa va ascultam live in fiecare seara..
well?
BUNA. RESTAURANTUL ESTE IN MILITARI.DATI-NE UN TEL SAU MESAJ INAINTE SI STABILIM O INTALNIRE.
grace_mary
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:00
De la: cristinn, la data 2009-10-06 15:13:36pai zi si restaurantul unde sa va ascultam live in fiecare seara..
well?
BUNA. RESTAURANTUL ESTE IN MILITARI.DATI-NE UN TEL SAU MESAJ INAINTE SI STABILIM O INTALNIRE.
grace_mary
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:00
De la: alinutza83, la data 2009-10-07 18:05:40Felicitari!
Noi am avut nunta anul acesta,cu formatie si dj. A iesit foarte bine, asa cum spunea si una din fete, cafe concert la masa, si apoi combinate populara cu modern....au dansat oamenii pana dimineata la 6 cand au cam inceput sa plece...

Succes


soooper cam asa vreau si eu
iulik_flore
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:05
Eu stau in militari, cunosc toate restaurantele de pe acolo. Spune-mi te rog cum se numeste restaurantul.
cristinne83
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:11
tocmai am vorbit cu formatia pe care voiam sa o luam ptr nunta
noastra.

ne-a cerut 1300 de euro plus "ceva" la transport si meniuri, nu stiu dc intregi, ptr toti 3. ( sunt trei persoane)

intr-adevar, oamenii cantavexemplar insa ni s-au parut prea scumpi si nu ii luam. am renuntat la ideea cu lautari.

noi in 30 mil am gasit pachet (din partea unor profesionisti) care include: dj, cameraman, fotograf, in jur de 600 foto digitale si 100 pe hartie in format "carte postala". ( nu mai stiu ce domensiuni au).
iulik_flore
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:29
De la: iulika_flore, la data 2009-10-24 21:29:05tocmai am vorbit cu formatia pe care voiam sa o luam ptr nunta
noastra.

ne-a cerut 1300 de euro plus "ceva" la transport si meniuri, nu stiu dc intregi, ptr toti 3. ( sunt trei persoane)

intr-adevar, oamenii cantavexemplar insa ni s-au parut prea scumpi si nu ii luam. am renuntat la ideea cu lautari.

noi in 30 mil am gasit pachet (din partea unor profesionisti) care include: dj, cameraman, fotograf, in jur de 600 foto digitale si 100 pe hartie in format "carte postala". ( nu mai stiu ce domensiuni au).
BUNA, NU TE SUPARA ESTI DIN BUCURESTI?
grace_mary
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:51
da
iulik_flore
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:57
De la: iulika_flore, la data 2009-10-26 20:57:04da
Daca iti doresti o formatie la nunta eu iti pot da un nr de tel 0723004432 dl George Ciotoi formatia este extraordinara si canta orice gen muzical si are si DJ dar cu lipsa de modestie iti spun ca DJ nu are timp sa puna prea multa muzica.Aceasta formatie canta de la venirea la restaurant pana in zorii zilei cand se termina petrecerea.Poti merge la o auditie.
grace_mary
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:11
De la: grace_mary, la data 2009-10-27 12:11:34
De la: iulika_flore, la data 2009-10-26 20:57:04da
Daca iti doresti o formatie la nunta eu iti pot da un nr de tel 0723004432 dl George Ciotoi formatia este extraordinara si canta orice gen muzical si are si DJ dar cu lipsa de modestie iti spun ca DJ nu are timp sa puna prea multa muzica.Aceasta formatie canta de la venirea la restaurant pana in zorii zilei cand se termina petrecerea.Poti merge la o auditie.


iti multumesc insa noi avem deja Dj. Am si vb cu el si am facut un contract. Imi poti spune insa ce preturi practica formatia sau cel mai bine ar fi sa sun eu sa ma interesez?

Dc imi poti da nr de tel pe privat nu ar fi rau. Astept un mesaj de la u. Pupici si merci inca o data
iulik_flore
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:27
e DAN CIOTOI sau George Ciotoi?

am cautat de curiozitate despre george asta pe net, youtube,etc..insa nu am GAGSIT DECAT DESPRE DAN CIOTOI.. care canta un fel de manea lautareasca.. asa.. cred ca seamana la stil cu nea'Paleru.
asadar cum il cheama exact>? Dan sau George?
cristinne83
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:20
De la: cristinn, la data 2009-10-28 19:20:03e DAN CIOTOI sau George Ciotoi?

am cautat de curiozitate despre george asta pe net, youtube,etc..insa nu am GAGSIT DECAT DESPRE DAN CIOTOI.. care canta un fel de manea lautareasca.. asa.. cred ca seamana la stil cu nea'Paleru.
asadar cum il cheama exact>? Dan sau George?
BUNA IUBITA.AI CITIT BINE GEORGE CIOTOI,CANTA CU VIOARA SI ESTE SEFUL FORMATIEI.NU ARE NICI O LEGATURA CU STILUL LUI NEA'PALERU SAU DAN CIOTOI.PT VOI VOI POSTA PE YOUTUBE DIVERSE CLIPURI CU FORMATIA ESTE CUNOSCUT SI A APARUT SI LA DIVERSE EMISIUNI TV PRECUM SI IN SPECTACOLE.UNA ESTE SA ASCULTI DIFERITE INREGISTRARI CARE SUNT PRELUCRATE IN STUDIOURI SI ALTA SA ASCULTI LIVE.CUM TI-AM MAI SPUS CAND VREI SA ASCULTI O MUZICA BUNA SI DE CALITATE TE ASTEPTAM LA RESTAURANT IN MILITARI SI VEI VEDEA CA MERITA TOATE CUVINTELE DE LAUDA ACEASTA FORMATIE.
grace_mary
Postat pe 29 Octombrie 2009 13:02
buna! si noi tot dj am vrea Tu de unde esti? si unde as putea sa l gasesc si eu p dj ul acesta magic? multumesc
loredose
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:17
De la: iulika_flore, la data 2009-10-27 21:27:55
De la: grace_mary, la data 2009-10-27 12:11:34
De la: iulika_flore, la data 2009-10-26 20:57:04da
Daca iti doresti o formatie la nunta eu iti pot da un nr de tel 0727245112 dl George Ciotoi formatia este extraordinara si canta orice gen muzical si are si DJ dar cu lipsa de modestie iti spun ca DJ nu are timp sa puna prea multa muzica.Aceasta formatie canta de la venirea la restaurant pana in zorii zilei cand se termina petrecerea.Poti merge la o auditie.


iti multumesc insa noi avem deja Dj. Am si vb cu el si am facut un contract. Imi poti spune insa ce preturi practica formatia sau cel mai bine ar fi sa sun eu sa ma interesez?

Dc imi poti da nr de tel pe privat nu ar fi rau. Astept un mesaj de la u. Pupici si merci inca o data
grace_mary
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:40
IMI CER MII DE SCUZE AM VRUT SA INLOCUIESC UN NR DE TELEFON. SCUZE...
grace_mary
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:44
deci...ca sa dau si eu o parere...atunci cand iti chemi formatie nu mai ai nevoie de dj...daca formatia vine la pachet cu dj-ul...inseamna ca formatia nu e in stare de nimic(in mare parte va lucra dj-ul) si componentii vor sta la masa, vor lua pauze lungi..o formatie canta de toate...si caffe-uri, si valsuri, si banatene, si grecesti, si tiganesti, si bulgaresti si si si....spun asta din experienta...sunt anumite formatii care nu fac abstractie...si canta de toate...ca sa fie toata lumea multumita.
zingara2006
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:59
Buna,miresici....Am stat si noi si ne-am gandit enorm de mult in legatura cu formatia sau dj-ul pt nunta,avem nunta la anul si dupa multe dezbateri ne-am hotarat la formatie au dj si solista,deci sper ca am facut alegerea buna si ne vom distra cu totii.
mictib
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai fac!!! 8 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
am hotarat sa ma marit 8 De la: marry 14 Aprilie 2010 09:56
NUNTA LA PARIS?????? 29 De la: grace000286 11 Noiembrie 2014 21:46
SUPER RESTAURANT SOLANGE BALLROOM 1 De la: simona_puf 14 Mai 2010 11:31
Nunta in acelasi an 13 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:18