Setari Cookie-uri

Batranii libidinosi si sexul

...a, si in "tendinte in materie de sex" sa stii ca, sexul se "mananca" tot la fel, de cand lumea. arunca o privire pe Kamasutra. poate mai avem de invatat de la antici noi n-am inventat nimc in materie
100101
Postat pe 29 Iulie 2010 23:30
De la: kyru, la data 2010-07-29 23:20:07
Deep...n-am nimic cu tine, sa nu ma intelegi gresit. commentul meu, se adreseaza strict subiectului din topic
Bun, asta am inteles, nu comentez ce ati scris in mesaj in continuare, oricum cuvantul "libidinos" are mai multe sensuri, nu numai cel care spune despre cineva ca "mai poate", cum spuneti dv. Nu mai dezbatem, nu are rost, am doar o intrebare pentru dv. si va rog sa raspundeti, caci vad ca dati multe replici si raspunsuri, dar de data sa raspundeti cinstit, si anume, ce parere aveti despre modul in care ii trateaza pe unii membri ai forumului, despre cuvintele urate si injositoare adresate multor femei de pe acest forum, cand nu sant de acord cu comentariile lui, despre jignirile si insultele pe care le adreseaza dl. Marco intr-o multime de mesaje postate pe forum, unde intervine cu rost sau fara rost dar cu un scop bine determinat. Ce parere aveti dv. despre toate acestea, asa ca un om serios ce pareti? Am observat ca aveti o anumita cultura muzicala, in anumite genuri de muzica de care altii nici nu au auzit macar, si pentru a ajunge la asta se cer mai multe calitati, intre care si seriozitatea.
Deep
Postat pe 30 Iulie 2010 02:08
Sincer, nu am urmarit comentariile d-lui Marco. Eu sunt relativ nou pe Kudika (contul era deschis pe heathy) se pare a a fost o fuziune. Accept commenturile in contradictoriu, chiar si usoare atacuri la persoana -in mod comic-usor ironic, dar sunt contra jignirilor/injuriilor, la adresa oricarui user, c-o fii femeie ori barbat. S`apoi, daca n-ar exista un pic de contradictie, cred ca ne-am plictisi, ar fi prea monoton. Da` cel mai mult imi place ca pe forum, intalnesti personalitati si gandiri atat de diferite -asta-i si culoarea lui.
Io zic ca, n`ar trebui sa luam ad-litteram orice raspuns. Sa ne mai si amuzam pe marginea lor.

Week. placut! ca si io, tocmai ma pregatesc sa plec pe lac la un peste, pana duminica
de saptamana viitoare, promitem sa fim mai buni...si mai indulgenti cu semenii nostri.
100101
Postat pe 30 Iulie 2010 09:01
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?


Da..pai, ceva trebuie sa faca si ei...unii stau pe banca in parc cu nepoteii, altii joaca sah in parc, altii stau pe net si discuta despre sex in speranta ca-i va asculta cineva...oricum trebuie apreciat faptul ca la varsta asta stiu sa foloseasca intenetul...ce parere am despre sfaturile lor? sincer, eu sunt singura care stie cel mai bine ce este mai bine pentru mine, ce-mi doresc, ce-mi place si daca consider ca am nevoie de-un sfat merg direct la sursa...deci in concluzie, ii ignor, e cel mai simplu...fiecare e liber sa-si exprime propriile pareri si sa-si petreaca timpul liber dupa bunul plac...
cotyca
Postat pe 30 Iulie 2010 09:16
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 20:15:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 19:54:30
De la: marco918, la data 2010-07-29 00:52:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...



sa inteleg ca-ti convine ca deja sunt 3__ si ceva de pagini din care 200 sunt numa' de el umplute cu aceeasi idee..
pe bune..am inteles din prima parerea lui...
nu am nevoie de 200 de pagini sa-i citesc aceeasi idee spusa la infinit-se ajunge
moralitatea si sexul...nu-si au rostul in acelasi context
nu mi-as dori un barbat d-ala..dar nici sa fie mort
sau..in fine...
esti penibil cand ai un cult pt asta..e deja cult...
si e penibil...multi stiu asta...si mi-ar da dreptate..doar ca nu stau sa analizez acum chestia asta pe topicul lui deep
si e aiurea ca nu se pricep timpurile...

as intelege daca nu s-ar plange fiecare generatie de cate ceva







... moralitatea si sexul ... nu isi au rostul in acelasi context !!!... mii de scuze ... cind esti violata atunci are sau nu are rost ''moralitatea''? ... cind esti obligata sa faci ceva doar pentru ca cei din jurul tau te ''obliga'' indirect doar pentru ca asa considera ei ca este ''trendy'' ? ... ... sa inteleg ca e suficient ca oricine zice - sex sa fie lasat sa abereze atit cit il duce capul ... iar restul sa puna capul in jos si sa spuna - ce sa ii faci, asa face el/ea sex !!! ... ... cind s-a descoperit ca sexul (devenit obsesie) prosteste multi au sarit in sus ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 12:40
De la: Deep, la data 2010-07-29 20:40:45
De la: marco918, la data 2010-07-28 23:19:58.. atunci probabil ca asa sint parintii celui care a deschis topicul
Vin dintr-o misiune, si dupa 12 ore de incordare ajung acasa si deschid laptopul sa ma destind putin, sa vad ce mai e nou, si cand colo in loc de raspunsuri la subiectul topicului, citesc jigniri la adresa parintilor mei.
Cum va permiteti domnule Marco sa pomeniti de parintii mei, si sa adresati asemenea jigniri, ei sant decedati de mult, si oricum au fost oameni la locul lor, si si-au vazut de treaba. Cand o sa ma leg de dv. direct, sa va spun ca santeti asa si pe dincolo atunci accept sa mi se intoarca si mie cele pe care le-am spus si jignirile pe care le-am adus. Ati inceput alaltaieri, nimeni nu v-a avut treba si hop, dati o replica : Deep esti prost, esti nu stiu cum, care-i problema cu dv? Era un topic cu un anume subiect de discutie, nici mai bun nici mai prost decat multe altele, ce v-a sifonat, faptul ca va simtiti incadrat in aceea categorie de oameni mentionata aici.
Si totusi inca odata, cum va permiteti sa jigniti cu asemenea vorbe parintii mei decedati?





... gogule ... nu imi permit nimic mai mult decit sa SUBLINIEZ ceea ce spui tu negru pe alb ... atit te duce capul asta trebuie sa intelegi ...

... o afirmatie de genul - ''ori esti prost ori te prefaci'' (de la care te-ai basicat) nu inseamna niciodata ca esti facut prost ci esti BANUIT de prostie ... faptul ca insisti sa demonstrezi una dintre variante e iarasi doar optiunea ta ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 12:44
De la: Barbie30, la data 2010-07-29 20:47:45Marco,frate aici chiar ai fost badaran!






... ... barbie nu fii sensibila cu PROSTII si elucubratiile lor ... i-am raspuns atit cit sa inteleaga si altii de genul lui, pentru ca topicul in sine nu se deosebeste deloc de ''faimoasele'' fraze ale unora - barbatii e prostii sau femeile e curve ... barbatii peste 60 de ani e libidinosi ... suna perfect la fel ... si nu cred ca cap de musca asta are vreun agrmunet sa isi sustina ideea topicului ...

... am tinut sa ii atrag atentia gigelului ca nu e normal sa arunci fraze atit de generale care JIGNESC milioane de oameni (inclusiv parintii lui, ai mei, ai tai si ai altora) si induc ideii parsive de natura sa distruga si mai mult echilibrul fragil dintre generatiile din romania (cea comunista si cea fast food) ... poate el saracul nici nu s-a gindit ca trebuie sa mai si gindeasca cind vorbeste sau scrie si a considerat ca cei din vecinatatea lui imediata pot fi considerati exemple reprezentative pentru o tara intreaga ... sincer, nu cred ca a lasa astfel de aberatii sa devina o normalitate se pot stinge de la sine ... e o crasa dovada de ... brain ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 13:09
De la: marco918, la data 2010-07-30 13:09:43
... ... barbie nu fii sensibila cu PROSTII si elucubratiile lor ... i-am raspuns atit cit sa inteleaga si altii de genul lui, pentru ca topicul in sine nu se deosebeste deloc de ''faimoasele'' fraze ale unora - barbatii e prostii sau femeile e curve ... barbatii peste 60 de ani e libidinosi ... suna perfect la fel ... si nu cred ca cap de musca asta are vreun agrmunet sa isi sustina ideea topicului ...

... am tinut sa ii atrag atentia gigelului ca nu e normal sa arunci fraze atit de generale care JIGNESC milioane de oameni (inclusiv parintii lui, ai mei, ai tai si ai altora) si induc ideii parsive de natura sa distruga si mai mult echilibrul fragil dintre generatiile din romania (cea comunista si cea fast food) ... poate el saracul nici nu s-a gindit ca trebuie sa mai si gindeasca cind vorbeste sau scrie si a considerat ca cei din vecinatatea lui imediata pot fi considerati exemple reprezentative pentru o tara intreaga ... sincer, nu cred ca a lasa astfel de aberatii sa devina o normalitate se pot stinge de la sine ... e o crasa dovada de ... brain ...

cred ca de fapt tu ai fost cel care i-a dat ideea topicului...restul n-a mai contat
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 13:23
... ... stiu, l-am facut sa viseze urit dar nici macar nu l-a dus capul la ceva mai inteligent ... asa ca l-am ajutat sa isi regleze logicutza chiar si cind e suparat ... e grele domnle ... da asa-i in tenis ... ... pe topicul cu sexul oral era mai usor pentru el ca si maimutzele ar fi putut comenta ceva acolo ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 13:36
De la: marco918, la data 2010-07-30 13:36:23... ... stiu, l-am facut sa viseze urit dar nici macar nu l-a dus capul la ceva mai inteligent ..
In nici un caz nu am visat urat, sant obisnuit sa traiesc momente tensionate, momente dure si periculoase si cu toate acestea nu visez urat, in nici un caz nu o sa visez urat din cauza unor replici nelalocul lor scrise pe un forum. Acestea fac doar sa ma enerveze, si sa ma faca sa urasc anumite tipuri de mentalitati, anumite tipuri de persoane, care cu toate ca stiu ca au depasit anumite limite, vor cu tot dinadinsul ca dreptatea, la final, sa fie tot de partea lor. Tot o dati inainte cu inteligenta si continuati sa ma jigniti si sa ma injositi sub toate formele, egal, nu intotdeauna este nevoie de multa inteligenta ca sa-i mearga cuiva bine, si sa duca o viata plina de tot ce-i pofteste inima. Asa cum ma considerati de "neinteligent" totusi nu eu sant cel care locuieste intr-un amarat de apartament de bloc, intr-un amarat de oras, si astept sa-mi aduca postasul o amarata de pensie, (nu va spun de unde stiu), asa ca ce avantaj ca va considerati inteligent, si vreti sa pareti "masculul dominant" pe un forum. Puteti sa-i dati inainte cu ce comentarii doriti, asta este realitatea, nu stiu nici eu cum m-as comporta si ce apucaturi as avea daca ar fi sa duc si eu o asa viata, si sa-mi astept sfarsitul aflandu-ma si eu intr-o asemenea situatie, dar in nici un caz nu m-as pune sa jignesc si sa injosesc persoane pe care nici nu le cunosc, doar datorita faptului ca au scris ceva care nu-mi convine, si doar ca sa par ca sant eu "ala mare, tare si destept". Nu va mai obositi sa dati replici in acest topic pentru ca nu o sa mai intru aici sa citesc, le veti scrie degeaba, si poate odata o sa postez mesajele pe care le-am primit pana acum pe privat, si ce scrie in ele. Ar cam fi ceva de citit.
Deep
Postat pe 30 Iulie 2010 19:08
De la: Deep, la data 2010-07-30 19:08:33
De la: marco918, la data 2010-07-30 13:36:23... ... stiu, l-am facut sa viseze urit dar nici macar nu l-a dus capul la ceva mai inteligent ..
In nici un caz nu am visat urat, sant obisnuit sa traiesc momente tensionate, momente dure si periculoase si cu toate acestea nu visez urat, in nici un caz nu o sa visez urat din cauza unor replici nelalocul lor scrise pe un forum. Acestea fac doar sa ma enerveze, si sa ma faca sa urasc anumite tipuri de mentalitati, anumite tipuri de persoane, care cu toate ca stiu ca au depasit anumite limite, vor cu tot dinadinsul ca dreptatea, la final, sa fie tot de partea lor. Tot o dati inainte cu inteligenta si continuati sa ma jigniti si sa ma injositi sub toate formele, egal, nu intotdeauna este nevoie de multa inteligenta ca sa-i mearga cuiva bine, si sa duca o viata plina de tot ce-i pofteste inima. Asa cum ma considerati de "neinteligent" totusi nu eu sant cel care locuieste intr-un amarat de apartament de bloc, intr-un amarat de oras, si astept sa-mi aduca postasul o amarata de pensie, (nu va spun de unde stiu), asa ca ce avantaj ca va considerati inteligent, si vreti sa pareti "masculul dominant" pe un forum. Puteti sa-i dati inainte cu ce comentarii doriti, asta este realitatea, nu stiu nici eu cum m-as comporta si ce apucaturi as avea daca ar fi sa duc si eu o asa viata, si sa-mi astept sfarsitul aflandu-ma si eu intr-o asemenea situatie, dar in nici un caz nu m-as pune sa jignesc si sa injosesc persoane pe care nici nu le cunosc, doar datorita faptului ca au scris ceva care nu-mi convine, si doar ca sa par ca sant eu "ala mare, tare si destept". Nu va mai obositi sa dati replici in acest topic pentru ca nu o sa mai intru aici sa citesc, le veti scrie degeaba, si poate odata o sa postez mesajele pe care le-am primit pana acum pe privat, si ce scrie in ele. Ar cam fi ceva de citit.





... ... PROST ESTI DOAMNEEEEEE ... acum am si motive sa spun asta ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 19:37
De la: marco918, la data 2010-07-30 12:40:08
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 20:15:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 19:54:30
De la: marco918, la data 2010-07-29 00:52:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...



sa inteleg ca-ti convine ca deja sunt 3__ si ceva de pagini din care 200 sunt numa' de el umplute cu aceeasi idee..
pe bune..am inteles din prima parerea lui...
nu am nevoie de 200 de pagini sa-i citesc aceeasi idee spusa la infinit-se ajunge
moralitatea si sexul...nu-si au rostul in acelasi context
nu mi-as dori un barbat d-ala..dar nici sa fie mort
sau..in fine...
esti penibil cand ai un cult pt asta..e deja cult...
si e penibil...multi stiu asta...si mi-ar da dreptate..doar ca nu stau sa analizez acum chestia asta pe topicul lui deep
si e aiurea ca nu se pricep timpurile...

as intelege daca nu s-ar plange fiecare generatie de cate ceva







... moralitatea si sexul ... nu isi au rostul in acelasi context !!!... mii de scuze ... cind esti violata atunci are sau nu are rost ''moralitatea''? ... cind esti obligata sa faci ceva doar pentru ca cei din jurul tau te ''obliga'' indirect doar pentru ca asa considera ei ca este ''trendy'' ? ... ... sa inteleg ca e suficient ca oricine zice - sex sa fie lasat sa abereze atit cit il duce capul ... iar restul sa puna capul in jos si sa spuna - ce sa ii faci, asa face el/ea sex !!! ... ... cind s-a descoperit ca sexul (devenit obsesie) prosteste multi au sarit in sus ...

cand esti violata e vorba ca unul(de obicei ala ce violeaza are pbme grave de conduita si emotionale..) si nu are legatura cu moralitatea de loc..de altfel...sexul nu are legatura cu moralitatea...
ce legatura are asta cu trendy?
e vb de personalitatea fiecareia
tocmai asta e vorba..ca nu trebuie aberat prea mult pe chestia asta..e facuta si lasata pt oameni..si a simti..nu pt a vorbi
nu..lipsa lui prostete mai grav
dragon_fly88
Postat pe 30 Iulie 2010 21:39
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 21:39:08
De la: marco918, la data 2010-07-30 12:40:08
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 20:15:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 19:54:30
De la: marco918, la data 2010-07-29 00:52:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...



sa inteleg ca-ti convine ca deja sunt 3__ si ceva de pagini din care 200 sunt numa' de el umplute cu aceeasi idee..
pe bune..am inteles din prima parerea lui...
nu am nevoie de 200 de pagini sa-i citesc aceeasi idee spusa la infinit-se ajunge
moralitatea si sexul...nu-si au rostul in acelasi context
nu mi-as dori un barbat d-ala..dar nici sa fie mort
sau..in fine...
esti penibil cand ai un cult pt asta..e deja cult...
si e penibil...multi stiu asta...si mi-ar da dreptate..doar ca nu stau sa analizez acum chestia asta pe topicul lui deep
si e aiurea ca nu se pricep timpurile...

as intelege daca nu s-ar plange fiecare generatie de cate ceva







... moralitatea si sexul ... nu isi au rostul in acelasi context !!!... mii de scuze ... cind esti violata atunci are sau nu are rost ''moralitatea''? ... cind esti obligata sa faci ceva doar pentru ca cei din jurul tau te ''obliga'' indirect doar pentru ca asa considera ei ca este ''trendy'' ? ... ... sa inteleg ca e suficient ca oricine zice - sex sa fie lasat sa abereze atit cit il duce capul ... iar restul sa puna capul in jos si sa spuna - ce sa ii faci, asa face el/ea sex !!! ... ... cind s-a descoperit ca sexul (devenit obsesie) prosteste multi au sarit in sus ...

cand esti violata e vorba ca unul(de obicei ala ce violeaza are pbme grave de conduita si emotionale..) si nu are legatura cu moralitatea de loc..de altfel...sexul nu are legatura cu moralitatea...
ce legatura are asta cu trendy?
e vb de personalitatea fiecareia
tocmai asta e vorba..ca nu trebuie aberat prea mult pe chestia asta..e facuta si lasata pt oameni..si a simti..nu pt a vorbi
nu..lipsa lui prostete mai grav







... mai dragon ... tu vorbesti idealistic ... foarte idealistic ... in care toata lumea ar gindi la fel si foarte monoton ... nu as vrea sa ajungi sa simti pe pielea ta ceea ce spui ... IN ORICE LUCRU EXISTA O MORALITATE ... sau ar trebui sa fie ... chestia cu violul este un caz extrem ... dar sint mii de mici exemple care te pot puna la colt ... trebuie in tot si in toate sa ai un echilibru si acest echilibru sa fie general acceptat ... altfel stacheta a ceea ce inseamna ''sex'' poate deveni o imbecilitate fara nici o legatura cu realitatea ... ai grija la ce iti doresti ...si daca totusi barbatul de care vorbeam, si care sa presupunem ca a devenit si sotul tau cu care ai 2-3 copii, va dori numai asa ceva ? ... pentru ca asa se ''simte'' el mai bine ... tot asa vei fi de indulgenta ? ...


marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 21:56
De la: marco918, la data 2010-07-30 21:56:18
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 21:39:08
De la: marco918, la data 2010-07-30 12:40:08
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 20:15:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 19:54:30
De la: marco918, la data 2010-07-29 00:52:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...



sa inteleg ca-ti convine ca deja sunt 3__ si ceva de pagini din care 200 sunt numa' de el umplute cu aceeasi idee..
pe bune..am inteles din prima parerea lui...
nu am nevoie de 200 de pagini sa-i citesc aceeasi idee spusa la infinit-se ajunge
moralitatea si sexul...nu-si au rostul in acelasi context
nu mi-as dori un barbat d-ala..dar nici sa fie mort
sau..in fine...
esti penibil cand ai un cult pt asta..e deja cult...
si e penibil...multi stiu asta...si mi-ar da dreptate..doar ca nu stau sa analizez acum chestia asta pe topicul lui deep
si e aiurea ca nu se pricep timpurile...

as intelege daca nu s-ar plange fiecare generatie de cate ceva







... moralitatea si sexul ... nu isi au rostul in acelasi context !!!... mii de scuze ... cind esti violata atunci are sau nu are rost ''moralitatea''? ... cind esti obligata sa faci ceva doar pentru ca cei din jurul tau te ''obliga'' indirect doar pentru ca asa considera ei ca este ''trendy'' ? ... ... sa inteleg ca e suficient ca oricine zice - sex sa fie lasat sa abereze atit cit il duce capul ... iar restul sa puna capul in jos si sa spuna - ce sa ii faci, asa face el/ea sex !!! ... ... cind s-a descoperit ca sexul (devenit obsesie) prosteste multi au sarit in sus ...

cand esti violata e vorba ca unul(de obicei ala ce violeaza are pbme grave de conduita si emotionale..) si nu are legatura cu moralitatea de loc..de altfel...sexul nu are legatura cu moralitatea...
ce legatura are asta cu trendy?
e vb de personalitatea fiecareia
tocmai asta e vorba..ca nu trebuie aberat prea mult pe chestia asta..e facuta si lasata pt oameni..si a simti..nu pt a vorbi
nu..lipsa lui prostete mai grav







... mai dragon ... tu vorbesti idealistic ... foarte idealistic ... in care toata lumea ar gindi la fel si foarte monoton ... nu as vrea sa ajungi sa simti pe pielea ta ceea ce spui ... IN ORICE LUCRU EXISTA O MORALITATE ... sau ar trebui sa fie ... chestia cu violul este un caz extrem ... dar sint mii de mici exemple care te pot puna la colt ... trebuie in tot si in toate sa ai un echilibru si acest echilibru sa fie general acceptat ... altfel stacheta a ceea ce inseamna ''sex'' poate deveni o imbecilitate fara nici o legatura cu realitatea ... ai grija la ce iti doresti ...si daca totusi barbatul de care vorbeam, si care sa presupunem ca a devenit si sotul tau cu care ai 2-3 copii, va dori numai asa ceva ? ... pentru ca asa se ''simte'' el mai bine ... tot asa vei fi de indulgenta ? ...



doar nu ai inteles ca vreau sa fiu violata
dragon_fly88
Postat pe 30 Iulie 2010 22:01
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:01:58

doar nu ai inteles ca vreau sa fiu violata [/quote]




... noooo ... ... doar vroiam sa subliniez ca ''moralitatea'' are un rol in orice situatie ... lipsa ei si te poate duce in situatii foarte jenante daca nu periculoase ... tu vorbesti de ceva idealistic pe care toti ti l-ar impartasi iar eu iti spun ca fiecare gindeste dupa cum il duce capul ... cind dai o impresie de libertinaj e foarte posibil sa nu stii niciodata ce vrea celalat de la tine ... nu poti schimba lucrul asta ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 22:07
De la: marco918, la data 2010-07-30 22:07:37
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:01:58

doar nu ai inteles ca vreau sa fiu violata





... noooo ... ... doar vroiam sa subliniez ca ''moralitatea'' are un rol in orice situatie ... lipsa ei si te poate duce in situatii foarte jenante daca nu periculoase ... tu vorbesti de ceva idealistic pe care toti ti l-ar impartasi iar eu iti spun ca fiecare gindeste dupa cum il duce capul ... cind dai o impresie de libertinaj e foarte posibil sa nu stii niciodata ce vrea celalat de la tine ... nu poti schimba lucrul asta ...[/quote]
sunt multi aceea care pricep gresit libertatea..si democratia
asta am spus-o de la prima foaie...
corect ca nu pot sti ce vrea celalalt..doar ca...stii...nu-s asa de toleranta pe cat crezi
poti sa respecti libertatea si ce simte (sau nu) celalalt...
ah..si apropo..chiar nu e moralitate sau etica in acelasi context cu sexul...
decat daca esti impotent, frigid(a), violat(a), perversiuni agresive si altele-de acord...poate totusi ca ar trebui completat si cu "mereu"?
tu nu-mi zice ca faci sex si stai sa zici ceva in biblie sau codul penal?
se face sex ca asa simt 2 oameni...nu 1-ul(sau de unul singur)
dragon_fly88
Postat pe 30 Iulie 2010 22:18
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:18:51
De la: marco918, la data 2010-07-30 22:07:37
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:01:58

doar nu ai inteles ca vreau sa fiu violata





... noooo ... ... doar vroiam sa subliniez ca ''moralitatea'' are un rol in orice situatie ... lipsa ei si te poate duce in situatii foarte jenante daca nu periculoase ... tu vorbesti de ceva idealistic pe care toti ti l-ar impartasi iar eu iti spun ca fiecare gindeste dupa cum il duce capul ... cind dai o impresie de libertinaj e foarte posibil sa nu stii niciodata ce vrea celalat de la tine ... nu poti schimba lucrul asta ...

sunt multi aceea care pricep gresit libertatea..si democratia
asta am spus-o de la prima foaie...
corect ca nu pot sti ce vrea celalalt..doar ca...stii...nu-s asa de toleranta pe cat crezi
poti sa respecti libertatea si ce simte (sau nu) celalalt...
ah..si apropo..chiar nu e moralitate sau etica in acelasi context cu sexul...
decat daca esti impotent, frigid(a), violat(a), perversiuni agresive si altele-de acord...poate totusi ca ar trebui completat si cu "mereu"?
tu nu-mi zice ca faci sex si stai sa zici ceva in biblie sau codul penal?
se face sex ca asa simt 2 oameni...nu 1-ul(sau de unul singur) [/quote]





... dragon ... zau incerci orice sa pari ca nu ai inteles si sa cada cum vrei tu ... si deja faci din ''exceptii'' ceva neinteresant ... si nu e de loc asa ... te intreb ... AI FI DE ACORD CU ORICE TI-AR CERE SOTUL TAU ? ... DA sau NU ... indiferent de raspuns da-mi o JUSTIFICARE ...

marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 22:23
drago cu cine pana mea discuti pe aici ?
ia treci tu la o berica
yumy
Postat pe 30 Iulie 2010 22:25
De la: yumy, la data 2010-07-30 22:25:44drago cu cine pana mea discuti pe aici ?
ia treci tu la o berica





... te-ai plictisit azi se vede ... ... vrei putina adrenalina ...

marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 22:27
nu-s oricine sa astept orice..si sa accept pe oricine..cu rahatisurile lui..
nu am sot..si nu as vrea
sa stau sa ma fiarba de creieri cum sunt toti?
prefer sa merg la o berica cu yumy
dragon_fly88
Postat pe 30 Iulie 2010 22:32
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:32:06nu-s oricine sa astept orice..si sa accept pe oricine..cu rahatisurile lui..
nu am sot..si nu as vrea
sa stau sa ma fiarba de creieri cum sunt toti?
prefer sa merg la o berica cu yumy

sa-mi traiesti 1000 de ani si sa iti gasesti si job sa nu te mai vad asa stresata si suparata
yumy
Postat pe 30 Iulie 2010 22:35
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:32:06nu-s oricine sa astept orice..si sa accept pe oricine..cu rahatisurile lui..
nu am sot..si nu as vrea
sa stau sa ma fiarba de creieri cum sunt toti?
prefer sa merg la o berica cu yumy





... ... vezi mai dragon ... decit sa vezi ca ''teoria'' ta e falsa si te pune la zid preferi sa fugi ... tu nu vrei sa vorbesti inainte de a ''simti'' asa ca esti constienta ca poti si vei putea avea surprize ... pe care le denumesti ''rahatisuri'' ... hai nu mai fi asa pesimista ca nu e cazul ... fii mai realista si o sa cistigi ... crede-l pe badea ...

... yumi e buna pe aici ... face circarie ... in realitae cu ''sfaturile'' ei nu ajungi prea departe ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 22:37
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:18:51
poti sa respecti libertatea si ce simte (sau nu) celalalt...


Felicitari pentru replica asta, dragon_fly.
Sint de acord cu ce zici tu, ca sexul nu are de a face cu moralitatea. Nu in sine. Sexul nu e imoral, cu asta multa vreme s-a incercat sa se foloseasca asta (si s-a reusit) pentru manipularea oamenilor.
Olivier Clement, un teolog francez pe care il apreciez, spunea ca este foarte dificil sa pui sexul si religia in aceeasi discutie cu oamenii tineri. Pentru ei, constientizarea propriei sexualitati, pe care abia incep sa o inteleaga, face parte din afirmarea personalitatii lor. A vietii pe care o simt clocotind. Iar a veni si a nega asta din motive religioase este aproape inacceptabil pentru o persoana tinara.

soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 22:43
De la: marco918, la data 2010-07-30 22:37:32
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:32:06nu-s oricine sa astept orice..si sa accept pe oricine..cu rahatisurile lui..
nu am sot..si nu as vrea
sa stau sa ma fiarba de creieri cum sunt toti?
prefer sa merg la o berica cu yumy





... ... vezi mai dragon ... decit sa vezi ca ''teoria'' ta e falsa si te pune la zid preferi sa fugi ... tu nu vrei sa vorbesti inainte de a ''simti'' asa ca esti constienta ca poti si vei putea avea surprize ... pe care le denumesti ''rahatisuri'' ... hai nu mai fi asa pesimista ca nu e cazul ... fii mai realista si o sa cistigi ... crede-l pe badea ...

... yumi e buna pe aici ... face circarie ... in realitae cu ''sfaturile'' ei nu ajungi prea departe ...

badea marco..eu nu-s pesimista
eu nu pricep de ce trebuie sa raspund personal la niste chestii care nu au rostul pt topicul lui deep
si nu mai raspund la topicul asta-sau de fapt..off
srry deep
dragon_fly88
Postat pe 30 Iulie 2010 22:51
De la: marco918, la data 2010-07-30 22:37:32
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:32:06nu-s oricine sa astept orice..si sa accept pe oricine..cu rahatisurile lui..
nu am sot..si nu as vrea
sa stau sa ma fiarba de creieri cum sunt toti?
prefer sa merg la o berica cu yumy





... ... vezi mai dragon ... decit sa vezi ca ''teoria'' ta e falsa si te pune la zid preferi sa fugi ... tu nu vrei sa vorbesti inainte de a ''simti'' asa ca esti constienta ca poti si vei putea avea surprize ... pe care le denumesti ''rahatisuri'' ... hai nu mai fi asa pesimista ca nu e cazul ... fii mai realista si o sa cistigi ... crede-l pe badea ...

... yumi e buna pe aici ... face circarie ... in realitae cu ''sfaturile'' ei nu ajungi prea departe ...

ia sa te mai bag si pe tine in seama , ce limba vorbesti matale pe aici, a da sfaturi ziceai tu cat de departe esti ? a sa iti zic eu pe kudika,chiar langa mn concluzia te las sa o tragi singur
yumy
Postat pe 30 Iulie 2010 22:52
Si iata asa a mai murit inca un topic... Nu-s sortite sa traiasca prea mult topicele pe aici.
soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 22:53
De la: soraderazboi, la data 2010-07-30 22:43:26
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:18:51
poti sa respecti libertatea si ce simte (sau nu) celalalt...


Felicitari pentru replica asta, dragon_fly.
Sint de acord cu ce zici tu, ca sexul nu are de a face cu moralitatea. Nu in sine. Sexul nu e imoral, cu asta multa vreme s-a incercat sa se foloseasca asta (si s-a reusit) pentru manipularea oamenilor.
Olivier Clement, un teolog francez pe care il apreciez, spunea ca este foarte dificil sa pui sexul si religia in aceeasi discutie cu oamenii tineri. Pentru ei, constientizarea propriei sexualitati, pe care abia incep sa o inteleaga, face parte din afirmarea personalitatii lor. A vietii pe care o simt clocotind. Iar a veni si a nega asta din motive religioase este aproape inacceptabil pentru o persoana tinara.


da..pai cine nu e de acord cu mine...sa ma lase
te-ai razgandit?
hm...nu stiu..dar de la un timp...ne impacam bine
s-a intamplat ceva? adica nu ca ar fi rau..doar ca-s printre putinii cu care vb acelasi limbaj
dragon_fly88
Postat pe 30 Iulie 2010 22:56
La ce sa ma razgindesc? Si de ce trebuia sa se intimple ceva?
M-ai bagat intr-o ceata desavirsita...
soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 23:00
De la: soraderazboi, la data 2010-07-30 22:43:26
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:18:51
poti sa respecti libertatea si ce simte (sau nu) celalalt...


Felicitari pentru replica asta, dragon_fly.
Sint de acord cu ce zici tu, ca sexul nu are de a face cu moralitatea. Nu in sine. Sexul nu e imoral, cu asta multa vreme s-a incercat sa se foloseasca asta (si s-a reusit) pentru manipularea oamenilor.
Olivier Clement, un teolog francez pe care il apreciez, spunea ca este foarte dificil sa pui sexul si religia in aceeasi discutie cu oamenii tineri. Pentru ei, constientizarea propriei sexualitati, pe care abia incep sa o inteleaga, face parte din afirmarea personalitatii lor. A vietii pe care o simt clocotind. Iar a veni si a nega asta din motive religioase este aproape inacceptabil pentru o persoana tinara.






... ... cine a zis ca sexul e imoral ??? ... ... dar REALIATATEA arata ca multi nu stiu de fapt ce inseamna dragoste, sex, organe sexuale, abuzuri si obsesii sexuale ... ori eu observ ca tocmai aici este marea problema cu care va confruntati ... sex in sus, sex in jos ... nu exista morala ... dar nu aveti o explicatie ... ci doar banala - cine nu-i convine cum gindesc sa ma lase ... nu e chiar asa daca nu vrei sa pierzi in viata ...
...iar teologul ala spunea ceva pe care, din pacate, nu ai reusiti sa intelegi ... absolut deloc ... e foarte interesanta ''obsesia'' unor ''teologi'' de mucava in sex ... poate nu degeaba unii ''teologii'' rup dosul enoriasilor ...
marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 23:07
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:56:47
De la: soraderazboi, la data 2010-07-30 22:43:26
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 22:18:51
poti sa respecti libertatea si ce simte (sau nu) celalalt...


Felicitari pentru replica asta, dragon_fly.
Sint de acord cu ce zici tu, ca sexul nu are de a face cu moralitatea. Nu in sine. Sexul nu e imoral, cu asta multa vreme s-a incercat sa se foloseasca asta (si s-a reusit) pentru manipularea oamenilor.
Olivier Clement, un teolog francez pe care il apreciez, spunea ca este foarte dificil sa pui sexul si religia in aceeasi discutie cu oamenii tineri. Pentru ei, constientizarea propriei sexualitati, pe care abia incep sa o inteleaga, face parte din afirmarea personalitatii lor. A vietii pe care o simt clocotind. Iar a veni si a nega asta din motive religioase este aproape inacceptabil pentru o persoana tinara.


da..pai cine nu e de acord cu mine...sa ma lase
te-ai razgandit?
hm...nu stiu..dar de la un timp...ne impacam bine
s-a intamplat ceva? adica nu ca ar fi rau..doar ca-s printre putinii cu care vb acelasi limbaj





... atentie ... nu poti vorbi aceiasi limba cu sora ... ea are probleme mari ... exista perioada mai depresive in viata dar nu trebuie sa deviezi de la normal ...

marco918
Postat pe 30 Iulie 2010 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remediu pt o buna viata sexuala.....? 26 De la: byannca 26 August 2009 23:46
buna! as vrea sa aflu cateva pareri despre ceea ce mi se intampla, de 1 an si 3 luni sunt cu un baiat(29 ani) eu am 22, si facem sex doar de 2-3 ori pe luna ,doar cand vrea el ,daca am incercat sa discut cu el ca nu prea e normal tinand cont ca stam imp 59 De la: carolyn-a 6 August 2013 11:11
Intrebare catre ele 7 De la: kudika_974832 11 Octombrie 2014 01:42
how soon is too soon 118 De la: kudika133712 21 Noiembrie 2010 10:00
Am erectii prea multe. 158 De la: Dragos_Enea_1 7 Mai 2014 13:52