Setari Cookie-uri

Batranii libidinosi si sexul

Din pacate, asta se intimpla pentru ca multi oameni nu intra pe internet ca sa isi confrunte propriile pareri cu ale altora, sa vada daca ceva le poate atrage atentia. Ci intra fie doar pentru relaxare, fie pentru a compensa ceea ce nu au in viata de toate zilele.
Cam ce spui si tu, Libelula. :)
soraderazboi
Postat pe 28 Iulie 2010 22:26
vezi soro...am zis io, ca tu esti un munte de filosofie! doar ca nu esti cutrierat
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 22:29
...ultima ai scos-o din adancul putzului intelepciunii
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 22:32
De la: kyru, la data 2010-07-28 22:32:50...ultima ai scos-o din adancul putzului intelepciunii


Bre, neamule de ce faci zazanie ? Nu stai bine pe craca ta ? Eu stau bine pe a mea !

Postat pe 28 Iulie 2010 22:35
mai..sa stii..gandesc si sunt...
adica "gandesc..deci exist"...

uneori..nu trebuie sa umpli n-spe pagini ca sa intelegem o data-care era din 1-a parerea ta...-ma refer la cei invarsta
am inteles o data..dar sa raspunzi non-stop...e deja gretos..parca esti fan..nu ai o parere..e cult...


libidinosi...nu as putea spune exact daca da sau nu, doar ca putin deplasati sa imputa altora parerea uneori prafuita despre alte chestii...

nha..sa luam chestia cu avortul...oricine zice ca e crima...ceva cu biblia..si ceva cu morala..
pai si daca tipa a fost un pic proasta si a ramas insarcinata, nu are cum sa creasca copilul-ca nu toti au parinti normali, care spijina copilul, ci mai mult judeca dupa gura lumii-...nu face avort??!e criminala?e brusc realista?

dragon_fly88
Postat pe 28 Iulie 2010 22:37
De la: kyru, la data 2010-07-28 21:49:45decreteii despre care vb tu, au fost o poveste...


Eu nu sunt poveste , sunt reala si confunzi politica de partid comunista cu fenomenul declansat de doctrina comunista .Alta gasca in alta traista.

Postat pe 28 Iulie 2010 22:45
Si acu' noapte buna !

Postat pe 28 Iulie 2010 22:47
Noapte buna, scorpio, Libelula, Deep si oricine s-a mai angajat la modul frumos si placut in discutie. Ma retrag si eu, ma dovedeste somnul. Mai ales ca miine trebuie sa fiu gazda buna.
soraderazboi
Postat pe 28 Iulie 2010 22:50
De la: soraderazboi, la data 2010-07-28 22:50:06Noapte buna, scorpio, Libelula, Deep si oricine s-a mai angajat la modul frumos si placut in discutie. Ma retrag si eu, ma dovedeste somnul. Mai ales ca miine trebuie sa fiu gazda buna.

pai..noapte buna nu am idee...ce sa adaug
gazda? l ce?
dragon_fly88
Postat pe 28 Iulie 2010 22:55
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?






... trebuie lamurite citeva probleme pe aici ... incepind cu titlul care este de kk ... apoi ...

... in primul rind ... sa intelegem ca TOTI cei trecuti de 60 de ani sint libidinosi si nu au ce sfaturi sa dea unor mucosi care acum nimeresc usa de la iesire ? ... atunci probabil ca asa sint parintii celui care a deschis topicul pentru ca intotdeauna exemplul cel mai apropae este luat si generalizat ...

... in al doilea rind ... ar trebui sa ii amintesc dasteptului care a deschis topicul ca este o chestie de citiva anisori, care trec repede de altfel, pina cind si el va intra in aceiasi categorie ... iar afirmatiile pe care le face acum i se vor intoarce in fata atunci ... in fond e chestie de educatie ...

... in al treilea rind ... SEXUL, in toate formele si variantele lui a fost si este practicat de mult pe acest pamint ... deci se poate spune ca este ''expirat'' ... doar cei fara prea multa minte crede ca mai poate descoperi ceva extraordinar aici ...

... in al patrulea rind ... cei cu adevarat libidinosi sint foarte bine acceptati in rindul celor de tipul celui care a deschis topicul tocmai pentru ca nu le ''vind'' toata istoria ci le dau numai partea colorata cu care ii pot duce de nas ... batrinii care pot spune ceva nu sint lasati sa deschida gura de prostimea care habar nu are ce vorbescte ...

... in al cincilea rind ... abuzul sexual(in multiplele ei forme) si abuzarea cu discutii sexuale duce la OBSESIE ... si apoi la FRUSTRARI ... si nu creste de loc calitatea vietii ... din contra denatureaza multe aspecte care se vor razbuna mai tirziu ... efectele se vad - divorturi, curvarasie, non-valori, neincredere, egoist, idividualism, ..., ... o parere moderata este de apreciat in orice situatie ... e de preferat sa previi decit sa tratezi (spune o regula de bun simt) ... daca unii au ''reusit'' performanta de a isi rata in viata si au curajul sa o spuna e de preferat pentru cei care inca au muci la nas sa asculte si sa preia ceea ce cu adevarat ii poate ajuta in viata pe termen mediu si lung ... a trai dupa simturi e ca o intoarcere in comuna primitiva ...

... ar mai fi ... dar poate autorul topicului devine mai matur si stabileeste un grup tinta al topicului in loc sa arunce niste fraze de un PENIBIL prostesc ... si sa nu uite ca acest site este un site PUBLIC unde frustrarile si obsesiile nu se trateaza ... si in afara de el mai sint si persoane care pot prelua si aplica ideii gresite care le pot afecta viata ...

marco918
Postat pe 28 Iulie 2010 23:19
De la: soraderazboi, la data 2010-07-28 21:27:03Daca stie cineva dintre cei de aici documentarul "Decreteii", stie si cum a afectat regimul comunist intimitatea dintre parteneri, cite frici si frustrari si neimpliniri a iscat. Asa ca nu ma mira sa vad barbati trecuti si de a doua tinerete cautind inca compensare pe internet, in rolul de mari cunoscatori. Daca ei nu-si aroga acest rol, cine sa o mai faca?





... soroo ... iar vorbesc frustrarile si obsesiile din tine ... habar nu ai ce spui ... oricum de la sistemul comunist ai mostenit multe valori ... sistemul comunist a reusit ''performanta'' de a induce multora ideea ca ei sint ombilico del mondo ... indiferent cit de prosti erau ... asa ca brusc au devenit toti ''intelectuali'' ... chiar daca venisera cu traista in bat la oras sa se fac ''domni'' ... asa ca taranii deveniti oraseni brusc si-au renegat, in mare parte, valorile si traditii ... una din problemele acestora care le ''umbrea'' accesiunea erau ... copii ... copii insemna ruperea de ''colectivul de tovarasi'' in care putea birfi si lalai ... a fost nevoie de un decret ca sa se tempereze URA cu care erau priviti inconstient copii ... oricine se poate uita in jur si poate observa ca in ciuda conditiilor de tot felul (mai putin mincarea pe care si-o procura fiecare in ultimul timp cum putea) oferite de STAT, asa zisii oraseni de abia faceau un copil (si ala de gura parintilor ramasi la tara) ... decreteii sint cei care astazi le platesc pensiile chiar daca la vremea respectiva erau doar o ''sarcina de partid'' ... tot de pe vremea comunista provin si multe ''obiceiuri'' si ''traditii'' actuale de un imbecilism extrem ... generatia fast food de astazi plateste si continua curvarasia si perversitatea care erau promovata chiar de atunci ... nicidecum nu reprezinta o etapa sociala evolutiva remarcabila ... sa fim seriosi ... multi nu pot realiza asta din cauza borcanului in care au trait si care nu le-a permis sa isi compare valorile si morala cu alte tari ... au fost crescuti cu TV si media de prost gust si automat multi sint tot asa ...




... apropo soroo ... pentru o persoana care a facut ''teologia'' si are un masterat in domeniu facut in Danemarca, plus un an in america (asta sint minciunile servite pina acum) esti de un PROST GUST si o LIPSA CRASA DE MATURITATE ... si nu in ultimul rind pari complet rupta de realitate ... ori cineva care a facut sociologie, psihologie si istorie asa cum se face la o facultate de teologie nu poate fi in halul asta de plecata cu pluta ... concluzia este ca ori esti mincinoasa si obsedata sa te auzi vorbind ori te-a afectat foarte mult singuratatea si ai inceput sa ai obsesii si pareri deformate ... poti sa ne spui care a fost profesorul tau de muzica bisericeasca ? ...

marco918
Postat pe 28 Iulie 2010 23:32
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-28 21:12:29
De la: Deep, la data 2010-07-28 21:07:12
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-28 21:03:05
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

oameni trecuti de 60 de ani, care folosesc claculatorul si internetul? bravo lor!

si sa dea sfaturi, daca au de dat, in mod sigur au mai multa experienta sexuala
In acest topic nu era vorba despre experienta sexuala. Si in definitiv oare chiar au, multi nu, cu siguranta. Baga - pompeaza - scoate - somn.

Sigur te intereseaza parerea mea?!?







... nu-l intereseaza, dar asa se manifesta ... cei mai modesti la minte ... nu pot dormi de grija altora ... vor sa fie siguri ca ei fac ceea ce fac si altii (si nu oricine ci ''crema'' intelectualilor ca ei nu se cred niciodata prosti facuti gramada) sau ca altii fac exact ceea ce face si ele ... sau viseaza sa faca ... vai de cu_ul aleia care isi pierde vremea cu astfel de gainari ... cica mai are si 10 ani de strainatate ... nu vreau sa ma gindesc ce a facut pe acolo ... dar sigur nu prea l-au atras femeile ...

... ia zi frate tu cum faci ? ... ... inteleg ca bagat-pompat-scos-somn nu e in standardul tau nici la 150 de ani ... povesteste-ne sa ne crucim si noi ... rupe gura tirgului !!! ... ... da vezi sa nu te fluiere fetele (ca nevasta sigur nu ai sa confirme ca ai ''balls'') sa astea de pe aici cu infloriturile ...

marco918
Postat pe 29 Iulie 2010 00:17
De la: Deep, la data 2010-07-28 22:04:52
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"
Acesta este un raspuns dat exact la intrebarea pusa la inceputul acestui topic. De ce nu pot da si ceilalti raspunsuri de acest gen, dar cu alt continut, bineanteles? De ce trebuie sa para intotdeauna unul mai important decat ceilalti, si sa dea replici deplasate si total off topic?

explica-mi si mie daca si de ce a fost parerea mea off-topic
chiar toti cei ce deschid topice aici asteapta sa li se sufle in fund??? pe tine nu te intereseaza parerea mea sau a altora, te intereseaza sa ti se reconfirme ca ai dreptate!
urasc astfel de oameni
kitty_krieger
Postat pe 29 Iulie 2010 00:33
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...

marco918
Postat pe 29 Iulie 2010 00:52
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 22:55:04
De la: soraderazboi, la data 2010-07-28 22:50:06Noapte buna, scorpio, Libelula, Deep si oricine s-a mai angajat la modul frumos si placut in discutie. Ma retrag si eu, ma dovedeste somnul. Mai ales ca miine trebuie sa fiu gazda buna.

pai..noapte buna nu am idee...ce sa adaug
gazda? l ce?


Astazi astept musafiri. Dar se pare ca ajung mai pe dupa-amiaza, am timp sa le si gatesc ceva delicios, asa cum imi place sa fac. :)
Cit despre topicul lui Deep, sper sa nu se fi inecat de tot in aceleasi ciomege penibile ca multe alte discutii de pe aici.
soraderazboi
Postat pe 29 Iulie 2010 09:49
De la: marco918, la data 2010-07-29 00:52:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...


sa inteleg ca-ti convine ca deja sunt 3__ si ceva de pagini din care 200 sunt numa' de el umplute cu aceeasi idee..
pe bune..am intles din prim a parerea lui...
nu am nevoie de 200 de paguini sa-i citesc aceeasi idee spusa la infinit-se ajunge
moralitatea si sexul...nu-si au rostul in acelasi context
nu mi-as dori un barbat d-ala..dar nici sa fie mort
sau..in fine...
esti penibil cand ai un cult pt asta..e deja cult...
si e penibil...multi stiu asta...si mi-ar da dreptate..doar ca nu stau sa analizez acum chestia asta pe topicul lui deep
si e aiurea ca nu se pricep timpurile...
dragon_fly88
Postat pe 29 Iulie 2010 19:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-29 19:54:30
De la: marco918, la data 2010-07-29 00:52:54
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-28 21:59:45
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?

gandirea lor nu se mai potriveste timpului astuia..in care tinerii gandesc altfel..pricep libertatatea cam gresit...
uneori sunt penibili..incercand sa o tina pe a lor "etica"





... dragon ... nu face greseala sa iti inchipui ca traiesti niste vremuri speciale ... ca poti inventa ceva in plus ... uman sau sexual ... ''etica'' de care vorbesti este de multe ori recunoasterea propriilor greseli sau niste reguli verificate si observate de generatii sanatoase la cap si foarte stabile emotional si social (ceea ce astazi nu prea se vede) ... e mult mai greu astazi sa dai un sfat bun unei persoane decit unul la plezneala ... sfaturile bune nu isi vad utilitatea imediat dar aduc beneficii pe termen lung ... sfaturile la plezneala, colorate si cu ''beneficii'' imediate, te aduc in situatie de ati vedea peste ani viata ruinata ...

... de multe ori penibilul este tocmai de partea celor care incearca sa treaca de o usa prea mica si cred ca o pot face fara sa se aplece ... eu nu l-as condamna prea mult nici pe dindirel (asta referitor la un comentariu tot de pe topicul asta) ... fi sigur ca stie ce inseamna sexul oral mai bine decit tine dar fara unii ca el multi tineri ramin cu impresia ca gura este un organ sexual iar partea de jos este strict pentru facut pipi ... si nu cred ca ti-ai dori un barbat care sa nu te doresca decit cind deschizi gura ...



sa inteleg ca-ti convine ca deja sunt 3__ si ceva de pagini din care 200 sunt numa' de el umplute cu aceeasi idee..
pe bune..am inteles din prima parerea lui...
nu am nevoie de 200 de pagini sa-i citesc aceeasi idee spusa la infinit-se ajunge
moralitatea si sexul...nu-si au rostul in acelasi context
nu mi-as dori un barbat d-ala..dar nici sa fie mort
sau..in fine...
esti penibil cand ai un cult pt asta..e deja cult...
si e penibil...multi stiu asta...si mi-ar da dreptate..doar ca nu stau sa analizez acum chestia asta pe topicul lui deep
si e aiurea ca nu se pricep timpurile...

as intelege daca nu s-ar plange fiecare generatie de cate ceva
dragon_fly88
Postat pe 29 Iulie 2010 20:15
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?


cand am citit titlul topicului, deja imi sarea mintea la cum "agata" mosii tinerele :P, insa daca tot ai adus vorba de "expirati" care dau sfaturi, parerea mea e ca putini se iau dupa discutiile de pe forum, asa ca fiecare are dreptul sa zica ce vrea, insa daca sunt ascultati sau nu, e problema fiecaruia, eu una nu cer sfaturi sau informatii pe forum, tocmai pt ca nu-mi prea pasa de parerea strainilor.
_calandrinon_
Postat pe 29 Iulie 2010 20:25
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-29 20:25:03
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?


cand am citit titlul topicului, deja imi sarea mintea la cum "agata" mosii tinerele :P, insa daca tot ai adus vorba de "expirati" care dau sfaturi, parerea mea e ca putini se iau dupa discutiile de pe forum, asa ca fiecare are dreptul sa zica ce vrea, insa daca sunt ascultati sau nu, e problema fiecaruia, eu una nu cer sfaturi sau informatii pe forum, tocmai pt ca nu-mi prea pasa de parerea strainilor.




auzi fata mosului? da...pe la mine de ce nu ai mai dat un semn de atata timp? pe unde ai bantuit? nici pe mess nu ai mai fost,nici macar un mail sau un sms nu am mai primit de la tine
sa vezi ce-ti face mosu daca te prinde mi-ai jurat dragoste eterna si acum....ma abandonezi asa
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Iulie 2010 20:30
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-07-29 20:30:54
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-29 20:25:03
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?


cand am citit titlul topicului, deja imi sarea mintea la cum "agata" mosii tinerele :P, insa daca tot ai adus vorba de "expirati" care dau sfaturi, parerea mea e ca putini se iau dupa discutiile de pe forum, asa ca fiecare are dreptul sa zica ce vrea, insa daca sunt ascultati sau nu, e problema fiecaruia, eu una nu cer sfaturi sau informatii pe forum, tocmai pt ca nu-mi prea pasa de parerea strainilor.




auzi fata mosului? da...pe la mine de ce nu ai mai dat un semn de atata timp? pe unde ai bantuit? nici pe mess nu ai mai fost,nici macar un mail sau un sms nu am mai primit de la tine
sa vezi ce-ti face mosu daca te prinde mi-ai jurat dragoste eterna si acum....ma abandonezi asa


ups

da te-as trage si pe tine de urechi oleaca, de cand cu salonu ala si mosu o cam uitat de mine
_calandrinon_
Postat pe 29 Iulie 2010 20:40
De la: marco918, la data 2010-07-28 23:19:58.. atunci probabil ca asa sint parintii celui care a deschis topicul
Vin dintr-o misiune, si dupa 12 ore de incordare ajung acasa si deschid laptopul sa ma destind putin, sa vad ce mai e nou, si cand colo in loc de raspunsuri la subiectul topicului, citesc jigniri la adresa parintilor mei.
Cum va permiteti domnule Marco sa pomeniti de parintii mei, si sa adresati asemenea jigniri, ei sant decedati de mult, si oricum au fost oameni la locul lor, si si-au vazut de treaba. Cand o sa ma leg de dv. direct, sa va spun ca santeti asa si pe dincolo atunci accept sa mi se intoarca si mie cele pe care le-am spus si jignirile pe care le-am adus. Ati inceput alaltaieri, nimeni nu v-a avut treba si hop, dati o replica : Deep esti prost, esti nu stiu cum, care-i problema cu dv? Era un topic cu un anume subiect de discutie, nici mai bun nici mai prost decat multe altele, ce v-a sifonat, faptul ca va simtiti incadrat in aceea categorie de oameni mentionata aici.
Si totusi inca odata, cum va permiteti sa jigniti cu asemenea vorbe parintii mei decedati?
Deep
Postat pe 29 Iulie 2010 20:40
Marco,frate aici chiar ai fost badaran!
Barbie30
Postat pe 29 Iulie 2010 20:47
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-29 20:40:20
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-07-29 20:30:54
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-29 20:25:03
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?


cand am citit titlul topicului, deja imi sarea mintea la cum "agata" mosii tinerele :P, insa daca tot ai adus vorba de "expirati" care dau sfaturi, parerea mea e ca putini se iau dupa discutiile de pe forum, asa ca fiecare are dreptul sa zica ce vrea, insa daca sunt ascultati sau nu, e problema fiecaruia, eu una nu cer sfaturi sau informatii pe forum, tocmai pt ca nu-mi prea pasa de parerea strainilor.




auzi fata mosului? da...pe la mine de ce nu ai mai dat un semn de atata timp? pe unde ai bantuit? nici pe mess nu ai mai fost,nici macar un mail sau un sms nu am mai primit de la tine
sa vezi ce-ti face mosu daca te prinde mi-ai jurat dragoste eterna si acum....ma abandonezi asa


ups

da te-as trage si pe tine de urechi oleaca, de cand cu salonu ala si mosu o cam uitat de mine


atunci o sa ne pedepsim reciproc ajung eu pe la tine o data si o data

te voi pedepsi 7 zile si 7 nopti pana o sa spui ca ai mai vrea dar nu mai poti
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Iulie 2010 20:54
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-07-29 20:54:39

atunci o sa ne pedepsim reciproc ajung eu pe la tine o data si o data

te voi pedepsi 7 zile si 7 nopti pana o sa spui ca ai mai vrea dar nu mai poti


ok, sa-mi zici cand vi, pregatesc biciu , costumu din latex si catusele pana atunci


_calandrinon_
Postat pe 29 Iulie 2010 21:01
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-29 21:01:03
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-07-29 20:54:39

atunci o sa ne pedepsim reciproc ajung eu pe la tine o data si o data

te voi pedepsi 7 zile si 7 nopti pana o sa spui ca ai mai vrea dar nu mai poti


ok, sa-mi zici cand vi, pregatesc biciu , costumu din latex si catusele pana atunci




abea astept
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Iulie 2010 21:08
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-07-29 21:08:19
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-29 21:01:03
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-07-29 20:54:39

atunci o sa ne pedepsim reciproc ajung eu pe la tine o data si o data

te voi pedepsi 7 zile si 7 nopti pana o sa spui ca ai mai vrea dar nu mai poti


ok, sa-mi zici cand vi, pregatesc biciu , costumu din latex si catusele pana atunci




abea astept



mi-ai lipsit micule negrule si uratule
_calandrinon_
Postat pe 29 Iulie 2010 21:50
io-te'te la ei, la ce se dedau p'aici mai voi astia doi zapaciti trecetzi la tzucuiala cat e moca
miss_darine
Postat pe 29 Iulie 2010 21:53
De la: miss_darine, la data 2010-07-29 21:53:49 io-te'te la ei, la ce se dedau p'aici mai voi astia doi zapaciti trecetzi la tzucuiala cat e moca


`naseara darine

ia si tu catziva tzuci de la mine, ca nu te-am mai vazut demult tare
_calandrinon_
Postat pe 29 Iulie 2010 21:58
cred ca deep a ramas socat in urma schimbului de replici
dragon_fly88
Postat pe 29 Iulie 2010 22:52
De la: Deep, la data 2010-07-28 20:54:37Ce parere aveti despre faptul ca de multe ori intalnesti pe forumuri, batrani libidinosi, trecuti de 60 de ani, "expirati" si clar de moda veche, dintre care multi au si uitat ce inseamna sexul, dand sfaturi tinerilor si comentand noile "tendinte" in materie de sex, de care marea majoritate dintre ei doar au auzit, si totusi le comenteaza si dau sfaturi ?


Deep...n-am nimic cu tine, sa nu ma intelegi gresit. commentul meu, se adreseaza strict subiectului din topic, dar am citat sa-l am sub ochi, pentru raspuns.
- libidinos, e o definitie cam nedefinita in acest context. adica, daca "poate" la 60 de ani, il catalogam libidinos? io ma indoiesc ca unul care nu mai poate, isi mai pierde vremea dand sfaturi in materie de sex. libidosenia aia, despre care vb tu, vine de la hormoni. daca nu mai sunt hormoni, nu mai exista nici libidosenie, nici "putere" nici interes, pentru teme sexuale.

la draq...mai bagat rau in ceatza. daca era deschis topicul de o femeie, nu ma miram deloc, dar asa...parca suna a invidie pe cei trecuti de 60, si "pot"... ca, in alta ordine de idei, de ce unul de 45 care are aceleasi preocupari cum zici tu, ar fi mai putin libidinos?

100101
Postat pe 29 Iulie 2010 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inhibitor sexual 9 De la: scorpyoW 21 Ianuarie 2011 21:34
Caut femeie matura 1 De la: kudika_1009334 13 Mai 2016 19:33
anticonceptionale 9 De la: kudika_nikole 17 Decembrie 2011 17:09
AM SI EU O MARE PROBLEMA MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT,VA ROG MULT 710 De la: kudika029282 3 Septembrie 2009 20:41
Ce parere aveti despre Prezervativele Mutual Pleasure? (de la Durex) 6 De la: aPriori 6 August 2014 22:41