Setari Cookie-uri

Help!Am nevoie de ajutor in amenajearea unui spatiu de aprox 4 mp.

Buna ziua.Am nevoie de cateva idei pentru amenajarea unui spatiu care initial a fost gandit pentru a fi un mini-dressing..E vorba de un spatiu de aprox. 4 mp.
Apartametul pe care l-am cumparat are 2 camere,problema e holul care e forte mic.Intri in apartament,in fata la aprox.1 m e baia,pe partea stanga e o camera,pe partea dreapta a baii e bucataria,si langa bucatarie ,o alta camera.Problema e ca in fatza batatariei,cum intri in apartament pe partea dreapta e spatiul de care va ziceam..nu stiu cat de bine m-am facut inteleasa,ideea e ca as vrea sa dam jos peretele de la bucatarie sa largim putin spatiul..ce as putea pune in spatiul acela care initial a fost gandit pentru dressing.Avand in vedere ca holul e f mic si cand intri in apartament vezi usa de la baie..daca am inchide si spatiul acela pt dresing ar parea si mai mic.
M-am gandit initial sa pun o masa de sufragerie..dar nu poti intra in casa si sa-si lasi pantofii sub masa:)Undeva in aceasi zona trebuie pozitionat si frigiderul,daca dam jos peretele de la bucatarie,nu arata estetic spatele frigiderului.Daca as face un fel de cuier..un dulapior mai mic cu cateva sertarele si pe acelasi perete ar fi si frigiderul? si frigiderul sa fie incorporabil intr-un dulapior asemanator cu cuierul?
Ar fi considerat un dezastru?
Sper ca m-am facut inteleasa:)Astept raspunsurile voastra.Alte idei sunt bine-venite..
Monique_D
Postat pe 2 August 2010 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Montator fototapet in Cluj 1 De la: ingrid_condo 13 Septembrie 2010 15:24
var sau lavabil 21 De la: GeorgianaBB 26 Noiembrie 2011 20:34
Proiecte gaz, montaj 7 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:22
Am nevoie de un sfat ! 14 De la: condo002335 29 Decembrie 2009 19:24
amenajari exterioare gradini , iazuri artificiale , fantani arteziene gazon si mobilier lemn masiv 1 De la: cjc_marius 17 Mai 2010 13:40