Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa aleg

Este prima data cand intru pe un astfel de forum, dar nu stiu ce sa fac. Am 25 de ani. Exista in viata mea 2 barbati. Cu unul am avut o relatie de aproape 5 ani. Am crezut ca este sufletul meu pereche si inca il iubesc ingrozitor de mult! Numai ca este un barbat foarte inchis in el si e si destul de imatur. In timp ce relatia mea, pe care multi au fost invidiosi, incepuse sa scartaie, a aparut un barbat care mi-a oferit tot ce am putut dori de la viata. Este un barbat matur, serios, care ma iubeste foarte mult, imi face toate poftele si imi poate oferi echilibrul si stabilitatea de care am nevoie. Toate visele mele coincid cu ale lui. M-am despartit de prietenul meu inainte sa incep o relatie cu cel de-al doilea barbat. Nu i-am spus ca exista altcineva in viata mea pt ca nu am vrut sa-l fac sa sufere si mai mult. Vorbim des la telefon si ne si vedem din cand in cand ca simpli prieteni, desi se simt o tensiune foarte mare intre noi. Eu inca il iubesc. Ce sa fac? Sa raman cu barbatul care imi ofera stabilitate si siguranta sau cu cel care este inca imatur si inca un copil, dar care este prima si marea mea dragoste?
Problemele care au aparut in relatia mea au fost faptul ca relatia nu progresa. Eu vreau independenta, o casa a noastra. El este inca baiatul mamei, fragil si sensibil.
Nu as vrea sa fiu eu cea care il va marca pe viata. Stiu ca si el ma iubeste inca.
Asadar, ce sa fac fetelor?
jinxi_r
Postat pe 2 August 2010 13:02
eu zic sa zici multumesc ca te-ai dezmeticit dupa 5 ani...si sa mergi inainte cu relatia care te face sa simti ca traiesti!
size_back
Postat pe 2 August 2010 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un barbat la epilat... 148 De la: _fantoma_ 11 Decembrie 2012 14:12
Barbatii mint tot timpul? 102 De la: cucumic69 17 Decembrie 2012 18:19
Nu vrea sa muncesca!!! 37 De la: Lady_Gaga9 9 Iunie 2009 16:23
Nu stiu ce sa mai cred, cum sa ma mai comport...am nevoie de sfatul vostru. 44 De la: 24 Iunie 2013 22:57
Ce se intampla ? 34 De la: steffy91 22 August 2011 16:52