Setari Cookie-uri

e el de vina sau eu?

sa incep cu inceputul..am o relatie de 2 ani,la inceput totul bine si frumos de la un timp scartaie..prietenul meu are cateva probleme si din cauza aia merge la psiholog.in tot acest timp de cand au inceput acele probleme eu i-am fost alaturi si ii arat ca il iubesc..dar se pare ca problemele sale incep sa ne acapareze si relatia caci avem o serie de neintelegeri,el e foarte gelos,chiar paranoic,nu are incredere in mine si ma face pe mine vinovata de certurile noastre desi el le incepe mereu..adevarul este ca deja nu mai am aceeasi rabdare pentru ca eu trebuie sa ii ascult toate problemele dar cand am si eu o problema imi spune sa nu ii mai zic ca are si el destule..iar eu am facut un obicei ca de fiecare data cand are toanele sale sa ma comport rece cu el si distant.

intrebarea mea ar fi-de ce se comporta asa cu mine, e din cauza problemelor pe care le are sau s-a saturat de relatie?

nu stiu ce sa cred pentru ca uneori imi arata ca ma iubeste dar alteori se comporta nedrept cu mine si desi il iubesc enorm simt ca nu mai am putere sa lupt in relatia asta
carlaa858
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:32
gelozia este o bola de care prea putini s-au vindecat.

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:37
pai da..
si a avut o relatie in urma cu ceva timp in urma in care a pus suflet iar tipa l-a cam inselat...si de atunci prinde foarte greu incredere dar eu in acesti 2 ani de zile i-am oferit absolut totul
si acum stau si ma gandesc ca nu e bine sa dai totul pentru ca esti luat de fraier
carlaa858
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:47
te trateaza cum a fost si el tratat! se va razbuna nu numai pe tine ci si pe viitoarele relatii!

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:53
am incercat sa ii explic acest lucru,ca nu toate femeile sunt la fel si daca a avut un esec acuma gata nu mai are incredere in nimeni
mi-a spus ca nu a mai tinut la nimeni asa cum tine la mine,ca ma iubeste sincer,chiar ne-am facut planuri de casatorie
dar eu cred ca o mare vina are si mama lui pentru ca l-a tinut in puf de cand s-a nascut iar eu nu fac asa cu el,sunt mai independenta si nu imi place sa il dadacesc prea tare si asta il afecteaza uneori si ma acuza ca sunt rea
carlaa858
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:04
uf! poate ca ai dreptate. el ofera totul , cazare, bani , masina si nu are nevoie de cicaleli. intrun fel vrea sa-i fi o sotie model , o femeie model. care nu cracneste in fata lui, care nu-i scoate ochii, care ii indeplineste toate hachitele......hm!

Postat pe 8 Septembrie 2008 19:08
da sa stii ca asa e
vrea totul dar de dat mai putin..e obsedat cu detinerea controlului,cine e seful in relatie..ba mai mult incearca sa ma indeparteze de prietenele mele si sa ma propie de ai lui, nu cumva prietenele mele sa ma sfatuiasca nu stiu cum
cea mai buna prietena a mea,ne stim cam de 12 ani si tot de atata timp sunterm prietene, s-a despartit de prietenul ei si de atunci nu are pe nimeni,normal ca ii sunt alaturi si incerc pe cat pot sa ma vad cu ea pentru ca stiu ca daca as fi in situatia ei as avea nevoie de o prietena care sa ma sprijine..dar el nu..daca ies cu ea in oras la un suc sa ne mai detensionam,de ce mergem acolo, ca ea acum e in cautare de prieten si eu de ce tot trebuoe sa ma vad cu ea si chestii de genul acesta
ma face imatura cand el e cel imatur si ma ia mereu la interogatoriu
spre ex-sambata asta a fost plecat la tara iar eu am iesit cu amica mea la un club dechis de la inceputul verii..eu nu am fost niciodata acolo si eram curioasa sa vad cum este..el mi-a facut niste scene pt ca m-am dus acolo, ca eun club de fite,ca merg acolo fetele doar ca sa isi gaseasca tipi si asa mai departe..altfel spus, mi-a stricat seara ca de obicei cand ies fara el..a doua zi a facut pe suparatul si mi-a pus intrebari de genul ca s-au dat tipi kla mine,m-a intrebat careva ceva si alte cele
spune-mi tu,nu trebuie o rabdare de fier pentru asa ceva?
adriana_adri
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:22
si al meu e asa
asta trebuia sa fie primul mesaj netul asta al meu
adriana_adri
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:42
Avand in vedere ca tu ai spus ca merge la psiholog , are niste probleme pe care le poate rezolva doar treptat. Cred ca se poate vindeca daca are vointa , iar tu daca iti doresti sa continui relatia cu el , ar trebui sa ii fi alaturi. Daca tu crezi insa ca nu e barbatul potrivit pt tine , e cazul sa te indepartezi usurel.
Kittynelle
Postat pe 8 Septembrie 2008 22:56
carlaa858
Postat pe 10 Septembrie 2008 19:00
cio,nu vreau sa-ti dau cine stie ce sfaturi,pt ca sunt sigura ca in inima ta gasesti raspunsul cel mai bun,vreau doar sa-ti zic ca, ar trebui sa vezi daca prietenul tau are problemele de care spuneai,din cauza relatiei voastre.doar atunci poti sa vezi daca te mai iubeste.Se zice ca trebuie sa-i ajuti pe cei in dificultate,dar nu uita ca si tu ai viata ta,si anii trec.Iti doresc mult succes si pt orice altceva sunt pe aici.
elmoriano
Postat pe 23 Septembrie 2008 10:45
elmoriano..sa stii ca am avut o discutie cu el si i-am spus ce ma deranjeaza si mi-am dat seama ca am gresit in gandire
sentimentele lui nu s-au schimbat ci doar trece printr-o perioada mai grea..acum e bine ca am rezolvat problemele si merge mai bine,poate si eu greseam ca ma comportam cu el rece si atunci el cu toate problemele lui nu vroia sa ma vada si pe mine distanta,credea ca eu m-am schimbat si ca m-am indepartat de el
offffff,ce e si cu aceasta comunicare...bine ca s-a rezolvat
carlaa858
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:14
lasa-l in pace k nu merita. parerea mea e ca ai fost de ajuns alaturi de el si e cazul sa te gandesti si la tine, nu de alta dar am fost si eu in aceeasi situatie
m3lysa
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:47
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 21:48
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 00:03
eu cred ca vine o poarta numai el.
Sweet_Rodica
Postat pe 1 Ianuarie 2009 01:46
sincer cred ca nu mai ai rabdare .dar gandestete cum ar fi fost sa fii tu in locul lui.orce problema se poare rezolca ai incredere in tine si fii tare !!!!!!
alexandra_sziga
Postat pe 2 Ianuarie 2009 23:58
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:45
la dracu ...fato sa moara veta de nu te roportez ca deja imi zgarii dracu retina cu placa asta stricata de mesaj... ma doare-n cot de ce vrei tu dar esti penibila deja ,intreci masura si ma calci pe nervi....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:47
....... .vrea la privat...
nico1234
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:49
ii trag eu un mesaj privat acu de o sa semene a hazna nu gluma...
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:50
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-03 18:50:40ii trag eu un mesaj privat acu de o sa semene a hazna nu gluma...
bineeeeeeeeeeeeeeee,,,,ca si pe mine ma zgariat pina acu cu,,,,,,sarbatori fericite ,,,,la multi ani si mai departe ,,,,toate prostiile ei
sarutama
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:52
cred ca face parte din categoria... "NU-S VEDETA DAR VREAU SA FIU" adica fatuci... 'WANNABE"

goood ,make me a bird so I can S H I T on those who pisses me off.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:54
Cred ca problemele sint mai vechi decit cei doi ani de cind va cunoasteti...
Poate e bine sa fii pregatita pentru orice, mental... Adica inclusiv pentru pregatire si cautat-gasit pe altcineva. Nu este cinism, ci prudenta, atentie la interesele tale - Tu neputind fi decit cea mai importanta fiinta pentru Tine.
Sanatos este sa gasesti timp sa vezidaca nu gresesti si tu pe undeva. Zic asta nu pentru a descoperi un tzap ispasitor, ci pentru a modifica unde nu e ca lumea si a te prezenta mai bine, pe unde te-o duce viata...
Succes!
Mircea_O
Postat pe 15 Martie 2009 15:10
De la: the_girl_, la data 2008-09-08 19:22:30da sa stii ca asa e
vrea totul dar de dat mai putin..e obsedat cu detinerea controlului,cine e seful in relatie..ba mai mult incearca sa ma indeparteze de prietenele mele si sa ma propie de ai lui, nu cumva prietenele mele sa ma sfatuiasca nu stiu cum
cea mai buna prietena a mea,ne stim cam de 12 ani si tot de atata timp sunterm prietene, s-a despartit de prietenul ei si de atunci nu are pe nimeni,normal ca ii sunt alaturi si incerc pe cat pot sa ma vad cu ea pentru ca stiu ca daca as fi in situatia ei as avea nevoie de o prietena care sa ma sprijine..dar el nu..daca ies cu ea in oras la un suc sa ne mai detensionam,de ce mergem acolo, ca ea acum e in cautare de prieten si eu de ce tot trebuoe sa ma vad cu ea si chestii de genul acesta
ma face imatura cand el e cel imatur si ma ia mereu la interogatoriu
spre ex-sambata asta a fost plecat la tara iar eu am iesit cu amica mea la un club dechis de la inceputul verii..eu nu am fost niciodata acolo si eram curioasa sa vad cum este..el mi-a facut niste scene pt ca m-am dus acolo, ca eun club de fite,ca merg acolo fetele doar ca sa isi gaseasca tipi si asa mai departe..altfel spus, mi-a stricat seara ca de obicei cand ies fara el..a doua zi a facut pe suparatul si mi-a pus intrebari de genul ca s-au dat tipi kla mine,m-a intrebat careva ceva si alte cele
spune-mi tu,nu trebuie o rabdare de fier pentru asa ceva?


The girl sunt puþin îngrijorat pentru tine. Genul de bãrbaþi care nu te lasã sã te mai întâlneºti cu prietenele tale nu sunt doar exageraþi sau nedrepþi, sunt periculoºi ºi te pot desocializa.

Cu alte cuvinte încet-încet chiar o sã te convingã sã te-ntâlneºti mai rar cu prietenii tãi, pentru cã oricum el este mai important pentru tine.

Chiar dacã trebuie sã eviþi sã te cerþi cu el, trebui sã vorbeºti cu el cât mai mult despre asta, chiar dacã-þi vine greu sã nu-l enervezi, pânã pricepe cã prietenii sunt de neînlocuit pe lumea asta.

Asta dacã vrea sã priceapã dar eu nu prea cred. În cazul în care nu vrea trebuie sã-ncerci sã-þi faci ºi tu o relaþie sãnãtoasã cu cineva care te-nþelege ºi chiar þine la tine, ºi sã-l laºi în pace pe impresar pentru cã o sã te-afecteze ºi-o sã-þi facã rãu.

Ai grijã de tine
toughy
Postat pe 18 Martie 2009 02:09
Dupa cum bine zice Dandanaua ....NEXT !!!
__LL__
Postat pe 18 Martie 2009 02:42
daca tie iti place genul sa te controleze, sa itzi spuna cu cine sa iesi sau nu??? atunci da-i inainte. crezi ca doar prin comunicarerezolvi felul unui om de a fi?? treaba ta..si plus smiorcaiala, ce draq? daca vetzi trece printr-o perioada dificila el se va duce la psiholog repede pt ca nu reuseste sa faca fatza situatziei? si tu va trebuii sa te confrunti nu numai cu problema in cauza, dar si cu el. sa-l dadacesti, ca vezi doamne el a fost crescut in puf? eu zic sa-i mai dai si cate uhn sut unde-l doare, ca doar nu-i femeie. totzi am trecut prin despartiri, dezamagiri si tot tacamul, dar asta este viatza. daca nu ai taria sa te ridici si sa te scuturi de praf atunci pt ce ai mai trait?
intreaba-te pe termen lung, ce ar face el mai incolo? copii, probleme, etc,etc...
cristi_nne
Postat pe 18 Martie 2009 09:08
De la: cristi_nne, la data 2009-03-18 09:08:33daca tie iti place genul sa te controleze, sa itzi spuna cu cine sa iesi sau nu??? atunci da-i inainte. crezi ca doar prin comunicarerezolvi felul unui om de a fi?? treaba ta..si plus smiorcaiala, ce draq? daca vetzi trece printr-o perioada dificila el se va duce la psiholog repede pt ca nu reuseste sa faca fatza situatziei? si tu va trebuii sa te confrunti nu numai cu problema in cauza, dar si cu el. sa-l dadacesti, ca vezi doamne el a fost crescut in puf? eu zic sa-i mai dai si cate uhn sut unde-l doare, ca doar nu-i femeie. totzi am trecut prin despartiri, dezamagiri si tot tacamul, dar asta este viatza. daca nu ai taria sa te ridici si sa te scuturi de praf atunci pt ce ai mai trait?
intreaba-te pe termen lung, ce ar face el mai incolo? copii, probleme, etc,etc...

Right !
Unii vor sa fie prea mult in centrul atentiei
JustMe05
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:59
Da-i dracului de barbati....asa le mai place sa faca pe victimele.....cel mai bine ar fi sa nu-l mai bagi in seama , fii indiferenta q el, sa simta si el pe pielea lui cum e sa nu te asculte nimeni...i s-a urcat la cap daca i-ai dat prea multa atentie iar acum profita de lucrul asta
freakbabe
Postat pe 4 Noiembrie 2009 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat.... 2 De la: kudika_1018319 16 Septembrie 2016 07:18
hahaha 5 De la: roz5blue6lila7 5 Septembrie 2010 09:48
Barbatii nostri si retelele sociale 79 De la: ionyas 29 Iulie 2010 13:29
Ma framanta si pe mine ceva...pls help!! 29 De la: greierash_is_back 21 Noiembrie 2009 18:59
Buna!As vrea sa aful si parerea voastra 46 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 18:51