Setari Cookie-uri

Ce sa aleg?

Am avut o relatie de aproape 5 ani cu un baiat foarte bun, care ma iubeste foarte mult, dar foarte imatur, sensilbil, inca baiatul mamei. La inceputul acestui an, relatia a inceput sa scartie pentru ca eu vroiam independenta, o casa a noastra, el insa este mai mult copil deact barbat si s-a cam speriat de ideea mea vis-a-vis de viitor. Apoi am cunoscut un barbat matur care ma iubeste, care imi ofera siguranta si stabilitate si viata pe care mi-am dorit-o intotdeauna. Imi face toate poftele. Avem aceleasi vise si langa el ma simt linistita. M-am despartit de iubitul meu inainte sa incep o relatie cu acest barbat, insa lui nu i-am spus pt ca nu am vrut sa-l fac sa sufere si mai mult. Eu il iubesc in continuare si ma gandesc tot timpul la el. Vorbim destul de des si ne vdm ca o data pe saptamana. Se simte o trensiune intre noi, pentru ca inca ne iubim si e mai mult decat evident. El este prima si marea mea dragoste. Ce sa fac? Sa raman cu barbatul care imi ofera stabilitate si viata pe care mereu mi-am dorit-o sau cu cel pe care inca il iubesc?
kudika311155
Postat pe 2 August 2010 13:39
Tu pe care din ei ii iubesti pana la urma?
_Cryssa_
Postat pe 2 August 2010 14:03
De la: crysa_tm, la data 2010-08-02 14:03:59Tu pe care din ei ii iubesti pana la urma?


pe mine! .......................cred ca nici ea nu stie pe care-l iubeste asta in conditiile in care iubeste vreunul!
fante_de_dorobanti
Postat pe 2 August 2010 14:06
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-02 14:06:52
De la: crysa_tm, la data 2010-08-02 14:03:59Tu pe care din ei ii iubesti pana la urma?


pe mine! .......................cred ca nici ea nu stie pe care-l iubeste asta in conditiile in care iubeste vreunul!


Pre vrei tu sa te iubeasca toate femeile Da tu ce oferi in schimb?
_Cryssa_
Postat pe 2 August 2010 14:08
Eu as zice sa renunti la barbatul imatur, copil, eu asta as face. Depinde cat de bine il cunosti pe celalalt. Dar daca spui ca celalalt te iubeste , ca iti face toate poftele, eu zic sa nu-l lasi sa plece. E greu acum sa-l uiti pe fostul tau iubit, pt ca 5 ani e mult, dar cu timpul cand relatia cea noua se va mai "invechi", il vei uita pe acel copil.
anutzzaa
Postat pe 2 August 2010 14:11
eheee ma regasesc in povestea ta,eu am avut fix o relatie de 5 ani cu un baiat la fel de imatur si fara vreo ambitie de la viata si el era tot baiatul mami orice ii zicea masa era lege pentru el,nici macar faptul ca am fost plecata cu el in strainatate sa muncim nu la maturizat,la un moment am obosit sa tot il imping de la spate,am obosit sa ii scot in evidenta ca avem o varsta si trebuie sa facem ceva pentru noi,acum cat inca suntem tineri si putem,eu ii spuneam si in secunda 2 uita tot ceea ce vorbisem,asa ca mi-am luat inima in dinti si desi am suferit enorm m-am despartit de el,acum am o relatie de 5 luni cu un baiat si imi este foarte bine,nu zic ca nu imi mai zboara gandul la fostul,dar imi doresc ceea ce este mai bine pentru mine,si fostul nu era ceea ce imi trebuie.sper sa iti fie de folos sfatul meu si dak vrei sa mai vb asta e idd meu deea_tiny@yahoo.com,BAFTA
keephope
Postat pe 2 August 2010 14:30
Mi se pare ingrozitor de greu sa renunt definitiv la el. Sunt trista tot timpul. Si ceea ce e si mai greu e ca, nestiind ca sunt cu altcineva, ma suna, insista sa ne vdm......acum ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa-i zic ca am pe altcineva. Poate ca daca nu l-as mai vedea si nu as mai vb cu el mi-ar fi mult mai usor.
kudika311155
Postat pe 3 August 2010 09:16
De la: kudika311155, la data 2010-08-03 09:16:38Mi se pare ingrozitor de greu sa renunt definitiv la el. Sunt trista tot timpul. Si ceea ce e si mai greu e ca, nestiind ca sunt cu altcineva, ma suna, insista sa ne vdm......acum ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa-i zic ca am pe altcineva. Poate ca daca nu l-as mai vedea si nu as mai vb cu el mi-ar fi mult mai usor.


cel mai sigur e cand iti dai raspunsul singur nu ?
Histria
Postat pe 4 August 2010 11:46
De la: kudika311155, la data 2010-08-03 09:16:38Mi se pare ingrozitor de greu sa renunt definitiv la el. Sunt trista tot timpul. Si ceea ce e si mai greu e ca, nestiind ca sunt cu altcineva, ma suna, insista sa ne vdm......acum ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa-i zic ca am pe altcineva. Poate ca daca nu l-as mai vedea si nu as mai vb cu el mi-ar fi mult mai usor.

De ce te-ai mai incurcat cu al doilea daca mintea ti-e tot la primul? Si nu vreau sa-mi raspunzi prin ,,stabilitatea celui de-al doilea''. Ce ti-a placut efectiv la cel de al doilea de te-ai cuplat cu el? Eu una nu va inteleg pe astea care va cuplati cu unul cand mintea inca va este la fostul.
tematoare
Postat pe 8 August 2010 15:50
De la: kudika311155, la data 2010-08-03 09:16:38Mi se pare ingrozitor de greu sa renunt definitiv la el. Sunt trista tot timpul. Si ceea ce e si mai greu e ca, nestiind ca sunt cu altcineva, ma suna, insista sa ne vdm......acum ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa-i zic ca am pe altcineva. Poate ca daca nu l-as mai vedea si nu as mai vb cu el mi-ar fi mult mai usor.


Hai, sa vedem cam ce variante ai, sau ce reactii poate naste marturisirea ta.
1. Fostul se trezeste la realitate, realizeaza ca te-a pierdut si bate cu pumnul in masa, devenind din baiat barbat.
2. Fostul, dezgustat de ideea ca ai fost a altuia, renunta definitiv la ideea impacarii cu tine si se ascunde sub fusta mamei sale. Ma rog, se duce acolo unde a fost mereu.
3. Renunti la un barbat si te intorci la un baiat in speranta ca dragostea ta (doar a ta) va invinge carentele de educatie.

1. Fals
2. Adevarat
3. Fals

Ar mai fi si varianta sa inchizi definitiv trecutul si sa te concentrezi asupra viitorului. Nu spune nimeni ca va merge. Dar cu siguranta ai mult mai multe de invatat si vei putea face diferenta dintre ce inseamna un om pe care te poti bizui, un umar pe care te poti sprijini la nevoie si, mai ales, un om cu care tragi in aceeasi directie.

rashela
Postat pe 8 August 2010 16:01
NICI TU NU ESTI FOARTE MATURA IN GINDIRE DACA INCA NU AI RUPT RELATIA CU UNUL DIN EI.O SA-TI FIE DIN CE IN CE MAI GREU,DE LA UNUL VREI CEVA ,DE LA CELALALT ALTCEVA...NU E BINE...NU E CORECT....FII MAI FERMA,SA NU REGRETI MAI TIRZIU .
kudika227120
Postat pe 9 August 2010 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi 6 De la: surubelnita 29 Iulie 2014 11:31
Doar cu tine...sau... 10 De la: needles_and_pins 19 Aprilie 2009 22:35
Cat de important este marimea sanilor pentru barbati?? help pls 103 De la: yassSmin 15 Ianuarie 2015 14:35
PARERI 33 De la: one_size 8 Mai 2010 18:35
DACA EL AR RAMINE IMPOTENT, ATI MAI STA ? 42 De la: evolgirl 20 Mai 2009 13:50