Setari Cookie-uri

amanti si iubiti

De la: bloody_queen, la data 2010-08-13 04:51:25deci c***e,q varu???plm nu ai gasit j u nik mai "normal"?sau tot ce e interzis e mai interesant?j din cate jtiu in codul penal e consid.incest,j unde mai pui k dak mai ejti j minora...!!!iar biserica nu promoveaza tipu'asta de relatii....felicitari tocmai ti-ai pierdut pernutza-n rai.nu fi trista - ai castigat un loc in cazanu'principal ...!!! plm....dak il iubesti o aplici p aia...in dragoste j in razboi totul e permis!!!


ai probleme cu tastatura?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 13 August 2010 07:39
Iubita mea,tu chiar n-ai nici un principiu moral ??!!!
E plina lumea de baieti ,iar tu incerci "relatii"cu rudele ??? Indiferent cat ti-ar place de mult,vei regreta gestul mai tarziu !! Trezeste-te !!! Foloseste-ti mintea,caci fara minte nu mai esti ..Om ,ci un simplu animal !!
Un om fara principii e ca o barca ,fara vasle...pluteste in deriva !!! Iubirea e de multe feluri si trebuie sa-l iubesti pe fiecare ,in functie de statutul pe care-l are !!! Parintii si toate rudele intr-un fel, prietenii in altfel...dar nu amesteca borcanele..caci vei suferi... tot tu !!! In viata ,nu tot ce zboara se mananca !!!
kudika133347
Postat pe 14 August 2010 06:40
De la: Chrenty, la data 2010-08-02 16:26:29am si eu o problema.am o relatie de 5 luni cu un tip mai mare ca mine. insa in acest timp...am fost plecata cateva zile intr-o excursie la micile mele rude. si s-a intamplat sa ma indragostesc de varul meu...era a doua oara cand il vazusem si nici nu stiu cum,in cateva zile m-am sarutat cu el si inca tinem legatura.El mi-a zis ca tine foarte mult la mine si este de aceesi varsta cu iubitul meu (relatie de 5 luni) adica diferenta de 4 ani. am hotarat sa ma despart de actualul meu iubit( de 5 luni). ne-am despartit. a facut un gest foarte urat. nu pot mentiona. parintii mei nu mai sutn deacord sa mai fiu cu el dinou, totusi ca eu as vrea...deoarce relatia cu varul meu nu cred ca va fi foarte lunga...eu tin legatura cu iubitul dar nu prea avem ce face,deoarce parintii mei nici nu vor sa auda de el...varul meu spune ca tine la mine si este atent cu mine...eu nush ce sa fac...vreau si eu un sfat...dilema

Buna Chrenty,
Vad ca ai o problema mare,Problema nu este cu relatia,problema este cu modul tau de gindire si percepere a sentimentelor,asemenea chestii s-au intimplat si se vor intimpla si de acum inante.Parerea mea este ca ai inceput sa percepi lucrurile bine si ti-ai dat seama ca ceva nu este in ordine,este primul lucru pozitiv care se intimpla in psihicul tau ,acum nu-ti ramine decit sa desparti raul de bine,Chestia cu varul este numai legatura chimica cum spun cercetatorii,acolo nu este vorba nici de dragoste,nici de iubire,atractia vine din cauza ca aveti multe gene comune,insa atentie copii care s-ar naste dintr-o asemenea legatura ar fi 100 % handicapati,atit mental cit poate si fizic.Explica-i treaba asta si varului tau ,ai sa vezi ca daca intradevar te iubeste cum zice el,atunci te va lasa in pace si nu va mai trage de tine,daca insa nu te iubeste atunci se va agata disperat de orice sansa numai ca sa poata face sex cu tine atita timp cit tu ii permiti,iar daca te opui s-ar putea sa foloseasca chiar si forta,ai foarte mare grija cum la felul cum reactioneaza.Acum ca ai ajuns la faza asta va trebui sa-ti analizezi sentimentele si fata de vechiul tau prieten,si atentie mare,daca stie de treaba cu varul relatia este ratata,mai repede sau mai tirziu varul va ajunge pe tapet,subiect vesnic de conversatie ,si subict de disputa,
Deci:Concluzia finala:Fa-ti o analiza a situatiei ,cu implicatiile in viata ta si ia decizia buna,sint sigur ca vei decide bine.
ROSSDA
Postat pe 14 August 2010 08:19
De la: Chrenty, la data 2010-08-02 16:26:29am si eu o problema.am o relatie de 5 luni cu un tip mai mare ca mine. insa in acest timp...am fost plecata cateva zile intr-o excursie la micile mele rude. si s-a intamplat sa ma indragostesc de varul meu...era a doua oara cand il vazusem si nici nu stiu cum,in cateva zile m-am sarutat cu el si inca tinem legatura.El mi-a zis ca tine foarte mult la mine si este de aceesi varsta cu iubitul meu (relatie de 5 luni) adica diferenta de 4 ani. am hotarat sa ma despart de actualul meu iubit( de 5 luni). ne-am despartit. a facut un gest foarte urat. nu pot mentiona. parintii mei nu mai sutn deacord sa mai fiu cu el dinou, totusi ca eu as vrea...deoarce relatia cu varul meu nu cred ca va fi foarte lunga...eu tin legatura cu iubitul dar nu prea avem ce face,deoarce parintii mei nici nu vor sa auda de el...varul meu spune ca tine la mine si este atent cu mine...eu nush ce sa fac...vreau si eu un sfat...dilema






... .... tulaiiii, da proasta esti ... e lasa fatuca ca asa se invata sa devii o CURVISTINA ... peste citiva anisori o sa apari din nou aici dindu-ti datele de nastere ale tale si a ultimului preten si intrebind daca aveti vreo sansa si daca poti face copii ...

... stii ... am un berbec la tara ... e destul de frumusel ... de el nu te indragostesti ? ... oricum traiesti pe baza de simturi ca si el ... ati face o pereche fericita ...

marco918
Postat pe 14 August 2010 08:42
sper sa nu ai vreun frate daca da vezi sa nu te indragostesti sh d el
kudika012227
Postat pe 14 August 2010 11:23
ai comis o gredseala insa nimeni nu este in masura sa te judece nu au dreptul. nu stiu citi ani ai dar relatiile intre rude nu sunt permise in religia ortodoxa. toti gresim in viata dar meritam o a doua sansa iti doresc din suflet sa ia parte de ea daca intradevar iti iubesti fostul prieten.iti doresc clipe senine si implinire in viata.
simona29alex
Postat pe 14 August 2010 18:13
De la: DayC, la data 2010-08-04 12:05:20
De la: Chrenty, la data 2010-08-02 16:26:29s-a intamplat sa ma indragostesc de varul meu...era a doua oara cand il vazusem si nici nu stiu cum,in cateva zile m-am sarutat cu el si inca tinem legatura


asta nu se numeste incest??? credeam ca e ilegal

dak nu sunt rude de sânge, nu e incest din pct de vedere ai religiei, d.p.d.v. legal, este
gabi68pop
Postat pe 14 August 2010 19:05
Draguta, cati ani ai? Tu ai auzit de incest? Daca nu, da un search pe google si o sa aflii ce e ala. Presupun ca stii sa folosesti google-ul daca stii sa-ti expui aberatiile pe un forum. Nu vreau sa fiu rea, dar tu cam ce crezi ca o sa iasa dintr-o relatie cu varul? Stii ca in casatoriile incestuoase apar mai mereu copii handicapati? Nu cred ca s-au terminat barbatii pe pamant. Da-i undeva pe amandoi si gaseste unul care sa te merite si cu care sa nu fii ruda
Neira
Postat pe 15 August 2010 05:10
De la: romulus_lazy, la data 2010-08-05 22:01:17Ce aș putea sã vã spun,conform mitologiei grecești,copii lui Zeus,au avut mame diferite,prima soție a lui Zeus,zeița Metis,i-a dãruit ca fiicã pe Athena,cu înclinãri marțiale,fiind consideratã fecioara perfectã,dar și bãnuitã de a avea o relație amoroasã cu unchiul sãu Poseidon.Între timp,Zeus a mai avut și alți copii cu alte soții,de la care aștepta un moștenitor sã fie admis în Olimp și cum asta nu se întâmpla,sa cãsãtorit cu sora lui cea mare,Hestia,cu care nu a avut copii,apoi a luat-o de soție pe sora lui mijlocie,Demetra,care i-a dãruit o fiicã,Persefona.Dezamãgit cã nu are un fiu,a mai avut și alte soții,pânã când Lethe,i-a nãscut ca moștenitor pe Apollo,dupã care a mai avut fii,pe Hermes,iar la sfârșit a luat-o de soție pe sora lui cea micã,Hera,proclamând-o și Reginã a zeilor.Conform Bibliei,în Vechiul Testament,frații vitregi,însã numai de același tatã se cãsãtoreau între ei.Recent un experiment pe maimuțe,în care o maimuțã femelã,pusã sã aleagã dintr-un grup de masculi,printre care era și un frate vitreg,ea l-a ales exact pe fratele sãu vitreg,de același tatã,chiar dacã nu s-au cunoscut niciodatã inainte.Nenumãrate sunt și exemple din istoria recentã.
Concluzie,dacã existã.....
Concluzia e urmatoarea: In ceea ce priveste experimentul relatat mai sus,facut pe maimute: e vorba aici de glasul sangelui.Vedem altfel rudele noastre fata de celelalte persoane:"sora mea e mai frumoasa,are parul cel mai frumos"etc..Mai ales cand acestia nu se cunosc,nestiind ca sunt rude,cum e scris si mai sus "nu s-au cunoscut niciodata inainte" subiectii sunt atrasi in mod instinctiv,manati doar de chemarea sangelui, de parerea buna, ca sa zic asa, fata de propria gena.Cum intre noi si maimute, diferentele nu sunt prea mari,probabil aceeasi alegere ar fi facut-o si un subiect uman.
Iar in ce priveste istoricul despre casatoriile intre rude de sange,e adevarat, multi se casatoreau cu verii primari ptr a nu se pierde averile si titlurile nobiliare,rezultand din aceste casatorii copii bolnaviciosi si neviabili.
Si in ziua de azi exista astfel de casatorii ,chiar in unele tari destul de dezvoltate,printre "familiile bune" tot din aceste considerente.In Romania, nu sunt vazute cu ochi buni aceste apropieri,dar din cate stiu e posibila casatoria intre verii primari numai daca se elibereaza o dispensa de rudenie de la autoritatea tutelara. S-a gasit o portita legala si in acest sens, ideea e ca in ciuda opiniei publice,sunt oficiate casatorii intre verii primari.
kudika176534
Postat pe 15 August 2010 11:55
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-13 07:39:21
De la: bloody_queen, la data 2010-08-13 04:51:25deci c***e,q varu???plm nu ai gasit j u nik mai "normal"?sau tot ce e interzis e mai interesant?j din cate jtiu in codul penal e consid.incest,j unde mai pui k dak mai ejti j minora...!!!iar biserica nu promoveaza tipu'asta de relatii....felicitari tocmai ti-ai pierdut pernutza-n rai.nu fi trista - ai castigat un loc in cazanu'principal ...!!! plm....dak il iubesti o aplici p aia...in dragoste j in razboi totul e permis!!!


ai probleme cu tastatura?

da' dc asa....???app...."j,k "-economie de tp....
bloody_queen
Postat pe 16 August 2010 16:13
Nu e deloc etic, moral, rational ce faci. Ce-i drept, in dragoste iti cam pierzi ratiunea, dar nu uita sa nu incalci unele bariere. Cu constiinta cum o duci, esti tanara acum, e pacat sa-ti intuneci gandirea, nu s-au terminat barbatii pe pamant. Asa ca fii puternica si inteligenta, si ia decizia aia pana nu e prea tarziu. Renunta!
Patience
Postat pe 16 August 2010 16:21
app...m-am mai documentat un pic,am citit noile reglementari ale codului penal,1.relatia dintre tine si verisorul tau nu e infractiune.
2.biserica nu accepta relatiile intre "ramurile "principale ale familiei(frate -sora -mama,tata- fiica,bunic nepoata.)cel putin asa mi-au raspuns preotii de la catedralele tomis,celic si cocos.
deci scuzele mele...am exagerat!!
asa ca iti doresc numai bine alaturi de cel pe care l-ai ales
bloody_queen
Postat pe 16 August 2010 17:05
La catoloci este permisã cãsãtoria între veri,acum nu știu de ce grad ,poate ne lãmurește cineva
romulus_lazy
Postat pe 16 August 2010 21:01
De la: Chrenty, la data 2010-08-02 16:26:29am si eu o problema.am o relatie de 5 luni cu un tip mai mare ca mine. insa in acest timp...am fost plecata cateva zile intr-o excursie la micile mele rude. si s-a intamplat sa ma indragostesc de varul meu...era a doua oara cand il vazusem si nici nu stiu cum,in cateva zile m-am sarutat cu el si inca tinem legatura.El mi-a zis ca tine foarte mult la mine si este de aceesi varsta cu iubitul meu (relatie de 5 luni) adica diferenta de 4 ani. am hotarat sa ma despart de actualul meu iubit( de 5 luni). ne-am despartit. a facut un gest foarte urat. nu pot mentiona. parintii mei nu mai sutn deacord sa mai fiu cu el dinou, totusi ca eu as vrea...deoarce relatia cu varul meu nu cred ca va fi foarte lunga...eu tin legatura cu iubitul dar nu prea avem ce face,deoarce parintii mei nici nu vor sa auda de el...varul meu spune ca tine la mine si este atent cu mine...eu nush ce sa fac...vreau si eu un sfat...dilema


Bine ca nu ai si un frate, ca cine stie ce mai iesea !

Postat pe 16 August 2010 21:23
Codul civil roman interzice casatoria pana la gradul IV de rudenie. Deci cu veri de gradul 5, dupa CC este permisa casatoria. Depinde de ce grad e varul tau. Oricum religia ortodoxa interzice asa ceva. Dupa mine, ar trebui sa-ti vezi de treaba cu varul. Gaseste-ti un alt barbat. Nu-i normal.
mireladoncut
Postat pe 17 August 2010 05:38
in cazul de fata sunt de parere ca ar trebui sa iti asculti ratiunea si nu glasul inimii ! Drept pentru care cred ca pentru varul tau ar trebui sa ai doar sentimente de amicitie ca intre rude, nicidecum sa te gindesti la o relatie d eiubire cu el. Nu va duce nicaieri o astfel de raltie, nici la o legalizare a ei si nici spre altceva! Ramnii cu iubitul tau de acum sau daca nu il mai placi arunca-ti privirea spre altul, dar in nici un caz sa nu fie vreo ruda!
negrul_de_serviciu
Postat pe 19 August 2010 10:24
EU ZIC SA ITI MAI GASESTI UNU S-AU POATE CHIAR DOI CA VAD CA POTI DUCE
FEMEIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VEZI DOAMNE CE AI LASAT PE PAMINT!
LOPY_71
Postat pe 19 August 2010 12:57
Sa nu mai povestesti la nimeni, caci o sa le provoci scarba
CristianMarius
Postat pe 19 August 2010 13:02
mai dar rele mai sunteti...rele, rai....fata asta a cerut sfaturi nu critici...ce conteaza ce a facut?conteaza ca a facut si ca are nevoie de ajutorul vostru, al nostru ! nu de critici si comentarii tampite...daca o putetzi ajuta bine...daca nu...abtzinetzi-va...ca suntetzi aberant de rautacioase...suntetzi ca cei care aruncau cu pietre in prostituata aia...norocul ei ca a aparut Iisus...in fine...
draga mea....nu am sa te judec si nici nu am sa itzi spun ce sa faci...imp e sa te gandesti f bine ce e mai bine ptr tine... care din ei itzi place mai mult, si care te merita si care te apreciaza la adevarata ta valoare...si daca ai tzine cont de religie si lege ar fi excelent...la sf e important sa fi tu linistita fara sa oftezi cand pui capul pe perna! oamenii sunt rai, invidioshi...prosti...incultzi... cretini, tzatze,...etc...sunt tot felul de soiuri de progenituri p lumea asta...nu ii asculta! tu stii cel mai bine ce e bine ptr tine! trebuie dr sa te concentrezi mai serios :) mult noroc!
elektro_grl
Postat pe 19 August 2010 16:03
De la: CristianMarius, la data 2010-08-19 13:02:38 Sa nu mai povestesti la nimeni, caci o sa le provoci scarba
Esti un om fara sentimentalisme ,
kudika315326
Postat pe 19 August 2010 16:05
De la: elektro_grl, la data 2010-08-19 16:03:15 mai dar rele mai sunteti...rele, rai....fata asta a cerut sfaturi nu critici...ce conteaza ce a facut?conteaza ca a facut si ca are nevoie de ajutorul vostru, al nostru ! nu de critici si comentarii tampite...daca o putetzi ajuta bine...daca nu...abtzinetzi-va...ca suntetzi aberant de rautacioase...suntetzi ca cei care aruncau cu pietre in prostituata aia...norocul ei ca a aparut Iisus...in fine...
draga mea....nu am sa te judec si nici nu am sa itzi spun ce sa faci...imp e sa te gandesti f bine ce e mai bine ptr tine... care din ei itzi place mai mult, si care te merita si care te apreciaza la adevarata ta valoare...si daca ai tzine cont de religie si lege ar fi excelent...la sf e important sa fi tu linistita fara sa oftezi cand pui capul pe perna! oamenii sunt rai, invidioshi...prosti...incultzi... cretini, tzatze,...etc...sunt tot felul de soiuri de progenituri p lumea asta...nu ii asculta! tu stii cel mai bine ce e bine ptr tine! trebuie dr sa te concentrezi mai serios :) mult noroc!
De acord cu tine numa labagii pe aici care baga de vina incolo si incoace,ar trebuie sa fiu un test de inteligenta la inscrierea pe tpu asa nu ar fi nici unu care isi bate joc pe aici.
kudika315326
Postat pe 19 August 2010 16:06
De la: CristianMarius, la data 2010-08-19 13:02:38 Sa nu mai povestesti la nimeni, caci o sa le provoci scarba
dute ma serios?Din cate vad te avanti in topicuri sa faci scandal puiet cu glas de jegos cand o sa ceri tu ajutoru sti cine o sa iti raspunda ?Scula aia a ta mica de 10 cm.
diamanturat
Postat pe 19 August 2010 16:13
De la: bloody_queen, la data 2010-08-13 05:01:46"eu tin legatura cu iubitul dar nu prea avem ce face,deoarce parintii mei nici nu vor sa auda de el...varul meu spune ca tine la mine si este atent cu mine...eu nush ce sa fac...vreau si eu un sfat...dilema "
-app,u p cine ubesti???
-j care e amantul j care e iubi? k s km derutata
-j parintii de cine nu vor sa auda,de varu sau de "iubi"(ala de 5luni)? sau de nici1???
nu ar fi mai simplu sa le dai jet la aman2??j uite aja skapi de dilema...dc tre sa iti complici viata,nuj

conform Noului Cod penal 2009, INCESTUL este "Raportul sexual consimtit, savarsit intre rude in linie directa sau intre frati si surori, se pedepseste cu inchisoarea de la un an la cinci ani".
Deci, fata face ce vrea, ea are de "tras" urmarile faptelor ei,,, v-a cerut un sfat nu v-a cerut sa o judecati, asa ca, dupa cum se spune in Biblie; "primul care nu are niki un pacat, sa arunce primul cu piatra"....acest forum este o cacealma, ceri un lucru si primesti altceva,,,numai "raspunsul ' de care ai nevoie ...nu!

ASA CA, OAMENI BUNI, NU MAI CERETI SFATURI UNOR PERSOANE CARE NU AU AUTORITATEA MORALA SA FACA ACEST LUCRU, SI ANUME, SA DEA SFATURI, PT. CA ,AIKI, TOTI VOR DOAR SA FIE VOTATI, SA FIE CEI MAI TARI SI ALEA , ALEA.... ASA CA
cobra_dm
Postat pe 19 August 2010 17:05
De la: kudika183384, la data 2010-08-04 04:52:21INCA N-AM AMANT ........IUBIT DA.................................IL IUBESC AS STRIGA IN GURA MARE ,DAR NU POT SPUNE NIMANUI

MAI BINE SPUS..."NU TE INTINDE MAI MULT DECAT ITI ESTE PLAPUMA"...RISTI SA IESI CU EXTREMITATILE PE AFARA SI EXISTA POSIBILITATEA SA ...RACESTI...

cobra_dm
Postat pe 19 August 2010 17:08
"SCARBOSI" SUNT CEI CARE NU AU NIMIK INTeli gent de spus pe acest forum...dati sfaturi oamenilor care le cer sau lasati-ii in pace
cobra_dm
Postat pe 19 August 2010 17:19
E tare de tot FATA.... cine e draga amantul,cine e iubitul? ....Dupa o relatie de 5 luni nu poti stii prea multe despre primul,ca ai si trecut la al doilea...Nu cred ca ai mai mult de 15,16 ani.Mai cresti si tu un pic,in primul rind la minte ,ca experiente de-astea pasagere o sa-ti tot rezerve viata, vezi sa nu treci pe linga cel care e scris in stele ca-i al tau....restul trece-i la experiente de viata.
kudika227120
Postat pe 19 August 2010 17:45
doamne mare-i gradina LUI Dumnezeu!!!!!!!!!!!!!!!!!.........nu se poate asa ceva,ai ceva rotite lpsa?
Poate iti iei si fratii la rand? mai mare prostie nici nu puteai sa intrebi.
Dar un ulim sfat lasate de neamuri.
healthy016516
Postat pe 19 August 2010 19:10
Aiurea situatie... Vad ca unii deja se gandesc la casatorie:))),in orce caz cunosc un caz cand unu s-a insurat ci verisoara-sa primara,si au iesit numai copii handicapati,da`handicapati frate..Cel mai trist este ca dragostea nu ne-o putem alege,si daca am avea posibilitatea asta,probabil ca nu ar mai fi atat de frumos.Te-as sfatui sa lupti pt ele,in dragoste totul e permis,si trebuie sa ne ascultam inimile,dar in situatia asta cu varul,mai ales dak sunteti de un grad apropiat,NU!!!
SUCCES!!!
kudika313344
Postat pe 19 August 2010 23:13
De la: kudika087734, la data 2010-08-19 17:05:03
De la: bloody_queen, la data 2010-08-13 05:01:46"eu tin legatura cu iubitul dar nu prea avem ce face,deoarce parintii mei nici nu vor sa auda de el...varul meu spune ca tine la mine si este atent cu mine...eu nush ce sa fac...vreau si eu un sfat...dilema "
-app,u p cine ubesti???
-j care e amantul j care e iubi? k s km derutata
-j parintii de cine nu vor sa auda,de varu sau de "iubi"(ala de 5luni)? sau de nici1???
nu ar fi mai simplu sa le dai jet la aman2??j uite aja skapi de dilema...dc tre sa iti complici viata,nuj

conform Noului Cod penal 2009, INCESTUL este "Raportul sexual consimtit, savarsit intre rude in linie directa sau intre frati si surori, se pedepseste cu inchisoarea de la un an la cinci ani".
Deci, fata face ce vrea, ea are de "tras" urmarile faptelor ei,,, v-a cerut un sfat nu v-a cerut sa o judecati, asa ca, dupa cum se spune in Biblie; "primul care nu are niki un pacat, sa arunce primul cu piatra"....acest forum este o cacealma, ceri un lucru si primesti altceva,,,numai "raspunsul ' de care ai nevoie ...nu!

ASA CA, OAMENI BUNI, NU MAI CERETI SFATURI UNOR PERSOANE CARE NU AU AUTORITATEA MORALA SA FACA ACEST LUCRU, SI ANUME, SA DEA SFATURI, PT. CA ,AIKI, TOTI VOR DOAR SA FIE VOTATI, SA FIE CEI MAI TARI SI ALEA , ALEA.... ASA CA

ai ales gresit p cine sa citezi....dak citeai mai departe ai fi vazut ca mi-am rectificat raspunsurile si mi-am cerut si scuze....pentru ca ,da,la inceput am fost socata,dar dupa ce m-am mai documentat ,am realizat ca am exagerat!!!
pe deoparte ai si tu dreptate,dar trebuie sa fi un pic mai atenta si ,dupa cum ai spus "sa nu ii judeci" pe altii!!!
bloody_queen
Postat pe 21 August 2010 12:21
acest topic imi zburleste pielea
kudika183384
Postat pe 21 August 2010 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Schimba orice 1 De la: mmar_cella 17 Martie 2012 12:10
buna dimineatza!!!:d 6 De la: scorpyoW 20 Iunie 2009 09:48
DE CE E BINE... 2 De la: kobramm2003 25 Mai 2010 16:18
intrebari retorice 3 De la: cantafabule 13 Septembrie 2009 21:02
victoria`s secret 5 De la: marianamol 22 Noiembrie 2010 20:30