Setari Cookie-uri

Sunt adevarate visele?

Am vorbit cu un baiat aprox 2 ani de zile pe net ..nu stiu daca el chiar a simtit ceva pentru mine cu toate ca era mai mare niciodata nu a facut primul pas desi stia ce simt pentru el imi zicea tot timpul caa "si el are rusinea lui.." probabil astepta sa fac eu primul pas..desi stia ca niciodata nu as fi avut curajul:)) poate astea era si ideea..cateva luni bune nu am mai vorbit cu el..dupa,am aflat ca se `combinase` cu o fata..el acum este plecat in alta tara..desi nu ne mai leaga nimic ..defapt nu stiu daca ne-a legat ceva cu adevarat vreodata am visat ca eram cu el..ca avea grija de mine..uni zic ca ceea ce visezi este exact pe dos..alti zic ca visele sunt o dorinta a subconstientulu..ns ce sa cred.. :) poate ma ajutati voi cu vre`un sfat
Pisi_M
Postat pe 4 August 2010 00:13
Da daca am lua din punct de vedere psihologic, dorintele se reflecta si in subconstient si de aceea cand ne dorim ceva adesea visam, cam asta spunea Freud.

Eu as zice ca daca respectivul baiat ar fi simtit cv pentru tine ar fi facut primul pas daca nu atunci o facea mascat.. Din cate povestesti imi dau seama ca u ai tinut si inca ti la el, dar din moment ce s-a "combinat" cu alta fata si acum este in alta tara nu cred ca ar schimba ceva faptul ca i-ai marturisi sentimentele, sfatul meu este sa incerci sa treci peste, lumea e plina de barbati :)
BlueDream
Postat pe 4 August 2010 22:51
ce zodie e tipul si ce ai visat dar mai important!!!ai vreun sentiment ca il vei mai vedea,desi nu l vezi simti ca veti fi impreuna??
madyna89
Postat pe 16 August 2010 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 sufletele 4 De la: diana1981 9 Aprilie 2010 00:38
oare sunt paranoica? 23 De la: adnana20 25 Iunie 2009 10:05
Incursiune in viata unui alt strain 14 De la: stanveronicamaura 16 Septembrie 2009 13:21
Parfumul vacanþelor 8 De la: contesina 10 Iulie 2011 21:13
bonus la lumini lasere,fum 1 De la: djboyeru 21 Iulie 2008 18:32