Setari Cookie-uri

Relatia cu o persona mai mica cu 2 ani

Buna , sunt noua pe aici si as vrea sa imi spun povestea si sa primesc sfaturi din partea unor persoane ca voi care nu ma stiu si care dau un sfat corect fara sa se gandeasca ca isi pot jigni cunostiinta, iata povestea mea, am 23 de ani si sunt din Bucuresti, am o relatie din decembrie 2007 cu un baiat mai mare ca mine cu 1 an si cateva luni cu care ma inteleg bine insa in perioada verii in iunie cand am sustinut un examen si aveam o proiblema mi-a aratat si demonstrat ca nu a fost langa mine asa cum trebuia sa fie si a cam riscat relatia noastra , a fost un moment de cumpana, eram stresati si am cam deteliorat relatia noastra. am plecat la mare dupa a fost frumos , doar ca eu eram obosita in fina am pierdut o sarcina el a fost cu mine la medic a fost langa mine in tot timpul acesta insa eu simt ca relatia noastra sa cam dus, de cateva ori am iesit cu un fost coleg cu 2 ani mai mic ca mine, el este un baiat extraordinar si se comporta tare frumos cu mine.. insa eu nu pot trece peste faza cu e mai mic cu 2 ani c amine, si ce sa zic.... practic ies cu tipul acesta de cateva ori pe saptamana, si ma vad estul de rar cu prietenul meu actual ...
Nu stiu e o situatie ciudata si poate nu am explicat nici eu prea bine, nu e vb ca iubesc 2 persoane , ptr ca practic nu simt nimic ptr nimeni nici ptr mine nu mai simt nimic... sunt bulversata sunt .. poate caut si eu alinarea aceea de care am atata nevoie dar stiu ca nu e bine sa imi bat joc de bietul baiatptr ca-l vad ca el tine la mine si doreste sa fie cu mine, dar cum pot oare sa inchei o relatie de app 2 ani asa fara nici un motiv si cred ca nici nu imi doresc asta dar nici nu pot sta cu o persoana asa....voi ce parere aveti ???
Karmenica
Postat pe 26 August 2009 14:05
pai noi ce putem sa-ti spunem? idea e sa faci ceea ce simti tu. daca relatia cu prietenul tau nu mai merge incearca sa vorbesti cu el si sa va lamuriti problemele. dar nu am inteles ceva...pana la urma tu il mai iubesti pe prietenul tau sau incepi sa tii la celalalt?
sassy_girl
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:33
eu zic sa faci ceea ce iti dicteaza inima ..daca tu vrei sa fii cu baiatul ala mai mic decat tine.... eu iti zic sa fii cu el.ascultati inima si fa cum simti tu ca e mai bine;) succes.
DiavolitzaxD
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:41
varsta nu conteaza, sotul meu este cu 3 ani mai mic decat mine. eu am 29 si el 26, iar baietelul nostru are 6, asa ca nu varsta e o problema. la tine, parerea mea, e ca nu stii ce vrei, adik nu iti place suficient de mult nici unul dintre cei 2, cauti doar ceva.....ce lipseste, si asa alergi de la unu la altu. Poate o varianta nr.3 ?? Nu teai gandit? succes orice ai hotari!!!!
lost4
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:01
AM AVUT UN MARIAJ LUNG SI FRUMOS CU-O PERSOANA MAI MICA CU 7 ANI. A FOST SUPER, S-A TERMINAT CA S-A TERMINAT, DAR N-A AVUT IMPORTANTA VARSTA. ESTE CEL MAI MIC IMPEDIMENT - DESI TINAND CONT CA E VB DOAR DE 2 ANI , E PREA MULT SPUS IMPEDIMENT.
DACA NU-I VEI DA CURS INIMII, HABAR N-AI CAT DE MULT O-SA TE CAIESTI
SE SPUNE CA TREBUIE SA REGRETI CE-AI FACUT , NU CE N-AI FACUT.
TOATA VIATA TA TE VEI GANDI LA EL,S-APOI CE AI DE GAND SA TE MARITI MAINE ?????????
TRAIESTE-TI VIATA DRAGA MEA , CA INCA E DEVREME SA TE GANDESTI CA-I CEL CU CARE TE VEI CASATORI. LASA PARERILE ALTORA ( DESI TOATA LUMEA TE SUSTINE) SI FA CE-TI DICTEAZA INIMA. SENTIMENTELE PE CARE LE-AI ACUM TREBUIE SA APARA DUPA CASATORIE, NU ACUM .SI-N ALTA ORDINE DE IDEI CASATORITA VEI FI ............SLAVA DOMNULUI. DUPA PRIMUL COPIL AI SA TE GANDESTI DE SAPTE ORI PANA FACI UN PAS DAR ACUM BUCURATE DE CEEA CE TI-SE OFERA- E VARSTA. VA VENI O VREME CAND VEI VREA SA MAI FII ASA LIBERA SA ALEGI SI NU VEI MAI PUTEA. IARTA-MA CA MA REPET - FA CETI SPUNE INIMA /// SA-TI FIE BINE
ica_clau2008_yahoo_com
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:16
wow ce se aseamna aceasta poveste cu a mea..tot asa cu prietenul s-a dus de rapa, iar eu am gasit un baiat mai mic cu 2 ani, eu tot 23 am :) si la fel cu prietenul ma vedeam o data pe saptamana iar cu acesta restul zileleor tot bulversata sunt si eu incat nu mai stiu ce iubesc, as fugii eventual departe, dar nu am unde ..in fine, ideea e ca viata e ciudata iti rezerva niste chestii care nici nu te-ai fi gandit, eu zic sa il alegi pe cel care crezi ca te intelegi mai bine, eu asa am facut pentru moment ca nu stiu cat tine si minunea asta, de obicei sunt toate frumoase la inceput
iubi7a_lui
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:00
Sa nu imi spui..te cheama si Carmen
iubi7a_lui
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:25
eu am 22 si el are 20,suntem de 2 ani impreuna si locuim impreuna de 1 an.sunt fericita langa el si nu am dat importanta varstei.nici dintr-o relatie cum o ai tu cu actualul nu poti iesi usor decat daca nu mai ai sentimente pentru el.faci ce crezi ca e bine pentru tine.oricum lucrurile vin de la sine la un moment dat,depinde cum o sa reactionezi cand esti pusa in fata lor.BAFTA
moanandreea
Postat pe 10 Septembrie 2009 12:06
te complici prea mult.diferenta de varsta nu conteaza si in cazul tau e prea insesizabila.singurul motiv pt care il poti parasi pe prietenul tau este ca nu simti nimic pt el;e un motiv destul de plauzibil si alte scuze nu iti trebuie la varsta si obligatiile tale.daca-l vroiai pe vreunul dintre ei,poate ca ai fi stiut deci pune-ti orinde in sentimente si...vei stii u..succes



anndrax
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:18
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-10 10:00:50wow ce se aseamna aceasta poveste cu a mea..tot asa cu prietenul s-a dus de rapa, iar eu am gasit un baiat mai mic cu 2 ani, eu tot 23 am :) si la fel cu prietenul ma vedeam o data pe saptamana iar cu acesta restul zileleor tot bulversata sunt si eu incat nu mai stiu ce iubesc, as fugii eventual departe, dar nu am unde ..in fine, ideea e ca viata e ciudata iti rezerva niste chestii care nici nu te-ai fi gandit, eu zic sa il alegi pe cel care crezi ca te intelegi mai bine, eu asa am facut pentru moment ca nu stiu cat tine si minunea asta, de obicei sunt toate frumoase la inceput
asa este pacat ca clipele frumoase tin froarte puin timp
anamaria_brunetik
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:21
Daca nu mai prea ti legatura cu iubitul tau,poate nici el nu te mai iubeste si ii este indiferent ce faci.Este corect sa nu mai iesi cu acel baiat,daca nu te intereseaza,nu are sens sa-l folosesti daca nu vrei nimic cu el.Fa ordine in ganduri si decide ce vei face.Bafta
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:41
Ma amuzi cand spui ca este cu 2 ani mai mic decat tine,iar tu nu poti trece peste acest aspect..Daca va intelegeti bine ,de ce nu?
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
egalitatea intre sex-e?hm.... 139 De la: eka 10 Noiembrie 2009 09:02
6 pasi pentru o comunicare eficienta 1 De la: catalog_cursuri 24 Octombrie 2010 14:12
Ce parere aveti asupra acestei afirmatii? 11 De la: yrtdssdd 5 Iulie 2009 18:51
Nu mai stiu ce imi doresc... 10 De la: kudika058051 19 Noiembrie 2009 23:23
CADOU DE VALENTINE'S,ANIVERSARE SI ZI DE NASTERE 1 De la: kudika514482 2 Februarie 2013 11:50